Şimdi Ara

zyxel 660hn-f1z - wap3205 bağlantı sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • iki cihazı birbirine universal reaper olarak sorunsuz bağladım. normalde hiçbir sorun yok. ama bazen 660 ın olduğu odada ipadle veya iphone la girerken wap3205 in olduğu odaya geçtiğimde bağlantı geçişi yapmasına rağmen internete girmiyo. ipadin wifi yi kapatıp açınca geliyo. 2-3 tane farklı kanal denedim yine aynı. nat session değerinide 512 den 1024 e aldım sorun çözülmedi. başka bi ayar varmıdır acaba bu sorunla ilgili.

• Kablosuz Ağ isimlerini farklı tut her iki cihazda aynı yaparsan cihazlarda Rooming özelliği olmadığı için geçişlerde sıkıntı yaşarsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: destuni

Kablosuz Ağ isimlerini farklı tut her iki cihazda aynı yaparsan cihazlarda Rooming özelliği olmadığı için geçişlerde sıkıntı yaşarsın.

sağol hocam bunu bi deneyeyim. inşallah düzelir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: destuni

Kablosuz Ağ isimlerini farklı tut her iki cihazda aynı yaparsan cihazlarda Rooming özelliği olmadığı için geçişlerde sıkıntı yaşarsın.

dediğiniz gibi yaptım yine olmadı. acaba önerebileceğiniz başka ikili varmı.

• quote:

Orijinalden alıntı: maydemir52

iki cihazı birbirine universal reaper olarak sorunsuz bağladım. normalde hiçbir sorun yok. ama bazen 660 ın olduğu odada ipadle veya iphone la girerken wap3205 in olduğu odaya geçtiğimde bağlantı geçişi yapmasına rağmen internete girmiyo. ipadin wifi yi kapatıp açınca geliyo. 2-3 tane farklı kanal denedim yine aynı. nat session değerinide 512 den 1024 e aldım sorun çözülmedi. başka bi ayar varmıdır acaba bu sorunla ilgili.

aynı sorun bende de var. İş yerinde 2 wap3205 kullanıyorum. Periyodik olarak internet bağlantısı gidiyor. Fakat bilgisayarlar (ve telefonlar) wireless ağa bağlı gözüüyor. Defalarca teamviewer ile destek aldım zyxelden. Neredeyse tüm ayarları denedik. Firmware güncel. Çözüm bulamadık. En sonunda servise gönderdim bir tanesini gene bir değişiklik yok düzgün diye geri geldi repeater.

Geçen hafta beta bir firmware gönderdiler (007). Bir tanesine bunu yükledim ve repeater güm. Brick oldu, şu an gene servise gitti.

Sanırım firmware ile bir sıkıntı var ve yeni bir firmware çıkarmadıkça zyxel bu sorun çözülemeyecek

• quote:

Orijinalden alıntı: keramos

quote:

Orijinalden alıntı: maydemir52

iki cihazı birbirine universal reaper olarak sorunsuz bağladım. normalde hiçbir sorun yok. ama bazen 660 ın olduğu odada ipadle veya iphone la girerken wap3205 in olduğu odaya geçtiğimde bağlantı geçişi yapmasına rağmen internete girmiyo. ipadin wifi yi kapatıp açınca geliyo. 2-3 tane farklı kanal denedim yine aynı. nat session değerinide 512 den 1024 e aldım sorun çözülmedi. başka bi ayar varmıdır acaba bu sorunla ilgili.

aynı sorun bende de var. İş yerinde 2 wap3205 kullanıyorum. Periyodik olarak internet bağlantısı gidiyor. Fakat bilgisayarlar (ve telefonlar) wireless ağa bağlı gözüüyor. Defalarca teamviewer ile destek aldım zyxelden. Neredeyse tüm ayarları denedik. Firmware güncel. Çözüm bulamadık. En sonunda servise gönderdim bir tanesini gene bir değişiklik yok düzgün diye geri geldi repeater.

Geçen hafta beta bir firmware gönderdiler (007). Bir tanesine bunu yükledim ve repeater güm. Brick oldu, şu an gene servise gitti.

Sanırım firmware ile bir sıkıntı var ve yeni bir firmware çıkarmadıkça zyxel bu sorun çözülemeyecek

benimde denemediğim yöntem kalmadı ama düzelmedi yine. başka bi marka deneyecem.

• AYNI KOPMA SORUNU BENDE DE VAR ÇÖZÜM DE YOK SANIRIM

yeni güncelleme geldi yaptım yine bir değişiklik yok çözüm bulabilen var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi callaghan -- 20 Nisan 2013; 10:48:03 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.