Şimdi Ara

# ZyXEL VMG3625-T50B MODEM/ROUTER KISA İNCELEME, KARŞILAŞTIRMA, YORUM (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.869
Cevap
56
Favori
165.726
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hiç zyxel modem kullanmadım ve bu modemi almayı düşünüyorum.

o yüzden "+önerilen ayarları eklersen daha iyi olur." yazdım. :D

mesela bu ayarı gördüm.

# ZyXEL VMG3625-T50B MODEM/ROUTER KISA İNCELEME, KARŞILAŞTIRMA, YORUM
  • Norain kullanıcısına yanıt

Halısınız, bahsettiğiniz ayar eski laptop kullananlar için gerekli bir ayar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • VMG3625-T50B için çıkan son yazılımı kullanan var mı? Kurmaya gerek var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben kullanıyorum, ölçüm değerlerinde hiç değişiklik olmadı. Menülerde 1-2 yeri gizlemişler.

• FatalERROR! kullanıcısına yanıt

Tam okuyamadım ama @ttnet yazan kısımı @fiber yapın mı diyorsunuz yoksa yanlış mı anlamışım? o durumda hatalı kullanıcı adı olmaz mı? ayrıca bir artısı var mı?

• sonar055 S kullanıcısına yanıt

Superonline kullanıyorsanız "@fiber" Türk Telekom kullanıyorsanız "@ttnet" olarak kullanıcı adınıza eklemeniz gerekiyor. Örnek olarak "sonar055@fiber" gibi.

• Bir modem firmasının internet sayfasından aldığım reklam resmi, yeni modemlerin çoklu cihaz başarımlarını açıklıyor. AC teknolojisinin 2013 ten beri kullanıldığını, 2019 dan sonra AX in yaygınlaştığını gösteriyor. Akıllı evler için AX daha isabetli olur.

• tcebeci1 kullanıcısına yanıt

WiFi AC teknolojisine ilk olarak 2014 yılında VMG8924-B10A cihazı ile tanışmıştım. Artık standart olmaya başladı ve sıra geldi AX teknolojisine. ZyXEL'in de kendi sitesinde giriş/orta seviye modemlerinde AX desteği yakında geleceğini belirtiyor.

• FatalERROR! kullanıcısına yanıt

Hocam AC teknolojisi ile 2014 yılında tanışmışsın. Gerçekten çok iyi,

Ben 2014 yılında tek bant Zyxel ile UFO görmüş masum köylü gibi geçinip gidiyordum. # ZyXEL VMG3625-T50B MODEM/ROUTER KISA İNCELEME, KARŞILAŞTIRMA, YORUM 

En iyisini yapmışsın, insanların toptan internet bağımlısı olduğu bu dönemde imkan oldukça en iyisini kullanmak lazım. Her internet oldu artık.

• Herkese merhaba ben de bu modemi tavsiye üzerine aldım.Bugün Türk Telekom aboneliğim aktif edildi ve 24 Mbit tarifesini

kullanıyorum.Modem değerlerini aşağıda paylaşıyorum.Sizce değerlerim nasıl?,hız,upload ve SNR kısmında bir problem görünüyor mu? Hat değerlerimi yorumlarsanız çok sevinirim.

Line State:   Up

Modulation:   ITU G.993.2(VDSL2)

Annex Mode:   ANNEX_B

INP downstream: 0

INP upstream: 0

shineGINPdownstream: 0

shineGINPupstream: 0

reinGINPdownstream: 0

reinGINPupstream: 0

near-end interleaved channel bit rate: 0 kbps

near-end fast channel bit rate: 24574 kbps

far-end interleaved channel bit rate: 0 kbps

far-end fast channel bit rate: 6143 kbps

near-end FEC error fast: 0

near-end FEC error interleaved: 0

near-end CRC error fast: 0

near-end CRC error interleaved: 0

near-end HEC error fast: 0

near-end HEC error interleaved: 0

far-end FEC error fast: 0

far-end FEC error interleaved: 0

far-end CRC error fast: 0

far-end CRC error interleaved: 0

far-end HEC error fast: 0

far-end HEC error interleaved: 0

DSL uptime :42 min, 24 secs

DSL activetime :0 min, 13 secs

Downstream:

