Şimdi Ara

Zotac NVIDIA Geforce Gtx 280 1gb 512bit gddr3 için power supply (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
1.561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: mamad

quote:

Orjinalden alıntı: kaanaysel

Güç kaynağına gelince en az 700-750 Watt'lık bir güç kaynağı tercih et. Hele 4 çekirdek ve Overclock yapıcaksan mutlak 850Watt al en az. Bende 600Watt Tagan II Force vardı, kaldırmamıştı... İyi çalışmalar...

Sakın 600w'lık psu'da sorun olmasın.

Ben de 500w kaliteli bir psu'nın bile yeteceğini savunuyorum.

Dostum, sen savunuyorsun, ben yaşadım problemi
    Tagan'da bir sorun yoktu, güç sıkışması oldu. GTX 280 alacak paran varsa al kral bi güç ünitesi rahatına bak! Sonradan acaba yetmiyor mu diye yeme kendini...

• Valla bendeki 700watt da yetmiyo gibi yata psu ölmek üzere yani acaip sorunlar yaşıyorum 1 haftadır kronik vakalar hemde. Saclarım beyazladı valla

Sen işini sağlama al 700 wattan aşağı alma dostum psu her zaman iyi olsun. 500 alırsın yarın bi gün ekstrem işlere vs. girersin yetmez bidaha psu düşünürsün.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ColdShadow

quote:

Muadil olarak seçebileceğin 4870X2 modelli ATI mevcut. İkisi de çok iyi kartlar. Güç kaynağına gelince en az 700-750 Watt'lık bir güç kaynağı tercih et. Hele 4 çekirdek ve Overclock yapıcaksan mutlak 850Watt al en az. Bende 600Watt Tagan II Force vardı, kaldırmamıştı... İyi çalışmalar...

isteren 10000 wattlık alalım veya eve nükleer reaktör kuralım ki garanti olsun ha?

Ne alaka? Anlamsız bir cümle... Arkadaşa yardımcı olmuşsun çok

• quote:

Orjinalden alıntı: izmitcarsi

Valla bendeki 700watt da yetmiyo gibi yata psu ölmek üzere yani acaip sorunlar yaşıyorum 1 haftadır kronik vakalar hemde. Saclarım beyazladı valla

Sen işini sağlama al 700 wattan aşağı alma dostum psu her zaman iyi olsun. 500 alırsın yarın bi gün ekstrem işlere vs. girersin yetmez bidaha psu düşünürsün.

KESİNLİKLE ÇOK DOĞRU BİR YAKLAŞIM VE DOĞRU BİR ÖNERİ BUNU DA KÜPE YAP KULAĞINA DOSTUM...
  • quote:

quote:

quote:

Muadil olarak seçebileceğin 4870X2 modelli ATI mevcut. İkisi de çok iyi kartlar. Güç kaynağına gelince en az 700-750 Watt'lık bir güç kaynağı tercih et. Hele 4 çekirdek ve Overclock yapıcaksan mutlak 850Watt al en az. Bende 600Watt Tagan II Force vardı, kaldırmamıştı... İyi çalışmalar...

isteren 10000 wattlık alalım veya eve nükleer reaktör kuralım ki garanti olsun ha?

En az 850W derken siz yardımcı mı olmuş oluyorsunuz şimdi? Ne bu alçakgönüllülük kardeşim, bu aralar herkesde bir alçakgönüllülük var O cümlenin neyini anlayamadın? Demiş ki arkadaş:" 850W çok yüksek zaten sen bir de en az 850W önermişsin"Burada bir tezat sözkonusu. En az 850W demek mümkünse 850Wı en son düşün demektir hatta mümkünse hiç düşünme çünkü bu düşünülmemesi gereken seviye demektir. Yani önerdiğiniz en az 850Wlık güç kaynağı için ben de size ancak"YUH" diyebilirim. Ya cümle kurmayı tam bilmiyorsunuz neyi önerdiğinizin farkında değilsiniz, ya da düşündüğümden daha kötü

• quote:

quote:

quote:

cümle tamamen kinaye dolu!! senin önerdiği PSU'ların çok fazla olduğunu söylüyo ki bencede haklı...

