Şimdi Ara

^^^ Blue Blues Bar ^^^ (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
121
Cevap
5
Favori
4.873
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• eskiekşiyazarı son verdiğin parça çok güzelmiş.

Parça parça değilde albüm olarak bir şeyler önerseniz atsam playliste gece gece dinlesem süper olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Crowley

eskiekşiyazarı son verdiğin parça çok güzelmiş.

Parça parça değilde albüm olarak bir şeyler önerseniz atsam playliste gece gece dinlesem süper olacak.

Teşekkürler. Albüm öneremiyorum malesef sadece fizy de blues/rock'n roll listem var.
  • Bu gecelik son parça önerim.

Muddy Waters'tan Got my mojo working

http://fizy.com/#s/1luwtd
  • The Doors u da unutmayalım efsanedir bnm için

http://fizy.com/#q/the+doors/1 Riders on the Storm

http://fizy.com/#s/1lt3iy Back door man

konuyu açan arkadaşlara teşekkürler çok makbule geçti

• Güncel
  • quote:

Orijinalden alıntı: Evil Dead

Güncel

• @eskiekşiyazarı bana ithafen önerdiğin parça çok hoşta sonra yine milyon kere dinlediğimiz muddy waters'a dönmüşsün.
    çok adice mesaj yazmışım geldi şimdi bana ya,neyse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cortland Andrus -- 5 Aralık 2010; 21:38:57 >
  • Konuyu yeni gördüm. Süper bir konu olmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RevivaL -- 5 Aralık 2010; 21:53:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mike Oldfield

@eskiekşiyazarı bana ithafen önerdiğin parça çok hoşta sonra yine milyon kere dinlediğimiz muddy waters'a dönmüşsün.
    çok adice mesaj yazmışım geldi şimdi bana ya,neyse.

Bu konu aynı zamanda bilgilendirme amaçlı. Daha önce blues dinlememiş biri bu konuya girdiğinde şahsen onu Muddy Waters, Howlin' Wolf gibi blues'un efsane ama vazgeçilmez devleriyle karşılamak isterim. Blues dinlemek isteyenlere tavsiyem mümkün olduğunca eski kayıtları dinlemeleridir. Çoğu kişinin oldies diye tabir ettiğimiz eski parçalara önyargısı var, keşke yıkabilsek. Her ne kadar sıradışı paylaşımlar da yapacak olsam, genellikle geleneksel çizgimi koruyacağımı belirtmek istedim. Keyifli dinlemeler.

2 video yu 2. sayfaya taşıdım, es geçilmesin diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eskiekşiyazarı -- 6 Aralık 2010; 0:01:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Heaven&Hell

Takip ediyorum konuyu, blues kültürüm biraz zayıf yardımcı olacaktır umarım.
  • Albert Collins, Robert Cray, Johnny Copeland- Lion's Den

Long John Hunter- Ride with me (Mike Oldfield, Long John'un V 8 Ford adlı parçasını bulabilirsen dinlemeni tavsiye ederim.)

• Luther Johnson- just like mama said (mike bu senin için)

http://fizy.com/#s/1ah5a4

Son seals- No no baby

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eskiekşiyazarı -- 7 Aralık 2010; 23:43:55 >

• açılın bb king hayranı geldi.

Üstadı thrill is gone la tanıdım, belki yaşım gereği yeni yeni tanımaya sevmeye başladım. yeni yeni ilgi duyduğum bu şahane türü burdan da takip edeceğim clapton bb king gary moore vaughan hariç çok yabancıyım çünkü bluesa
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.M

açılın bb king hayranı geldi.

Üstadı thrill is gone la tanıdım, belki yaşım gereği yeni yeni tanımaya sevmeye başladım. yeni yeni ilgi duyduğum bu şahane türü burdan da takip edeceğim clapton bb king gary moore vaughan hariç çok yabancıyım çünkü bluesa

Hoşgeldin.

quote:

Çok yakında buraya Blues'un tarihçesi, ünlü Blues müzisyenleri ve grupları ile ilgili bilgiler gireceğiz.

Biliyorum hemen olmuyor ancak çok yakında deyince iştahımız kabardı, en yakın zamanda bilgiler eklense çok güzel olur. Konuya giren arkadaşlar sadece müzik paylaşımları görüyor. Haliyle blues'a yabancı olanların pek ilgisini çekemiyoruz, istenilenin aksine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eskiekşiyazarı -- 8 Aralık 2010; 3:23:05 >

• Enfes bir parçayla güncelleyelim konuyu. Müziğe yön veren efsane grup Led Zeppelin- Riverside blues

Eric Clapton, Jimmy Page

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eskiekşiyazarı -- 16 Aralık 2010; 0:07:47 >

• Sahipsiz bir konumuz daha oldu hayırlı olsun. Bara uğrayıp birşeyler içen yok, herkes içeri bakıp çıkıyor.

Jimi Hendrix'in son sözleri. Öldüğü apartman dairesinde kağıda yazılmışlardı.

the story of life,
    is quicker than a wink of an eye,
    the story of love,
    is hello and goodbye
    until we meet again

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eskiekşiyazarı -- 20 Aralık 2010; 1:02:23 >
  • John Lee Hooker-Hobo Blues

John Lee Hooker- One bourbon, one scotch, one beer

Howlin' Wolf-Little Red Rooster

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eskiekşiyazarı -- 21 Aralık 2010; 23:05:31 >

• muddy waters - hoochie coochie man

little walter - my babe

Güzel başlık açmışsınız, katkımız olsun
    Şikago blues'un kurucu olsan Muddy Waters'dan geldi ilk şarkı, ikinci şarkı da harmonica üstadı Little Walter'dan.Söylenecek çok şey var, eğer şikago blues'un doğuşunu merak ediyorsanız "Cadillac Records" isimli filmi seyretmenizi kesinlikle öneririm.

NOT:Ben burayı buldum bırakmam, ileride çokca müzik,film paylaşmayı düşünüyorum blues ile ilgili, tarhiçesiyle alakalı bilgiler de, hatta "blues nerde dinlenir?" konusuna da değinip, blues mekanlarına yabancı arkadaşları bilgilendirmek, bilgimizi katlamak da planlarım arasında, dediğim gibi söylenecek çok şey var, yazmaya kalksam server çöker, adım adım blues'u işleyeceğiz burda.

@edit:ilk defa video koyuyorum napıyım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heavy metal boy -- 24 Aralık 2010; 20:40:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: heavy metal boy

muddy waters - hoochie coochie man

little walter - my babe

Güzel başlık açmışsınız, katkımız olsun
    Şikago blues'un kurucu olsan Muddy Waters'dan geldi ilk şarkı, ikinci şarkı da harmonica üstadı Little Walter'dan.Söylenecek çok şey var, eğer şikago blues'un doğuşunu merak ediyorsanız "Cadillac Records" isimli filmi seyretmenizi kesinlikle öneririm.

NOT:Ben burayı buldum bırakmam, ileride çokca müzik,film paylaşmayı düşünüyorum blues ile ilgili, tarhiçesiyle alakalı bilgiler de, hatta "blues nerde dinlenir?" konusuna da değinip, blues mekanlarına yabancı arkadaşları bilgilendirmek, bilgimizi katlamak da planlarım arasında, dediğim gibi söylenecek çok şey var, yazmaya kalksam server çöker, adım adım blues'u işleyeceğiz burda.

@edit:ilk defa video koyuyorum napıyım

Konunun zenginleşmesi lazım hocam, bilgiler eklemen çok faydalı olur hem yeni blues dinleyicileri için hem de blues'u ilk defa duyanlar için.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.