relative capacity occupation: 100% 

noise margin downstream: 21.9 dB

output power upstream: 4.8 dbm

attenuation downstream: 5.8 dB

Upstream:

relative capacity occupation: 100% 

noise margin upstream: 19.8 dB

output power downstream: 13.6 dbm

attenuation upstream: 0.0 dB

• Achievement Hunter kullanıcısına yanıt

Öncelikle hayırlı olsun. Değerleriniz gayet iyi görünüyor. Normal şartlarda sorunsuz kullanmanız gerekir.

• quote:

Orijinalden alıntı: tcebeci1

Öncelikle hayırlı olsun. Değerleriniz gayet iyi görünüyor. Normal şartlarda sorunsuz kullanmanız gerekir.

Peki bu değerlere göre verdikleri download ve upload hızının tamamını alabiliyor muyum? Bir de maksimum alabileceğim download ve upload bilgisini ben göremiyorum,bu değerlerin de burada yazması gerekmiyor mu? Size göre hız testinde hangi rakamları görmem lazım.Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

Hocam netspeed.com.tr adresinden en sağlıklı alt yapı sorgulaması yapabilirsiniz.

Eğer sorgulamada yüksek hız çıkarsa bence hızınızı yükseltin. 22 SNR değeriniz bu haliyle 100 Mbit i rahat kaldırır. 100 Mbit hıza yükseltebilirseniz biraz düşer fakat yinede 10 un üzerinde kalır.

Hattınızın değerleri 3. viteste takılı kalmış araba misali gayet güzel. En az 2 vites daha var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tcebeci1 -- 1 Haziran 2021; 23:44:37 >
  • quote:

Hocam netspeed.com.tr adresinden en sağlıklı alt yapı sorgulaması yapabilirsiniz.

Eğer sorgulamada yüksek hız çıkarsa bence hızınızı yükseltin. 22 SNR değeriniz bu haliyle 100 Mbit i rahat kaldırır. 100 Mbit hıza yükseltebilirseniz biraz düşer fakat yinede 10 un üzerinde kalır.

Hattınızın değerleri 3. viteste takılı kalmış araba misali gayet güzel. En az 2 vites daha var.

Telekom maksimum 50 Mbit alabileceğimi söyledi,netspeed.com.tr den sorguladığım zaman 100 Mbit'e kadar alabileceğimi gösteriyor.Şu anda 100 Mbit'e ihtiyacım yok ama ileride ne olur bilinmez tabi.Sizin de yorumlarını okuyunca şuanki değerlerle gayet sağlıklı bir bağlantı olduğunu sanıyorum,inşallah daha sonra bir problem çıkmaz.Bu arada bu da speedtest sonucu:

Hat değerlerinizden maksimum hızın 100 Mbit olduğunu tahmin etmiştim. Ben 5 te 3 hız yazmıştım, fakat 4 te 1 alıyormuşsunuz. Benim kesinlikle rahat durmayacağım bir hız aralığı# ZyXEL VMG3625-T50B MODEM/ROUTER KISA İNCELEME, KARŞILAŞTIRMA, YORUM 

Başka bir ISS den 75 Mbit alıyordum, 1 ay önce arayıp 100 Mbit e çıkardım. Gayet sorunsuz gidiyoruz şimdilik. Hayırlısı olsun.

• Merhaba bu modemden bende satın aldım 2 sorum olacak;

1- Hat değerlerim bunlar. Çok iyi değerler değil maalesef ancak VDSL'e yeni geçtim, ev içi tesisat sağlam ama köy yeri olduğu için değerler böyle. Sorum near-end CRC error fast: 3766 olarak gözüküyor. Bu CRC error değeri sorun çıkarır mı çözümü var mı? Modemden dolayı mı çıkıyor?