• quote:

Orjinalden alıntı: Urzais100

quote:

quote:

quote:

cümle tamamen kinaye dolu!! senin önerdiği PSU'ların çok fazla olduğunu söylüyo ki bencede haklı...

+1. . .

• Peki söyler misiniz o zaman arkadaşlar, Güçlü PSU'nun nesi zararlı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaanaysel -- 22 Eylül 2008; 19:22:16 >
  • Bizde bir söz vardır. "Herşeyin çoğu zarar, azı karar." diye.. Mesele yeterli bir seviyede güçlü, kaliteli bir güç kaynağı almak mı yoksa yeteceğinden çok daha fazlasını alıp parayı sokağa atmak mı? Kişisel olarak sizin görüşünüz en iyisini almaktır belki ama iş tavsiyeye gelince mantık da gerekir.

En az 850W derseniz bu 850yi düşünmeyin bile demektir. Yani 850den sonraki ilk değer en düşük değeriniz olsun demektir.

Sisteminizin dengesiz olduğundan bahsediyorsunuz ve bunu hemen güç kaynağına yüklüyorsunuz. Tek tek test ediyorsunuz ve gerçekten güç kaynağının yetmediği sonucuna mı ulaşıyorsunuz yani? Komik olmayın kaç kişi yapabiliyor ki bunu?

Expander hızaştırılmış QX Intel, 2 adet 4870, 2 hdd, bellek fan vs ile toplam güç tüketiminin 500W ı geçmediğini yazdı. Yurtdışı, yurtiçi testlerde SLI, CF sistemlerin toplamda ne kadar güç çektiğini de biliyoruz. Bunca teste rağmen halen en az 850W önermenin mantığını da açıklarsanız bayağı bir ağırlık kalkacak üstümüzden.

• arkadaş power s de tagan dan sakin şaşma 1 kez al saglam al sana 500 w ustu olsun yeter
  • quote:

Orjinalden alıntı: Hökela

Bizde bir söz vardır. "Herşeyin çoğu zarar, azı karar." diye.. Mesele yeterli bir seviyede güçlü, kaliteli bir güç kaynağı almak mı yoksa yeteceğinden çok daha fazlasını alıp parayı sokağa atmak mı? Kişisel olarak sizin görüşünüz en iyisini almaktır belki ama iş tavsiyeye gelince mantık da gerekir.

En az 850W derseniz bu 850yi düşünmeyin bile demektir. Yani 850den sonraki ilk değer en düşük değeriniz olsun demektir.

Sisteminizin dengesiz olduğundan bahsediyorsunuz ve bunu hemen güç kaynağına yüklüyorsunuz. Tek tek test ediyorsunuz ve gerçekten güç kaynağının yetmediği sonucuna mı ulaşıyorsunuz yani? Komik olmayın kaç kişi yapabiliyor ki bunu?

Expander hızaştırılmış QX Intel, 2 adet 4870, 2 hdd, bellek fan vs ile toplam güç tüketiminin 500W ı geçmediğini yazdı. Yurtdışı, yurtiçi testlerde SLI, CF sistemlerin toplamda ne kadar güç çektiğini de biliyoruz. Bunca teste rağmen halen en az 850W önermenin mantığını da açıklarsanız bayağı bir ağırlık kalkacak üstümüzden.

GTX 280 veya 4870X2 gibi kartlar yüksek fiyatlı kartlar olduğu için potansiyel bir High-End kullanıcı sınıfına giriyor arkadaşımız ve ilerde sistemine takabilme olasılığı mümkünolan 2. bir ekran kartı ile güç konusunda sıkışma olmasın diye öneriyorum. Şahsen ben 180$ verip 1000watt'lık bir güç kaynağı aldım. Tagan Force II 700 Watt'ta hemen hemen aynı fiyatta olması gerek diye biliyorum. Şimdi ilerde bir ekran kartı daha alırsa ya da hard disk sayısını falanfilan arttırmak isterse arkadaş, sıkışma olmasın diye bu güç kaynağını öneriyorum.

Tagan kullanırken gücün yetmediği kanaatine şu şekilde vardım, önce hesaplattım Watt Calculator ile Asus'un sitesinde ve 600 watt'ın üzerinde bir sonuç çıktı. Sonra oyunlarda anlık donmalar ve mavi ekran almaya başladım sürekli. Zaten cazur cuzur ötüyordu. İşlemci üzerinde bulunan Overclock'u kapattığımda bu sorunortadankalkıyordu. Yeni PSU ile değiştirince sorun ortadan kalktı... Sistemim imzada yazıyor, 650Watt yetmedi...

