Şimdi Ara

^^^ Blue Blues Bar ^^^ (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
121
Cevap
5
Favori
4.872
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Red Alert

Çok başarılı bir konu olmuş

VGroove sağolsun. Final döneminden sonra foruma girebileceğini söylemişti. Konuyu güncelleyeceğiz, blues a dair herşeyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eskiekşiyazarı -- 12 Ocak 2011; 14:00:30 >
  • bu neymiş ya, clapton slide gitar çalıyor, dinlemeden ölme, hele ki slide gitar hiç duymadıysan sakın sakın sakın ölme

• Biri slide mı dedi?

• SRV - In step albümünü çok sevdim ben ama diğer albümleri o kadar beğenmedim nedense. Hangi albümleri özellikle tavsiye eder SRV hayranları?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aspci

SRV - In step albümünü çok sevdim ben ama diğer albümleri o kadar beğenmedim nedense. Hangi albümleri özellikle tavsiye eder SRV hayranları?

Live albümleri, Albert King'le yaptığı ''In Session'' albümü, Texas Flood, Couldn't stand the weather. Tabi ben hepsini çok severim orası ayrı

Müthiş bir parça daha paylaşacağım ama 2. sayfanın sonunda unutulup gitmesin diye bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eskiekşiyazarı -- 17 Ocak 2011; 2:40:24 >
  • akustik gitar - mızıka
    benzerleri için bu şarkının da içinde olduğu "alone and acoustic" albümü dinlenebilir

• Tekrar bakayım o albümlere, teşekkürler.
  • Dinlediğim en iyi Mary had a little lamb versiyonu.

• Tommy Emmanuel, akustik gitar üstadı, saf blues yaptığı söylenemez tabi ama burda 12 bar blues çalıyor baya, country, folk, rock havası da katmıyor değil ara ara

• harmonica slow blues

millet konuşalım ya böyle sadece şarkı alışverişi bi yere kadar yani

blues çalanları görelim, dicem de pek haraketli bi topic değil burası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heavy metal boy -- 26 Ocak 2011; 19:33:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: heavy metal boy

millet konuşalım ya böyle sadece şarkı alışverişi bi yere kadar yani

blues çalanları görelim, dicem de pek haraketli bi topic değil burası

Ben müzik aleti çalamasam da bu konuda muhabbetinin yapılması bile keyif verirdi ama malesef konu ölü. Şarkı paylaşıp duruyoruz arada parça ya da müzisyen hakkında kısa bilgiler vererek ama gitmiyor böyle. Ne yalan söyleyeyim, benim de hevesim kaçtı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eskiekşiyazarı -- 26 Ocak 2011; 21:45:32 >
  • ya maksat konuşalım, belki tanışırız
    çünkü insanlar genelde arkadaşlarını yakından seçer, bi adam çevremdeyse, oturduğum yerde oturuyorsa, ya da aynı okula gidiyorsa, o benim arkadaşımdır mantığı bi yere kadar gidiyor, ortak bir değer, ilgi, uğraşı olmayınca o arkadaşlık hani annen baban der ya "ya gel bana arkadaş ol, beni yalnız bırakma" durumuna geliyor

yani belli mi olur, blues fanları toplanmışız şurda, ortak bi proje yaparız yarın bi gün, blues festival'a gideriz, grubunuza enstrumanist lazım olur, sahne alıcağınız gün gitaristinizin parmağını arı sokar
    bunları düşünmek lazım yani
  • Ben de isterim bu konunun müdavimleri olarak buluşup blues etkinliklerine katılmayı ama iki kişi burda şarkı paylaşarak biryere varamaz. Konuyu açan VGroove'dan hala ses seda yok. En son ÖM'den konuştuğumuzda finaller var demişti. Neyse artık, benim paylaşmaya can attığım son bir parça daha var. Onu koyalım bari.

BB King, Stevie Ray Vaughan, Etta James

1:46'da SRV onay alırcasına bakıyor King'e, o da başını sallayınca başlıyor soloya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eskiekşiyazarı -- 29 Ocak 2011; 0:28:42 >

• helal beyler devam
  • abi sıkılınmıyor bu müzikten ya, sabah distortion'ı açtıp gain fulde, sonra clean açtım akustik çaldım

döndüm dolaştım yine blues funk soul
  • ohooooo millet ölmüş, 2 hafta başıboş bırakmaya gelmiyorsunuz
    hafif tarz değişikliği o zaman

Hoochie Coochie WOMAN (yanlış yazmadım)

NOT: 1:42deki dansı favorim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heavy metal boy -- 17 Şubat 2011; 22:12:35 >
  • Konunun tamanımı okuyamadım belki verilmiştim

en sevdiğim 2 blues üstadı bir arada

• Janis Joplin'in en sevdiğim şarkısı Summertime ve ona eşlik eden Jimmy Hendrix.

Bu da Janis Joplin'in bir diğer muhteşem parçası Little Girl Blue ;

• meh.bari şarkı paylaşmaktan ileriye gidemiyoruz.ben de paylaşayım bir tane,

sondaki robert cray'in solosu çok hoş.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.