2- Modemi gece şu saatler arası kapatmak istiyorum gibi bir ayar seçeneği var mıdır?

Teşekkürler.

• BohemianRhapsody kullanıcısına yanıt

CRC hataları SNR seviyesi düştükçe artıyor. Hattımın değeri 17 lerde iken 4-5 günde 1000 lik değerler alıyordum. Hızımı 100 Mbit yaptırdıktan sonra SNR 11 lere düştü. şimdilerde 3-4 günde 500 bin CRC oluşuyor. Her hangi bir kopya falan yaşamıyorum. Genelde her modem az yada çok CRC üretir.

Kopma yapmadıktan sonra bir sıkıntı oluşturmaz. Sizinde belirttiğiniz gibi download için SNR değeriniz sınırın az üstünde, upload ise modemin pek sevmediği sınırın altında.

Modemden mi konusuna şöyle söyleyebilirim, Keenetiz Extra DSL düşük SNR değerleriyle daha stabil çalışıyor. Sanırım onda gürültü giderici devre var. T50B ise bu konuda biraz daha hassas. SNR ayarı olmadığı için gürültü gidericisi olmayabilir.

Benim kullandığım yazılımda otomatik kapatma özelliği yok. Haziranda yeni yazılım çıkacak deniyor belki ona eklerler.

• quote:

CRC hataları SNR seviyesi düştükçe artıyor. Hattımın değeri 17 lerde iken 4-5 günde 1000 lik değerler alıyordum. Hızımı 100 Mbit yaptırdıktan sonra SNR 11 lere düştü. şimdilerde 3-4 günde 500 bin CRC oluşuyor. Her hangi bir kopya falan yaşamıyorum. Genelde her modem az yada çok CRC üretir.

Kopma yapmadıktan sonra bir sıkıntı oluşturmaz. Sizinde belirttiğiniz gibi download için SNR değeriniz sınırın az üstünde, upload ise modemin pek sevmediği sınırın altında.

Modemden mi konusuna şöyle söyleyebilirim, Keenetiz Extra DSL düşük SNR değerleriyle daha stabil çalışıyor. Sanırım onda gürültü giderici devre var. T50B ise bu konuda biraz daha hassas. SNR ayarı olmadığı için gürültü gidericisi olmayabilir.

Benim kullandığım yazılımda otomatik kapatma özelliği yok. Haziranda yeni yazılım çıkacak deniyor belki ona eklerler.

Sağolun, şimdilik pek kopma gibi sorunlar yaşamadım. Bu modemi de indirimli fiyata buldum. Şimdi iade edip başka modem almaya değecek gibi gelmedi. 1 hafta deneyim çok sıkıntı yaşarsam değişirim belki.

Yeni yazılımda inşallah eklerler o özellikleri. SNR ayarlama olmaması, misafir ağlarına hız kısıtlama olmaması, zaman olayı benim açımdan eksik özellikler bu modemde .Ama dediğiniz modeme göre daha çok donanımı yüzünden ve bulduğum fiyattan dolayı tercih ettim aldığım modemi.

• BohemianRhapsody kullanıcısına yanıt

T50B nin işlemcisi Exra DSL den daha iyi, fakat yazılım konusunda extra çok kuvvetli.

Bu arada ben modemden gayet memnunum, fakat insanoğlu işte sürekli yeni özellikler istiyor.

T50B tak çalıştır haliyle gayet yeterli bir modem.

Bu arada misafir ağlara hız sınırı koyma özelliği var;

• quote:

T50B nin işlemcisi Exra DSL den daha iyi, fakat yazılım konusunda extra çok kuvvetli.

Bu arada ben modemden gayet memnunum, fakat insanoğlu işte sürekli yeni özellikler istiyor.

T50B tak çalıştır haliyle gayet yeterli bir modem.

Bu arada misafir ağlara hız sınırı koyma özelliği var;

Sevindim çok teşekkürler yardımcı olduğunuz için. Bu forumda galiba okumuştum misafir hız kısıtlaması yok gibi bir yazı da yanlış bilgiymiş demek ki.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.