Şimdi Ara

'Apple gelecek yıl 4 inçlik bir iPhone modeli çıkartma düşüncesinde' (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
3
Favori
2.040
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iphone 5s hala üretiliyor hatırlatırım. ve özellikleri küçümsenecek özellikler değil.

• 3gs ve İphone 4 karışımı bir tasarım ve klasik İOS temalı bir cihaz olmalı. Yüksek donanımda olursa böyle bir şey alırım. Her ne kadar android kullanmayı daha çok sevsemde Steve Jobs'un dediği gibi gerçeklikten ilhamını alan bir cihaz sahibi olmak isterim yeniden. Hem Steve Jobs anısına bile böyle İphone Classic adında bir cihaz yapılacağını düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihkan -- 7 Aralık 2014; 18:58:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: suvari25

Haberin resmindeki iPhone çok ilginç. Gold renginde bir iPhone 5... ya da dual flash ve touch ID si olmayan bir Gold iPhone 5S bilemedim şimdi

Flaş neyse kamera ile ilgili ama Touch İD gereksiz bir donanım. Klasik bir cihaz deneyimi için gereksiz.
  • fatihkan F kullanıcısına yanıt
    yanılıyorsunuz. kullanması çok pratik bir şey. telefonu her aç kapama da şifre gir insan beziyor. Üstelik daha Apple Pay den hiç bahsetmiyorum. TR e de yaygınlaşınca kıymeti anlaşılacak.

Ayrıca gün içerisinde hep kullanılan bir özellik. Flaş ise sadece fotoğraf çekeceğin zaman çok ışıksız ortamlarda çalışıyor.
  • quote:

yanılıyorsunuz. kullanması çok pratik bir şey. telefonu her aç kapama da şifre gir insan beziyor. Üstelik daha Apple Pay den hiç bahsetmiyorum. TR e de yaygınlaşınca kıymeti anlaşılacak.

Ayrıca gün içerisinde hep kullanılan bir özellik. Flaş ise sadece fotoğraf çekeceğin zaman çok ışıksız ortamlarda çalışıyor.

İşte o donanım o kadar pratik çalışmıyor. Sorun da burda. Bazen 10-20 kere deniyorsun. Donanımın daha geliştirilmesi gerek. Algılama sorunları var. Ben şifre girmeyi daha güvenli buluyorum.
  • kasası sağlam olsun, bükülmesin, açıklığı fln olmasın, home yada ses tuşları aşağı yukarı sağa sola oynamasın,

çıkardığı dönemdeki ios sürümü (artık 9 mu olur, 10 mu olur bilemem) stabil olsun.

batarya süresi ile 12 saatlik bir kullanımı rahat rahat çıkarsın da

KAÇ INCH OLURSA OLSUN!!!
  • batarya varmiydi?
  • 2015 sonu 6S ve 6S Plus çıkması da planlanıyor. Belki 6 Plus'ın aliminyum kasasını düzeltmek için, korkunç bir mühendislik hatası. Galaksicilerin şamar oğlanı oldu resmen...
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihkan

quote:

İşte o donanım o kadar pratik çalışmıyor. Sorun da burda. Bazen 10-20 kere deniyorsun. Donanımın daha geliştirilmesi gerek. Algılama sorunları var. Ben şifre girmeyi daha güvenli buluyorum.

26 Eylül'den beri iPhone 6 kullanıyorum, her gün onlarca kez Touch ID ile ekran kilidini açıyorum, algılamadığı zaman gerçekten yok denilecek kadar az (parmağımın ıslak olduğu zaman hariç). Touch ID'ye parmağı tanıtmada ya da cihazın sensöründe bir sıkıntı olabilir, yoksa hemen hemen her seferinde algılıyor.

Ayrıca inanılmaz pratik, kilidi açmak için şifre girmek çok angarya geliyor Touch ID'ye alışınca. Özellikle sık sık kilidi açmanız gerekiyorsa. Uygulama indirirken ya da destekli uygulama içinde kullanımı da genel kullanıcı deneyimini kolaylaştırıyor. Örneğin Turkcell'in mobil uygulamasına telefon numarası ve şifre yerine parmağınızı dokundurarak girmek oldukça hızlı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Herkesin ideal boyut beklentisi farklı.

Bu yüzden değişik alternatifler sunmak (Samsung gibi 82 çeşit olmaması kaydıyla) pazardaki avantaj açıcından önemli...

Benim şahsi beklentim de 4,3'ten büyük olmayan bir telefon. Apple biraz da çerçevelerle oynamalı artık. İncelik belli bir ölçüden sonra çok öenmli değil. 7 mm oluncaya kadar 8,5 mm olsun. Pili kalınlaştır.

Kısacası S4 mini boyutlarında bir Iphone bu cihazı CEP TELEFONU olarak kullanmak isteyenleri cezbeder diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MegaWolt38

iPhone 5s imle mutluyum. Eşşek kadar cebe sığmayan dandik telefonlarla uğraşamam. 4" çıkarsın, eğer 5s kalitesinde olursa o zaman alabilirim, yoksa gayet mutluyum.

