Şimdi Ara

Buried (2010) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
134
Cevap
0
Favori
5.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Müthiş bir filmdi. Nasıl geçtiğini anlamadım ve cidden stres yaptım. Ryan Reynolds sevdiğim bir aktör ve kesinlikle süper bir performans sergilemiş.
  • çok iyi bir filmdi, ışıkları kapatıp tvnin önüne geçtim, soluksuz izledim, insanı etkilememesi imkansız bir film, adamın yerine koyalım 1 dakikalık kendimizi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Okaliptys

çok iyi bir filmdi, ışıkları kapatıp tvnin önüne geçtim, soluksuz izledim, insanı etkilememesi imkansız bir film, adamın yerine koyalım 1 dakikalık kendimizi.

Adamın yerine koymadan bile film beni içine aldı birde adamın yerinde olduğumu düşünsem artık neler olurdu bilmiyorum. Bazı sahnelerde oturduğum yerde ayağa kalkarak izlediğim ender filmlerden biri.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tired Soul

quote:

Orijinalden alıntı: Sadistic Magician

quote:

Orijinalden alıntı: bynoun

quote:

Çalıştığı şirketin müdürü ile konuştuktan sonra , "Beni buraya siz mi gömdünüz?" gibi bir soru sordu. Adam da , "Üzgünüm" dedi. Telefon kaydını aldıktan sonra bunu demesinin sebebini anlayamadım. Adama tazminat vermemek için mi gömmüşler oraya?

Bir de Brenn'di sanırım. Paul'e , Mark White'tan bahsederken kurtardıklarını söylememiş miydi? Tıp öğrencisiymiş çocuk...

dediğin gibi bende müdürün üzgünüm demesinden sonra onların gömdüğünü düşündüm bir an ama daha sonra filmin son vuruşuyla unuttun gitti orayı, ayrıca Mark White ın kurtarıldığını söylemesi yalanmış..

Diğer ilginç olan da , adam hiç kurtulmayı denemedi(Tabut delindikten sonra.) Aslında denese , belki bir şekilde kurtulabilirdi. Sonuçta yukardan net bir şekilde sesler geliyordu.

Hocam nasıl kurtulsun ? adam doğrulamıyor bile doğrulsa hadi kas gücüyle filan yapar bir şeyler dersin ama diğer türlü imkansız ayrıca ses geliyor dediğiniz dde bomba ve uçak sesleriydi sanırım

O üzgünüm olayına ben de takıldım açıkçası. Üzgünüm tazminat veremiyoruz hadi bye tarzı bi üzgünüm değil gibiydi

Beyler onlar küçük ayrıntılar pek takılmamak gerek. O kada küçük bir alanda zipponun o kadar uzun süre yanması bile mucize ki adam nasıl o kadar süre oksijeni tüketemedi hayret... Patronun üzgünüm demesi de, şirketin adamı gömmesi değil . Madem adamın başına o tarz bir durum geldi, şirket de tyazminattan sıyırmaya çalıştı ve sıyrıldı, üzgünüm demesinin sebebi bu

Ben ce sıkıcı bir filmi, sonuçta 2 metrekare bir alan ve tek bir yüz. Ancak son sahne muhteşemdi diyebilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ALAK_

quote:

quote:

quote:

quote:

Çalıştığı şirketin müdürü ile konuştuktan sonra , "Beni buraya siz mi gömdünüz?" gibi bir soru sordu. Adam da , "Üzgünüm" dedi. Telefon kaydını aldıktan sonra bunu demesinin sebebini anlayamadım. Adama tazminat vermemek için mi gömmüşler oraya?

Bir de Brenn'di sanırım. Paul'e , Mark White'tan bahsederken kurtardıklarını söylememiş miydi? Tıp öğrencisiymiş çocuk...

dediğin gibi bende müdürün üzgünüm demesinden sonra onların gömdüğünü düşündüm bir an ama daha sonra filmin son vuruşuyla unuttun gitti orayı, ayrıca Mark White ın kurtarıldığını söylemesi yalanmış..

