Şimdi Ara

Zyxel VMG3312-B10B ile sorun yaşayanlar için tavsiyeler (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
520
Cevap
26
Favori
212.563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türknete bugün geçiş yaptım.Ama hala adsl olarak gözüküyor.Vdsl hizmeti almam lazımdı.Arayüzden nasıl düzeltebilirim?
  • Kablolu yaptığım testlerde 47-48 mbiti görüyorum kablosuz olarak takılma,donmalar mevcut geceleri internet çok yavaş.(sadece n yaptım,40 mhz yaptım,üst bant yaptım,fabrika ayarlarına döndüm)Arıza kaydı bıraktım eve gelip ölçtüler sıkıntı yokmuş.
    Ben genellikle kablosuz kullanıyorum 50 mbiti maximum verimle alabilmem için çok fazla masrafa girmeden ac destekli xiaomi router almayı düşünüyorum.Yoksa bekleyip ac destekli modem mi almalıyım?
  • pudinkk kullanıcısına yanıt
    ŞİFRENİ KIRMAYA ÇALIŞIYOR OLMASINLAR ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: vardiosman

ŞİFRENİ KIRMAYA ÇALIŞIYOR OLMASINLAR ?
    Ben de olabileceğini düşündüm ama wps nasıl aktif olur kendi kendine onu anlamadım. Işık yanıp duruyor ama sen aktif etmediğinde olmamasi lazım, acaba ttnet ara sira update falan mı gönderiyor sistemden bazen yapıyorlar ya bir şeyler onun gibi bir sey mi diye düşündüm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar dün durduk yere modem bozuldu galiba. İnternet ışığı kırmızı usb yeşil ve dsl turuncu olarak sabit yanıyor. Bir çözümü var mıdır yoksa çöpe mi atayım? ( garantisi bitti)

• Arkadaşlar cümleten selamun aleyküm.
    Bende bu modeme sahibim. Aslında çok ucuza bulduğum için satın aldım 40 tl ye başka vdsl modem bulamadığım için.

Her neyse aldığım ilk zamanlar iyiydi 1 yıl geçti aradan ve modem iyice sapıtmaya başladı. Kablosuz olarak 7 cihaz bağlı oluyor evdeyken, internetimiz 35 mbit sanki 1 mbit gibi hızı var. 1080p youtube videolarında bile kasıyor. Wifi full çekiyor, modeme çok yakınız modem evin tam orta konumunda her odada tek duvar var yani modemle aramızda, 35 den hadi en fazla 10 mbit kayıp olsun çok yavaşladı sapıttı son 1 aydır bu cihaz.

Sabahları interneti kimse kullanmadığı için sıkıntı yaratmıyor ps4 fifa oynuyorum online maç atıyorum sıkıntısız ama akşam imkansız çok kasıyor online oyun oynayamıyorum.Ailemde kullanan kişiler öyle dosya indirmeleri yüklemeleri falan yoktur klasik anne baba işte face youtube falan yani 20 mbit harcasın hepsi taş çatlasın.Pingim de düşük aslında 8 ping var heralde modem bozulmaya başladı aklıma başka birşey gelmiyor.

Arkadaşlar ben bu sorunu halletmek istiyorum sizde de benin yaşadıklarım oluyor mu?

Eğer bu cihaza sağlam 4 antenli bi router alsak bunun kablosuz ağını devre dışı bıraksak anlattığım sorunlar son bulurmu? Bu cihaza router takan varmı aranızda?

Yardım eden herkese şimdiden çok teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehovic -- 22 Şubat 2019; 23:53:40 >

• mehovic kullanıcısına yanıt
    selamlar, benzer sorunla bende uğraşıyorum
    genelde tek kullanıyorum 50 mbit interneti, arada duvar yok wi-fi ile kullanıyorum bu modemi 4 yıldır. tek yaşadığım için online oyunlar vs şimdiye kadar çok sıkıntı çekmedim gayet iyiydi. fakat son 2-3 aydır veri kullanmamasına rağmen sadece bağlı olan tv ve telefonum bağlıyken 1080p izleyemiyorum pc'de. bağlı cihaz sayısı arttıkça (arka plan dahil veri kullanmıyor) oyunlarda vidolarda aşırı sıkıntı olmaya başladı. kablo ile çözüm deneyeceğim artık
  • rootworm R kullanıcısına yanıt
    hangi firmware yuklu kullanıyorsnuz bılmıyorum ...

