Şimdi Ara

ZyXEL Modem ve Resetlenme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 660 ve 662 serilerde bolcana gördüğüm, yaşadığım bu resetlenme sorunu için bir tespit yapmış bulunmaktayım.
    660 serisi modem şu an elimde olmadığı için deneyemiyorum ama 662 serisi için artık bir kanaate varmış durumdayım.

modemle, internet için kullandığımız browser arasında nasıl bir ilişki olabilir ki; modem resetlensin. evet yanlış okumadınız.

microsoft internet explorer internet explorer 8.0.6001.18702 ile giriş yaptığım bir microsoft sitesinde sorun yaşamazken,
    firefox 3.6 [Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.2) Gecko/20100115 Firefox/3.6 (.NET CLR 3.5.30729)] ve
    Chrome 4.0.249.89 unknown (38071) internet browser ile yapmış olduğum girişlerde modem reset atıyor.

sitenin adını sölüm mi. hadi söyleyim.

http://www.microsoft.com/silverlight/ bu siteye her girişimde modem %100 resetleniyor. ie haricinde ama

bu resetlenme, modemdeki antivirüs özelliğinin " www " için kapatılması durumunda ortadan kalkıyor.
    ama ie ile bir sorun yaşanmadığı için bu özelliği kapatmanın bir anlamı yok. aksine bu noktada tekrar düşünmek gerekiyor sanırım.
    çünkü sadece bu siteye girişte değil, zaman zaman farklı sitelere girişlerde de modem zamansız, durup dururken resetlenebiliyor.

bu durumda yapmış olduğum tespite dayanarak, giriş yapılan siteden yapılan bir yükleme nedeniyle modem reset yiyor.
    şimdi merak ettiğim bu bir sorun olmayıp da kullanıcıyı koruma amaçlı bir resetlenme olabilir mi?
    öte yandan ie ile resetlenme olmaması da kafa kurcalıyor.
    buna müteakip, firefox ağırlıklı gezinti yapıyor olmam nedeniyle reset yememin dayanılmaz bir hafifliği de var.
    acaba diyorum başka neler sebep olabilir bu resetlenmeye? diyeceğim o ki; ie ile daha az sorun yaşanacağını sanıyorum.
    resetlenme sorunu yaşayan var ise 660 serisi ve diğer modeller için bu tespitimi göz önüne alıp, deneme yapabilir.

son olarak bu tespitde kullanmış olduğum modem üzerindeki firmware' i veriyorum:

P-662HW-D1
    ZyNOS Firmware Version: V3.40(AGZ.9) | 01/08/2010
    DSL Firmware Version: TI AR7 08.00.03.00

• Bu sorun bana yabancı gelmedi sanki daha önce karşılaşmışım gibi. Güzel yakalamışsın evde aynı modem'dem mecvut bende bir deniyeyim akşam. IE'de yapmayıp Mozilla ve Chrome da yapması da kafa kurcalamaya yeter..
  • başka bir bilgisayar ile bu sefer ethernet bağlantı ile aynı modemi kullanarak aynı siteye giriş yapıyorum.
    sonuç aynı; firefox ve chrome kullanımında modem kendi kendine reset atıyor.

iyi tespit oldu sanırım. 660 kullanan yok mu hiç? veya bağlantımda kopma oluyor diyen.
  • Evde bugün kim hangi aiteye girmeye çalıştıysa bilmiyorum modem 4-5 defa resetlendi.Vede şöyle ayrı bir sorun var sörf yaparken yada dow fark etmiyor,saatin ordaki bağlantı simgesi 4-5saniyelik ünlem işareti oluyor.Modeme baktığımda sorun yok görünüyor.
    Model 661hw-d1
    Yeni modem arayışları içersindeyim
  • senin sorununu da aynı modellerde yaşadım.
    sen de nat ve upnp ayarlarını bir kurcala, on yap bakalım neler değişiyor.
    yani sabit ip de yapsan aynı şeyler olabilir. sanırım firmware ihtiyacın var..
  • 17-02-2010 fw yüklü inan hiç bir şey değişmedi.Misal airties ile bağlıyorum.Telefonu wireless kullanıyorum çatır çatır.Zyxel'i takıyorum telefondan yine sörf yapim diyorum imkansızzzzzzzzzzzzzz inanılmaz yavaş.Ne yapmam lazım fazla anlamıyorum modemin içinden.Ya burda bahsedermisin yada pm.Teşekkürler şimdiden
  • aslında senin de güzelin modemin var be. 662 ile hemen hemen aynı galiba. bir tek şu antivirüs olayı yok galiba onda.
    ya onu var ya bridge moda alıp wireless' ini kullansan bile demek ki o da reset atabilir.

o modeli de bir ara incelemiştim ama unuttum. ne tarafa baksam zaten ZyXEL görür hale geldim.
    yani bıkkınlık geldi diyeceğim ama clubzyxel' i bile hareket getirdim. ama orayı da ilaç firmaları basmış durumda. ilaç reklamından geçilmiyor.
    tabi bi de komşu forum var. oraya da yaz problemini. abbas var orda.

sen bak başının çaresine..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The souls migration -- 2 Mart 2010; 23:06:16 >

• Benim derdim resetten öte cep telefonuyla bişi yapılamıyor.Ara sıra ünlem işarwti çıkıyor.Resetle ilk defa bugün karşılaştım
    LİNK TD alabilirim uyuz etti beni
  • link td dediğin tp-link mi oluyor. bence farkeden birşey olmaz. hatta bir o bir bu modemi bağlayup denemeler yaparken,
    tp-link modem üzerindeyken, arayüzde zyxel amblemini bile görmen mümkün olabilir. ben gördüm, nasıl oldu diye sormayın kesin gördüm ama

yasin gitti gelmedi. onun hatırladığı da sanırım speedtouch modem olsa gerek. çünkü onda da browser sorunu vardı. (son firmware ile gelen bir sorundu )
  • Doğru ters yazmışım markayıValla en güzel 56k modem oh.Valla Airties'te telefonu mis gibi kullanabilirken zyxel'de telefon katır gibi sayfa açıyır.Her ne ise nedeni artık.Airties'ler de iyi hoş ama çok tipsiz şu eski kasalar
  • microsoft sayfanın içeriğini değiştirdi, reset problemi de bitti. bu sefer ki daha güzel bir içerik olmuş.
    yazık oldu tespitime. bu arada güzel bir konu tespit ettim.

How to capture Logs for CPE Reboot Issue?
    http://www.zyxel.com/web/support_knowledgebase_detail.php?KnowledgeBaseID=8344&pid=20040812093058

acaba diyorum hyperterminal ile bağlantı kurulduğunda modem yine internete çıkış yapar mı?
    yani bu yöntemle mi hata loglama yapılıyor acaba?

ZyXEL Modem ve Resetlenme

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.