Şimdi Ara

'Apple gelecek yıl 4 inçlik bir iPhone modeli çıkartma düşüncesinde' (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
3
Favori
2.040
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4.3" ideal

• Telefon dediğin 3,5 4 inch olur

• quote:

Orijinalden alıntı: simbolmina

quote:

Orijinalden alıntı: ertanunver

quote:

Orijinalden alıntı: mail_er

Eğer bu iddia doğru ise;

Bunun sebebi çok basit değil mi? Nihayetinde Apple'ın, ekran boyutunu büyüterek bugüne kadar sırf küçük ekranından dolayı Apple almamış ya da Apple'dan vazgeçmiş bir kitleyi kazandığı satış rakamlarından anlaşılıyor. Ama küçük ekranı terkettiği için Apple'a küsen büyük bir kitle de var illaki. Yani Apple üç farklı ekran boyutuyla 'ekran boyutu' açısından her kesime satış yapmak istiyor.

Tespite gel, buyuk ekran cikti diye kusen kitle mi okur yahu. Sanarsin kucukleri geri cagirdilar.

Ben misal, ekran büyüdü diye almadim.

Sanki Dünya'nın en saçma yorumunu yapmışım gibi bi cevap yazmışsın kardeşim.
    Bugüne kadar en az yüz kişi çıkmıştır karşıma;

'telefon dediğin küçük olur'
    'cepte taşınır'
    '4 inç İdeal'

diyen. Ki bu adamlar diyelim ki iphone 4, 4s, 5 ya da 5s kullanıyordu, bu yıl Apple ekran boyutunu büyütünce öncesinde iphone 6 almayı düşünürken şimdi vazgeçti. Olamaz mı? Hayret bişeysin yani...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mail_er -- 6 Aralık 2014; 0:29:12 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: simbolmina

quote:

Orijinalden alıntı: ertanunver

quote:

Eğer bu iddia doğru ise;

Bunun sebebi çok basit değil mi? Nihayetinde Apple'ın, ekran boyutunu büyüterek bugüne kadar sırf küçük ekranından dolayı Apple almamış ya da Apple'dan vazgeçmiş bir kitleyi kazandığı satış rakamlarından anlaşılıyor. Ama küçük ekranı terkettiği için Apple'a küsen büyük bir kitle de var illaki. Yani Apple üç farklı ekran boyutuyla 'ekran boyutu' açısından her kesime satış yapmak istiyor.

Tespite gel, buyuk ekran cikti diye kusen kitle mi okur yahu. Sanarsin kucukleri geri cagirdilar.

Ben misal, ekran büyüdü diye almadim.

Sanki Dünya'nın en saçma yorumunu yapmışım gibi bi cevap yazmışsın kardeşim.
    Bugüne kadar en az yüz kişi çıkmıştır karşıma;

'telefon dediğin küçük olur'
    'cepte taşınır'
    '4 inç İdeal'

diyen. Ki bu adamlar diyelim ki iphone 4, 4s, 5 ya da 5s kullanıyordu, bu yıl Apple ekran boyutunu büyütünce öncesinde iphone 6 almayı düşünürken şimdi vazgeçti. Olamaz mı? Hayret bişeysin yani...

Kim ne derse desin göz alisiyor bi zaman sonra 5.5 inc tel kullandim ipadde vardi o telefon gozume ufak geliyodu ipadi sattim iphone 4 kullaniyorum o 5.5 incden bi farki olmadi gozum alisti ama insan eline baska bi tel alip on dk kurcalayinca anliyo noldugunu onu yapmayacaksin iste :)

• quote:

Orijinalden alıntı: El_domingo

Apple Donanıma bakıldıgında diğer android telefonlara gore cok geride olmasına ragmen apple eko sistemi ve yazılım desteğinden dolayı cok satmaya devam ediyor..
    Eger android kendi eko sistemini daha verimli kullanabilse.. akıllı mantıklı telefonları daha buyuk dagıtımcı agıyla tuketiciye ulaştırabise rekor ustune rekor kırar.
    z3 compact ı nexus adıyla uygun fiyatlı olarak sattıgını dusunsenize bir..4" telefondan ziyade apple telefonların asıl sıkıntısı cerceve, z3 compact apple 5 kasadan az daha geniş okadar. yani ekran boyutunu dusureceklerine telefondaki kenar bosluklarını hal etseler daha mantıklı.

