Şimdi Ara

ZyXEL ADSL kullanıcı şifresi öğrenme YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
4.251
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben ZyXEL modem kullanıyorum (tanıdığımdan). Modem arayüzüne girdim ayarlar gelişmiş seçeneklerden oluyordu. İstediğim ayar kapalıydı. Ben de sonraki girişte kurulum sihirbazını tamamlayı seçtim kendi kendine bir şeyler yaptı sonra internet gitti mekandaki laptoplarla bağlanamamaya başladık. Tekrar modem arayüzüne girmeye çalışayım desem modeme bağlanamıyorum. Sonra ethernet kablosu bulduk. Amacım modemi resetlemek, sonra sorunsuzca bağlanıp ADSL kullanıcı bilgilerimi girmek ve internete bağlanmaktı. ADSL kullanıcı adını not ettim ama şifrem noktalıydı. Çok çözüm aradım. SEÇENEKLERİM ARASINDA TTNETİ ARAMAK YA DA BİLGİSAYARA FORMAT ATMAK GİBİ SAÇMA ÇÖZÜMLER YOK. 3 şifre gösterme pprogramı denedim olmadı. Chromedan öğeyi denetle dedim olmadı. İnternet explorerdan programlar çalıştı (bir tanesi çalışmadı o dandik bir şeymiş herhalde) ama şifreyi yıldızlı olarak gösterdiler. Noktadan yıldıza çevirdiler şifreyi. Başka yerlerde çalıştı şifreyi gösterdi ama Modem arayüzünde yıldız şeklinde yaptı. Chromedan noktalı şifreyi kopyalayamadım bile. İnternet explorerdan kopyalayıp yapıştırınca yine yıldız şeklinde oldu. Lütfen yardım edin!

Edit:Şifremi buldum, modemi resetledim, ADSL ayarlarını yaptım, full çekiyor ama modeme bağlanamıyorum. Ethernetle oluyor ama kablosuzla ulaşamıyorum bile. Yine yardım :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boomerdoom -- 4 Ağustos 2013; 19:49:00 >

• kablo ile bağlandığınız zaman modem ayarlarına girip ağ-kablosuz ağ kısmından şifreyi öğrenip girebilirsiniz. Eğer şifre atamadıysanız buna bağlı olarak kablosuz üzerinden güvenlik amacıyla internet bağlantısını engelliyor olabilir. Kablosuz şifresi oluşturarak internete bağlanabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: shaqzilla

kablo ile bağlandığınız zaman modem ayarlarına girip ağ-kablosuz ağ kısmından şifreyi öğrenip girebilirsiniz. Eğer şifre atamadıysanız buna bağlı olarak kablosuz üzerinden güvenlik amacıyla internet bağlantısını engelliyor olabilir. Kablosuz şifresi oluşturarak internete bağlanabilirsiniz

Cevabınız için teşekkürler, o kadar kişi arasında siz hariç cevaplamaya yeltenen olmadı. Kablosuz şifresi resetledikten sonra değişti. Not ettim onu. Sonuç olarak şifremiz var. Şu sorun nasıl hallolabilir "kablosuz bağdaştırıcı veya erişim noktası sorunu". Teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: percy231

quote:

Orijinalden alıntı: shaqzilla

kablo ile bağlandığınız zaman modem ayarlarına girip ağ-kablosuz ağ kısmından şifreyi öğrenip girebilirsiniz. Eğer şifre atamadıysanız buna bağlı olarak kablosuz üzerinden güvenlik amacıyla internet bağlantısını engelliyor olabilir. Kablosuz şifresi oluşturarak internete bağlanabilirsiniz

Cevabınız için teşekkürler, o kadar kişi arasında siz hariç cevaplamaya yeltenen olmadı. Kablosuz şifresi resetledikten sonra değişti. Not ettim onu. Sonuç olarak şifremiz var. Şu sorun nasıl hallolabilir "kablosuz bağdaştırıcı veya erişim noktası sorunu". Teşekkürler...

modem arayüzüne girerek ağ>kablosuz ağlar>aktif kablosuz lan üzerinde check isaretli mi?

• modemi resetledikten sonra bağlantı için gerekli olan kullanıcı adı-şifresi kısmını girdiniz mi? Kablosuz şifresi oluştururken şifreleme türü olarak hangisini seçtiniz. Bunları da cevaplarsanız yardımcı olmaya çalışırım. Ya da isterseniz uzaktan bağlantı ile modem ayarlarınıza da bakabilirim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.