Şimdi Ara

ALBEA MULTİJETİN ÇEKİŞİ NASIL? (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
1
Favori
93.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Siz siz olun almayın kendi şahsi tavsiyem

2. nesil şahin doğan bu arabalar başka bir şey değil bugün nasıl şahin doğanla yıllartca bizi sömürmüşler diyorsak yarın öbürü günde albea siena vs. ile bizi sömürmüşler diyeceğiz

Unutmayın " Geçmiş Geleceğin Aynasıdır "
  • Şimdi performans konusunda bir şey söylemek gerekirse performansı şöför tarafından + her 1 kişi için gayet rahat hissedilir bir biçimde düşecektir
  • türkiye şartlarında alınabılecek en iyi dizel
  • quote:

Orjinalden alıntı: baaris

ALBEA 1.3 MULTIJET ACTIVE 27.950
    ALBEA 1.3 MULTIJET ACTIVE AC 29.990
    ALBEA 1.3 MULTIJET DYNAMIC AC 31.390

bu fiyatlarlamı alınabilecek en ii dizel
  • Canınızın hiç mi kıymeti yok

Taksiye binerken önceden sadece şahin ve doğanı ayırıyordum şimdi albeayı da o listeye ekledim

Belki fiyatı uygun olabilir ama araç aşırı kalitesiz ne bilim arkadaşlar böyle bisiklete biniyormuşum gibi hissediyorum kendimi
  • Çok kaliteli araçlar olduğunu söylemiyorum ama
    hundai'nin kia'nın araçları 2-3 milyar daha fazla fakat kat kat daha sağlam ve kaliteli bir izlenim veriyor insana motoruda siznin 1,3 70 hp ye karşılık 1,5 110 hp 1,5 katdan daha fazla güçte bence bu arabayı almak kesinlikle çok mantıksız
  • Hyundai era dizel full indirimli 33.500 ytl.
    Fiat Albea dizel full indirimli 33.000 ytl.

şimdi her iki full aracı karşılaştır bakalım ne göreceksin. farkı ben yazayım istersen..

1- Era VGT 110 hp 1500 cc turbo dizel motora sahip tork 240 nm. yakıt : 100 km de 4.0 litre.
    .........Albea 70 hp 1300 cc turbo dizel motor......... tork 175 nm. yakıt : 100 km de 3.9 litre.

2- Era kasa yeni model daha bu sene çıktı en az 6-7 belki de 10 yıl yıl üretimde kalır.
    Albea zaten 10 yıllık kasayı kullanıyor. nerede ise seneye üretimden düşecek bir araç.

3- Era da bu donanımda 8 hava yastığı var
    Albeya da sadece sürücü ve yolcu 2 hava yastığı var.

4- Era da bu donanımda sunroff elektrikli açılır tavan var.
    Albeya da elle açılan tavan bile yok.

5- Era da bu donanımda deri direksiyon ve vites topuzu var.
    Albea da plastik direksiyon var.

6- Era da bu donanımda otomatik dijital klima var.
    Albea da manuel elle kumandalı klima var.

7- Era da 4 cam elekrikli.
    Albea sadece ön camlar elektrikli.

8- Era da hıza duyarlı elektrik destekli hidrolik direksiyon var.
    Albea da hızı duymayan hidrolik direksiyon var.

araçların diğer donanımları aynı olmakla beraber torpida görünümleri ve plastik aksam kalitesinde Era hissedilir derece albea dan daha iyi. metal görünümlü çift renk torpido gerçekten çok farklı.

• quote:

Orjinalden alıntı: Halim7889

Canınızın hiç mi kıymeti yok

Taksiye binerken önceden sadece şahin ve doğanı ayırıyordum şimdi albeayı da o listeye ekledim

Belki fiyatı uygun olabilir ama araç aşırı kalitesiz ne bilim arkadaşlar böyle bisiklete biniyormuşum gibi hissediyorum kendimi

Okadar kalite ariyorsan kendine bir mercedes al,ona bin.dahada rahat etmek istiyorsan bir de şoför tut.
    Bizim için en önce ekonomi.Bu fiyatlara da bu kalite normal.
    Öyle kia nin bilmem daihatsunun bir anahtarı bile 500--600Ytl den başlıyo.Onu da bulabilirsen tabii.