Diğer ilginç olan da , adam hiç kurtulmayı denemedi(Tabut delindikten sonra.) Aslında denese , belki bir şekilde kurtulabilirdi. Sonuçta yukardan net bir şekilde sesler geliyordu.

Hocam nasıl kurtulsun ? adam doğrulamıyor bile doğrulsa hadi kas gücüyle filan yapar bir şeyler dersin ama diğer türlü imkansız ayrıca ses geliyor dediğiniz dde bomba ve uçak sesleriydi sanırım

O üzgünüm olayına ben de takıldım açıkçası. Üzgünüm tazminat veremiyoruz hadi bye tarzı bi üzgünüm değil gibiydi

Beyler onlar küçük ayrıntılar pek takılmamak gerek. O kada küçük bir alanda zipponun o kadar uzun süre yanması bile mucize ki adam nasıl o kadar süre oksijeni tüketemedi hayret... Patronun üzgünüm demesi de, şirketin adamı gömmesi değil . Madem adamın başına o tarz bir durum geldi, şirket de tyazminattan sıyırmaya çalıştı ve sıyrıldı, üzgünüm demesinin sebebi bu

Ben ce sıkıcı bir filmi, sonuçta 2 metrekare bir alan ve tek bir yüz. Ancak son sahne muhteşemdi diyebilirim.

O sahnede adam; "Beni buraya siz mi gömdünüz?" gibi birşey diyor şirketti ki adama , diğer adam da bunu üzerine "Üzgünüm" deyince ben bir ihtimalde olsa şirketin bu işi yaptığını düşündüm.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

O sahnede adam; "Beni buraya siz mi gömdünüz?" gibi birşey diyor şirketti ki adama , diğer adam da bunu üzerine "Üzgünüm" deyince ben bir ihtimalde olsa şirketin bu işi yaptığını düşündüm.

Hocam senarist ben değilim ancak eminim dediğim gibidir :) normal bir durumda şirket tazminat vermez kimseye, ancak ekstra olası durumlarda tazminat veriyor, bu tazminattan sıyrılmak için de adamla görüşme kaydediyor, şirketin haklı olduğuna dair. Kaydı durdurduktan sonra da üzgünüm diyor.

• Kill Bill deki tabut sahnesi filmi izlerken her dakika gözümün önünden geçti
    Sonu baya iyiydi sırf o yüzden bile izlenebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dönüşüm

Kill Bill deki tabut sahnesi filmi izlerken her dakika gözümün önünden geçti
    Sonu baya iyiydi sırf o yüzden bile izlenebilir.

Sırf o yüzden değil, sadece o yüzden izlenmeli bence.
  • Muhteşemdi.
    O kadar etkileyici ki izlerken ben nefessiz kaldım gerçek anlamda.
    Ayrıca Amerikan'ın bütün pislikleri gösterilmiş filmde. Yalanlar üstüne kurulu herşey.

Finalde o kadar heveslendirip yanlış tabutu bulmalarıda ayrı bir iğrençlik
  • quote:

Orijinalden alıntı: Glόin

Muhteşemdi.
    O kadar etkileyici ki izlerken ben nefessiz kaldım gerçek anlamda.
    Ayrıca Amerikan'ın bütün pislikleri gösterilmiş filmde. Yalanlar üstüne kurulu herşey.

Finalde o kadar heveslendirip yanlış tabutu bulmalarıda ayrı bir iğrençlik

Son saniyede, ÜZGÜNÜM PAUL TABUTTAN MARK WHITE ÇIKTI dediklerinde adamın o an neler hissettiklerini düşünsenize birkaç saniyede adamın hayatı film şeridi gibi, gözünün önünden geçmiştir heralde.

• Başarılı bir deneme filmi gözüyle bakılabilir. Film baştan sonra tabut içinde geçiyor en fazla ne beklenebilir ki? Aksiyon mu komedi mi macera mı ? Film sıkmıyor ama zevkten de uçurmuyor.

