Şimdi Ara

A3 Sedan 1.6 TDI Aldım (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
226
Cevap
2
Favori
7.599
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TheJudgé

Passat CC diyorum ben

passat cc de 1.6 dizel maalesef yok

1.4 tsi 160 lık gayet güzel benzin içiyor
  • akifsari A kullanıcısına yanıt
    Ama herkez buna bakmıyor böyle yorumlar geliyor işte araçların liste fiyatına bakınca :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: baykara3

Ama herkez buna bakmıyor böyle yorumlar geliyor işte araçların liste fiyatına bakınca :)

Hangi yorum gelir ise gelsin neticede a3 sedan gereksiz pahalı bir araç (özellikleri ve sınıfına göre)

önemli olan tabiki doğru kıyaslama yapabilmektir.
  • akifsari A kullanıcısına yanıt
    Neye göre pahalı. Benzinli a serisi amgnin fiyatı 108bindi B serisi aynı Cla 140binlerfe 3.16yı bilmiyorum ama 120den aşşağı değildir. Araçların geneli pahalı anlayabildiniz umarım.

• quote:

Neye göre pahalı. Benzinli a serisi amgnin fiyatı 108bindi B serisi aynı Cla 140binlerfe 3.16yı bilmiyorum ama 120den aşşağı değildir. Araçların geneli pahalı anlayabildiniz umarım.

Biir araç yerine bir üst sınıf ( premium ) daha iyi başka bir araç alabiliyorsanız

o araç gereksiz pahalıdır. volvo s60 örneğini bu yüzden vermiştim.

cla ise tasarım farkından ötürü pahalı. pahalı olmasının bir sebebi var. üst sınıf kalite sunması değil tasarım farkına isteniyor o bedel

ben bu cla nın tipine bu kadar parayı döktüm diyene kimse birşey diyemez.

ancak a3 sedanda da bu tasarım farkı da yok. size güzel gelmiş olabilir saygı duyarım ancak sıradan tasarımlı jetta dan bir farkı yok maalesef

daha önce de dediğim gibi asıl sorun

a3 sedan 1.6 tdi de bağımsız arka süspansiyon bile yok

bu tip ucuzlatma tekniklerine rağmen bu araca bu fiyatı uygun göremiyorum .

neticede açtığınız konuya cc alırım 3 serisi alırım volvo s60 alırım gibi yorumlar gelmeye devam edecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akifsari -- 20 Ağustos 2014; 23:56:49 >

• Sizin dediğinize göre MB C serisi, BMW 3 serisi almak yerine volvo s80 al diyosun. Gözlerini açıp etrafına bakman lazım. Neden alt segment bi araba alıyorlar millet. Böyle hesaplarla biyerlere varılmaz.
    Tasarım farkına 28-30 bin fiyat farkı veren adama, iç mekan kalitesi kalitesiz bir araca hiçbir eleştiri gösterilmezken benim seçimime eleştiri yapmak gerçekten garip.

Bazı insanları anlamıyorum mercedes E serisi alsam neden s80 almadın paran cebinde kalırdı diyecek insanlar var.
    Volvo premium olabilir fakat MB,AUDİ,BMW den bi tık düşüktür bana göre. Araca binip,sürdükten sonra anlaşılıyor.

• quote:

Sizin dediğinize göre MB C serisi, BMW 3 serisi almak yerine volvo s80 al diyosun. Gözlerini açıp etrafına bakman lazım. Neden alt segment bi araba alıyorlar millet. Böyle hesaplarla biyerlere varılmaz.
    Tasarım farkına 28-30 bin fiyat farkı veren adama, iç mekan kalitesi kalitesiz bir araca hiçbir eleştiri gösterilmezken benim seçimime eleştiri yapmak gerçekten garip.

Bazı insanları anlamıyorum mercedes E serisi alsam neden s80 almadın paran cebinde kalırdı diyecek insanlar var.
    Volvo premium olabilir fakat MB,AUDİ,BMW den bi tık düşüktür bana göre. Araca binip,sürdükten sonra anlaşılıyor.

İyi sabır varmış sende bu kadar adama cevap yetiştirdin.
    Bence uğraşma daha fazla, ciddi söylüyorum bu forumdan bu kadar tepki aldığına göre çok mantıklı bir araç tercih etmişsin.
    Tek bildiği marka tutmak ve her konuya corolla, dizel clio tavsiye etmek olan bir forumu aşıyor bu tip 100k+ üzeri araçlar.Anlamazlar.
    Tavsiyem turbofsi gibi daha elit ve birikimli forumlarda takılmanız.

• quote:

Orijinalden alıntı: fordmustanggt2005

quote:

Sizin dediğinize göre MB C serisi, BMW 3 serisi almak yerine volvo s80 al diyosun. Gözlerini açıp etrafına bakman lazım. Neden alt segment bi araba alıyorlar millet. Böyle hesaplarla biyerlere varılmaz.

