Şimdi Ara

Anlaşılması Zor Olan Filmler (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
177
Cevap
4
Favori
19.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 23 numara,sil baştan bunlar pekte karmasık degil ama ben genç biri oldugumdan ve jım carry hastası oldugumdan anca en karmasık bunları biliorum.bir de kelebek etkisi var tabi
  • Vanilla Sky
  • Cube'yi ilk izlediğimde çok az birşey anlamıştım ve sonra tekrar izledim.Mükemmel bir film gerçekten.
  • Yine dayanamadım. vanilla sky yine amerikalıların hayvanlığı. aslında amenabar filmi "Abre Los Ojos" tur orjinali. onu izleyin derim.
  • the fountain anlamakta en zorlandığım film
  • Bu tarzda filmlerden hoşlananlara dün akşam izlediğim 1983 yapımı Francis Ford Coppala'nın yönettiği Siyam Balığı "Rumble Fish" isimli filmi önerebilirim. Metaforlar üzerine kurulu etkileyici bir gençlik filmi. Film ilk başta pek zor gelmiyor fakat üzerinde biraz düşünüp hakkında bikaç şey okuduktan sonra ne kadar mana dolu bir film olduğunu anlıyorsunuz.

Lynch uzta hakkında da birşeyler söylemek istiyorum. Hollywood sinemasında tamamen şiddet, aksiyon, cinsellik ve komediye döndüğü, anlamak için çaba gerektirmeyen, insanı 2 saat eğlendirip sonra unutulan filmlerin çekildiği günümüzde David Lynch sinemasının seyircilere karışık gelmesi normaldir. Ortalama bir Lynch filmini noktasına virgülüne kadar anlamak mümkün değildir. Filmleri anladığınız kadarıyla kabul edip o şekilde zevk almaya çalışmak şahsi fikrime göre en doğru davranış olacaktır. En sevdiğim filmlerden olan Kayıp Otoban'ı hiçbir zaman tam olarak anlayamayacağımı biliyorum ama bu filmi izlerken inanılmaz keyif almamı engellemiyor.

• Ben çoğu filmden az çok bişiler anlarım The Fountain'de bile kendime göre birşeyler anladım ama Donnie Darko'dan hiiçbirşey anlamadım neydi ya noldu anasını satıım dedim durdum.Hala da anlamış değilim..O filmi anlayan varsa tartışalım.
  • 11:14 diyorum
  • Donnie Darko diyorum bende. Filmi ağır aksak şizofren mizofren giderken birden zaman karmaşasına dönüyor hiç beklenmedik şekilde. neyse filmi bitirdim ulen fena film değilmiş dedim kendimce 5 dakika geçti bizim kafa hala almamış iyiymiş filan dedim. Sabah kalktım süpermiş lan bu kalın kafa dedim kendi kendime o gün film beni allak bullak etmişti.
    Birde kayıp otoban var anlamak bile istemedim
  • Ben o filmi hala anlamadım. Sen anladıysan ne anladığını anlatır mısın ?
    quote:

Orjinalden alıntı: çaaari

Ben "Kimlik" filmini ilk izleyişimde anlamamıştım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tàlhà

Ben çoğu filmden az çok bişiler anlarım The Fountain'de bile kendime göre birşeyler anladım ama Donnie Darko'dan hiiçbirşey anlamadım neydi ya noldu anasını satıım dedim durdum.Hala da anlamış değilim..O filmi anlayan varsa tartışalım.

1997 yapımı bir de Donnie Brasco adında bir film var. 2001 yapımı Donnie Darko bu filmin devamı mı acaba? Yoksa ikisi alakasız filmler mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: PHI

quote:

Ben çoğu filmden az çok bişiler anlarım The Fountain'de bile kendime göre birşeyler anladım ama Donnie Darko'dan hiiçbirşey anlamadım neydi ya noldu anasını satıım dedim durdum.Hala da anlamış değilim..O filmi anlayan varsa tartışalım.

1997 yapımı bir de Donnie Brasco adında bir film var. 2001 yapımı Donnie Darko bu filmin devamı mı acaba? Yoksa ikisi alakasız filmler mi?

alakasız onlar Donnie Brasco Al Pacino filmi
  • quote:

Orjinalden alıntı: @XEL

quote:

Orjinalden alıntı: PHI

quote:

alakasız onlar Donnie Brasco Al Pacino filmi

İmdb'den baktım Al pacino olduğunu gördüm de. Acaba dedim bağıntılı olabilir mi.
    Teşekkürler.

• Memento ve Usual Suspects i anlamadım
  • quote:

Orjinalden alıntı: verifyersin

Memento ve Usual Suspects i anlamadım

Usual suspects'in nesini anlamadın?
    Sonunda gösteriyor zaten olayı.
  • harbi film seyreden bir arkadaş vardı. lynch in filmlerin de acayip şifreler bulmuştu. ve gerçektende yerine oturuyor. kayıp otoban da fon daki yazıları falan biraraya getirmiş. ilk önce delimisin dedim ama vallahi çok değişik ben ona sorayım tam bir açıklama yazmaya çalışırım
  • Jacob's Ladder
  • vanilla sky.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.