Şimdi Ara

Eniyi görüntü için SCART kablosu tavsiyesi? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
158
Cevap
3
Favori
59.521
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: nuestra

Görüntüyü scarttan scarta alıyorum . Scartın markası yok. Yerli olması muhtemel. Ayrıca Dsmart uydu alıcısının ayarlarında "Scart Setup" menusu mevcut. Burada composite(CVBS) , S-VHS(Y-C) vede RGB Mevcut. Burada RGB yi mi yoksa Composite i mi seçmeliyim ?

RGB'yi seçmelisiniz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: HARD

Bir sorum olucak tı bu bağlantılarla ilgili tv sony 29xl70e 72 ekran 100 hz receiver next 2000 cis
    bağlantı normal scarttan fakat tv üzerinde rgb çıkışları da mevcut rgb den mi bağlamak mı
    yoksa altın uçlu scart kablosu alıp daha net görüntü elde edebiliriz?

Normal scart kablosu ile RGB seçerek bağlayın. Görüntü sizi tatmin etmezse Teknosa'dan 26 YTL'ye Monster scart alıp yine RGB'den bağlanın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: İtfayeci

Teknosa'dan ama iyi bir markadır normalde. En azından bendeki dandik scarttan iyidir diye düşünmüştüm. Aslında aklıma gelmişken 1 kere daha eski scart ile görüntü açtığımda hafif kumlu idi ama sondan baktımki temizliğe gelen bayan yannışlıkla kabloyu yerinden oynatmış ittirince düzeldiydi ama bu kablo tamamen oturmuş vaziyette iken kumlu, bende her türlü elektronik cihaza adımı söyletecek kadar hakimimdir ama çözemedim.

26 küsür Lira verdim hadi orayı zaten geçtim pahalı değil en kötü gider Teknosa'nın kapısında yere atar üstünde tepinirim.

Bu arada hayatımda Teknosa çalışanları kadar işini bilmeyen ve ukala görevliler görmedim yazık yakışmıyorlar Teknosa ismine, bu şikayetler başka yerlerden de almıştım ama 1 e 1 yaşamak başkaymış.

Arkadaşlar sorun Vestel'in scart girişinin Monster kablo ile uyumsuzluğundan kaynaklanıyormuş( belkide ayaklar kısa kalmış olabilir TV tarafında bilemiyorum), Haftasonu yeni aldığım Philips'te sorunsuzca bağlandı görüntü süper. Sorun halloldu.

• Teşekkürler Sevgili İtfaiyeci. Sorumlu, bilinçli tüketici bu olsa gerek. Bizi deneyimlerinizle aydınlattınız.
  • sayın sserin

forumdan okuyup öğrendiklerim ile kendime bir sistem kurdum. digiturk-toshiba37c3000 arasında ilk bağlantı digiturkun getirmiş olduğu ucu paslı scart kablo ile oldu sonuç güzeldi sonra monster altın uçlu scart ile denedim sonuç fazla değişmedi hatta sarı-beyaz-kırmızı rca ile görüntü hala aynı idi. tabi benim gözlerdede sorun olabilir görüntü gayet güzeldi üç denemede de. deneyimlerim bunlar.

saygılar
  • Arkadaşlar bu konu başlığını ben açtım ama kafam biraz karıştı. Şimdi size şöyle anlatıyım benim evimde PHILIPS 42PF9641D/10 modelinde LCD'im var ve görüntüyüde VESTEL'in DİGİTURK kutusundan alıyorum. Yanlız ikisi arasında ki bağlantıyı DİGİTURK'ün orjinal SCART kablosuyla yaptığım için görüntüden memnun değilim....Bunun için bu forum başlığını açtım ama forumda karasız kaldığım 2 yer var. Birincisi bağlantıyı SCART-SCART mı, SCART-A/V mi yoksa RGB'yle mi kuruyim. İkincisi PHILIPS mi yoksa PROFIGOLD marka kabloyumu seçmeliyim?

