Şimdi Ara

Silinebilirr (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
5
Favori
6.372
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öğrendiğimiz bu kullanıcı adı ve şifre zamanla değişirmi ve zte modem artık takılı olmadığı için bir sistem güncellemesi gibi bir durumda sorun olur mu. Zte yi gözümün önünden yok ettim ama yinede yakın bir dolapta mı bekletmek gerekir acaba diye merak ettim.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • fafafa F kullanıcısına yanıt
    Hayır değişmez modem değişirsen herhangi bir güncelleme yapamazlar zaten olay bitmiştir 👍

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Peki routeri değiştirdik turkcell tv plus çalışacak mı deneyen çalıştırabilen var mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bilygehan kullanıcısına yanıt

O aslında aynı VLAN ID ile çalışıyor. Taktığınız yeni router'a onun VLAN ID'si neyse (orijinal cihazda) onu verirseniz çalışır. Keenetic ve TV plus diye aratırsanız örnekleri bulabilirsiniz.

• 0ldskool kullanıcısına yanıt

Merhaba ZTE ZXHN H267A fiber modem mevcut. wifi 6 destekleyen superonline modemide sıkıntılı. Xiaomi için wifi 6 bir modeme geçersem (varsa bir öneriniz çok iyi olur). Bu dediğiniz yöntem çalışır ve kullanıcı adım ve şifrem ile kullanabilir miyim. Cevabınıza göre satın alma yapacağım ona göre cevaplarsanız çok sevinirim. Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vedath -- 22 Aralık 2022; 1:7:50 >
  • vedath kullanıcısına yanıt

Merhaba hocam,

Evet daha birkaç gün evvel Xiaomi router modelleri anakonusunda forumdaki bir arkadaş ax3200 alıp sıfırdan kurulumu yaptı. Bu şekilde superonline kullanıcı adı ve şifresini aldı. İşlem otomatik oluyor zaten kurulum ekranında hep yönlendirmeler mevcut. Benim tavsiyem kullanıcı adı ve şifrenizi öğrendikten sonra onu bir text dosyasında tutmanız veya kendinize mail atmanız iyi olur. Sağlamda dursun lazım olursa bir daha aramazsınız.

Cihaz olarak da fiyat/performans xiaomi ax3200 epey tercih ediliyor ama ben kendim kullanmadım. Amazon.com.tr’de 1199 TL olması lazım. Ayrıca bu modelin OpenWrt firmware desteği de mevcut. Bu çok iyi bir şey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0ldskool -- 22 Aralık 2022; 18:45:56 >
  • Teşekkürler keenetic son sürümündede bu özelliğin geldiğini öğrenip keenetic ultra sipariş geçtim. Gelince artık iss modeminden umarım tamamen kurtarır beni :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vedath -- 22 Aralık 2022; 23:31:26 >

Hayırlı olsun güle güle kullanın.

Nasıl, deneyebildiniz mi? Birkaç yerde farklı cihaz ile kullanınca aç kapa durumlarında bağlantının gittiğini okudum

• cnSplendidNinja C kullanıcısına yanıt
    Bölgesel farklı ayarlar yada farkli tür kurulumlar sayesinde duyulabiliyor yada gozlemlenebiliyor.

Mac clone işe yarıyor bu sebeple.

Supsroneline altyapıda Yıllardır kendi routerimi ve son 3 yildirda Keenetic kullanıyorum. Tv+ dahil sorunsuz.

Bunu nasıl yapıyoruz biraz açarmısınız ? Bende Xiaomi Mi Wifi Router 3 var bununla yapmam mümkün mü?