İyi sabır varmış sende bu kadar adama cevap yetiştirdin.
    Bence uğraşma daha fazla, ciddi söylüyorum bu forumdan bu kadar tepki aldığına göre çok mantıklı bir araç tercih etmişsin.
    Tek bildiği marka tutmak ve her konuya corolla, dizel clio tavsiye etmek olan bir forumu aşıyor bu tip 100k+ üzeri araçlar.Anlamazlar.
    Tavsiyem turbofsi gibi daha elit ve birikimli forumlarda takılmanız.

Aynen, bu forumun ilgi aralığı 50-70.000 TL bandında gidiyor, üstüne çıkarsan saçma sapan yorumlar gelmeye başlar.

• Hayırlı olsun, gerçekten güzel görünümlü estetik bir araç almışsınız. Son 2-3 senedir araçların hepsi pahalı, bu sadece A3'e özel bir durum değil. A serisi ile kıyaslanması bile hata kalite olarak. Sadece orta ve ön konsolu 2 tane A veya CLA eder.

Lakin gerçekten de, keşke Turbofsi forumuna biraz takılsaydınız, 7 ileri S-Tronic üniteye sahip bir aracın alınmaması gerektiğini sahiplerinden duyardınız. Benim 2012 TDI A3'üm de bu konuda sıkıntı yaşamıştı sonradan. Eğer şanslı iseniz 30 bin km başınız ağrımaz, daha sonra kavrama değişmesi muhtemel. Neyse, bu artık kabullenilmiş bir durum ve VW-Audi sürekli yazılım güncellemeleri ile bu durumun önüne geçmeye çalışsa da, daha yepyeni araçların şanzımanındaki 1,5 litrelik sentetik yağı, madeni yağ ile değiştirmek için geri çağırsa da, bu sıkıntıları mekanik olarak bir değişikliğe gitmeden çözemeyecek gibi görünüyor.

Ayrıca mekatronik gibi bir baş belası da var ki, arıza yapması durumunda, her araca özel olarak anahtar gibi kodlanıp fabrikadan sadece sizin aracınıza özel olarak üretilip gönderiliyor. Bu işlem de en iyi ihtimalle 1 ay sürüyor. Bunları size daha önce GTI, Golf 6 ve A3 sahibi olmuş birisi olarak söylüyorum. Saydıklarımın ilkinde motor, diğerlerinde şanzıman komponentleri ile ilgili ciddi sıkıntılar yaşandı.

Hayırlı olsun, sorunsuz binenler de mevcut sonuçta, umarım bu sıkıntıları yaşamadan siz de aracınıza sağlıklı günlerde binersiniz.

• Güzel renk
    Kazasız belasız kullanman dileklerimle
  • F/P aracı değil bana göre ama kazasiz sürüşler dilerim güzel araç.
  • Hayirli olsun.

Begendigim bir arac. Fiyati yuksek oldugu icin yanasamiyorum. :(

• emrebozkurt800 kullanıcısına yanıt
    Bazı sorunları duydum ve bu olayı kadere bağlıyorum . İnşallah gelmez başıma ama ben audinin yeni çıkan araçlarında bu sorunun olduğunu sanmıyoem. Neden diye derseniz bu arabayı tercih eden çok sayıda şirket var bunlar aracı filo olarak satın alıyolar. Bence onlar daha kapsamlı araştırıyordur. Yoksa böyle bi sorun olma ihtimalini göze alıcaklarını sanmıyorum.

Herkeze tekrar tekrar teşekkür ediyorumm

• arabanın iç mekan detaylı resimlerini de bekliyoruz.
    hayırlı olsun bu arada. 3 yıl a3 kullanmış biri olarak bu tadı jetta veya cc de bulamıyacağınıza eminim.
  • Hayirli olsun .bu indirimi herkese yapiyorlar mi?audi nin fiyat politikasini bilmedigim icin sordum.20 binvtl indirim yapmislar

• Yemin ederim guluyorum surda ya:) kardesim
    Bende bi audi surucusuyum,a3 sedanda kullandim servis vermisti aracim kazaliyken gayet hoş bi araba ve a5imi aratmadi diyebilirim hayirli olsun dostum :) arabayla biraz oynarsan daha guzel seyler ortaya cikabilir.
    Ayriyetten burda ne cla ya ne a180 e nede a3 binmeyip yok su daha iyi bu daha iyi diyenlere guluyorum,cla yi 50 bin e verseler gene alip binmem.
    Gule gule kullan

