Şimdi Ara

ALBEA MULTİJETİN ÇEKİŞİ NASIL? (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
1
Favori
93.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • çok yeri elden geçirilmek zorunda kalındıysa çık zorlanmış olabilir
  • bir golf kullanıcısı olarak arabada fren yok diyebilirim
    arkadaşımı havaalanına bıraktıktan sonra arabayı evine götürmek için almıştım baktım araba bastıkça gidiyor(alışkanlık)
    ama malesef durmuyor arkadaşlar deneyimli birisi olmasam işim zordu
    ayrıca kemer takmadan asla kullamayın derim çünkü kaza anında kokpitten direk dışarı çıkarsınız
    çünkü koltuk çok yüksekte duruyor hele de şöför yanında oturuyorsanız
    Allah bu arabayla kaza bela vermesin illa fiat olsun 1,3 mültijet olsun diyorsanız şartları biraz olsun zorlayın linea alın
    onun oturumu ve fren sistemi biraz daha iyi
    niye burdayım derseniz başka bi arkadaşım albea bakıyo ben de bu araba neden bu kadar tutuluyor diye bi araştırma yapayım dedim :)
    ayrıca iş yerinde 2010 linea kullanıyoruz 5 kişi ile keçiörenin yokuşlarını köpek gibi tırmanıyo valla müthiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sozmuzik -- 4 Temmuz 2013; 22:22:44 >
  • albea mı kaldı artık memlekette yaw..
  • valla yollar albeadan geçilmiyor.satsam bugün talibi var .yakıtı az.daha insan ne ister.
  • akar67 A kullanıcısına yanıt
    al benden de o kadar. ara ara su eklemek zorunda kalıyorum. ama bi kaçak mı var yoksa başka bişey mi onu bilmiyorum. çünkü geçenlerde ankara-afyon-ankara yaptım. yaklaşık 700 km yol yaptım gram eksilmemişti. esaslı bi kaçak olsa baya eksilirdi diye düşünüyorum. sonra şehiriçi kullanıma başladık yine eksliyor.
  • slm bu araba için önden mi arkadanmı çekiş iyi.

• ====================o0o====================

Oğlum için almayı düşündüğümüz Albea hakkındaki yorumları okudum. Bir forum ancak bu kadar dejenere edilip kirletilir. Bilgisi olmadan fikri olanlar yüzünden konu balçık gibi olmuş. Adam; hem param yok, araba alamıyorum diyor (büyük ihtimalle araba sahibi olmamış / kullanmamış) ama sanki uzmanmış gibi ahkam kesiyor.

Burada en büyük sorun; bilgiçlik taslamak için, bilgisi olmadığı konuda (herkesten fazla) fikir üretmek. Örnek olarak şunu öneririm; değişik araba markaları (aslında her konu) hakkındaki yorumları okuyun, bu allamelerin her konuda keskin fikirleri olduğunu görürsünüz.

Bu tiplerin yalan / yanlış yönlendirmeleri yüzünden kimbilir ne kadar kişi yanlış seçim yapmıştır.

Son sözüm şu; BİLGİN YOKSA, FİKRİNİ KENDİNE SAKLA...

====================o0o====================

• quote:

Orijinalden alıntı: ITALIAN CAR'S

Fiat ne yapti bu insanlara anlamadim bu dusmanlik niye. Tempra zamanindada boyle oldu adamlar muhtesem sinifinin en iyisi olan bi arac urettiler zamaninda onada dusman oldular.

1.3 MJ gayet guzeldir devrini bulunca yardiriyo ama devir dusuk olursa rezil ediyo.Yakit degerleri aslinda cok guzel ama, turkiyenin anormal fiyatlari yuzunden cokmus gibi gozukuyo.Bazilari cok kronik sorun yasiyo ama cok sukur ufak tefek problemler disinda bi sorun gormedim (126.000).Aracin turbo acarken gecikenler oluyomus ama kendi aracimda hic gormedim aninda 0 gecikmeyle aciyo turboyu.

turbosu gec acanlardan biri de benim
    2200 devirde açıyor biraz firliyor arac puf geçiyor sonra
    gaza yuklenmiyorum ondan etkisi az oluyor belki

ya turbo hortumu kaciriyordur
    veya turboda sorun olabilir
    veya debimetre falan temizlenmesi gerekiyordur

PERFORMANSA GELINCE

düz yolda gider gibi yokus cikmaya calisirsan rezil olursun
    2500 3000 altina düşme cok dik rampalarda
    3000+ devir ustunde vites değiştir
    rampada sahinleri solluyorum 4. vitesle
    5. vitese gerek bile duymuyorum

1. ve 2. viteslerde benim araba ölü gibi
    3. viteste gaza sağlam bas ne oldu lan hesabi oluyor
    fırlıyor

