Şimdi Ara

Citroen C4 II ve DS4 2011-2017 (1160. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
28.899
Cevap
178
Favori
1.740.792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11581159116011611162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Andre Citroen

o donanıma sahip bir Alman aracı 80-90 arası iyi almışsınız hayırlı olsun :)

teşekkür ederim
  • Bu hafta sipariş verdiğim Philips H7 X-treme Vision KISA ampuller elime ulaştı.Haftasonu değiştirecem.
    Dha önce orijinal ampullerden memnun olmayıp Osram Night Braker Plus almıştım memnun kaldım ama bir tanesi 18-19 ay sonra patladı muayenem de yaklaşında orijinalleri geri
    taktım ,göz o ışığa alışınca orijinal ampul aydınlatmıyormuş gibime geldi.Bu defa Philips aldım.Bakalım bunlar nekadar dayanıklı çıkacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ognemir -- 28 Ocak 2016; 16:29:32 >
  • ognemir kullanıcısına yanıt
    Hocam bende zenon veya led gibi yanabilecek bir far ampulü istiyorum :) ne tavsiye edersiniz ? Bide 2015 c4 te dış tarafta sadece far-stop lar değişti belki 2 bin verip 2015 görünümlü c4 lerle gezebiliriz :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kullandığım Osram ve yeni aldığım Philips beyaz ampul değil.Standart ampulün sarısından biraz daha açık tonlu.Ben Osram'dan memnun kaldım,Philips'in biraz daha iyi olduğu söyleniyor.Yeni farlar ve stoplar değiştirmeye değecek kadar fark yaratmıyor bence.Hatta beyaz led ile sarı ampulün bir arada yanması daha kötü bir görüntü oluşturuyor. Ek olarak Çakma beyaz ampül kullanmayalım kullandırtmayalım :)

• Arkadaşlar, ben c4 ehdi mcp'yi bir haftadır araştırıyorum. Hosuma gitti ama tek sorunum vites. Anladığım kadarı ile mcp denen vites aynı düz vites gibi sadece sistem vitesi kendi atıyor ve atarken de bazılarının tabiri ile aracı beşik gibi sallıyormuş, yok sürekli boynumuz öne gidermiş, midesi bulanan olmuş vs. Tabi onlar abartıyor ama ben ve eşim şimdi tam otomatik kullanmaktayız. Bu arabada çok mu zorlanırız? Yokuşları çıkmak gerçekten kabus mu?

Bir de madem ki mcp düz vites gibi o halde direk düz vites mi alsam acaba? Fiyatı daha ucuz.

Ehdi mcp araçta ikinci el 70.000 km çok mu, ben bu aracı 100.000'den sonra satabilir miyim dersiniz? Arıza çıkarır mı sizce? Düşük km ilan hiç çıkmıyor, sizce hatasız, 70.000 km MVP 2012 bu araç kaç eder?

