Şimdi Ara

Asus Gtx 980 Strix Sıcaklık Problemi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
108
Cevap
0
Favori
4.210
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • O zaman akşama eve gidince sıfırdan driver kurulumu yapayım hocam olmadı kartı iade edecem çünkü bu 900 serisi baya sıkıntıya soktu beni
  • dimitrixxx kullanıcısına yanıt
    şimdi sorunlar var ve hızlar yanlış okunuyosa, ozaman ısı'da yanlış okunuyo olabilir diyebilirmiyiz ?

Mesela kartın kendi yazılımı yada afterburner kurulumudur onlar ne der bu konularda baktınızmı ?

Yada aida 64 gibi 1 yazılım varmı elinizde o ne der ? İncelemek lazım.

Edit : Mesela mümkünse şununlada 1 inceleyin :http://www.dosya.tc/server36/gZSaS3/nvidiaInspector.rar.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coax47 -- 27 Kasım 2014; 10:15:48 >
  • Asus Gpu-Tweak yüklemişsinizdir mutlaka. Onun grafik kısmını açın sol alt köşedeki tuştan bir inceleyin boştayken değerleriniz nasıl. Ancak farklılık olacağını zannetmiyorum, Gpu-Z'in sadece render testinde bir bug oluştu Nvidia'nın son driverından sonra internette bununla ilgili konular mevcut.
  • Hocam Msi Afterburnerda da aynı şekilde idi dediğiniz gibi driverda sorun olabilir yoksa kartta sorun var diyip iade edecem
    Aynen 1-2 sürücü deneyin sorun dvm ediyosa skandal zaty, iadeye verrsiniz, kart sorunlu masaüstünde olması gerektiği gibi hız kesmiyo, ısınıyo, güç tüketiyo v.s. bozuk, dersiniz gider.
  • Asus GPU tweak yüklemedim de MSI Afterburnerı kurmuştum hocam değerler onda da aynı şekildeydi temiz bir driver kurulumu yapayım bakalım olmadı problem kartta deyip iade edecem
  • Aynen hocam tekrar çok teşekkür ederim yani uyarmasaydınız böyle kullanacaktım kartı bir önce driverı temiz bir şekilde kurup bakıcam sorun devam ederse kartı vakit kaybetmeden iade edeceğim ve 900 serisini es geçip bir sonraki seriyi bekleyeceğim.
  • Bu arada vatandan almıştım kartı iade süresi hakkında bilginiz var mı ayın 14 ünde almıştım kartı 14 gün geçmiş sıkıntı olmaz inşallah
    emin değilim ama 1 hafta içinde fln deniliyo diye hatırlıyorum ama vatan zaty istediği gibi atkoşturr'da, muhtemelen servise yollayıp, oradan gelen sonuca göre iade alabilirler, servise giderse belki bios'la fln oynayıp düzeltebilirlerde bilemem, önce mevcut sürücüyü nvidia ile ilgili ne varsa kaldırıp sonra güvenli modta (driver cleaner'da fln,) bütün herşeyi işaretleyip temizletirsin sürücüleri, sonra nvidia sürücüsünü kurarkende alt kısımda temiz kurulum yap kısmına tik koyup kurdurrsun, nvidia'dan 1~2 sürücü denersin, belki iş oralara kadar gitmiyebilir yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coax47 -- 27 Kasım 2014; 10:33:16 >
  • Bir arkadaş 15 gün demişti ama dediğiniz gibi vatan kafasına göre takılıyor Servise gidecekse böyle kullanırım daha iyi hocam nese inşallah driverdandır da servis yüzü görmez kart
    Sürücü işi çözmez ise kartın üreticisinde bios güncellemesi varmı kontrol edebilirsin, çünkü bu tip 1 sorunu ancak bios güncellemesi çözebilir, VGA larda en çabuk bozulan şey belleklerdir ve sendeki kartın bellekleri öyle 7/24 maximum hızda çalışıcaxa ömründen ömür gidiyo demek olur, bilesin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZiveR

Akşam bana hatırlat Afterburner'dan fan profilini atıyım sana. Sıcaklık fanların calısmamasından dolayı normal

GPU-Z olayınada bakmak lazım, ben hic denemedim.

Fan profilini bana atabilir misin? Isınma sorunu var profil arıyordum ben de. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: dimitrixxx

Teşekkür ederim hocam evet sıkıntıyı bir nebze olsun çözdüm kasa fanlarının rpm lerini biraz daha yükseltince yaklaşık 15 derece farketti şu an 45 derece civarında REDSTONE hocamında dediği gibi kasa fanlarının özellikle 0 rpm teknolojisi için etkisinin önemini görmüş oldum.