• quote:

quote:

Teknosa'dan ama iyi bir markadır normalde. En azından bendeki dandik scarttan iyidir diye düşünmüştüm. Aslında aklıma gelmişken 1 kere daha eski scart ile görüntü açtığımda hafif kumlu idi ama sondan baktımki temizliğe gelen bayan yannışlıkla kabloyu yerinden oynatmış ittirince düzeldiydi ama bu kablo tamamen oturmuş vaziyette iken kumlu, bende her türlü elektronik cihaza adımı söyletecek kadar hakimimdir ama çözemedim.

26 küsür Lira verdim hadi orayı zaten geçtim pahalı değil en kötü gider Teknosa'nın kapısında yere atar üstünde tepinirim.

Bu arada hayatımda Teknosa çalışanları kadar işini bilmeyen ve ukala görevliler görmedim yazık yakışmıyorlar Teknosa ismine, bu şikayetler başka yerlerden de almıştım ama 1 e 1 yaşamak başkaymış.

Arkadaşlar sorun Vestel'in scart girişinin Monster kablo ile uyumsuzluğundan kaynaklanıyormuş( belkide ayaklar kısa kalmış olabilir TV tarafında bilemiyorum), Haftasonu yeni aldığım Philips'te sorunsuzca bağlandı görüntü süper. Sorun halloldu.

yani sen şimdi philips kabloyu öneriyormusun?
    yoksa monster mı alalım...

• quote:

Orjinalden alıntı: teufelm

sayın sserin

forumdan okuyup öğrendiklerim ile kendime bir sistem kurdum. digiturk-toshiba37c3000 arasında ilk bağlantı digiturkun getirmiş olduğu ucu paslı scart kablo ile oldu sonuç güzeldi sonra monster altın uçlu scart ile denedim sonuç fazla değişmedi hatta sarı-beyaz-kırmızı rca ile görüntü hala aynı idi. tabi benim gözlerdede sorun olabilir görüntü gayet güzeldi üç denemede de. deneyimlerim bunlar.

saygılar

DG uydu alıcısının RGB ve CVBS seçeneği var mı? Eğer varsa RGB'ye getirin. Benzer şekilde LCD'de de varsa aynı işlemi yapın. Buna rağmen görüntü aynı ise Toshiba kablodan etkilenmiyor demektir. Yada sizi etkilemiyor demektir.
    Tabi burada harikalar yaratmasını da beklemeyin. Yalnız normal scart görüntüsünden daha iyi performans alınmalıdır. Yoksa anlamı kalmaz. Bana, yine de uydu alıcıdan RGB seçeneğini seçmemişsiniz yada Toshiba'da RGB özelliği olan scart girişine(tabi varsa) takmamışsınız gibi geliyor.

• sayın sserin

bu akşam iş çıkışı dediğiniz ayarlara bakıcam bilgiler için teşekkürler.

saygılar
  • Bildiğim kadarıla DT nin Vestel marka uydu alıcısında böyle bir ayar ( RGB ) yok. Bende dün akşam kurcaladım ama bulamadım. Sizin gibi bende nasıl bağlamalı konusunda takıldım kaldım. İnanıyorum ki açtığınız bu topic sayesinde sonuca ulaşacağım.
  • sayın şenol

Bende de digiturkun philips cihazı var bende akşama öyle bir ayar olup olmadığını kontrol edip buraya yazıcam. dediğim gibi tvyi kurmaya gelen teknik servisin getirdiği çok kaliteli gözüken ( çok kalındı ) dahil olmak üzere 3 adet farklı scart bağlantı yaptım ( diğerleri digiturkun getirdiği scart kablo ve şu anda kullanmakta olduğum altın uçlu monster marka scart kablo ) ayriyetten sarı-beyaz-kırmızı rca ilede denedim malesef bir fark yakalayamadım.

Gelen teknik servis bak abi gördünmü farkı dediler scartı değiştirince ama malesef ben sezemedim o farkı.