Seni bilmem ama bizim o kadar paramız yok arkadaşım yok.
    Arabamıza bile LPG taktırdık yokluktan..Herşey hesap kitap

• BURADA DİZEL ARAÇLARDAN BAHSEDİYRORUZ LPG SÖZ KONUSU DEĞİL
    CEVİZKABUĞU ARKDAŞ ÇOK GÜZEL BİR ŞEKİLDE ALBEANIN VE ERANIN KABUĞUNU KIRMIŞ VE İÇİNDEKİLERİ BİZE ANLATMIŞ

BİR KAÇ SATIR YUKARIDA BUNLAR YAZARKEN TUTUP DA ALBEA ALANA HİÇ BİR ŞEY DİYEMEM

SENİN HAYATIN ANLAŞILAN BU KADAR UCUZ ALBEA ERADAN 5000 LİRA UCUZ OLSA BİLE YİNEDE ALMAM

ÇOK ACIDIM ŞİMDİ ŞU KELİMENDEN DOLAYI SANA YOKLUKTAN LPG TAKTIRMIŞSIN ARACINA MADEM PARAN YOK NEDEN ARABA ALIYORSUN

BİR ATA SÖZÜ GELDİ AKLIMA BU SÖZÜNDEN SONRA " AYRANI YOK İÇMEYE ARABAYLA GİDER GEZMEYE "

KONU MERCEDES BMW DEĞİL
  • BENİM DE PARAM YOK AMA OLDUĞU ZAMAN
    BU İKİ ARAÇ GÖZÜMÜN ÖNÜNE GELİRSE GÖZÜMÜN GÖRDÜĞÜ
    KADAR KENDİMCE BİR TERCİH YAPARIM
  • quote:

Orjinalden alıntı: Halim7889

BURADA DİZEL ARAÇLARDAN BAHSEDİYRORUZ LPG SÖZ KONUSU DEĞİL
    CEVİZKABUĞU ARKDAŞ ÇOK GÜZEL BİR ŞEKİLDE ALBEANIN VE ERANIN KABUĞUNU KIRMIŞ VE İÇİNDEKİLERİ BİZE ANLATMIŞ

BİR KAÇ SATIR YUKARIDA BUNLAR YAZARKEN TUTUP DA ALBEA ALANA HİÇ BİR ŞEY DİYEMEM

SENİN HAYATIN ANLAŞILAN BU KADAR UCUZ ALBEA ERADAN 5000 LİRA UCUZ OLSA BİLE YİNEDE ALMAM

ÇOK ACIDIM ŞİMDİ ŞU KELİMENDEN DOLAYI SANA YOKLUKTAN LPG TAKTIRMIŞSIN ARACINA MADEM PARAN YOK NEDEN ARABA ALIYORSUN

BİR ATA SÖZÜ GELDİ AKLIMA BU SÖZÜNDEN SONRA " AYRANI YOK İÇMEYE ARABAYLA GİDER GEZMEYE "

KONU MERCEDES BMW DEĞİL

Evet arkadaşim,benim hayatım da bu ülkedeki milyonlarca benzer araç sahibi gibi ucuz.
    Ben zevk için,sefa için araç almadım.performans hiç önemli değil.Ben memur birisiyim,Beni işe,hastaneye,doktora,çocuğu okula götürsün getirsin bana yeter.bunu yaparken de az yakması çok önemli(benim için).
    Bir önceki aracım yine LPG li 12 yaşında bir doğandı.
    Ben ve benim gibiler bunları çok üstün otomobiiler olduğu için değil,LPG yi az yaktığı için,Bu modeeleri ise ucuz olduğu için tercih ediyoruz.
    10.000Ytl ye Era verdiler de almadık mı.bizim bu kadar paramız var.
    Senin paran varsa istediğin araca binersin.
    Herkesin aklı kendine.
    Terbiyeden taviz vermeyelim.Arabayla nereye gider,giderim bu seni hiç ilgilerdirmez.
    Hem sen ihtiyaç nedir bilir misin kii..

