Şimdi Ara

## ATi Radeon HD 2900XT ve Resmi Test Sonuçları ## (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
153
Cevap
0
Favori
6.675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: HyperSpace

quote:

Orjinalden alıntı: Rockford Fosgate

GTS e fena cakmıs

x2900gibi bi kard, 8900 gibi kartlar çıkacakken ve 8800GTX varken kendini niye GTS ile karşılaştırmış acep :D

• quote:

Orjinalden alıntı: fx57

Son Haber: X1950 Pro DirectX 10'a Geliyor

ATi'nin son dönemde gerek üretim gereksede satış anlamında en başarılı modellerinin başında hiç kuşkusuz X1950 Pro bulunuyor. RV570 kod adına taşıyan 80nm üretim teknolojisine sahip grafik işlemciye sahip olan X1950 Pro DirectX 10'da da kendine yer bulacak gibi. AMD-ATi RV670 kod adını taşıyan 256-bit bellek veri yoluna sahip yeni bir model üzerinde çalışmakta.

Büyük bir ihtimalle yılın 3. çeyreğinde gelecek olan RV670 tahmin edilebileceği gibi RV630XT'den çok daha performanslı olacak ve firmanın orta segment ile performans modelleri arasında köprü model vazifesi görmesi bekleniyor.

Detaylar geldikçe paylaşırız.

yani x1950pro ile dx10 destekli oyunlar oynanabilecek mi ?

• quote:

Orjinalden alıntı: FeNoMeNMaN

quote:

Son Haber: X1950 Pro DirectX 10'a Geliyor

ATi'nin son dönemde gerek üretim gereksede satış anlamında en başarılı modellerinin başında hiç kuşkusuz X1950 Pro bulunuyor. RV570 kod adına taşıyan 80nm üretim teknolojisine sahip grafik işlemciye sahip olan X1950 Pro DirectX 10'da da kendine yer bulacak gibi. AMD-ATi RV670 kod adını taşıyan 256-bit bellek veri yoluna sahip yeni bir model üzerinde çalışmakta.

Büyük bir ihtimalle yılın 3. çeyreğinde gelecek olan RV670 tahmin edilebileceği gibi RV630XT'den çok daha performanslı olacak ve firmanın orta segment ile performans modelleri arasında köprü model vazifesi görmesi bekleniyor.

Detaylar geldikçe paylaşırız.

Hayır AMD-ATi, X1950 Pro'nun DirectX 9'da kazandığı başarıyı devam ettirecek yeni bir kartı DirectX 10 için hazırlıyor. Bu kart 256-bit bellek veri yoluna sahip RV670 gpu'sunu tasıyacak ve muhtemelen yılın 3. çeyreği içerisinde çıkacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 24 Nisan 2007; 19:25:45 >

• quote:

Orjinalden alıntı: FeNoMeNMaN

hayır HD X 2950 PRO ile oynanabilecek
  • quote:

Orjinalden alıntı: zalimtr

Kimler workstationu kullanacakki oyunlara bakiyorsunuz o kadarda fark yok yani.sadece bi oyunda.
    üstelik fiyati çok fazla

Ben kullanırım. 500 dolarlık bir kart 3.000 dolarlık quadro fx5500 ü geçmişse. ben onu alır. hatta marioyu çalıştırsa sadece gene kullanırım.
    aslında bide nvdianın 8800 modellerinin workstation test sonuçlarınıda görmeden konuşmamak lazım çünki bu güne kadar nvidianın normal oyun için üretilmiş kartları atinin de oyun için üretilmiş kartlarından daha performanslıydı. misal 6600gt CATIA da x1950pro dan daha iyi sonuç veriyordu.
    Neyse kartı satışlarını etkileyen oyn performansı ancak grafikerlerinde bu kartı gözardı etmemeleri gerektiğini testlerde görmüş olduk tabi gerçeklerse.

• quote:

GTS e fena cakmıs

3 oyunda zar zor geçmiş. Acaba karşısında GTX falan olsa ne olur kim kime çakar acaba
  • quote:

Orjinalden alıntı: blackrewolf

quote:

GTS e fena cakmıs

3 oyunda zar zor geçmiş. Acaba karşısında GTX falan olsa ne olur kim kime çakar acaba

CIkan kart 2900XT GTS ın rakıbı

2900XTX daha cıkmadı pıyasaya GTX ın rakıbı o

1900XT 1900XTX--7900GT 7900GTX gıbı

2900XTX te buyuk ve buyuk ıhtımal GTX ten ıyı olacak ama 8900 den ıyı olacagını sanmıyorum.GDD4 lu 8900GTX ı beklıyorum bnde 4 gozle sanırım XTX ı pas gecıp 8900 alacagım

• quote:

Hayır AMD-ATi, X1950 Pro'nun DirectX 9'da kazandığı başarıyı devam ettirecek yeni bir kartı DirectX 10 için hazırlıyor. Bu kart 256-bit bellek veri yoluna sahip RV670 gpu'sunu tasıyacak ve muhtemelen yılın 3. çeyreği içerisinde çıkacak

tüh beee bende ilave bi driver falan çıkaracaklar sandim yaziyida tam okumadim belki x1950pro değildir diye falan halbuki okusamda okumasamda ayni iste ama bi nevi teselli iste

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MiDNiGhTKiSs -- 24 Nisan 2007; 19:41:15 >
  • Bazıları yine ati , nvidia pankartlarını ellerine alıp fanatiklik yapmaya başlamışlar, merak ediyorum son kullanıcı mantığı ne zaman sizin için önemli bir durum halini alacak.