Bu adresten sistemin ne kadar güç ihtiyacının olacağını hesaplayabilirsini...
    http://support.asus.com/PowerSupplyCalculator/PSCalculator.aspx?SLanguage=en-us

GTX280 henüz eklenmemiş listeye. 9800GX2 ile hemenhemen aynı gücü çektiği için 2 tane 9800 seçtim...
     Zotac NVIDIA Geforce Gtx 280 1gb 512bit gddr3 için power supply

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaanaysel -- 22 Eylül 2008; 21:45:53 >

• GTX 280, sistemde QX9650 gibi bir işlemci olduğu varsayılırsa min. 550 watt PSU ya ihtiyaç duyuyor. 600 watt lık kaliteli bir PSU rahatlıkla yetecektir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: emreonal69

GTX 280, sistemde QX9650 gibi bir işlemci olduğu varsayılırsa min. 550 watt PSU ya ihtiyaç duyuyor. 600 watt lık kaliteli bir PSU rahatlıkla yetecektir.

adamım 600watt tagan'ım vardı Force II yetmedi diyorum
  • quote:

quote:

GTX 280, sistemde QX9650 gibi bir işlemci olduğu varsayılırsa min. 550 watt PSU ya ihtiyaç duyuyor. 600 watt lık kaliteli bir PSU rahatlıkla yetecektir.

sizin işlemci nin çektiği güçle QX9650 bir mi biri 45nm biri 65 nm üstelik hem ekran kartında hem işlemcide oc var tabikide yetmez.
  • Bu tür vgalar için özellıkle tek railden yüksek amper veren psuları tercih edin..Corsair 750 yada pc power 750watt tarzı ürünler tek 12v railden 60A vererek vgalar için faydalı olur..
  • quote:

quote:

quote:

sizin işlemci nin çektiği güçle QX9650 bir mi biri 45nm biri 65 nm üstelik hem ekran kartında hem işlemcide oc var tabikide yetmez.

Peki GTX280 alan ve 4 çekirdek sahibi olan bir kullanıcı ve hiç birine OC yapmamış bir adam örnek gösterebilir misiniz? High-End ekran kartı ve işlemci alıp Stock olarak kullanılır mı? ;) 850Watt zararı yok, getirisi çok. İleriye dönük, sağlam. 30-40$ fazla verip 850 watt al dostum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaanaysel -- 22 Eylül 2008; 22:03:46 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Peki GTX280 alan ve 4 çekirdek sahibi olan bir kullanıcı ve hiç birine OC yapmamış bir adam örnek gösterebilir misiniz? High-End ekran kartı ve işlemci alıp Stock olarak kullanılır mı? ;) 850Watt zararı yok, getirisi çok. İleriye dönük, sağlam. 30-40$ fazla verip 850 watt al dostum

Tabiki büyük almak ilerisi için iyi olabilir ama 600 lük ile 800 lük arasında ciddi fark varsa değmez zaten 600 lük diye aldığınız psu kaliteli ise 650 ye kadar çıkabiliyor.Ayrıca QX9650 ye oc yapsanızda Q6600 kadar güç çekeceğini zannetmiyorum.

