Şimdi Ara

Asus Gtx 980 Strix Sıcaklık Problemi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
108
Cevap
0
Favori
4.211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam dikkat ettiyseniz değerlere boşta da yükte de gpu hızı ile bellek hızı aynı değerlerde yani boştayken kartın hızları düşmüyor problem ne olabilir acaba
  • dimitrixxx kullanıcısına yanıt
    Şurada 1 incelemesi var, ve görüldüğü gibi kart hız kesiyor, tabi hız kestiğinde masaüstü sıcaklığıda düşücektir. :http://www.ocaholic.ch/modules/smartsection/item.php?itemid=1442&page=1

Arka planda GPU'yu kullanan yazılım(lar) olabilir. Bir de @turbo powwerın dediği gibi, BIOS'u da kontrol edin güncel mi diye.
  • Hocam monitör Asus Rog Swift G-Sync ten olabilir mi tema olarak Asusun rog teması mevcut öyle video kaydetme programı yüklü değil masaüstünde iken arka planda virüs programı origin battle.net ve steam çalışıyor bunların etki etme durumu olabilir mi dediğiniz gibi biosa bakayım başka driverla falan sorun düzelecek mi bakarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: dimitrixxx

Evet hocam aynen 970 aldık coil whine çıktı karttan ziyade bir de Inventusun problem çıkartması tuzu biberi oldu. Bir tek adam akıllı sanalmarketim kaldı gözümde onlara da nazar değecek diye korkuyorum :)

Sorun yoktur diye 980 aldık coil whine dan kurtuldum derken onda da sıcaklık ve boşta iken gpu hızı ve bellek hızlarında düşme yok kartı alalı 14 gün oldu vatandan almıştım inşallah problem çıkartmazlar iade alırlar böylece de 900 serisine daha bulaşmam bu saaten sonra

kardeşim ALLAH sana sabır versin seni en iyi ben anlarım

neden mi iki aydır hatta 3 aya giricek sadece gtx9xx galaxy kaldı almadığım kullanmadığım forumlarda defalarca sıkıntıyı dile getirdim bir sürü hakaretler saldırılar rencide edici sataşmalar tapıldı özelime bile yazanlar oldu çok fanboy var burada

1. yabancı forumlarda yabancı ülkede cw olayı direk değişim sorun sıkıntı kabul edilirken

CANIM ÜLKEMDE bırakın teknik servisleri burada bu forumda bile karşı çıkan bir sürü şahış var çok sinir bozucu hakaret edene soruyorum sen hiç hayatında gtx970 ekran kartı kullandın mı cevap hayır e daha ne bana AKIL veriyorsun

evet msı gtx970 düdük gibi ötüyor diye sayfa açtım (iki ay bekledim iki ay önce verdim parasını gelince hemen gönderdiler kartı bana) dünyanın parası ver kart ötsün dursun neyse diğer markalarıda deneyince içinde ağlayan ekran kartları bile var msı onların yanında çok hafif kalıyor

sıkıntıyı defalarca dile getirdim burda kimse şuçu kabullenmiyor

en sonunda kasamı aldım götürdüm denemedikleri ekran kartı kalmadı gtx970 serisinde galaxy hariç YETMEDİ benim power yetmiyor diye corsairaxi1200 olan kasaya taktılar sonuç aynı

sıkıntıyı dile getirmeye çok çalıştım burada

yok ergen değilmişim çocukmuşum cw olayı kafaya takılacak sorun değilmiş büyütülücek sorun yapılacak değilmiş yok resmin sahteymiş yaşım küçükmüş forumda yenimişim gibi karalamalar

kimse gtx9xx soruna sıkıntıya odaklanmıyor nvidia hatasını kabul etmiyor ORTADA sorun yokmuş gibi davranılıyor

yabancı forumlarda insanlar nividia ya asus evga msı gigabyte zotac neler yazıyor neler söylüyor bi bilseniz burada konuşmaya yazmaya bile izin yok dile getirmek şuç gibi saldırı başlıyor hemen

ne kadar GELİŞMİŞ bir ülke olduğumuzu buradan bile anlaşılıyor

yazık çok yazık

benim yetersiz diye söyledikleri powerım ve pc 4 ay önce amd fx8350+ amd 280x hiç bir sıkıntı çıkarmadan yağ gibi akarak kasma donma yapmadan çalıştırıyordu

hatta o.c bile gerek yokken amd fx8350 işlemciye o.c yaptım ben düşünün artık power yetersizliği