• .B. kullanıcısına yanıt
    Hocam bakımı yapıldıkdan sonra 3-4 yaşında 70 bindeki araca ne olur ki yapmayın. Tek yapman gereken serviste inceletmek. 150 bin 200 bin km de arac satılıyor neden satılmasın. Km arttıkca fiyat bir nebze düşecek tabi onu da bindiğinize sayın. 100 bini geçmiş temiz araçlara 50 bin civarı yazan var. Yani 70 bindeki araçta 130 bindeki araçta alınır. Önemli olan kondüsyonu bakımı kazası vs. 50 binde bitik araca da denk gelebilirsiniz...
  • Arkadaşlar daha önce sormuşmuydum hatırlamıyorum. Arabanın radyosu mp3 ü çalışıyor ama bazen hoparlörlerden ses hiç gelmiyor. Aracı stop edip daha sonra bindiğimde çalışıyor bi dahakine gidiyor. Ama çalıştığında aracı stop edene kadar sesin gittiği hiç olmuyor. Yani sarsıntıda falan ses kesilmiyor demekki temassızlık falan söz konusu değil. Sizce ne olabilir. Servis hoparlorlerde kısa devre var dedi.
    Bir de start stop bazen devreye girmemeye başladı. Havalar soğuk dye dedim istanbuldayım ama bu gun hava fena değildi yine çalışmadı. yeşil eco yanıp sönüyor 2-3 kere o kadar. Akü azaldıysa da sadece start stopa mı yetmiyodur bu şekilde devam etsem de olur çünkü start stop çok da önemli değil benim için. Ama akü hepten bitip yolda bırakma sözkonusu olur mu? Yoksa havalardan mıdır...
  • .B. kullanıcısına yanıt
    Mcp nin beşik gibi sallaması olayı eskide kaldı.Yeni yazılım güncellemesini yükletip akabinde şanzıman alıştırmasıda yaptırınca vitesler daha hızlı ve sarsıntısız geçiyor.Düz yolda vites geçişleri kesinlikle rahatsız etmez.1-2 geçişinde ve yokuş yukarı vites geçişleri daha çok hissediliyor.Eğer mcp li aracı alırsanız ilk yapacağınız sey yetkili servise gidip şanzıman yazılım güncellemesi yaptırın o bitincede şanzıman alıştırması yaptırın.

• Şanzıman alıştırması da servis de mi yapıyorlar. Yazılım için 2012 araca bu zaten son yazılım demişlerdi bana bi kaç ay önce. Yani En son yazılım 2012 deymiş sanırsam?
    Sa?olun hocam :)

Sa?olun hocam :)

• ANTtuArRi kullanıcısına yanıt
    Hocam bu sorun sigorta kutusundan olabilir benim aracymynda mar?y basmamy?ty sabahleyin ama emin de?ilim

• ANTtuArRi kullanıcısına yanıt
    Evet serviste yapıyorlar.Bilgisayarla 3 dk süren bir işlem.Önce vites geçişleri kalibre ediliyor daha sonrada kavrama noktası ayarlanıyor.Bu sayede şanzıman daha çabuk kavrayıp daha hızlı vites değiştiriyor.

• Selam arkadaşlar eski Kulüp üyelerindenim 2013 De Exc. aracımı satınca biraz uzaklaştım ama hayatımda ilk defa sattığıma pişman olduğum araç C4 üm oldu.
    Şimdi 2013 ve yukarı model yine full bir Exc almak istiyorum bana yardımcı olmanızı rica ediyorum. Sorularım şunlar
    1- Kolçak ta hangi modellerde prizi kaldırdılar
    2- Exc jantlar hangi yıllarda değişti çünkü düz çizgli exc. ler gördüm sahibinden de eski jantların yanından geçmez.
    3- Şanjuman 2015 modellerdemi farklı tam otomatik olmuş galiba, oda mini vites topuzu olmayanlardan anladım onu kullanan varmı eskiye göre avantaj, dez avantajı nedir.
    4- Yeni Exc direksiyonda sağ ve solda alttaki düğmelerin olmadığını da gördüm bir kaç modelde acaba o tuşların yerimi değişti yoksa araçtan yine bir iki özellikmi çıkardılar, priz gibi.

Sizlerin benim göremediğim farklılıkları da söylerseniz çok sevinirim bir kaç haftaya araç almayı planlıyorum, bu tip kafamdaki sorunları acil çözmem lazım.

teşekkürler...

• 1-Bu konuda tam bilgim yok ancak eğer kaldırmışlarsa yeni makyajlı kasada kaldırmışlardır.

2-Yeni makyajlı kasa 2015 model c4 lerde exclusive jantları değişti ve dediğiniz gibi eskisi çok daha güzel.

3-Yeni eat6 tam otomatik tork konvertörlü bir şanzıman ve mcp ye göre vites geçişleri daha hızlı ve daha az sarsıntılı gerçekleşiyor.Yeni kasalarda mcp li araç satışıda hala devam ediyor.

