Şimdi Ara

## ATi Radeon HD 2900XT ve Resmi Test Sonuçları ## (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
153
Cevap
0
Favori
6.675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 8800gts workstation olarak kullanılabiliyormu? hd 2900xt her ikisi içinde kullanılabiliyor oyun ve iş amaçlı bu kartta iş var beyler hl2 de zaten fazlaca fark atmış..... diger oyunlarda fazla fark atamamasının sebebi o oyunların nvidia kartlarına göre optimize edildigi bir gerçek.... nvidia armalı oyunlarda nvidia performanslıdır.... kimse unutmasın...
  • yaza fiyatlar biraz daha düştüğünde iki tane 320 8800gts alsam neredeyse daha ucuza gelir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: EXPANDER

8800gts workstation olarak kullanılabiliyormu? hd 2900xt her ikisi içinde kullanılabiliyor oyun ve iş amaçlı bu kartta iş var beyler hl2 de zaten fazlaca fark atmış..... diger oyunlarda fazla fark atamamasının sebebi o oyunların nvidia kartlarına göre optimize edildigi bir gerçek.... nvidia armalı oyunlarda nvidia performanslıdır.... kimse unutmasın...

Valla benim bildiğim 500$ bir karta verecek kişi OYUN için verir. İş amaçlı lazım değil. O zaten gücünü göstermek kaydı ile konulmuş.

Diğer oyunlarda dediğin Fear'da başabaş? 512 BİT bant genişliği nerede?
    Oblivion'da 8 fps fazla vermiş. DX10 gerçek oyun Testleri çıkınca Kim daha iyi kim en uygun fiyata en iyi performansı veriyor anlayacağız.

Bu yeni modeller Mayı ortası olmadan çıkacaksa kesin, beklemeli.Sırf DX10 için söylüyorum, aten başka ne kaldı ki?

"siyau, Haber editörünün kaynak vermediğinden yakınmışsın, hak vermemek elde değil ama,Konu gün içinde detaylandırılacaktır demiş, hala bir kapı var yani.

Sonuçta AMD nin içine girip alması mümkün değil, elbet birçok sitelerden ve RSS lerden alıp paylaşacak. Avukat değilim ama çok çok önyargılı olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1080p -- 24 Nisan 2007; 16:12:56 >

• dx10 oyunları ve benchmark programları henüz çıkmadı ve testler de bu kartların gx10 performanslarını göremiyoruz... yakın zamanda gerçekleri ögreniriz....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EXPANDER -- 24 Nisan 2007; 22:17:16 >
  • baktımda 2900xt icin 8800 gts yi yere vurmus parcalamıs mahvetmis v.s. gibisinden bir sürü yakıstırmalar gördüm yani bu sizce iyi mi ? Bence cokda iyi değil zaman zaman aynı fps i almis. Bence 8800 GTX ile karsılastırılması lazımdı. 2900xtx inde 8900gtx ile karsilastirilmasi lazim o zaman kıran kırana bi fps maci olur iste
  • Acaba diyorum orta seviye ATI modelleri beklesem mi yoksa 8800GTS 320MB alsam mı, bu test sonuçları kafa karıştırdı gene
  • Sözümü geri alıyorum, FX57 bari yaptığın alıntıyı eksiksiz vesen iyi olurdu.Burdan size BAN

İnanmak istemiyorum ama , HalfLife'taki YILDIZ ı ya silmişsiniz ya da Böyle buldunuz. SANIRIM SİZ FORUM İÇİN ASPARAGAS HABER YAPIYORSUNUZ? Half Life ta 2 Kat Fark atmış NEDEN ACABA?

Yoksa gün için DETAYLANDIRILACAK OLAN bu muydu?

Sizin Koyduğunuz Resim

## ATi Radeon HD 2900XT ve Resmi Test Sonuçları ##

## ATi Radeon HD 2900XT ve Resmi Test Sonuçları ##

Buda DailyTech

Birden parladığım için özür dilerim ama, Eksiksiz bilgi koyabilirdiniz. Yıldız yok, Açııklamaı yok.

Akadaşlar HAKSIZMIYIM. Hit bir Haber var ortada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1080p -- 24 Nisan 2007; 16:40:59 >