Apple'ın A8 işlemcisi diğer bütün Snapdragon işlemcilerinden daha iyi. Nasıl geride kalıyor anlamadım ?

A8 in işlemci testlerine bakıldığında A8 i geçen tek işlemci Tegra K1

Ayrıca değil A8, A7 bile her uygulamayı sorunsuzca kullandırırken sorun yaratacak hiçbir performans kaybı da yaşatmıyor.

• 4.7 '' i daha küçük boyutlarda yapabilirdi.

xperia z3c : 4.6 '' 127.3 x 64.9 x 8.6 mm

iphone 6 :4.7'' 138.1 x 67 x 6.9 mm

bence gereksiz yere fazla inceltiyor telefonu apple.

5.2 '' lik g2 ile neredeyse aynı boyutta i6

g2: 138.5 x 70.9 x 8.9 mm

4.7 '' tek elle kullanım için ideal bir büyüklük.lakin ince çerçeve olduğunda.
  • Biggest Star kullanıcısına yanıt
    bi cihaz sadece işlemciden olusmaz...ram,ekran,hafıza,pil,kamera,speaker,su ve toz geçirmezlik gibi bircok donanım parcasından olusur..
    performansa işi sadece donanımla alakalı değil aynı zamanda yazılımla da alakalıdırki zaten apple eko sistemi ve yazılım durumunu zaten belirttim...
  • ben iPhone 6 yı bile tek elle kullanmaya alıştım çok da zor olmuyor ancak illa küçük olacaksa 4.3 falan olması lazım 4 enine küçük duruyor
  • Üç farklı ebat ve 2 GB ram ile 64/128 GB olan iki tip bellek seçimi gayet güzel olur 6S de. Bir de çok daha uzun bekleme süresi tabii.
  • 4" lik gelir.

• Yalan haber. Böyle habercilik mi olur? "Tayvan'dan gelen bilgilere göre" Bu nasıl bir kaynaktır. Tayvan'dan nasıl gelmiş bilgi, dış işleri bakanlığı mı istiparatını yapmış. Azıcık özenin şu işi. Zaten özgün habercilik yapmıyorsunuz, dış basının haberlerini türkçeye çeviriyorsunuz. Onda da seçici davranın biraz.
  • Haberin resmindeki iPhone çok ilginç. Gold renginde bir iPhone 5... ya da dual flash ve touch ID si olmayan bir Gold iPhone 5S bilemedim şimdi
  • kişinin eline göre ölçü değişir topluma siz bu iyidir herkes bunu kullanın deseniz de kullanamaz ! 1,76 boyundayım 4" kullanıyorum 5" i de gördüm fazla büyük
    4" ile 5" arası bir şey olması gerekir bu benim tek elle kullana bilmem için :)

• Gözümden düşer Apple,bir yaptığı bir yaptığını tutmuyor artık.
  • Dört inç batarya yapsınlar

• bana farketmiyo zaten alcak param yok 4s le devam

• Bence apple çok yanlış bir yola girdi.6 ve 6 plus tasarımı felaket.2g,3g-3gs,4-4s, 5-5s gittikçe güzelleşiyordu iPhone'lar ancak 6 ve 6 plus tamamen çakıldı.iPhone 6 4.3 ve 4 inch ekranlı olmalıydı köşeli tasarım da şahaneydi. Samsung'ın note 3'si iphone 6'ten kat kat daha estetik.

• Plus berbat ama iphone 6 gercekten farkli bir durusta ve tasarimi cok iyi.. evde 3.7 inc galaxy wonder var..simdi ekranina baktim da aslinda o kadarda kucuk degil.. 16:9 tasarlarsa 4inc den de cok hos teller cikar.. hem kuculdukce saglamlik hissiyati da artiyor

• mail_er kullanıcısına yanıt
    Tamam işte ben de seni destekliyorum. ilk mesajını bulup okumaya üşendim ama sanki zıddını söylemiştin.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.