Yalnız bu 900 serisine geçişim çok sancılı oldu ilk Gigabyte 970 G1 aldık yoğun bir şekilde coil whine mevcuttu iade ettim İnventusa. İade işlemi ayrı bir konu ekran kartındaki pcı-express, sli köprüsü, dvi, hdmi, display port larda bulunan plastik kapakları atmıştım. Kartı yolladım. İnventustan aradılar ne derlerse beğenirsiniz o plastik kapaklarıda yollamanız lazım yoksa iade işlemi olmaz demezler mi bir hafta boyunca sağdan soldan plastik kapak aradım. Bunu inventus gibi bir firmaya yakıştıramadım.

Yalnız bu 900 serisine geçişim çok sancılı oldu ilk Gigabyte 970 G1 aldık yoğun bir şekilde coil whine mevcuttu iade ettim

aynısını ben söylesem hemen olay oluyor kardeşim kimse anlamıyor evet genelinde gtx9xx serisinde çok sıkıntı var

ama ne hikmetse bir türlü anlamıyorlar

kutu içeriğinede yorum yapayım inventus bu forumda çok övülüyordu o zaman bu iade sonrası tekrar şatımı yapılcak bi soru işareti oluştu kafamda

birde başak ülkerde yabancı forumlarda gtx9xx sersinde cw sorunu hemen iade değişm oluyor herkes yazmış yabancı forumlarda bizde ise hemen cw sorunu var deyince ekran kartımda pc parçaları satan mağazalar harici burada hemen itiraz ediliyor hemen hakaret ediliyor
    anlamış değilim neyse cw sorunu çok büyük küçülecek gibi de değil

sizin açınızdan çok üzüldüm bende iki aydır(gtx9xx) sorunlarıyla uğraşıyorum kardeşim

çok geçmiş olsun sana

• Evet hocam aynen 970 aldık coil whine çıktı karttan ziyade bir de Inventusun problem çıkartması tuzu biberi oldu. Bir tek adam akıllı sanalmarketim kaldı gözümde onlara da nazar değecek diye korkuyorum :)

Sorun yoktur diye 980 aldık coil whine dan kurtuldum derken onda da sıcaklık ve boşta iken gpu hızı ve bellek hızlarında düşme yok kartı alalı 14 gün oldu vatandan almıştım inşallah problem çıkartmazlar iade alırlar böylece de 900 serisine daha bulaşmam bu saaten sonra
  • Hocam sizde de gpu hızı ile bellek hızı yüksek mi boşta
    İnventus ile ne gibi problem çıktı ?
  • Hocam Gigabyte Gtx 970 G1 almıştım kartta coil whine problemi çıktı kartı geri yolladım sonra aradan bir hafta geçti aradılar kartın pcı-express, dvi, hdmı, sli köprüsü ve display portlarında bulunan plastikleri atmıştım ki benden onları yollamamı istediler dedim onları attım aldığım cevap şu şekilde oldu distribütör firmaya iade edeceklermiş o parçalar olmadan iade edemezlermiş yollamazsam da para iadesi yapamayacaklarını söylediler bende bir hafta boyunca sağda solda plastik arayışına girdim kime sorduysam şaka yaptığımı söylediler neyse bir şekilde bulup yolladım bundan sonra kesinlikle kutu içinden iğne çıksa atmam hocam :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: moonquad

Normal değil boşta sıcaklık değerleri 30-40 derece olmalı yükte 70 derece kadar olmalı kartta sorun olabilir

Strix'in olayından kopmuşsunuz biraz
    Bu kartlarda sessizlik için fanlar 60-65 dereceden itibaren mi ne dönmeye başlıyor şimdi tam hatırlayamadım.
    Bu arada bu sıcaklıkların herhangi bir zararı yoktur karta. Hepinizin içi rahat olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Evet öyle bir şey var iade koşullarında. Kutu ve aksesuarlar eksiksiz olmalı.
    Ben hiç bir zaman atmam :)

Zaten boştayken fanlar ses yapmıyor ki özel soğutmalı kartlarda. Böyle bir teknolojiyi pek gerekli bulmuyorum.

Boşu boşuna iki misli sıcak çalışıyor kart boştayken.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 27 Kasım 2014; 15:25:39 >
    Kart 3D low modunda kalmış sorun bu i. Yazılımsaldır genellikle , birçok farklı programla bakıp emin olduktan sonra yeni driverları deneyin yada eski bir bakın olmadı Asus Gpu Tweakten bios güncel mi kontrol edin. Şöyle de bir durum var arka planda hangi programlar çalışıyor extra dan tema var mı pc de yada video kaydetme programı gibi şeyler onları bir kontrol edin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.