Şimdi Ara

Citroen C4 II ve DS4 2011-2017 (1162. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28.897
Cevap
178
Favori
1.740.159
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11601161116211631164
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Andre Citroen

silecekler icin:
    1-Silecek kollari yapismiyor(bastirmiyor)olabilir
    2-silecek asinmis olabilir ben her aracima binmeden once arka silecegi kaldirir ve tozunu alirim(pabucu)
    3-su an aracinizin on camini yikayip deneyebilirsiniz kaputu acin silecekleri kaldirin guzelce silin.

Hocam aracin yalpalanmasi normal olabilir sonucta 90kmh yle gidiyor ve suyla temas edince biraz havalanmis olabilir su birikintisi derindir buyuk ihtimal gozukmez ama derindir yada bir sikinti olabilir bakima giderken onada baktirabilirsiniz .

Tesekkurler ben bakimda gosterim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lacano

Arkadaşlar merhaba dün 2012 model (2013 trafiğe çıkışlı) 1.6 VTİ 120 hp comfort plus paket c4 satın aldım, araç gerçekten çok teknolojik her yerinden bir şey fışkırıyor şimdilik alışmaya çalışıyorum. Şöyle bir sorun var ekranda anlık yakıt tüketimi biraz garip değerler gösteriyor, Şöyle ki 5. vites 2.000 devirde 15 litre gibi saçma bir değer gösteriyor, bu bir sorun mudur?

Yok hocam sorun degil o

Hayirli olsun

• Lacano kullanıcısına yanıt
    Hocam o 1.5 litre olabilir :))
    Serviste guncellemesi var hayirli olsun
    Digerleri bir tarafa Citroen bir tarafa ...

Sadece 15lt mi, 4.viteste 6000 devir çevir bak kaç yakıyor :)
    Anlık tüketime çok odaklanma ,ortalamaya bak.Anlık 2.5 ta görebilirsin 25 te görebilirsin..

• @__GeneraL__ Çok teşekkür ederim...

@Andre Citroen Yok hocam 1.5 litre olacağını sanmıyorum... Servis güncellemesi bilgisi için teşekkürler bu ay sonu bakım için götüreceğim onuda o zaman hallederiz, güzel dilekleriniz içinde teşekkürler.Son sözünüze kesinlikle katılıyorum, Fransız araçlarına baya bir ön yargım vardı bu durum yeni 308'i incelemem ile yerini şaşkınlığa bıraktı, hele citröen sahibi olup içine girip kullandıktan sonra bu firmanın batmanın eşiğine nasıl geldiğini anlamadım. Dün iş çıkışında arkadaşlar aracımı görmek için benimle geldiler saat gece 11 gibi kapıları açtım tabi doğal olarak refakatçi aydınlatma yandı arkadaşımın tepkisi " farları kim yaktı lan"

@ognemir Yok hocam o kadar basmaya gerek yok bana 3.000 devir yetiyor...

Birde arkadaşlar elinde PDF formatında kullanım kitapçığı olan varsa benimle paylaşırsa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lacano -- 6 Şubat 2016; 23:45:30 >

• hemide kamanlı H kullanıcısına yanıt
    Ilan fotolariniz guzel fiyat tam ortada eger acil degilse (67.000 km dekine 55 yazmislar) 58 den ilan girin piyasa yukselsin sonra 53-54 kistemitine verirsiniz Hemserim! :)

EyvAllah Hocam :)
    Hayatim Alman arabalarinda gecti.
    Citroene hic binmedim ama bi onyargi olusmus.Citroeni Renault gibi bir firma saniyordum ama hic alakasi yok.Fransiz araclarini soyle anlatayim:Dacia Ren. Pej. Citroen.
    Dacia-Koy kasaba polis arabasi(Fransada)
    Renault Ilce polis arabasi
    Pejout Sehir merkezi polis arabasi
    Citroen-Makam arabasi :)
    Gercekten de yabanci forumlarda Citroen bir tik usttedir hep.DH de maalesef hayatinda Hic citroene binmeyen VW Ford vs otomobil kullanicilari Renault uzerinden citroeni kotuluyor :)
    Tekrar hayirli olsun :)

Öle deme ,arada devri yükseltmek te lazım (yol müsait olup etraftaki insanların canına malına kastetmeyecek bir ortamda)...

• ognemir kullanıcısına yanıt
    O konuda VTI lar iyidir.Acikcasi 200 kmh cocuk oyuncagi tam 213 vuruyor benim arac sizde durum nedir?

• .B. kullanıcısına yanıt
    hocam bi cihaz var telefonun sesini hoparlore veriyor(kablo) onunla muzik vs dinleyebilirsiniz .

