Şimdi Ara

## ATi Radeon HD 2900XT ve Resmi Test Sonuçları ## (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
153
Cevap
0
Favori
6.675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kartın üzerine yapılan çizim gzl kartın cazibesini atrırıyor. bu sonuçlarda göz önüne alındığında her yönden 2900XT ağır basıyor. Test sonuçlarındada bu gözle görmekteyiz.

Ati süründürmez önce biraz avans verir sonra hayatını karartır Nvidia 'nın [:(
  • quote:

Orjinalden alıntı: oldkhn

quote:

Orjinalden alıntı: Atrinn

oy oy oy oy fena tokatlamış

Fear da başa baş bir tokat attığı yer HL2 Epidoe1. 500$ bunun neresine vereceğim ben?
    320MB lık 880GTS ye alternatif model çıkartacak mı ati fiyat yönünden?

Şimdilik iki model var. 512 lik ve 1 gb lık olmak üzere.
  • Ati geliyor! Şimdi benim için X2600 XT ve X2650 XT Testleri önemli, kararımda büyük rol oynayacak...

fx 57

Sanırım X2600 XT veya X2650 XT ile ilgili testler yok değil mi
  • quote:

Orjinalden alıntı: antiyoba

quote:

Orjinalden alıntı: oldkhn

quote:

Orjinalden alıntı: Atrinn

oy oy oy oy fena tokatlamış

Fear da başa baş bir tokat attığı yer HL2 Epidoe1. 500$ bunun neresine vereceğim ben?
    320MB lık 880GTS ye alternatif model çıkartacak mı ati fiyat yönünden?

Şimdilik iki model var. 512 lik ve 1 gb lık olmak üzere.

Ah bi DX10 testi olsa ne güzel olurdu.

• 1 sene beklemeye değecek fark bu mu???Bari bir 8800 kart alıp onu iyice inceleseydi AMD belki daha iyi bir şeyler yapardı.Ben bunu bir x1950xt kullanıcısı olarak söylüyorum.Duygusal bağ kurmaya gerek yok kartlarla burdan şu anlaşılıyor ki nvidia dx10 kart alanlar çok ta süper iş yapmış,hem de bekliycem diye karın ağrısı çekmeden.
  • Workstation olarak kullanılabilmesi çok güzel olmuş.
  • quote:

Orjinalden alıntı: serhatti

1 sene beklemeye değecek fark bu mu???Bari bir 8800 kart alıp onu iyice inceleseydi AMD belki daha iyi bir şeyler yapardı.Ben bunu bir x1950xt kullanıcısı olarak söylüyorum.Duygusal bağ kurmaya gerek yok kartlarla burdan şu anlaşılıyor ki nvidia dx10 kart alanlar çok ta süper iş yapmış,hem de bekliycem diye karın ağrısı çekmeden.

Yanlış düşünüyorsunuz.Ati yada nvidia o naapmış bu naapmış diye kart çıkartmıyorlar.Belli yol haritaları belli hedefleri var ve bu doğrultuda çalışmalarını sürdürüyorlar.Tabiiki piyasada parsayı toplamak için rakiplerini az yada çok geçmek zorundalar geliştirmelerini de o yönde yaparlar zaten.
    Piyasada ne kadar çok ürün çeşitliliği ve rakip olursa bunun faydası son kullanıcıya yani bize daha ucuz mal olarak yansır.
    Sizin düşüncenize göre otomobil firmaları da yeni model çıkartmasın bari nasolsa hepsi de aynı sürati yapabiliyor.

• Valla HL2 ile COD2 dışında ahım şahım da bir fark yok. (Gerçi HL ta çok fark görünüyor ama büyük ihtimalle yazılım ile alakalı.) Hayali testlere de hiç bakmayın o testlere bakarsak 8600GTS uçuyor ama iş oyuna gelince değişiyor.