• Ben olaya farklı bir pencereden bakmak isterim.Bu kadar güç kağnağı var ve artık yavaş yavaş standart olarak 500w değerlerine gelindi.Ekran kartlarının bu yıl çıkan modelleri ile fazla değil 2 yıl önceki modelleri arasındaki güç karşılaştırmalarını yapan oldumu hiç acaba?önce 4lü molekslerle başladılar şimdi allah versin 6lı 8li molekslerle ekran kartlarını ayakta tutmaya çalışıyorlar.Bunca firma neden acaba bu kadar yüksek wattlık güç kaynağı üretiyor onuda düşünmek gerek.Şayet sistemini OC ve oyun odaklı kullanacaksa makine sahibi mutlaka 850w ve +80 sertifikalı bir güç kağnağı alaması şart.Öyle nükleer şantiyeler atom labla kurmaya gerek yok çeşitli stelerin zaten güç kaynağı hesaplayıcı siteleri var oradan aklınızdaki yada elinizdeki sistemin güç çekimini öğrenebilirsiniz.Amerikayı keşfetmeye gerek yok,OC konusunda özelllikle sağlam güç kaynaklarının etkisi çok çok büyük.Voltaj artırımlarında sıkıntı yaşayan birisi elindeki güç kaynağını atıyorum 500w ise elindeki onun yerine 850w bir güç kaynağı ile değiştirirse aradaki farkı görmekle kalmaz OC konusundada çok verim görür heleki o güç kaynağı +80 sertifikalı ise yarı yolda kalmaz kimse.Tabi arada bu tecrübeleri görmeyen arkadaşlarımız olmayabilir,gördükleri ile yorum yapabilir ama kimse çıkıpda şuanki deli kartları yine o denli OC yapılan sistemleri "500wda yeter" demesin.
    Araştırın ,test edin sonuçları göreceksiniz.

Ancak bu dediklerim tabiki ekstrem arkadaşlar için ama normal sade bir kullanıcı için 500w bile fazla gelebilir sonuça normal kullanıcının gtx 280 yada bu sekment kartlar ile işi olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DARTH_BLACK -- 22 Eylül 2008; 22:18:45 >

• Orjinalden alıntı: emreonal69

Tabiki büyük almak ilerisi için iyi olabilir ama 600 lük ile 800 lük arasında ciddi fark varsa değmez zaten 600 lük diye aldığınız psu kaliteli ise 650 ye kadar çıkabiliyor.Ayrıca QX9650 ye oc yapsanızda Q6600 kadar güç çekeceğini zannetmiyorum.

QX9650 ile Q6600 arasında sanırım 40-50watt vardı Stock durumda. Tabii dediğin doğru fiyat farkı varsa almaya değmeyebilir eğer gelecekte SLI yada CF gibi bir sistem yapmayacaksa dostumuz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaanaysel -- 22 Eylül 2008; 22:37:50 >

• quote:

Orjinalden alıntı: DARTH_BLACK

Ben olaya farklı bir pencereden bakmak isterim.Bu kadar güç kağnağı var ve artık yavaş yavaş standart olarak 500w değerlerine gelindi.Ekran kartlarının bu yıl çıkan modelleri ile fazla değil 2 yıl önceki modelleri arasındaki güç karşılaştırmalarını yapan oldumu hiç acaba?önce 4lü molekslerle başladılar şimdi allah versin 6lı 8li molekslerle ekran kartlarını ayakta tutmaya çalışıyorlar.Bunca firma neden acaba bu kadar yüksek wattlık güç kaynağı üretiyor onuda düşünmek gerek.Şayet sistemini OC ve oyun odaklı kullanacaksa makine sahibi mutlaka 850w ve +80 sertifikalı bir güç kağnağı alaması şart.Öyle nükleer şantiyeler atom labla kurmaya gerek yok çeşitli stelerin zaten güç kaynağı hesaplayıcı siteleri var oradan aklınızdaki yada elinizdeki sistemin güç çekimini öğrenebilirsiniz.Amerikayı keşfetmeye gerek yok,OC konusunda özelllikle sağlam güç kaynaklarının etkisi çok çok büyük.Voltaj artırımlarında sıkıntı yaşayan birisi elindeki güç kaynağını atıyorum 500w ise elindeki onun yerine 850w bir güç kaynağı ile değiştirirse aradaki farkı görmekle kalmaz OC konusundada çok verim görür heleki o güç kaynağı +80 sertifikalı ise yarı yolda kalmaz kimse.Tabi arada bu tecrübeleri görmeyen arkadaşlarımız olmayabilir,gördükleri ile yorum yapabilir ama kimse çıkıpda şuanki deli kartları yine o denli OC yapılan sistemleri "500wda yeter" demesin.
    Araştırın ,test edin sonuçları göreceksiniz.

Ancak bu dediklerim tabiki ekstrem arkadaşlar için ama normal sade bir kullanıcı için 500w bile fazla gelebilir sonuça normal kullanıcının gtx 280 yada bu sekment kartlar ile işi olmaz.

Okurken satırları karıştırdığım uzun ama DOĞRU BİR DÜŞÜNCE yazmışsın kardeşim...

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.