Eğer sigara kullanıyorsanız, 5S için kibrit kutusu şeklinde kılıf çıkarmışlar, ondan alabilirsiniz :)

3-4 haftadır 6 Plus kullanıyorum. Alıncaya kadar her gördüğümde "bu telefon alınmaz, telefon değil başka birşey bu" diyordum ama şimdi 5S'e bakınca sadece tebessüm ediyorum. Evet takoz gibi ama, telefon değil cep bilgisayarı ve pil ömrü istiyorsanız 6 Plus çok iyi. Bir hafta kullanın, bir daha 5S'in ekranına bakamazsınız, insanın psikolojisi bozulur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi signore -- 8 Aralık 2014; 12:23:02 >
  • büyük ekranı en çok talep edenler bayanlar zaten neyi bayanları hedefliyomuş?

• quote:

Orijinalden alıntı: signore

quote:

iPhone 5s imle mutluyum. Eşşek kadar cebe sığmayan dandik telefonlarla uğraşamam. 4" çıkarsın, eğer 5s kalitesinde olursa o zaman alabilirim, yoksa gayet mutluyum.

Eğer sigara kullanıyorsanız, 5S için kibrit kutusu şeklinde kılıf çıkarmışlar, ondan alabilirsiniz :)

3-4 haftadır 6 Plus kullanıyorum. Alıncaya kadar her gördüğümde "bu telefon alınmaz, telefon değil başka birşey bu" diyordum ama şimdi 5S'e bakınca sadece tebessüm ediyorum. Evet takoz gibi ama, telefon değil cep bilgisayarı ve pil ömrü istiyorsanız 6 Plus çok iyi. Bir hafta kullanın, bir daha 5S'in ekranına bakamazsınız, insanın psikolojisi bozulur.

Sigara kullanmıyorum. O aldığınız da dediğiniz gibi telefon değil, bildiğiniz tablet. Adı üstünde CEP telefonu. Yani cebe sığmadığı için olsa olsa ÇANTA telefonu olur. Ha Apple yapmış, ha Samsung ha başka firma. Büyük ekranlı kalas gibi aletler aşırı derece itici geliyor bana. Bende iPad mini de var, ikisine de çok rahat bakıyorum, 5s gayet cazip ve çekici geliyor. Kullanım açısından da bugüne kadar hiç mırın kırın etmedim. Bence 4,7" bir nebze de olsa tamam ama diğerleri tamamen psikolojik tatminsizlik. İşyeri servisi kırmızı ışıkta dururken, yan arabada samsung note kullanan bayanın ne yazdığını bile rahatlıkla görüyorum ki kadın iki eliyle zor tutuyor, ona uygun da cep olmadığı için doğrudan çantaya...Hatta erkekler bile eşşek kadar phabletler için çanta alıyor artık, öyle bir pantolon cebi icat edilmedi çünkü.

• quote:

Hatta erkekler bile eşşek kadar phabletler için çanta alıyor artık, öyle bir pantolon cebi icat edilmedi çünkü.

Benim pantolonlarım genelde dar kot değil, pileli ve kumaş olduğu için pek sorun yaşamıyorum.
    Çanta kesinlikle almam, kemere askı takarım daha iyi !

Benim için 5.5" kabul edebileceğim sınırın az ötesinde ama artıları nedeniyle dezavantajlarına katlanıyorum.
    Mesela Apple 6.3" gibi daha büyük bir telefon çıkarsın kesinlikle almam, o artık komik oluyor.
    Tek beklentim, Iphone 7'de 5.5" cihazın kasasının küçülmesi ama nasıl yapacaklar merak ediyorum.
  • hollowman_ kullanıcısına yanıt
    ------------------------------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dumprep -- 7 Mayıs 2020; 22:23:20 >
  • quote:

quote:

hergün kullanıyorum. Çok nadir iki kere parmağımı okutmam gerekiyor. Parmağım ıslak olduğu zamanlar hiç çalışmıyor.

onun haricinde bir sorun yok. gayet güzel çalışıyor

• quote:

quote:

9 aydır kullanıyorum hiç sorun çekmedim, çeken de duymadım.
    Nette videosu var, adam çüküyle bile açıyordu kilidi, bence sizin telefonda sıkıntı var.

• Söylemeyeyim diyorum da @ekrem71 gerçekten eleştirileri hak ediyorsun bu haberinle...

quote:

Tayvan'dan gelen bilgilere göre Apple, 4 inçlik ekrana sahip yeni bir iPhone modelini gelecek yıl piyasaya sürme düşüncesinde. Bu cihaz tek el ile kullanım konusunda muhafazakar olan kesim ile bayan tüketicileri hedefleyecek.

Bir dönem 4 inçlik ekran boyutunun tek el ile kullanım için son derece ideal olduğu düşüncesinde ısrarcı olan Apple, iPhone 6 serisi ile bu ısrarından vazgeçmiş ve iPhone 6 serisinin tek ile kullanım için optimize edildiğini belirtmişti. Bu bakımdan yukarıda saydığımız hedef kitle için iPhone 6 serisi yeterli olacaktır. Ancak yeniden 4 inçlik ekran boyutuna dönmenin sebebi nedir bilinmiyor.

• en ideal telefon şahsi fikrim 4.3 inç.

• quote:

quote:

quote:

9 aydır kullanıyorum hiç sorun çekmedim, çeken de duymadım.
    Nette videosu var, adam çüküyle bile açıyordu kilidi, bence sizin telefonda sıkıntı var.

Touch İD için kaç tane yazılım düzeltmesi yayınladılar hatırlamıyorum.yine de sorunlu. Güvenlik açıkları da çokmuş. Yani daha yeni çıkmış bir sisteme kredi kartı ya da banka bilgisi emanet eden adam biraz aptal demektir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.