Bunun dışında kobb arkadaşında dediği gibi 8800GTS nin fiyatı zaten şu an 450$ civarı. Bu kart yurt dışında 499$ dan çıkarsa ülkemize 530$+KDV den girer (o da büyük ihtimal gigatekten ve en iyi ihtimalle olan fiyatı)

Şu an 450$ olan bir kart sizce bu çıkana kadar ne olur. 300$ a alırsın bir tane 8800GTS yaparsın OC ni bakarsı keyfine. En başından beri bahsettiğim bu işte ATİ geç kaldı. Oyun olması ya da olmaması önemli değil, ilk çıkaran avantajlı bir konuma gelir. Düşünsenize İlk 64bit i AMD çıkardı Windows ta işletim sistemini ona göre yaptı, intel de mecburen AMD nin kodlarını kullanmak zorunda kaldı. (Oyunların NVidianın yapısına göre tasarlanmaya başlandığını düşünün. Keza bir oyun 5 dakikada çıkmıyor. Yıllar alabiliyor şu an yapımına başlanmış ve DX10 için NVidia tasarımı temel alınmış bir oyunun 2008 de çıktığını düşünün. Gerçi bu konuda ATİ çoktan firmalara bir kaç kart göndermiştir ama onların da nasıl çalıştığı belli değil.)

Bu kartın 300$ a çıkması lazım, ya da DX10 da NVidia dan %60 hızlı olacak.

• Şunuda unutmamak lazım,
    DX10 TESTleri yok ve biz bu karta DX9 için 500$ çok diyoruz.

Bu kart 512 Bit ise, DX10 da insanlar fark bekler.Hemde çok bekler.Yanılıyor muyum?

quote:

Orjinalden alıntı: DigitalWorld

Valla HL2 ile COD2 dışında ahım şahım da bir fark yok. (Gerçi HL ta çok fark görünüyor ama büyük ihtimalle yazılım ile alakalı.) Hayali testlere de hiç bakmayın o testlere bakarsak 8600GTS uçuyor ama iş oyuna gelince değişiyor.

Bunun dışında kobb arkadaşında dediği gibi 8800GTS nin fiyatı zaten şu an 450$ civarı. Bu kart yurt dışında 499$ dan çıkarsa ülkemize 530$+KDV den girer (o da büyük ihtimal gigatekten ve en iyi ihtimalle olan fiyatı)

Şu an 450$ olan bir kart sizce bu çıkana kadar ne olur. 300$ a alırsın bir tane 8800GTS yaparsın OC ni bakarsı keyfine. En başından beri bahsettiğim bu işte ATİ geç kaldı. Oyun olması ya da olmaması önemli değil, ilk çıkaran avantajlı bir konuma gelir. Düşünsenize İlk 64bit i AMD çıkardı Windows ta işletim sistemini ona göre yaptı, intel de mecburen AMD nin kodlarını kullanmak zorunda kaldı. (Oyunların NVidianın yapısına göre tasarlanmaya başlandığını düşünün. Keza bir oyun 5 dakikada çıkmıyor. Yıllar alabiliyor şu an yapımına başlanmış ve DX10 için NVidia tasarımı temel alınmış bir oyunun 2008 de çıktığını düşünün. Gerçi bu konuda ATİ çoktan firmalara bir kaç kart göndermiştir ama onların da nasıl çalıştığı belli değil.)

Bu kartın 300$ a çıkması lazım, ya da DX10 da NVidia dan %60 hızlı olacak.

Aynı olay işlemci lerdeki gibi, güzel açıklamışsın.

Bide 300$ın yanında .Net Framework u kaldırsınlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1080p -- 24 Nisan 2007; 15:06:36 >