şu forumda kimse kimseye karışmasın fanboyluk yapmasın hakaret etmesin isteyen istediği yazsın sıkıntısını dile getirsin ama nerde hemen müdahale ediliyor

neyse kardeşim benim gtx9xx başım çok ağrıdı SANADA ÇOK geçmiş olsun

hemen faturanın arkası çevir oku 15 gün içinde nedensiz İADE edebilirsin kardeşim NEDEN belirtmene gerek yok eğer teknik servise giderse sonuç hüsran oluyor cw sorun değil denip tekrar geri gönderiliyor YABANCI ÜLKELERDE direk değişim olan bizde geri birşey yok gönderiliyor

bana veya şikayeti olanlara değil bu tür şikayetlere sıkıntılar sorunlara yardımcı olsun şahışlar (çok bilmiş vede fanboyluk yapanlar)

hangi vatan şubesinden almıştım ekran kartını kardeşim

kendine iyi bak

origin battle.net ve steam 'i görev yöneticisinden hemen sonlandırıp deniyebilirsin, sorun onlardan olsa şak die iner hızlar ama GPU kullanımı 0 olduğu halde düşmesini engelliyen şeylerin onlar olabiliceğide pek akla yatmıyor, yinede denersin, belki mantık dışı 1 durum vardır, kimbilir.
  • fthyrr1976fy F kullanıcısına yanıt
    ahh fatih abi ahhh insan bir r9 270x alır.
  • Hocam ilk biosa bakacağım güncel mi değil mi diye sonra bir kaç driver temiz kurulum yapıp deneyeceğim eğer sorun çözülmezse kartı iade edeceğim
    Olmadı akşam teamviewer den bağlanıp bakabilrim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Olur hocam gerçi dün oyunlarda da az miktarda coil whine vardı önceden yoktu birde bu olay yüzden karttan soğudum. kartı ayın 14 ünde vatandan almıştım 15 gün süre dolmadan kartı iade edebilirsem değiştirip yeni kartla deneyeceğim değişim olmazsa zaten servisle uğraşmam hocam akşam teamviewer dan bağlanıp bakarsınız ayarlara ilginiz için tekrar çok teşekkür ederim
  • Bios günceldir kesinlikle ama yinede bakın ama kesin çözümü var format. İlk önce ekran kartını ve ramleri kasadan çıkartıp tekrardan yerine takın.

Bunların üstüne format atın yine boşta yük altında ve sıcaklık 60c sabit ise 15 günlük geri verme hakkınız varken bu şansınızı kullanın.

Karttan biraz rahatsız olmuşsanız başka model bir Gtx 980 alınabilir. Misal Msi Gtx 980 Gaming gibi.

Bu arada size yolladığım özel mesajda bir sorun oluşmuş giden mesajlarımda bozulma vardı sanki.

Neyse umarım sorununuzu çözersiniz.
  • Hocam siz yanlış anlamışsınız ben karta zarar verebilir demedim sadece boşta olan bir kart 50 dereceyi geçmemeli kart 64 dereceye ulaştığında fanları çalışmaya başlıyor ve ideal sıcaklığı 68-75 derece arasıdır. şimdi arkadaş yazmış 46 dereceye düştü diye sorun kasa fanlarından olduğunu söylemiştim oda düzeltmiş ve sonuçunu yazmış kartla ilgili bilgim var merak etmeyin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • # Ace # kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam özel mesaj kısmında sıkıntı var türkçe karakterlerde :)Dediğiniz gibi ilk önce iade hakkımı kullanacam servis diye tuttururlarsa biosun güncelliği daha sonra da format atıp denerim sisteme dua edelim de vatan sıkıntı çıkamasın
  • FAR CRY 4 OYNARKEN ALDIĞIMIZ GÖRÜNTÜ DİĞERİ OYUNDAN HEMEN ÇIKTIKTAN SONRA ALDIĞIMIZ GÖRÜNTÜ KART NORMAL ŞARTALAR DA MASAÜSTÜNE DÖNDÜĞÜNÜZDE HIZINI DÜŞÜRÜR BU DA KARTIN ÖMRÜNÜN DAHA UZUN OLMASINI SAĞLAR

