Şimdi Ara

Bölgesel Engel Yüzünden İndirlemeyen Xbox360 İçeriklerini İndirmek (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
189
Cevap
5
Favori
14.359
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: maydo72

Konu hordlamış ama çok güzel bir alışma olmuş herkeze lazım bilgiler sabit bile olabilir.Çok büyük bir sorunun üstesinden geliyor arkadaş. bu yolla film filanda izlenir.

aynen öyle. dead rising case zero indirdim bu konu sayesinde.
  • arkadasim ne gerekli once bi onu yaz

desktop PC (wirleles karti olan) mi Laptop mu ?
  • ikiside olur. sonuçta laptop da wireless kartı var içinde.
  • Sistem şöyle işliyor XBL sizin bağlantı bölgenizi herhangi bir içerik indirmek istediğiniz zaman ilk başlangıç anında ( %1 ) ve son bitiş anında (%99)tekrar kontrol ediyor. Sizin yapmanız gereken (özellikle büyük boyutlu dosyalarda) önce VPN bağlantı yöntemiyle download’ a başlayıp, tam biterken (%99) ise hemen bilgisayarınızın LAN portundan gelen kabloyu çıkarıp normal şekilde xbox360 ‘ı modeminize direk LAN kabloyla bağlamanız gerekecektir

Peki %1'de VPN ile bağlanıp %2 olunca modemden bağlanıp %98'e geldiğinde tekrar VPN ile bağlansak olmazmı ?
  • Selam arkadaşlar,

Bu olayı geçen sene GOW2 add-on'larını indirebilmek için araştırmış ve aşağıdaki linki bulmuştum :
    http://www.xbox-360.co.za/forum/xbox-live-specific-topics/17407-bypass-xbl-region-locking.html

Bu arkadaş, sanıyorum yöntemi ilk bulan ve bu fourmda efsane olan kişi

Aynı linkte verdiği pdf'de herşey net ve çok basit olarak resimlerle anlatılıyor :
    www.lazygamer.co.za/wp-content/uploads/xploit.pdf

Yazdığı herşeyi harfiyen uygulamadığımda olmuştu.
    Securenetics.com'dan üyelik alacaksanız normal olanı alın, lite yeterli değil.
    Bence birkaç kişi birleşip ortak kullanılabilir. Zaten download dışında gerekmiyor.

"SecureNetics Standard 1-Month Access (50 Meg Mailbox) - $9.49 USD "

Laptop'ı windows7 yaptıktan ve xbox'ı bu ay çıkan update'i uyguladıktan sonra hiç denemedim.
    Ama ilk fırsatta deneyip size de bilgi veririm.

Bütün olay; forumdaki herkesin dediği gibi, IP kontrolünü geçmek, makinayı USA'da gibi göstermek.
    Bunun tek yolu da VPN kullanıp xbox'ın live'a bağlanırken kullandığı ip'yi USA ip'si yapmak.
    Bağlantıları yaptığınızda, xbox modem üzerinden değil pc'de paylaştırdığınız ve USA ip'ye sahip internet bağlantısını kullanıyor.
    Mantık basit ama ilk seferde yapmak zor olabilir.
    İllaki bir adımda hata yapılıyordur. Tekrar tekrar denemek lazım.

Adımlar :
    1. PC'den (wireless veya 2.portun varsa kablo ile) internete bağlan
    2. XBOX'ı kablo ile PC'nin network portuna bağla (Live'a girme)
    3. PC'de VPN ile USA ip si al,http://whatismyipaddress.com/ 'dan USA'da olduğuna emin ol.
    4. XBOX'dan live'a bağlan.
    5. Dashboard'da sadece My xbox ve friends varsa, modem'de NAT ayarlarını kontrol et. (xbox.com'da hangi portların açık olması gerektiği bilgileri var. UDP, TCP portları)
    6. Tekrar dene

Selamlar, saygılar ve bol şanslar

• bu olay last.fm ve ESPN olayını etkiler mi yada hadi last.fm i de geçtim. ESPN için neler yapmamız lazım. canım maçlar orda gül gibi beni izle diye bağırıyor.
  • Aylar sonra tekrar bu yöntemi deneyeceğim hiç aklıma gelmezdi ama mecbur kaldım yeni GT'de.

Akşama tekrar denemesini hemen yapmam lazım. :)
  • Demin Gears Of War'ın 2 harita paketini indirdim tekrardan. (:

Geceye Gears Of War 2'nin tüm paket olan haritalarını indiricem. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Affliction

Demin Gears Of War'ın 2 harita paketini indirdim tekrardan. (:

Geceye Gears Of War 2'nin tüm paket olan haritalarını indiricem. :)

Almıcam dıodun almıssın gene hayırlı olsun kanka :)
  • Valla daha almadım puan. Geceye 12 aylık ile 4000 puan çakıcam. Sağolasın. hehe. :)
  • ya uk hsapla indirebiliyomuyuz bunları yada sadece oyun ek paketleri için mi yada indirince oynanamada sıkntı oluyor mu ? çok soru sordum
  • Live hesabın USA olmalı. UK hesapla VPN yapsan bile indiremezsin. USA'e özel Gears Of War DLC'leri. Bir arkadaşım Rusya'da olmasına rağmen DLC'leri indiremedi. :)
  • Şimdi bu yöntem gözlerimi yaşarttı herşeyden önce.Ben games on demand'ta Red Dead Redemption'u görünce dedim bu oyunu hemen edinmem lazım.Akabinde malum hata ile karşılaştım.Şimdi yukarıdaki arkadaşın dediği gibi UK hesabımızla indiremiyor muyuz bu içerikleri? Eğer öyleyse bu ne saçmalık! Bütün oyunlar ve DLC'ler USA torpilli mi ne anasını satıyım.
  • şuan bi xbox ım yok ama olayı denedim ve ip adresim United States olarak değişti. Xboxdada başarılı olur diye düşünüyorum
  • Yeni çıkan Dead Rising 2: Case West oyunun da var bu bölgesel engel.
  • USA hesap oldu mu direk indirebiliyoz mu ?
  • Arkadaşlar yöntemi denedim oldu.Yalnız iş markete girip bir oyun seçmeye gelince şu hata kodunu alıyorum: "807B01F4".Herşeyiyle olupta bu noktaya kadar gelip bu hatayı alan var mı acaba? Birde asıl merak ettiğim şu var, mesela istediğimiz oyunu bu yöntem sayesinde aldık.Atıyorum zaman geçti oyunu bitirdik, tükettik ve sıkılıp sildik.Belli bir zaman sonra tekrar kurmak istedik marketten.Oyunu tekrar indirmek için illa bu yöntemimi yapmamız lazım? Bunu gerçekten çok merak ediyorum.
  • USA hesapla iniyor mu DLC ler ?
  • usa uk mı yoksa sadece usa mı biri kesinlik kazandırsın
  • Arkadaşlar sanırım bu konu açıldığında öğrenen öğreneceğini öğrenmiş ve bırakıp gitmişler konuyu.Yazık.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.