ama bu gıbı durumlarda fabrıka ayarlarına sıfırlamak ıyı gelıyor...

bır de log tutmayı ıptal edersenız modem bıraz daha kendıne gelıyor...

log tutarken bosu bosuna ıslem gucu harcıyoır...

zaten cpu'nun gucu bellı
    Hocam kablolu kullanma imkanım ne yazık ki yok benim. Siz genede denediyseniz ve kablolu olumlu sonuç alırsanız bu router içinde iyi olur. Bilgilendirme yaparsanız çok sevinirim.

• arkadaşlar selamlar.
    bu modemden mevcut bende de. modemde son versiyon yüklü. V4 V2 ve V6 yı denedim hepsinde sorunum devam ediyor.

modem internete bağlandıktan sonra 10 15 dakika sonra internet düşüyor ve modemin 192.168.1.1 den arayüzüne giriş yapamıyorum cevap vermiyor. tek çözüm yeniden başlatmak. böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ko031 -- 7 Mart 2019; 19:38:16 >
  • mehovic kullanıcısına yanıt
    hocam bugün 10 metre s-link marka cat6 kablo ile test ettim sonuç gayet olumlu, bugüne kadar eziyet etmişim kendime.

TV'de 4k izlerken 5-10 sn de bir sürekli takılıyordu, şuan hiçbir takılma yok kablouyu tvye bağladığım zaman (acımadım wi-fi ile pc ve telefondan 1080p açtım 4k yı kablo ile izlerken hiçbiri donmadı)
    Aynı şekilde pc ye takıp denediğimdede oyunlarda anlık ping vs sorun olmadı (çok uzun denemedim fakat tv deki 4k testi yeterli beni ikna etmek için)

Aynı kablodan bir tane daha alacağım onuda Pc için kullanırım artık sorun kalmadı benim için en azından sabit cihazlarımı çözmüş oluyorum zaten telefon için sıkıntı yaşamıyordum
    mutlaka kablo imkanı var ise deneyin memnun kalırsınız diye düşünüyorum..
    Değerli yorumunuz ve yardımınız için teşekkür ederim saygılar.

• bu modemin root şifresini değiştirdim ama şifreyi unuttum. başka bir kullanıcı adı ve şifresi var mı acaba? hmm dur bakayım modemde downgrade yapayım otomatik yükleme yaparsa yenisini belli olur.
  • Bu modemi 2016 yılında TTNET'ten ücret almıştım. Bende bir kaç aydır şöyle bir problem var. Bazı zamanlar internet olmasına rağmen yani modemde dört ışıkta yeşil yanmasına rağmen, kablosuz ağa bağlanamıyorum. Bu sorunu ilk yaşadığımda TTNET ve Zyxeli aramıştım, bana söyledikleri modem ayarları kendi kendine değişiyor demişlerdi. Bu sorunu modemi aç kapa, kabloları tak çıkar yaparak çözüyorum ama her seferinde uğraştırıyor.
  • ilk mesajdaki 4. maddeyı tavsıye ederım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: micro77

ilk mesajdaki 4. maddeyı tavsıye ederım..
    Ayar tutmuyor. Eski ayarlarına geri dönüyor.
  • donanım sorunu olabılır o zaman :/
  • quote:

Orijinalden alıntı: micro77

donanım sorunu olabılır o zaman :/
    Hocam modemin arkasında deliğe 10 saniye iğne soktum. Fabrika ayarlarına aldım. Bu sefer, ilk mesajtaki ayarlar değişti. Bakalım sorun devam edecek mi, duruma göre yine mesaj atarım.
  • Bugün yine aynı sorun oldu, problem düzelmemiş.
  • yuksek ıhtımal donanımsal görünüyor...
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.