Şimdi Ara

Zyxel TB50 Wifi kopma sorunu? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
1
Favori
3.193
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hocam T50B nin Wan portuna bağlayabilir misin?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ayrica soldaki ayari 254 yapinca sagdaki otomatik olarak 253 oluyor, degistirince ayni olamaz diye hata veriyo. 2,4g'leri iki modemde de kapattim, sadece 5g'ler acik ve ag adi ve sifresi ikisinde de birebir ayni.

Zyxel TB50 Wifi kopma sorunu?

• O zaman 192.168.2.1 yapalım.

WAN arayüzü düzenleden Modu "Köprü" yapalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tcebeci1 -- 29 Mayıs 2021; 2:42:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tcebeci1

Hocam T50B nin Wan portuna bağlayabilir misin?

Hocam Wan portuna bagladim sonuc ayni, fakat 253 olan yere baktim kendiliginden 254 olmus zaten. Ana sayfa durumu da su sekilde

• 192.168.2.1 yaptim modem arayuzune erisemiyorum su an.

192.168.2.1

192.168.1.154

192.168.1.1

Ucunu de denedim hocam arayuz acilmiyor. Modemi kapatip acayim mi?

• KoraySogut35 K kullanıcısına yanıt

Modu Köprü yapalım

• quote:

Modu Köprü yapalım

Evet onu denicem hocam ama arayuze erisemiyorum su an

• tcebeci1 kullanıcısına yanıt

Modemi resetleyelim hocam. Arkasındaki küçük deliğe iğne gibi birşeyle 10 saniye basalım, ışıklar yanıp sönsün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tcebeci1 -- 29 Mayıs 2021; 2:49:43 >
  • quote:

Modemi resetleyelim hocam. Arkasındaki küçük deliğe iğne gibi birşeyle 10 saniye basalım, ışıklar yanıp sönsün

Resetliyorum hocam tamamdir. Simdi en bastan kabloyu wandan cikarip ethernet girisine takip 192.168.1.254 yapip kopruyu isaretleyip oyle mi deneyeyim?

Evet öyle yapalım. Hocam hatta 192.168.1.1 i şimdilik değiştirmeyelim. fakat DHCP kapatalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tcebeci1 -- 29 Mayıs 2021; 2:57:49 >
  • quote:

Evet öyle yapalım. Hocam hatta 192.168.1.1 i şimdilik değiştirmeyelim. fakat DHCP kapatalım

Aynen dediginizi yaptim hocam. Herhangi bir degisiklik yok. Asagidaki yerde ETHWAN yazan yerin saginda edit'e girdim ordan degistirdim. Yine duzelmedi. Kabloyu ethernet yerinden cikarip wana mi takalim tekrar?

takabilirsin hocam, deneyelim

• tcebeci1 kullanıcısına yanıt

Hocam maalesef hic bisey degismedi :(

Hocam, VDSL, ADSL ve ETHWAN için hepsinde köpru moduna alalım ve hepsinde VLAN ı kapatalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tcebeci1 -- 29 Mayıs 2021; 3:21:7 >
  • quote:

Hocam, VDSL, ADSL ve ETHWAN için hepsinde köpru moduna alalım ve hepsinde VLAN ı kapatalım.

VDSL'i degistirmiyor hocam. Resimdeki gibi uyari veriyo. Kabloyu WANdan cikarip Ethernet yerine tekrar denicem. Lutfen akliniza gelen baska bir sey varsa yazin.

Evet hocam ethernete takalım. T50B bilgisayara kablo ile bağlı doğru mudur? değilse kablo ile bağlayıp ayarları öyle değiştirelim. VDSL kısmındada köprü moduna alıp VLAN ı kapatmayı deneyelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tcebeci1 -- 29 Mayıs 2021; 3:52:51 >
  • quote:

Evet hocam ethernete takalım. T50B bilgisayara kablo ile bağlı doğru mudur? değilse kablo ile bağlayıp ayarları öyle değiştirelim. VDSL kısmındada köprü moduna alıp VLAN ı kapatmayı deneyelim.

Evet hocam doğrudur. Şu anda hepsini köprü yapabildim ve bilgisayara internet geldi.

Ama Wireless da ise şöyle bir problem var. Şu an odada benimle beraber bulunan telefonda wireless full çekiyo ve çalışıyo. Asıl modemin olduğu salona gittiğimde tek çizgi çekiyo. Hali hazırda salonda bulunan başka bir telefonu, odaya götürdüğümde ise internete bağlanmıyor, kullanılamıyor diyor.

Hocam şunu deneyebiliriz. T50B deki wifi ismini ve şifresini farklı verelim.

Her iki telefona da hem Keenetic wifi sini hemde T50B wifisini tanıtalım.

Yani her iki modemdeki wifi adları ve şifreleri farklı olsun. Ama telefonlara her iki wifide şifreler girilip bağlansın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tcebeci1 -- 29 Mayıs 2021; 4:2:27 >
  • quote:

Hocam şunu deneyebiliriz. T50B deki wifi ismini ve şifresini farklı verelim.

Her iki telefona da hem Keenetic wifi sini hemde T50B wifisini tanıtalım.

Yani her iki modemdeki wifi adları ve şifreleri farklı olsun. Ama telefonlara her iki wifide şifreler girilip bağlansın.

O durumda salona giderken cihazdaki internet kopup Keenetic'e bağlanıcak, ordan odalara gelirken yine internet kopup TB50'ye bağlanıcak doğru mudur hocam?

Kopma olmadan otomatik geçiş yapması lazım, çünkü T50B de DHCP kapalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tcebeci1 -- 29 Mayıs 2021; 4:4:3 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.