499$ lık bir ürün ile 400$ lık bir ürünün kıyaslamasının yapıldığı böyle bir konu da 2900xt, gts i hırpalamış, fena dağıtmış vs. gibi sözleri sarf etmek ne derece doğru önce buna dikkat etmelisiniz.

499$ çıkış fiyatı olan bir ürünü ülkemizde örneğin 500-580$+kdv den satın alır 3-4 ay kullanır 4/1 fiyatına satarsınız bu gidişle, geçmişte olduğu gibi sonuçta olan cebinizdeki paraya olur.

Neyse herkese iyi forumlar diliyorum.
  • quote:

quote:

quote:

GTS e fena cakmıs

2900XTX te buyuk ve buyuk ıhtımal GTX ten ıyı olacak ama 8900 den ıyı olacagını sanmıyorum.GDD4 lu 8900GTX ı beklıyorum bnde 4 gozle sanırım XTX ı pas gecıp 8900 alacagım
    Doğru yol budur. NVIDIA

• Bence bu test sonucuna bakmamak lazim.HL2'den de gorundugu gıbı tahmınımce nvıdıa nın guncel olmayan bır drıver la test edılmıstır kartlar.Bunun yanında ATI cok gec kaldı yenı kartları pıyasaya cıkarmakta.Boylece zaten nvıdıa ya buyuk bır avantajı kaptırdı.Dırectx 10 uygulamalar,oyunlar nvıdıa nın kartlarını goz onunde bulundurarak bır degerlendırme yapılarak yapımına baslanmıstır.Yanı DX 10 oyunlardakı performanslar ATI ıcın bır handıkap olabılır.Ayrıca test edılen uygulamalar dırectx 9 oyunlar. ATI nın Nvıdıa yı gecmıs olması dırectx 10 uygulamalarda da gececegını gostermez.Unutmayalım kı bu yenı kartlar dırectx10 kartları ve dırectx9 a da uyumlu.Yanı asıl platformunda degerlendırmek gerekır.Bence konusmak ıcın erken oyunları gercek platformlarında test edelım ve farkları yorumlayalım.Asıl performanslarını gercek ortamlarında degerlendırmek gerekır.Kaldı kı suan baz alınan test bıle bence drıverlar la ılgılıdır.Bence her 2 kart arasında fazla bır performans farkı olmayacaktır.Bu noktada fıyat/performans acısından degerlendırıp ıhtıyacımız olan kartı almalıyız.SAYGILAR...

• quote:

quote:

quote:

quote:

GTS e fena cakmıs

Doğru yol budur. NVIDIA

Hyr dogru yol bnm ıcın en ıyı performansı en ıyı fıyata verendır

• quote:

Orjinalden alıntı: LINEBACKER

quote:

Orjinalden alıntı: dIsAstEr

Acaba diyorum orta seviye ATI modelleri beklesem mi yoksa 8800GTS 320MB alsam mı, bu test sonuçları kafa karıştırdı gene

hacu sen bekle 8900 gts alırsın
    bu arada battlefield 3589 da çıkar dx 10 destekli:D

Ben Battlefield 'ı bırakalı bayağı oluyor (2142 dahil)
  • Bu ati düşmanlığını anlamak çok zor...Ati adam gibi kart çıkarsın o zaman görün siz nVidia bu fiyatlardan satabiliyor mu?...Bu r600xt çok pahalı ama fiyatını hakeden bir karta benziyor...Çok parası olan alsın crossfire yapsın da bizim r600xt yle münasebetimiz testlerini yorumlamaktan öteye gitmeyecek.....Sanki malı kendiniz üretip piyasaya sürmüş gibi rekabet içindesiniz..

• SLI destekli anakartlar iyi iş çıkarmayınca Crossfire destekli anakartlarımız ile bekler olduk R600 hikayesini,görünen oki elimizdeki 8800 serisi ekran kartlarını ne kadar sevsekte sırf Crossfire için ATI2900 serisi kartlara geçiş yapacağız ve buna değecek gibi
  • R600'e yönelik heyecan yaratan ilk test sonucu haberi/söylentisi hemen hemen yıl bası günlerinde Level505 sitesinde çıkmıştı. Zaman ne çabuk akıp geçiyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozankardes

Ben kullanırım. 500 dolarlık bir kart 3.000 dolarlık quadro fx5500 ü geçmişse. ben onu alır. hatta marioyu çalıştırsa sadece gene kullanırım.
    aslında bide nvdianın 8800 modellerinin workstation test sonuçlarınıda görmeden konuşmamak lazım çünki bu güne kadar nvidianın normal oyun için üretilmiş kartları atinin de oyun için üretilmiş kartlarından daha performanslıydı. misal 6600gt CATIA da x1950pro dan daha iyi sonuç veriyordu.
    Neyse kartı satışlarını etkileyen oyn performansı ancak grafikerlerinde bu kartı gözardı etmemeleri gerektiğini testlerde görmüş olduk tabi gerçeklerse.