• Şuana kadar 1 defa 203 gördüm,belki biraz daha gidebilirdi ama araca güvenemediğim için daha fazlasına cesaret edemedim.Ben yüksek süratten değil de virajları hızlı almaktan daha fazla keyif alıyorum.Memlekete giderken trafiğin pek olmadığı güzel asfaltlu dağ yolları var bugüne kadar arkamdan gelio geçen olmadı :p

• ognemir kullanıcısına yanıt
    Bende ilk kullandigimda Virajlara girisi cok hosuma gitmisti frensiz cikiyordum :)
    Hocam Viteste Tam 213 vuruyor cok rahat Denedim (eski kasa 320 sagimdan geçmeye çalisti) :)

• __GeneraL__ kullanıcısına yanıt
    ben silecekleri boşh markalarla değiştirdim birde su kaydırıcı uyguladım şimdi 10 numara. sürekli uzun yol yapıyorum silecekleri bile cok çalıştırmama gerek kalmıyor

• NioX N kullanıcısına yanıt
    egr iptalinin sebebi neydi hocam

Mazot kokusu üflemerden geliyordur.
    Hani klimada geri donusum simgesini andiran bir tus varya Mesela ona tiklayinca poloda sag on kisimdaki bir borudan araç sesli bir sekilde hava çekmeye başliyordu.C4 te yerini bulamadim ama o tusa tiklarsaniz koku duymaniz muhtemel degildir cunku icerdeki kokusuz havayi devir-daim edecek :)
    Hayirli olsun imzanizda 92 hp diyor onuda duzeltelim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Andre Citroen

Mazot kokusu üflemerden geliyordur.
    Hani klimada geri donusum simgesini andiran bir tus varya Mesela ona tiklayinca poloda sag on kisimdaki bir borudan araç sesli bir sekilde hava çekmeye başliyordu.C4 te yerini bulamadim ama o tusa tiklarsaniz koku duymaniz muhtemel degildir cunku icerdeki kokusuz havayi devir-daim edecek :)
    Hayirli olsun imzanizda 92 hp diyor onuda duzeltelim :)

Hocam walla o iç hava sirküle eden tuşu zaten kullanıyordum daha çok kullanıyorum artık. Önceden böyle koku yoktu. Üflemeden de gelmesi muhtemelde havalandırmaya nerden geliyo. Birde egzostan gelen beyaz duman cabası. Yazılım atan arkadaşla görüştüm. Haliyle yazılım değil dedi. Turbo yağlama borusu değiştiğinden beri böyle. Önce bakkma tgitmiştim. Bakımdan hemen sonra yazılım atıldı. 2 hafta sonra turbo yağlama borusu değişti. 2 hafta arasında yoktu. 28000 km boyunca hiç olmadı değişimden sonra var. Ama neden?

• quote:

Orijinalden alıntı: erzi

merhaba hocam.
    servis ışığını söndürmek için, kontak kapalıyken anahtar şeklindeki butona basılı tutup kontağı açıyorsunuz. daha sonra 10' dan geri doğru saymaya başlayacak. eliniz o düğmede basılı duracak geri sayım boyunca.
    geri sayım bittiğinde uyarı sıfırlanmış oluyor.

Teşekkürler hocam, sol sis farı yanmıyormuş ondanmış. Bunu öğrenmem de iyi oldu. Yalnız bir iki gündür araçla giderken ben mi takıntılıyım yoksa normalde mi takınılması gereken bir ses bilemiyorum ama hani camı hhafif açık bırakınca bir ses gelir ya onun gibi bir ses hissediyorum. Sabit bir ses gidip gelen değil. Bu belkide normal aracın sesidir çünkü bende ses hassasiyeti var. Bu konuda bir düşünceniz tahmininiz var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: NioX

Merhabalar.

uzun süredir yazma fırsatım olmadı.

Aracımın en son turbo yağlama borusunda sıkıntı vardı. 2 ay kadar önce. Onu neyseki garantiden hallettik. Burda yazmıştım. Kartelde sıkıntı yokmuş çok şükür.

Turbo bağlantıdaki sıkıntı çözülünce aracım düzeldi. Ses solu değişti yakıt tüketimi azaldı.

Sonra aracıma megachipste yazılım yükseltme ve e-gr iptali yaptırdım.

2 aylık izlenimlerim.

- Aracım 92 hpden 120hp güce yükseltildi. Yükseldimi? evet yükseldi. Pati çekerek kalkış. Hızlanmada belirgin artış. hatta 2. viteste bile pati çekiyor.

-Egr mantığı doğaya zarar veriyormuş diye heryerde yazıyor. Yaptırdık ama faydası şöyle. Şehir içi hiç faydası yok. Tüketim düşmüyor aksine sabit. Bilemiyorum şimdi belki 7,5 lt tüketicektim ama 6,5 sabit tüketiyorum ne iniyor ne yükseliyor. Önceleri 7lerdeydi. Gittiğim mesafe çok kısa 2 ışık var.Şehir içinde de neredeyse dur kalksız mesafe yok.

-Şehirler arası tüketim farkını net söyleyeyim. Ankara otoyolunda 160-180 arası hiç kesintisiz sürüşte eve dönüşümde hep göstergede 7,7 gibi bir ortalama elde ederdim. En son 5,4 lt ortalama elde ettim. Bu da egr iptalinin bir farkı. Tabi tork ve hp yükselince Araç çabuk toparlıyor ve çabuk hızlanıyor. Bununda artısı var.