• sarpuli kullanıcısına yanıt

Pek anlatılacak bir şeyi yok aslında. Cihazı sıfırladınız diyelim tamam mı ardından cihazı kurarken kurulum adımları arasında bu seçenek oluyor; ayarları önceki cihazdan al diye. Onu seçerek kuruluma devam ederseniz cihaz yazılımı sizi adım adım yönlendiriyor. Eski cihaz olarak Superonline cihazını Xiaomi router'a ethernet ile bağlıyorsunuz hatta hangi porta olacağını da gösteriyor zaten. Bilgileri alması en fazla 5-10 saniye sürüyor toplam. Zaten Xiaomi'de senelerdir olan bir özellik bu hiç yoksa 6-7 senelik geçmişi vardır. Ama çoğu kişinin haberi yok. Import ISP settings from existing router, import PPPoE authentication credentials from the previous router falan diye geçiyor bu olay.

Buradaki .pdf belgesinde Xiaomi 3C için (sene 2016) aynı işlem anlatılmış. Aynı cihaz bende yok denemedim ama muhtemelen aynı rehberi "Xiaomi 3" modeli için de kullanabilirsiniz.

https://i01.appmifile.com/webfile/globalimg/in/router3c/Web3C.PDF

Hocam çok teşekkür ettim yarın deneyeceğim.

• cnSplendidNinja C kullanıcısına yanıt

Evet ürün geldi denedim. Modemi son sürüme güncellemek gerekiyor önce daha sonra arkadaşların dediği gibi diğer modemden bilgileri al seçeneği çıkıyor ve yönlendiriyor. Şu anda gpon ile kullanıyorum. Sorun yaşamadım 3 gün oldu.

Bende web arayüzü tamamen çince çıktığı için app üzerinden denedim. Yeri buldum, dediğiniz gibi hangi kabloyu nereye takacağımı da buldum ve taktım da ama malesef alımı yapamadyı mi router :( İlk sayfadaki yöntemi deneyecem şimdi...

• İlk sayfadaki yöntem işe yaradı. GPON + Decox20 de ayarları da yaptım (mac clonlama dahil)... Sistem çalışıyor ama 56mb ın üstünü hızda görmek mümkün değil:( Gpon =》ZTE =》Tp-Link diye kurulum yaparsam hız sorunsuz bu durumda sorun Tp-Link tarafında değil. ZTE aradan çıkınca hızda 56mb a iniyoruz :(

Ekleme 56mb kısıtlamasını buldum :) şu en herşey sorunsuz gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarpuli -- 28 Aralık 2022; 1:39:48 >
  • Paylaşmış için çok teşekkürler, yaptım oldu. Bu başlığı daha önce görmesem muhtemelen Superonlineye geçmeyecektim. Tekrar teşekkürler

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Çok teknik olacak ama yine de şansımı deneyip sorayım, belki bilen var.

Keenetic rouoter ile SOL FTTB hat kullanıyorum ve haftada bir kez internet gidiyor. Sonra ZTE H3600'e taksam da gelmiyor. Bina girişindeki router bir şeyleri beğenmiyor olabilir.

Sorum şu:

Keenetic'in içindeki pppd 30 saniyede bir LCP ECHO gönderiyor. 3 kez yanıt alamazsa bağlantıyı kapatıyor. Bu süre ZTE'de ne kadar bilen var mı? Belki daha sık aralıklarla LCP ECHO göndertmek gerek keenetic cihazda diye düşünüyorum.

Edit:

İlk mesajda anlatıldığı gibi PPPoE Server'ı VirtualBox aracılığıyla kurdum ve ZTE H3600'den gelen istekleri dinledim. O da 30 saniyede bir ulaşmaya çalışıyor PPPoE Server'a. Dolayısıyla Keenetic için LCP Echo süresini değiştirmeye gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cnSplendidNinja -- 16 Ocak 2023; 19:39:55 >
  • Kullanıcı adı ve şifreyi girdim. Lan mac adresinide yazdım ama internete çıkamıyorum. Sorun ne olabilir?

düzeltme.
    oldu yanlış yazmışım bir karakteri.çalışıyor.teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarpcore -- 17 Ocak 2023; 17:33:12 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.