Audi hakkinda bi sorunun olursa turbofsida bunu dile getir yardimci oluruz dostum:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Efhialtes. -- 21 Ağustos 2014; 13:59:30 >
  • Konuyu baştan beri okudum tartışmaları takip ettim. İnsanlar hep neden bunu almadınız diye sordular, aracınızın pahalı olması onları haklı çıkarıyor. Bence de gereğinden pahalı olması dışında mantıklı bir seçim. Kaliteli bir arabaya binmek istiyorsunuz ve güzel bir bütçe ayırmışsınız. Üstelik yakıt ekonomisi istiyorsunuz. Seçenek olarak sunulan araçlar C sınıfında A, CLA, D sınıfında Passat Insignia CC S60 vs. Yalnız insanların atladığı bir nokta var, sizin istediğiniz küçük dizel motorlu D sınıfı araçlarda sıkıntı var, samimi testlerde aracın sadece "yürüdüğü" söyleniyor çünkü kasalar ağır. İnsan o kadar parayı verdikten sonra arabanın "yürümesini" değil basınca "uzamasını" ister. Bu durumda güç-ağırlık oranı daha dengeli olan C sınıfına bakacaktınız, onlar da A, CLA, 1.16d, V40 ve A3'ler. Hepsi de ortalama 100 bin tl seviyesinde araçlar. Burada işin içine zevkler giriyor ve siz A3 tercih ettiniz. Ha bana kalsa ben lüks C sınıfı almazdım o başka :) Ayrıca ben çipli Megane'dan sonra S60 veya Passat 1.6 dize alsaydım ve Megane kadar gitmeseydi (garanti yüzünden yazılım atamayacağımı düşünürsek) verdiğim paraya üzülürdüm. Neyse size aracınız hayırlı olsun diyorum. Fotoğraf bekliyoruz unutmayın

• quote:

Orijinalden alıntı: MaSaFeL

Konuyu baştan beri okudum tartışmaları takip ettim. İnsanlar hep neden bunu almadınız diye sordular, aracınızın pahalı olması onları haklı çıkarıyor. Bence de gereğinden pahalı olması dışında mantıklı bir seçim. Kaliteli bir arabaya binmek istiyorsunuz ve güzel bir bütçe ayırmışsınız. Üstelik yakıt ekonomisi istiyorsunuz. Seçenek olarak sunulan araçlar C sınıfında A, CLA, D sınıfında Passat Insignia CC S60 vs. Yalnız insanların atladığı bir nokta var, sizin istediğiniz küçük dizel motorlu D sınıfı araçlarda sıkıntı var, samimi testlerde aracın sadece "yürüdüğü" söyleniyor çünkü kasalar ağır. İnsan o kadar parayı verdikten sonra arabanın "yürümesini" değil basınca "uzamasını" ister. Bu durumda güç-ağırlık oranı daha dengeli olan C sınıfına bakacaktınız, onlar da A, CLA, 1.16d, V40 ve A3'ler. Hepsi de ortalama 100 bin tl seviyesinde araçlar. Burada işin içine zevkler giriyor ve siz A3 tercih ettiniz. Ha bana kalsa ben lüks C sınıfı almazdım o başka :) Ayrıca ben çipli Megane'dan sonra S60 veya Passat 1.6 dize alsaydım ve Megane kadar gitmeseydi (garanti yüzünden yazılım atamayacağımı düşünürsek) verdiğim paraya üzülürdüm. Neyse size aracınız hayırlı olsun diyorum. Fotoğraf bekliyoruz unutmayın

Adam gibi yerde bir yazilim atilirsa servis bunu goremiyor zaten :)
    Suan arabamdaki custom yazilimi dahi goremiyor kaldiki evotech revo tarzi safe yazilim atilirsa hic sikinti olmaz

• quote:

Ben c serisi ya da 3 serisi yerine volvo s80 al falan demedim. gözlerini aç falan tarzı yazmana da gerek yok.

bazı gerçekleri kabullenemiyorsan karşındaki insana katılmıyorum dersin

aç gözünü de etrafa bak dersen farklı tarzda cevap alabilirsin. ben buna gerek görmüyorum .otomobil sohbeti yapıyoruz

geçip de a3 den a6 keyfi aldım diyen de çıkar ,bağımsız arka süspansiyon olmamasını net şekilde eleştirip octavia dan farkı yok diyen de çıkar

a3 sedanın fiyatını niçin gereksiz yüksek bulduğumu anlattım .

volvo s60 örneğini de vererek bunu destekledim. insanlar alt sınıf araç tercih ediyor gibi bir genellemeye de katılmıyorum

vergi sistemimimiz sebebi ile üst sınıf büyük motorlu araçlar az tercih ediliyor o ayrı bir konu

volvo s80 in kasası artık dinazorlaştı.

2015 sono çıkacak yeni kasa volvo s80 bir alt sınıf araçlardan çok daha pahalı olacaktır buna emin olabilirsin

yani 3 serisi niye aldın volvo s80 alsaydın diyemeyeceğiz.

volvo s60 ı uzun yol tecrübesine dayanarak ifade edebilirim ki a3 sedan dan açık olarak üstün bir araç sınıfı gereği de bu olmalı zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akifsari -- 21 Ağustos 2014; 18:15:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: akifsari

quote:

Orijinalden alıntı: TheJudgé

Passat CC diyorum ben

passat cc de 1.6 dizel maalesef yok

1.4 tsi 160 lık gayet güzel benzin içiyor

o zaman yeni Honda CR-V 1.6 Dizel 120Ps 300tork

Yada daha gelmedi ama yakında satışta olur yeni Honda HR-V 1.6 Dizel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheJudgé -- 22 Ağustos 2014; 13:09:46 >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.