• Duygu sömürüsü yapmak çok gereksiz

İhtiyacın ne demek olduğunu kimin ne kadar ihtiyacı olduğunu kimse bilemez. Onun için konuyu fazla bulndırmadan anlatıyorum

Benim şuan emin ol albea alacak kadar param da yok bu ülkede bende arabasız milyonlarça kişden biriyim gerekirse araba yine albea almam bu kadar zaman arabasız yaşamış bundan sonrada 2 yıl daha arabasız yaşarım am aalbea almam ben bu zamana piyasadaki araba markalarının bir çoğunu kullanmışımdır hiç birde benim arabam değildi hep iş yerimin arkadaşımın akrabamın vs. arabası idi. Benim anlatmak istediğim şeyden o kadr konu saptı ki bir dahada birz zor yerine gelir gibi

benim anlatmak istediğim albeanın fiyat konusunda da hiç bir cazibesi yok
    konforunda da bri cazibesi yok bir avantajı var ise parça fiyatıdır
    ama onuda amorti etmesi için albeanın ömrü yetmez konfordan kaliteden tavzi vererek
  • İşte aşağı yukarı benzer şeylerden bahsediyoruz.
    Bana göre fiyat aynı sınıf diğer modellere göre ucuz.Konfor ve parça konusunda aynı görüşteyiz,konfor yok,parça ucuz.
    Kişisel görüşlere ise saygılı olmak lazım.
    Sen iki sene daha bekler,yine de o aracı almam dıyosun.senin görüşün.ok.

Bende konfor ve kalıteden taviz vererek, parça,fiyat ve yakıt konularında ekonomik olduğu için ilk fırsatta alır ve binerim diyorum.
    Bu da benim görüşüm.
  • Güzel kardeşim Allah göstermesin o araba ile bir kaza yapsan ne olacak
    bunu peki hiç düşünüyormusun bence sende hayatına önem vermelisin
  • Hyundai era dizel full indirimli 33.500 ytl.
    Fiat Albea dizel full indirimli 33.000 ytl.

3- Era da bu donanımda 8 hava yastığı var
    Albeya da sadece sürücü ve yolcu 2 hava yastığı var.

hyundai era amerika Ncap testlerinden 5 yıldız alarak çıkmıştır. yanlız 130-140km süratle çarpışma halinde kamyon altından sağ çıkmak o kadarda kolay değildir. hangi aracı alırsanız alın her tarafı pert olacaktır. ister hyundai olsun ister albea olsun ister opel olsun.
  • fiyatları nerden alıyosunuz anlamıyorum..albea multıjet,orta donanımla 26 mılyar..ankara kartas da..ufak bı pazarlıkla..
    bende su anda astra cdti var..multıjetın motor ve performansını yakışını mumla arıyorum.üstelikte 2 kat fazla para verdım.
  • fiyat ları donanımları merak ediyosan 3 örnek vereyim 0 km galeri:
    era: http://arabam.milliyet.com.tr/ikinciel/detail.aspx?sid=834366
    az donanımlı albea:http://arabam.milliyet.com.tr/ikinciel/detail.aspx?sid=817718
    full albea:http://arabam.milliyet.com.tr/ikinciel/detail.aspx?sid=869938

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi etit -- 25 Şubat 2007; 12:07:41 >

• quote:

Orjinalden alıntı: happycar

fiyatları nerden alıyosunuz anlamıyorum..albea multıjet,orta donanımla 26 mılyar..ankara kartas da..ufak bı pazarlıkla..
    bende su anda astra cdti var..multıjetın motor ve performansını yakışını mumla arıyorum.üstelikte 2 kat fazla para verdım.
    http://www.fiat.com.tr/tr/index.php?PageID=19(albea fiyat listesi)ayrıca cdti ve multijet aynı motordur astradaki 90 hplik gelistirilmis versiyondur..
  • İster 33.000ytl olsun
    ister 26.000.

Hiç farketmez.

Çünkü okadar parayı bir arada görme durumumuz hiç yok.En fazla yarısına ya çıkarız yadaçıkamayızz..
  • hayırlı olsun ii karar
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.