Şimdi Ara

^^^ Blue Blues Bar ^^^ (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
121
Cevap
5
Favori
4.873
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• ! !!! ! Y E R L İ B L U E S GRUPLARI ! !!! !

Tabi şu an bar sahnelerinde sayılı blues grupları çıkıyor, benim paylaştıklarım beste yapan üstadlar

İstanbul Blues Kumpanyası

http://www.myspace.com/ibk2000

Moe Joe

http://www.myspace.com/moejoeistanbul

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heavy metal boy -- 27 Şubat 2011; 21:54:16 >
  • !!! R A D Y O P R O G R A M L A R I !!!

Akşam treni; sunan Dinçer Tuğmaner, aynı zamanda sahte rakı grubunun mızıkacısı olur, 94.5 Rock FM'de, perşembe akşam 8de, tekrarı pazar aynı saatte, feyste ve programın internet sayfasında yorum yaptığınız takdirde babacan Dinçer abimiz hemen cevap verir ilgilenir, kafa bi adamdır

Soul Sendikası, istanbulda açık radyoda c.tesi akşam 8de, programı sunanlar yabancı, türkçe konuşuyorlar ama, diğer şehirlerde başka radyolarda yayınlanıyor, ayrıntılı bilgi burda http://www.istanblues.org/forum/blues-haberleri/soul-sendikasini-biliyor-musunuz/

• grubuna gitar mızıka arayan yok mu la
  • BLUES FİLM ÖNERİSİ

Cadillac Records : Şikago blues'un doğuşunu anlatıyor, Muddy Waters, Little Walter, o tayfa

Blues Brothers : 2 bölümü var sanırım, eğlenceli.

The Commitments : Böyle bir grup gerçekte var mı yok mu hala tam anlayamadım, filmde bir soul grubunun kuruluş hikayesi var, gitar, bas, davul, piano, saksafon, trompet, back vokaller ve solisten oluşan kalabalık bir grubu idare etmek göründüğünü gibi kolay değil.

Crossroads : Yani (dört) yol ağzı, bluesda ayrı bir önemi olan bu kavramın olayını anlayamadım, filmde genç bir gitarist zamanında Robert Johnson ile jam yapmış olan Willie Brown ile tanışır, delta bluesu merak ediyorsanız tavsiyemdir, bu arada bu isimde sanırım 2 tane film var, birinde Britney Spears mı ne oynuyor, ondan uzak durun :)

Cadillca Records tarihi bir film olduğu için ilk önceliği ona verin derim, diğerlerinde de çok hoş müziklerle tanışabilirsiniz

He unutmadan, aile ile seyretmeye pek de uygun olmayan sahneler içeriyorlar, sonra kızarmayın ;)

• Dave Meniketti - Loan Me A Dime
    Gary Moore - Still got the blues

Arkadaşlar bunlara benzer gitarı ağlatan blues ezgileri olan ama gitar tonu bunlar gibi biraz sert olan parçalar varsa bekliyorum önerinizi
  • biraz da new school R&B

• Bunlarda benden olsun, saygılar

• bi up çekeyim de başkaları da faydalansın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Drummer

Blue Blues Band

başlığı görünce benimde aklıma onlar geldi..
  • Konuya açan arkadaşa teşekürler.

Blues çalan mekanlar hakkında da bilgi verirseniz iyi olur bence.
  • Bugün bir klasik paylaşalım .

• Blues süper ya
  • sonunda açıldı şöyle bir konu.

• beyler bu arada dream theatre sayfasında msnden görüşme yapılıyordu bu sayfa içinde öyle bir şey yapamaz mıyız ? sohbetler güzel olurdu.
  • mesajım bulunsun
  • Blues müziğinde Howlin' Wolf'tan ötesini görmüyorum. Ayrıca Muddy Waters ve Sonny Boy Williamson II'yi de çok severim. Howlin' Wolf'un Chess Records'tan çıkan 3 CD'lik The Chess Box'ını bulursanız kaçırmayın. Yarattığı müzik hard rock metal türevlerine kaydığı için mezarında ters dönmüştür kesin...
  • Yukarı yav Blues candır payaşımlara devam edelim

• Videoların bulunduğu kanalıda tavsiye ederim

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.