Şimdi Ara

## ZOTAC'ın Son Bombası; Su Soğutmalı GeForce 9800GTX ZONE Edition ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
48
Cevap
0
Favori
5.958
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Ekran kartı >> ## ZOTAC'ın Son Bombası; Su Soğutmalı GeForce 9800GTX ZONE Edition ##
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    29165 Mesaj

Henüz 1,5 yıllık bir geçmişe sahip olmasına rağmen ZOTAC hazırladığı yüksek performanslı grafik kartları ile hem pazarın önde gelen oyuncularından biri hemde Nvidia'nın önemli partnerlerinden biri olmayı başardı. AMP! Edition serisi, fabrika çıkışı arttırılmış saat hızlarıyla gelen modellerin yanı sıra bilindiği üzere firmanın bir de ZONE serisi grafik kartları bulunuyor. Bu segment dahilinde yer alan modelleriyle ZOTAC, yüksek performansın yanı sıra sessizlik arzulayan kullanıcıları hedef alıyor. Firmanın ZONE serisine dahil etmekte olduğu yeni modeli ise Nvidia'nın en güncel ve iddialı grafik çözümlerinden biri olan GeForce 9800GTX'i esas alıyor. Tabi ZOTAC'ın yeni modelini GeForce 9800GTX tabanlı diğer pek çok modelden ayıran önemli bir farklılık bulunuyor. Firmanın yeni ekran kartı komplike bir su soğutma çözümü ile birlikte geliyor. Burası önemli çünkü BFG ve EVGA gibi firmalar da su soğutmalı grafik kartları satıyorlar fakat bilindiği üzere o tür çözümlerde grafik kartı su soğutma sistemlerine hazır olarak geliyor yani kartı kullanabilmeniz için halihazırda bir su soğutma ünitesine sahip olmanız gerekiyor. ZOTAC'ın modeli ise Sapphire'in TOXIC serisi dahilinde hazırladığı bazı grafik kartları gibi kendi pompası, radyatörü ve diğer tüm komponentleri olan bir çözüm. Tabi su soğutma ile desteklenen grafik kartı referans GeForce 9800GTX'e göre sessiz ve çok daha serin bir şekilde çalışıyor. 256-bit bellek veri yolunu destekleyen ve 128 adet paralel işlem birimi ile gelen grafik kartının gpu saat hızı 700MHz, bellek saat hızları ise 2250MHz olarak belirlenmiş durumda. Tabi su soğutma gibi güçlü birkonfigürasyona sahip olan 512MB GDDR3 bellekli grafik kartının saat hızları kullanıcılar tarafından daha yüksek seviyelere de çıkarılacaktır. Önümüzdeki günlerde ülkemiz pazarında da satışa sunulacak olan kartın fiyatı hakkındaysa henüz net bir bilgi bulunmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 29 Mayıs 2008; 13:22:04 >

|
    |

• Yarbay
    2464 Mesaj
    abowww çok güzel duruyo
    |
    |

With Donanımhaber since 2005
  • Yüzbaşı
    495 Mesaj
    Yeni haber sıcak sıcak.

9800 GTX e yeni soğutucular çıkmaya başlıyor. Ben güzel bir su bloğu bekliyorum. (ucuz olsum)

Acaba bu soğutma ile swiftech mcw60'ı karşılaştırabilirmiyiz performans bakımındna hangisi daha iyidir?
    |
    |
    |
    |
    zotac kullanıcıların aklını çelmek için iyi bir hamle yapmış...
    |
    |
    9800gtx de özgün tasarımlı hava soğutma yerine su soğutma daha çok rağbet görüyo.bfg den sonra zotac ın çözümüde gayet iyi.
    hatta kendi radyatör ve pompasının olması su soğutmaya sahip olmayan kullanıcılar için olumlu bi haber.

ama saat hızları biraz düşk kalmış, bfg nin 780mhz lik gpu hızı ile geldiğini biliyoruz.
    |
    |
    AMD RYZEN 5 2600@3.85Ghz | CORSAIR H100İ PRO RGB | ASUS STRIX B350-F GAMING | 16 GB (2*8) CORSAIR VENGENCE 3000 MHZ WHITE LED | SAPPHIRE RX5600XT PULSE | 250 GB SAMSUNG 970 EVO | 250 GB SAMSUNG 840 EVO | 1 TB JAMES DONKEY SSD | PHANTEKS P300 TEMPERED GLASS | CORSAIR RM650X 80+ GOLD | 27' DELL ULTRASHARP U2719D 2K| LOGITECH G613 WIRELESS MECHANICAL| LOGITECH G603 LIGHTSPEED
  • Binbaşı
    1986 Mesaj
    Süper bişeye benzio para olsada alsak pehh..haber için sağol fx57
    |
    |

Banada lazım böyle bişey..
    |
    |
    Çok güzel duruyor ama biz yine vitrinden bakacağız heralde
    |
    |
    Türkiye için vitrin güzeli bir kart olacak sanırım zaten sıvı soğutmasız fiyatları bile forum ahalisi 600$ biçiyorsa buna ne biçilir bilemiyorum yani bu kartı alacak olan varsa evde bol ekmek ve peynir stok u yapmasını tavsiye ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JrMaster -- 29 Mayıs 2008; 13:36:01 >
    |
    |
    fiyatı uçuk olcaktır
    |
    |
    |
    |
    ucuz olsa...
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    - AMD Ryzen 5 3600 4275 GHz AM4 İşlemci - ASUS PRIME B350-PLUS AMD B350 AM4 Ryzen DDR4 3200 (O.C.) MHz USB 3.1 Anakart - 2 X Corsair Vengeance LPX 8GB 3200MHz DDR4 Ram CMK8GX4M1D3000C16 - Crucial P1 500GB 1000/ 1999 MB/s 3D NAND NVMe PCIe M.2 SSD - CT500P1SSD8 - XFX DD ULTRA RX5700 8GB RX-57XL8LBD6 GDDR6
  • Yarbay
    6221 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: tanyil35

Abi ZOTAC herzaman kalite....

sana bi sene önce"ZOTAC" desem başka bi dilde küfrediyorum sanardın herhalde
    |
    |
    ooo dedim görünce valla.güzel olmuş
    |
    |
    Tabi bu kart da uçuk fiyatlı olur ...Ama para olsa alınır....
    |
    |
    |
    |

Ölçülü davranmayı, yanlıştan korkmayı, belgeye dayanmayı, aklını kullanmayı, duyguculuğa kapılmamayı ve gerçekçi, düzenli, dengeli, tutarlı olmayı MUHASEBE öğretti bana. (Asım BEZİRCİ)

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    gtx 200 e kadr kimse kart aldıramas bana

YAHU OYUN MU ÇIKIO PC YE SANKI NE GEREGI VAR 8800GT den sora kart çıkarmaa
    |
    |

Ürün Hakkında Detaylı Bilgi İçin Tıklayın
    ilgilenenler için SouiLess@inbox.com Msn Adresim.
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Lastik Avcısı
Canlı Tv izle
Media Sözlük
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,794
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.