Asus Gtx 980 Strix Sıcaklık Problemi Asus Gtx 980 Strix Sıcaklık Problemi

• Hocam kasa fanlarıyla bir nebze olsun düştü ama asıl problem gpu saat hızı ile bellek saat hızının düşmemesi onların etkisi ile kart sıcak
  • İşte olması gereken böyle
  • Dediğiniz gibi özel mesajda bir sorun var. Şimdi size bir tavsiye vereceğim belki bu söylediklerim bazılarını rahatsız edebilir.

İlk önce ürünü bence ne olursa olun iade edin, bir kere kartta olan inancınız kalmamıştır.

Yapılacaklar; şuan sonuçta kart Gpu-z gibi programlar ile bu yük altı ve sıcaklık değerleri görülüyor onun haricinde bir sorun verdiği yok.

Kart sorunlumu oda kesin değil ama bu değerler kartın ömrünü yer çünkü boşta bile yük altında. Siz ürünü kutusuna temiz ve düzenli bir şekilde, tüm içerikleri ile doldurun.

Vatana beğenmedim ve 15 günlük iade hakkımı kullanıyorum diye verin. Kart vatan personeli tarafından test yapılacak ve sorunu yok diye size çek verirlerse.

İstediğiniz veya stokta ki başka bir gtx 980 alın Msi olabilir misal. Bunu niye söylüyorum çünkü siz sorunu bile kesin olmayan bir kartta, ben şu şu sıkıntıları yaşıyorum derseniz.

2-3 hafta servisi bekleme ve çek bile değil aynı ürünü alma gibi bir sıkıntı ile karşı karşıya kalırsınız. burda ki amacım sizi bu derten kurtarmaktır.

Dediklerimi harfiyen yaparsanız elinizde çek, kafanız rahat, yeni ürününüzü alma şansınız olur. Bunu ben değil vatanda çalışan tanıdıklarım bile söylüyor.

Tabi bu söylediklerimi yapıp yapmamak sizin bileceğiniz birşey.

inventus firmasını bu davranışından dolayı kınıyorum sürekli o inventusdan alışveriş yapan bi kişi için bunu dememeleri lazım kişiye bu durum daha ılımlı yaklaşılmak suretiyle anlatılabilirdi plastik olmadan iade alamam ne demek kullanıcıya yardımcı olmaları lazım çözüm olması için kullanıcıya yeni bir ürün almalarını tavsiye edebilirlerdi o üründen çıkan plastikleri de bu karta takıp iade edebilirlerdi vs örnekler çoğaltılabilir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: moonquad

Hocam siz yanlış anlamışsınız ben karta zarar verebilir demedim sadece boşta olan bir kart 50 dereceyi geçmemeli kart 64 dereceye ulaştığında fanları çalışmaya başlıyor ve ideal sıcaklığı 68-75 derece arasıdır. şimdi arkadaş yazmış 46 dereceye düştü diye sorun kasa fanlarından olduğunu söylemiştim oda düzeltmiş ve sonuçunu yazmış kartla ilgili bilgim var merak etmeyin

Yok, karta zarar vermez kısmını konuyu açan kişi sorduğu için demiştim. Boşta olan bir kart bu sıcaklığı geçmemeli dediğiniz için size cevap vermiştim, kasa içi havalandırma pek de iyi değilse normal bir durum. Eğer fanlar dönmeye başlayınca sıcaklık istenen frekanslarda 70'in altındaysa hiç mi hiç problem yok zaten. Neyse, sorun da çözülmüş zaten. İyi akşamlar herkese.

hocam kasa içi hava akışın iyi olsun alttan ve önden soğuk havayı alsın üstten ve egzoz dan versin hocam
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.