-92liklerin en büyük sorunsalı (ki herkes 92likten uzak dur demişti bana) ani ihtiyaçlarda aracın çabuk hızlanamaması. Yokuşlarda 1e düşme ihtiyacı. Dik yokuşlarda (haliyle yokuş kalkış desteğim yok) kalkış yapamama yada baskı balataya binerek kalkış yapmak gibi sorunsallar artık yok. Yüksek eğimli yokuşları olan bir alanda ikamet ediyorum.
    -Yokuşlarda 1e düşürdüğüm yerlerde (belkide güvenemeyip) şimdi 3e atabiliyorum.

Şimdi aklımda garanti olayı var. 99 nokta kontrolünden geçiriyorlarmış? benim aracım herhalde bu kontrolden geçmez.

2 aydır yoğun kış ayında seste solukta vites geçisinde bir sıkıntı yaşamadım.

Tek yaşadığım sıkıntı rölantide yada misal ışıklarda beklerken içeriye mazot kokusu geliyor çiğ çiğ. Tek sorunsal o. herhalde egr iptalinden dolayı.

Saygılarımla.

Hocam aracın nasıl 92 hp den 120 hp güce yükseltildi? Ne yaptırdın ne kadara mal oldu? Ben de düşünüyorum da.. Tavsiye eder misin?

• quote:

Orijinalden alıntı: mavisever

quote:

Orijinalden alıntı: NioX

Merhabalar.

uzun süredir yazma fırsatım olmadı.

Aracımın en son turbo yağlama borusunda sıkıntı vardı. 2 ay kadar önce. Onu neyseki garantiden hallettik. Burda yazmıştım. Kartelde sıkıntı yokmuş çok şükür.

Turbo bağlantıdaki sıkıntı çözülünce aracım düzeldi. Ses solu değişti yakıt tüketimi azaldı.

Sonra aracıma megachipste yazılım yükseltme ve e-gr iptali yaptırdım.

2 aylık izlenimlerim.

- Aracım 92 hpden 120hp güce yükseltildi. Yükseldimi? evet yükseldi. Pati çekerek kalkış. Hızlanmada belirgin artış. hatta 2. viteste bile pati çekiyor.

-Egr mantığı doğaya zarar veriyormuş diye heryerde yazıyor. Yaptırdık ama faydası şöyle. Şehir içi hiç faydası yok. Tüketim düşmüyor aksine sabit. Bilemiyorum şimdi belki 7,5 lt tüketicektim ama 6,5 sabit tüketiyorum ne iniyor ne yükseliyor. Önceleri 7lerdeydi. Gittiğim mesafe çok kısa 2 ışık var.Şehir içinde de neredeyse dur kalksız mesafe yok.

-Şehirler arası tüketim farkını net söyleyeyim. Ankara otoyolunda 160-180 arası hiç kesintisiz sürüşte eve dönüşümde hep göstergede 7,7 gibi bir ortalama elde ederdim. En son 5,4 lt ortalama elde ettim. Bu da egr iptalinin bir farkı. Tabi tork ve hp yükselince Araç çabuk toparlıyor ve çabuk hızlanıyor. Bununda artısı var.

-92liklerin en büyük sorunsalı (ki herkes 92likten uzak dur demişti bana) ani ihtiyaçlarda aracın çabuk hızlanamaması. Yokuşlarda 1e düşme ihtiyacı. Dik yokuşlarda (haliyle yokuş kalkış desteğim yok) kalkış yapamama yada baskı balataya binerek kalkış yapmak gibi sorunsallar artık yok. Yüksek eğimli yokuşları olan bir alanda ikamet ediyorum.
    -Yokuşlarda 1e düşürdüğüm yerlerde (belkide güvenemeyip) şimdi 3e atabiliyorum.

Şimdi aklımda garanti olayı var. 99 nokta kontrolünden geçiriyorlarmış? benim aracım herhalde bu kontrolden geçmez.

2 aydır yoğun kış ayında seste solukta vites geçisinde bir sıkıntı yaşamadım.

Tek yaşadığım sıkıntı rölantide yada misal ışıklarda beklerken içeriye mazot kokusu geliyor çiğ çiğ. Tek sorunsal o. herhalde egr iptalinden dolayı.

Saygılarımla.

Hocam aracın nasıl 92 hp den 120 hp güce yükseltildi? Ne yaptırdın ne kadara mal oldu? Ben de düşünüyorum da.. Tavsiye eder misin?

750tl 120bg yükseltme işlemi 250 egr iptali. Gözle görülür hissedilir performans artışı aldım diyebilirm. Yakında olsanızda binip görseniz keşke.

Hocam belki bi video çekersinizde normal olanla karsilastiririz :)

https://youtu.be/DEN51ctFwe8

• 
Sayfa: önceki 11601161116211631164
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.