6/10
  • Süper değildi.
    izlerken sık sık dikkatim dağıldı başka şeylerle uğraştım sıkıldım kısacası. Yılanlı sahne falan güzel düşünülmüş, göndermeler çok güzel ama en başta adamın onca zaman oksijeni yettirmesi saçma olmuş.

farklı bir film özellikle sonu için izleyin izlerseniz ama beklentiye girmeyin sakın.

benden 6,5/10
  • 8/10. Eleman tabutun içindeyken ben daraldım yemin ederim Adamlar kapalı ve daracık ortamda aksiyon yaratmışlar helal olsun, baştan sona sıkılmadan izledim ama tekrar izler miyim bilemiyorum.

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam senarist ben değilim ancak eminim dediğim gibidir :) normal bir durumda şirket tazminat vermez kimseye, ancak ekstra olası durumlarda tazminat veriyor, bu tazminattan sıyrılmak için de adamla görüşme kaydediyor, şirketin haklı olduğuna dair. Kaydı durdurduktan sonra da üzgünüm diyor.

Aynen öyle başka türlü mesela şirketin onu gömdüğü şeklinde olayı açıklamak saçmalıklara neden olur, şirketin tazminattan yırtmak için çalışanın çaresizliğinden yararlanmak suretiyle yaptığı bir tür çakallık, en mantıklı açıklaması bu. Ayrıca ne bitmez tükenmez oksijenmiş zippo saatlerce yandı adam saatlerce hareket ederek bol bol oksijen alıp korbondioksite boğdu ortalığı ama bir türlü oksijen bitmedi üstelik tabut ağzına kadar kumla dolduğu halde bu devam etti.
    Olsun film genel olarak güzeldi.

• Güzel bir filmdi. 7/10

Filmin ilk başlarında yanımdaki arkadaşlarıma herhalde filmin bir kısmı tabutta geçecek dış dünyaya geçiş yapmazsa çok sıkıcı olur dedim. Fakat filmi hiç sıkılmadan izledik, filmi izlerken ben daraldım ve bir filmin tamamen bir tabut içerisinde geçebileceğini anlamış oldum.
  • ...filmi sevenler aynı tarz sayılabilecek bir film izleyin

Buried (2010)
  • quote:

Orijinalden alıntı: felix de vandetta

...filmi sevenler aynı tarz sayılabilecek bir film izleyin

Buried (2010)

tşklr..
  • quote:

Orijinalden alıntı: felix de vandetta

...filmi sevenler aynı tarz sayılabilecek bir film izleyin

Buried (2010)

Aynen bu filmi sevenler arkadaşın önerdiği filmide izlesin, dün ikisinide üst üste izledim psikolojim bozuldu ya

• Güzeldi
    Mantık hatalarından dolayı 7/10

Tek kötü yanları Bir tabutun içinde yarım saatden fazla havasız kalmak çok zor üstelik kumun altında. bide bunun uyanmadan önceki zamanıda eklersek bide adam zippo açıyor .. yılanla mücadelesinde ateş çıkarıyor ... Sacmalık birazcık. Ama film konusu on numara..

Hatta film bazı gerçekleride ortaya sermiş şüphesiz, vatandaşlarına verdiği değeri vs..Amerikan şirketlerinin para uğruna adamla yaptığı şerefsizliği , kurtarma timinin tek kurtarma sansına sahip olduğu adama F16 'ılarla bomba atması yerini o biliyordu sonuçda ama adam ölmemiş ama öldürülmeye calısılmıştı ... sonrasında basına sızmaması adına video çekilmesi istenmemişti politika , siyaset uğruna .. yani gerçek hayatta ordaki adamı değil kendilerini nasıl düşündüklerinide anlatan bir film olmuş, 1 tabut 1 adam ile onlarca şey anlatılmış bence güzel bir filmdi.

• Film iyiydi 7,5/10
  • Gerçekten çok iyi filmdi.Bir tabutta geçen 1:30 saat insanı nasıl sıkmaz derseniz izleyinde görün.

Ayrıca Hasılat / Maliyet konusunda en başarılı yapımlardan biridir mutlaka
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.