• HD X2900XT 512 Mb
    8800 GTS 640 Mb
    Aradaki farkı birde bu yönden değerlendirin.
    Ama Fiyat olarak 500$ yüksek 400$ dan girerse çok mükemmel olur.
    HD X2900XTX in fiyatının 500$ olması lazım kanaatimce sonuçta tepe ürün 500$ dan girer.
    Diğer haberde XTX in 19 mayısta çıkacak olması fiyatların değişeceğinin göstergesi.
  • 8800gts 320 mb; 6600GT ve 7600GT gibi fiyat performans liderliğine oturmak üzere, biraz daha fiyat indirimine gidilmesi lazım ve bunuda ati sağlıayacak gibi
  • hd 2900xt nzxt lexa yı sığarmı yawşöyle bir bakınca sığmaz gibi görünüyor kartın boyutunu bilen var mı
  • Bu workstation işi şaka deildir umarım. Catia ve 3ds max te quadro fx5500 ü elemişse ve 500 dolarsa bu kartın heykelini diktiririm ben...
    quadro fx5500 in fiyatı 3.000 dolar civarı. eğer böyle ise harika bişey olmuş. Heycanlandım bak şimdi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ste_ganos

quote:

Ben daha fazla şeyler bekliyordum açıçası 2900xt den. Kartın 8800GTX le değil de GTS yle karşılaştırmayla tutulması bile Ati açısından büyük prestij kaybı bence. Ayrıca şu bir gerçek ki 8800GTS ler çok iyi overclock oluyor ve overclockla aradaki farkı kapatabilir rahatlıkla. Eğer 2900xt nin overclock kapasitesi yetersizse başı baya dertte olacak 8800GTS yle.

Bu kart dikkat ederseniz 2900xt. Nvidia o.c. olacakda ati azını açıp bakacağınımı zanediyorsunuz. .

Nvidia-- ...............--Ati

Nvidia--............--Ati

EVET AYNEN ÖYLE.

R600 ün en büyük gecikme sebeplerinden birisi aşırı ısınma sorunu idi.Bu soruna rağmen OC olabilecekse bravo

• beklemekte fayda var nv nin cöplük statüsündeki kartları bırakın atiyi falan eski nesil kendisinin ürettiği kartları dahi gecemiyor mevcut dx9 oyunlar daha en az 6 ay dvm edicek olduğunua göre ati nin cvb ı kesinlikle beklenmeli
  • ATI,nVidia'yı 3'e bölmüş 4'le çarpmış
  • quote:

Orjinalden alıntı: dIsAstEr

Acaba diyorum orta seviye ATI modelleri beklesem mi yoksa 8800GTS 320MB alsam mı, bu test sonuçları kafa karıştırdı gene

hacu sen bekle 8900 gts alırsın
    bu arada battlefield 3589 da çıkar dx 10 destekli:D
  • quote:

Orjinalden alıntı: F@ruk

ATI,nVidia'yı 3'e bölmüş 4'le çarpmış

nerde ben göremedim 3 e bölüp 4 e katlaması için 3dmark2006 dan 20000 üstü puan alması gerekir
  • quote:

Orjinalden alıntı: Gunwane

Kartın boyutları normal gibi geldi ..Fiyatıda süper..Performansı da ii... .net işine gelince vista da zaten .net gömülü halde geliyor yüklemek zorunda değiliz..ve xp de olduğu gibi performans düşüklüğüne yol açmıyor..(xp de .net yükleyene kadar ilk açılış süresi daha bariz bi şekilde daha kısa idi mesela)..Bu bakımdan .net fazlada büyütülecek bişi değil bence..Ati güzel ve akıllı hamleler yapıyor bence..

Arkadaşım fiyatına bir daha bak istersen. 8800GTS 450$ şu an. Bu kartın çıkış fiyatının ise 499$ olacağını söyledi FX57. İki kart arasında DX9 yönünden pek fark yok. 499$ ülkemize gelince en iyi ihtimalle 530$+KDV olacak 8800 ise o zamana kadar tam bilinmez ama 300$ seviyesine gelir sanırım. Yani sence fazladan 230$+KDV ye değecek bir kart mı bu?

Bunun dışında kartı 1 yıl sonra çıkaracak neredeyse. Bırakalım da o kadar fark olsun. Bu kart sadece ATI den geç kalmış bir cevap. (Normalde biri kart çıkarır diğeri en kısa sürede cevabını verirdi.) NVidia nın bu karta karşı ne koyacağı ise tam net değil ama 8800GTX lerde hala açılmamış birimler var hatırlatırım. Yani Bu karta da cevap gelecek. Eğer bu testler kesin ise ve DX10 da da böyle olacak ise AMD nin işi yaş.

Kısacası ben daha iyi bir kart bekliyordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DigitalWorld -- 25 Nisan 2007; 6:52:52 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Rockford Fosgate

GTS e fena cakmıs

x2900gibi bi kard, 8900 gibi kartlar çıkacakken ve 8800GTX varken kendini niye GTS ile karşılaştırmış acep :D
  •  ## ATi Radeon HD 2900XT ve Resmi Test Sonuçları ##

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 24 Nisan 2007; 17:55:36 >
  • Evet detaylar yavaş yavaş geliyor,

peki Half-Life Testinde ki * ibaresi silinip neden açıklamayı koymadınız sayın Haber Editörü FX57 Bey?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.