4-Bu tuşlarda yine 2015 model makyajlı kasalarda direksiyondan kaldırıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okan9455 -- 31 Ocak 2016; 16:49:39 >
  • selamlar. aracımla ara sokagın girişine konulmuş taşın üzerinden gectim. tanpon derin cizildi, ön ızgara ve krom cerceve çatladı ön kartel koruma kırıldı orta kartel koruma delinme var. olay saga dönüş ve yetersiz ışıklandırmadan dolayı oldu. tabi o taşı yola koyan arkadasta oradaydı yük indirmek için yolu kapatmışlar. polis cagıralımmı yoksa masrafı karşılarmısın dedim plastik ne olacak bunlardan dedi :) neyse masraflar orta kartel koruma hariç 1470 tl tuttu. vatandaş 700 tl veririm dedi uzadı gitti.
    aracımı dün denizliye götürdüm orta kartel dahil 2000 civarı masraf var. kaskoyu en son 850 tl ye yaptırmıstım. kaskodan işlem yaptırmam mantıklı olurmu. sizce ne yapmama gdrek

• quote:

Orijinalden alıntı: turkhun

selamlar. aracımla ara sokagın girişine konulmuş taşın üzerinden gectim. tanpon derin cizildi, ön ızgara ve krom cerceve çatladı ön kartel koruma kırıldı orta kartel koruma delinme var. olay saga dönüş ve yetersiz ışıklandırmadan dolayı oldu. tabi o taşı yola koyan arkadasta oradaydı yük indirmek için yolu kapatmışlar. polis cagıralımmı yoksa masrafı karşılarmısın dedim plastik ne olacak bunlardan dedi :) neyse masraflar orta kartel koruma hariç 1470 tl tuttu. vatandaş 700 tl veririm dedi uzadı gitti.
    aracımı dün denizliye götürdüm orta kartel dahil 2000 civarı masraf var. kaskoyu en son 850 tl ye yaptırmıstım. kaskodan işlem yaptırmam mantıklı olurmu. sizce ne yapmama gdrek

700TL'yi aldın mı ?
    Aşağıdaki linkleri bir incele belki işine yarar ,bunlar 2011 sonrasına olur sanırım

http://www.peugeotparca.com/citroen-c4-karter-muhafazasi-sac-urun2297.html
    http://www.peugeotparca.com/citroen-c4-on-tampon-alt-muhafaza-7013w0-urun2380.html
    http://www.otocikma.com/index.php?sayfa=kategoriliste&marka=13&sira=209&model=103&il=&utip=&durum=&minyil=&maxyil=

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ognemir -- 2 Şubat 2016; 11:29:47 >

sanayideki özel servisteki arkadaslara parcalar gelince karttan gecerim demiş gitmiş. ögretmenmiş kendileri iyi niyetli oldugunu söyleyip durur. ben sinir oldum baya oyuZden aramadım daha. cum günü gelicek oarcalar. ben uşaktayım. hasarsızlık boZulacak kaskocu abimiz 450-650 arası fark olur dedi tabi birde diger sene yine daha pahalı olacak.

ben parcayıda yanlış tarif ettim galiba alttaki ızgara kırıldı ve ızgarayı cevreleyen krom şerit. en pahalısıda onlar 850 civarı. orjinal olsun istiyorum hocam araç.

• plakanın altındaki bölge park sensörü hizasından catladı
    Citroen C4 II ve DS4 2011-2017

• turkhun T kullanıcısına yanıt
    Ön tampon altı ve karter korumayı bence orijinal takmanıza gerek yok.Sadece fazladan masraf yapmış olursunuz.
    Bizim araçların ön tampon biraz alçak ve o tampon altı plastik sürtüp kırılmaya çok müsait.Ben de 1 defa değiştirdim 2012 yılında, o dönem muadil parça yoktu mecbur orijinal aldım.Sonra yüne sürttüm ufak piryerinde kırık var.Orayı korumak çok zor.Ufak bir dalgınlıkta çat vuruyor.Karter korumamı da değiştirdim saç taktım ,plastiğe göre çok daha dayanıklı .Köy yollarında kartere zarar gelir endişem olmuyor.
    Yine de siz bilirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 11581159116011611162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.