Herhalde gelen yayın kalitesi değişmedikten sonra bağlantı çok önemli değil. çünkü inanın digiturkun getirmiş olduğu scart kablo rezalet durumdaydı.

saygılar
  • arkadaşlar astech ten profigold pv7000 için fiyat aldım, 100 ytl fiyat verdiler, acaip pahalı geldi bana, alt tarafı bi kablo 50 ytl ye kadar alıcaktım ama bu fiyata gereksiz
  • Sayın Bilvarch beyin linkini verdiği IXOS türkiye satıcısı BL müzikten az önce bir fiyat baktım 71 Dolardı ( KDV dahilmi bilmiyorum. )
    Çok şık bir kabloydu. ( Scart to Scart )

Bir şey daha ekleyeyim. Niye bizde herşey bu kadar pahalı olmak zorunda.
    Aynı kablo İngiltere de 19,79 Euro * 1,18 Kdv ekle * 1,85 Döviz kuru = 43 Ytl Bizde 100 Ytl ve üzeri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senol1979 -- 21 Ağustos 2007; 15:28:07 >

• Yazılanları okuduktan sonra bugün Monster altın uçlu aldım(scart to scart) bana farketti gibi geldi tekrar çıkarıp eskisini ,sonra tekrar Monster'ı taktım farketti hakkaten ya.Bende digitürk var.
    Eski kablo kötüyse bilemem tabi ama çok da iyi gözükmüyo açıkçası.(yeni farkediyorum yuh bana ya)
  • quote:

Orjinalden alıntı: senol1979
    Sayın Bilvarch beyin linkini verdiği IXOS türkiye satıcısı BL müzikten az önce bir fiyat baktım 71 Dolardı ( KDV dahilmi bilmiyorum. )
    Çok şık bir kabloydu. ( Scart to Scart )
    Bir şey daha ekleyeyim. Niye bizde herşey bu kadar pahalı olmak zorunda.
    Aynı kablo İngiltere de 19,79 Euro * 1,18 Kdv ekle * 1,85 Döviz kuru = 43 Ytl Bizde 100 Ytl ve üzeri.

VERGİLER Yoksa esasen bizde daha ucuza satılıyor.
    Ancak bazı ürünlerde, özellikle az satılan ürünlerde, stok maliyeti, kargo maliyeti ve satış riskleri nedeniyle firmalar daha yüksek kar marjı koyabiliyorlar.

• arkadaşlar philips 37PFL7332 lcd tv im var ek olarak d-smart en iyi görüntü için hangi kablo yu almam lazım çok param yokkk lütfen yardım
  • quote:

Orjinalden alıntı: mangamali
    arkadaşlar philips 37PFL7332 lcd tv im var ek olarak d-smart en iyi görüntü için hangi kablo yu almam lazım çok param yokkk lütfen yardım

teknosalarda monster scart kablo var, 26 ytl.
    o olmazsa altın uçlu olmayanlara bakabilirsin. 11-12 ytl falan.

bende seoul uydu alıcısı ve toshiba 42c3000pg var, toshiba dvd playerın içinden çıkan kabloyla bağlantı yaptığımda, ekranda çok cafcaflı renkler varken (turuncu, mor, kırmızı gibi) ekran siyah beyaz oluyordu. kaliteli kabloyu takınca, anında farketti. artık renk bozulması hiç olmuyor.
  • yahu herkes bişi yazmış ama digiturkte veya bir uydu alıcı için en ii kablo hangisi yazmamış gidip aliim mi monster şimdi napim ben ya
  • quote:

Orjinalden alıntı: jxoch

yahu herkes bişi yazmış ama digiturkte veya bir uydu alıcı için en ii kablo hangisi yazmamış gidip aliim mi monster şimdi napim ben ya

Arkadaşım bende profigold pgv7000 aldım 3 gün denedim ama sonuç değişmiyor. alırken demiştim işe yaramazsa değiştirirmiyim diye iyikide demişim yerine başka bir şey aldım. 42'' philips lcd kullanıyorum. skart için çok para vermeni önermem. ben en iyi görüntüyü dijitürkten av recevier e (marantz sr7400) aktarıp oradan komponent çıkış yaparak alıyorum, av recevier olan arkadaşlar bu şekilde daha kaliteli görüntü alabilirler.
  • sayın kenai

digiturk ü av receiver e hangi kablo ile aktarıyorsunuz.

saygılar
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.