180 nm tork var punto da
    1.4 tjet grande punto 206 nm tork
    adam tutuyor bir de tüp takıyor performans belki de ayniya geliyor yokuşta

dik yokuşta araba kalkmıyor stop ediyor
    el freniyle kalkinca normal kalkıyor ama
    bende de acemilik var tabi bu arada

550-600 binde motor yaptırıp kullanmaya devam ediyorlar taksiciler diye bol bol okuyorum yorumları

kaldı ki biz uzun yol da yapıyoruz

947.000 km de multijet albea var sahibinden . com da
    tam sentetik yağ kullanın filtreyi orijinal seçin
    bakımları geciktirmeyin
    yağa suya havaya bak fren de saglamsa devam yola

maaşallah güzel motor

eski kasa puntolarda kronik direksiyon arızası var
    2000 tl masrafi olabiliyormus
    Allah korusun

kendin yaparsan da
    150-200 tl tork sensorunu alip degistireceksin hepsi o
    veya ebay dan daha ucuza bulursun
    komple 2000 tlye direksiyonu degistirmeye gerek yok

yanlışın varsa duzeltin lütfen

• rockstar_942 kullanıcısına yanıt
    Doğan slx ve tempra sxak den vazgeçerek bari yüksek model olsun dedim fiat albea almayı düşünüyorum lakin 1.3 multijet(dizel) ile 1.2( benzin)dynamic veya1.2 active hangisini önerirsiniz.yorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum saygılar
  • Hortlatıyorum.Çokta performanslı değil.Düz yolda gayet yeterli ama rampalarda kalkışta (çok dik) biraz ağır kalıyor.2000 devirin üstünde tutmaya çalış rampalarda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anthony Hopkins -- 3 Kasım 2013; 19:31:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: WarriorAngel

Düz yolda 3. vitese takarken pati çekmişliğim var 2010 1.3 Albea ile

yalan atma öyle bişeyi mercedes bmw ile bile yapamazsın
  • FİAT ALMAMALISIN:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanerşen

quote:

Neden yalan söyleyeyim ? Geldi başıma. Son kasa POLO ile kapışmıştım bi keresinde..
  • Bu arabanın 0-100 ü 14.5 saniye.Ama eminim 1-2 saniye saha erken çıkacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: kaynakci_1979

Doğan slx ve tempra sxak den vazgeçerek bari yüksek model olsun dedim fiat albea almayı düşünüyorum lakin 1.3 multijet(dizel) ile 1.2( benzin)dynamic veya1.2 active hangisini önerirsiniz.yorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum saygılar

1.3 multijet temizini bulun derim.1.2 motorlar performanslı olmuyor.

• quote:

quote:

quote:

Neden yalan söyleyeyim ? Geldi başıma. Son kasa POLO ile kapışmıştım bi keresinde..

Düz yolda 3. viteste ben de yapabiliyorum onu ama yol ıslak veya kumluysa

• karenin kullanıcısına yanıt
    ben araba bakıyorum öğrenciyim hangi model arabaları önerirsiniz fiat albea yı düşünüyorum ama nasıldır 10-13 bin birikimim var hangi arabayı önerirsiniz
    @karenin
  • merhaba arkadaşlar bundan yaklaşık 4 sene önce idare etsin diye tesadüfen 2006 Albea multijet aldım daha önce megane2 ve Toyota Corolla vardı motor 1.3 acaba çekermı dıye kaygım vardı ama arabayı kullanınca tüm ön yargım degişti rampa çıkarken hızlanması çok güzel yakıtı iyi parçası heryerde bulunuyor 4 senedir genel bakım hariç hiç masraf yapmadım tek şikayetim bir arkadaşın dediği gibi dik yokuşta kalkış yaparken benzinli araç gibi kavrama noktasında kalkış yapamıyorsunuz arabayı kullanmayanlar lütfen ön yargılı yaklaşmasınlar bu aracı focus veya golfle kıyaslamayın o fiyata alınabilecek en iyi araclardan biri
  • selamlar palio aracımı 3 ay once sattım,aşagı yukarı aynı araclar ve ortak motor kullanıyorlar,emin olun ufak caplı bir spor araba gibi kullanabılırsınız ,kasa hafif oldugundan yeterlı hatta fazlasıyla tork sunuyor,hele 2200 devıden sonra ınanılmaz bır performansı var,3.vitesteki acceleration u ise anlatama,,,bir depo 188 tl ye fulledım ve tam 890 km yaptım tamamı şehiriçinde,tabi buna e5 te 100 km nın altında sabıt hızla surusler de dahıl,,,bilgi amaçlıdır
  • quote:

quote:

quote:

senin ben yalanını ...

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.