• yaa bu kart benim kasaya sığmaz bee
  • Ben daha fazla şeyler bekliyordum açıçası 2900xt den. Kartın 8800GTX le değil de GTS yle karşılaştırmayla tutulması bile Ati açısından büyük prestij kaybı bence. Ayrıca şu bir gerçek ki 8800GTS ler çok iyi overclock oluyor ve overclockla aradaki farkı kapatabilir rahatlıkla. Eğer 2900xt nin overclock kapasitesi yetersizse başı baya dertte olacak 8800GTS yle.
  • 8800gts yi kenara sıkıştırmış.Allah vere de iyi o/c olsa yoksa piyasada zor tutunur...
  • GTS YE NE OLMUŞ ÖYLE BATMIŞ BİRDEN...
  • yanıyo walla kart

amd den de bekliyoruz artık core2duo ya rakip bi işlemci...
  • Kartın boyutları normal gibi geldi ..Fiyatıda süper..Performansı da ii... .net işine gelince vista da zaten .net gömülü halde geliyor yüklemek zorunda değiliz..ve xp de olduğu gibi performans düşüklüğüne yol açmıyor..(xp de .net yükleyene kadar ilk açılış süresi daha bariz bi şekilde daha kısa idi mesela)..Bu bakımdan .net fazlada büyütülecek bişi değil bence..Ati güzel ve akıllı hamleler yapıyor bence..
  • quote:

Ben daha fazla şeyler bekliyordum açıçası 2900xt den. Kartın 8800GTX le değil de GTS yle karşılaştırmayla tutulması bile Ati açısından büyük prestij kaybı bence. Ayrıca şu bir gerçek ki 8800GTS ler çok iyi overclock oluyor ve overclockla aradaki farkı kapatabilir rahatlıkla. Eğer 2900xt nin overclock kapasitesi yetersizse başı baya dertte olacak 8800GTS yle.

Bu kart dikkat ederseniz 2900xt. Nvidia o.c. olacakda ati azını açıp bakacağınımı zanediyorsunuz. .

Nvidia-- ...............--Ati

Nvidia--............--Ati

• quote:

Orjinalden alıntı: ste_ganos

quote:

Ben daha fazla şeyler bekliyordum açıçası 2900xt den. Kartın 8800GTX le değil de GTS yle karşılaştırmayla tutulması bile Ati açısından büyük prestij kaybı bence. Ayrıca şu bir gerçek ki 8800GTS ler çok iyi overclock oluyor ve overclockla aradaki farkı kapatabilir rahatlıkla. Eğer 2900xt nin overclock kapasitesi yetersizse başı baya dertte olacak 8800GTS yle.

Bu kart dikkat ederseniz 2900xt. Nvidia o.c. olacakda ati azını açıp bakacağınımı zanediyorsunuz. .

Nvidia-- ...............--Ati

Nvidia--............--Ati

Fanatizme büyük bir örnek

Asıl bizler bu kartlar bu fiyata Türkiye ye girince ağzımız açık bakacağız, bu fiyatlara insan 2 kat perf bekler.Oyalama taktikleride olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1080p -- 24 Nisan 2007; 15:41:58 >

• Mesaj fazla kaçtı,pardonn

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1080p -- 24 Nisan 2007; 15:44:24 >
  • Merhaba,

Başka bir siteden haber alıntıladığınız zaman neden kaynak belirtmiyorsunuz? "Bu test sonuçları DailyTech sitesinden alınmıştır" yazmak zor değil haberin bir köşesine? Bir haber editörü olarak, başkasının emeğini izinsiz/kaynak belirtmeden kullanmak size yakışmıyor. Hani sadece alelade bir kullanıcı tarafından foruma atılan bir mesaj olsa neyse de, hem sitenin ilk sayfasında görülüyor hem de mesajı yazan bu sitenin haber editörü.

Saygılar
  • quote:

Orjinalden alıntı: siyau

Merhaba,

Başka bir siteden haber alıntıladığınız zaman neden kaynak belirtmiyorsunuz? "Bu test sonuçları DailyTech sitesinden alınmıştır" yazmak zor değil haberin bir köşesine? Bir haber editörü olarak, başkasının emeğini izinsiz/kaynak belirtmeden kullanmak size yakışmıyor. Hani sadece alelade bir kullanıcı tarafından foruma atılan bir mesaj olsa neyse de, hem sitenin ilk sayfasında görülüyor hem de mesajı yazan bu sitenin haber editörü.

Saygılar

Eğer doğruysa haklı.. doğru söze ne hacet!
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.