Arkadaşım sen o quadro ların mantığını kavaraymamışsın anlaşılan. O ürünler her iki firmada da profeyonel amaçlıdır. Normal kartlarla aynı GPU ları taşırlar. O kadar pahallı olmalarının sebebi sahipoldukları özel sürücüler bioslar ve de yanında gelen yazılımlardır. Yani 500$ a alacağın o kartlar Quadro nun yaptıklarını yapmıyor.

Bunun dışında, onu düşünmüşsün ama şunu düşünemedin anlaşılan. Bu kart 530$+KDV den çıkacaktır ülkemizde.

Ama rakibi olarak görünen kart 1 sene önce çıkmış ve o zamana kadar fiyatı 300-350$ olacaktır. 3-4FPS lik fark için 180-230$+KDV vermek akıllıca değil.

Arkadaş fanatiklikle suçlanmış ama bu kartın fiyasko olduğu (testler kesin ise ve fiyatı da ucuz olmaz ise) belli.

Benim mesajlar bir okunsa sorun çözülecek, ama hala konuşuluyor.

Sayın BeyazBüyü de bana destek çıkarak gerçekçi oldu. Onun dediği gibi bayrakları indirin artık yahu. HL2 farkı da sürücüler ile ilgili bir şeydir. Her oyunda 3-4 FPS fark varken tek oyunda %100 den fazla fark olması mantıklı değil.

quote:

Orjinalden alıntı: The_MAD

Bu ati düşmanlığını anlamak çok zor...Ati adam gibi kart çıkarsın o zaman görün siz nVidia bu fiyatlardan satabiliyor mu?...Bu r600xt çok pahalı ama fiyatını hakeden bir karta benziyor...Çok parası olan alsın crossfire yapsın da bizim r600xt yle münasebetimiz testlerini yorumlamaktan öteye gitmeyecek.....Sanki malı kendiniz üretip piyasaya sürmüş gibi rekabet içindesiniz..

Arkadaşım mesajımı bir oku ATI düşmanlığı yok ortada.
    "Bu r600xt çok pahalı ama fiyatını hakeden bir karta benziyor" bunu demişsin ama sorun da zaten o. Pahallı ve bunu haketmiyor. Sadece 3-4FPS daha iyi sonuç verdiği kartla aralarında 180$+kdv den fazla fark olacak. Valla kimse mesajları okumuyor anlaşılan, öyle yorumlar geliyor. HL2 ye bakan ezmiş diyor, onun yazılımsal olduğu aşikar ki, tek bir oyun için de (diğerlerinde eşit performans verirken) 180$+kdv fazladan para verilmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DigitalWorld -- 25 Nisan 2007; 10:00:26 >

• work station olarak kim kullanıcak diyen arkadaşlar tamamen yanılıyor benim gibi 3d ile uğraşıp hemde oyun oynayan insan sayısı çok oyüzden bence work satiton değerleri çok önemli hemde çoookkk arkadaşlar ve bu değerlerde hiç azımsanmıyacak kadar ati yarı yarıya akın fark atıyor özellikle de max deki performansı çok iyi .....
  • quote:

Orjinalden alıntı: DigitalWorld

Ama rakibi olarak görünen kart 1 sene önce çıkmış ve o zamana kadar fiyatı 300-350$ olacaktır. 3-4FPS lik fark için 180-230$+KDV vermek akıllıca değil.

Bunu sağlayacak şey ati'nin bu kartı piyasaya sürmesidir...Yoksa o fiyatlarda hayal olur...Rekabet olmadan fiyatlar inmez...

Ayrıca oyun testleri çok farklı yorumlanıyor...Nerdeyse her oyun için en iyi performans isteniyorsa farklı kart almak zorunda kalacaz...3dMark desen kesinlikle ölçüt değil...Adam quad6800 işlemciyle bench alıyor sanırım 1000$ ın üstünde bu işlemci.o/c yapılmışmı yapılmamışmı belli değil....Ordaki oyun testlerini kendi bilgisayarınızda görebileceğinizi sanırsanız yanılırsınız...Bence kartları değerlendiren bağımsız profesyonel kuruluşlar olması lazım...O zaman görün bakalım bu tartışmalar kalıyormu ortada...

• Digiworld@ sana yönelik bişey demedim başlığı okuyup genel bir değerlendirme yaptım...Fazla alınganlık gösteriyorsun bu konuda bence ayrıca ikna edici olmak için tekrar tekrar aynı şeyleri söylemeye gerek yok..
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.