Şimdi Ara

Zotac GTX470 aşırı düşük performans sorunu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
2.616
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • İyide benim önerdiğim anakart zaten Phenom II olarak destek listesinde gösteriyor, yani x6 938p destekliyor zaten, paranızı çöpe mi atmak istiyorsunuz anlamadım ki?

Sli/cross yapana kadar fiyat aralığı olarak tek gpu çok daha yeterli kartlar oluyor zaten. Bütcenizi en iyi şekilde değerlendirmek istiyorsanız tamam öneri verelim fakat aksi olacaksa yazmayalım biz.
  • Tamam x6 destekliyor fakat şuan kullandıgım athlon x2 6000+ ı da destekliyor mu? 2 tane athlon yazmışlar sanırım destekliyor fakat ram slotu 2 adet pci 1 adet. Benim gösterdiğim anakart cidden boşa para mı ?
    Teşekkürler
  • ddr2 anakart o paraya iyi diyorsan boşa değildir

Ram slotu 2 evet 2x2gb yaparsın 4 olur, zaten daha fazlası çizim ve müzik programları için gerekli, 3gb üstü rami 32bit windows görmüyor, 64bit kullanım alanlarıda belli. Sizin için en iyi öneriyi yapmaya çalışıyoruz, para sizin tabi nasıl isterseniz.
  • Tabi ki teşekkür ederim. Fakat mevcut ramlerimi de kullanmak istiyorum. yeni ramler de nereden baksanız 200 tl en ucuzu..
  • quote:

Orijinalden alıntı: annihilator
    3GHz olunca sorun yok yani? Pentium 4 olsa bile?

Biliyor musun bilmiyorum da adam Athlon X2 diyor... Phenom 2'yi bırak Phenom 1 bile değil. 2005-2006'nın teknolojisi X2. Ondan sonra Phenom çıktı, sonra Phenom 2 çıktı. Evet 2005te x2 6000 yoktu tabii ama mimari olarak Athlon X2 mimarisi. Hani şu 2006 yılında çıkan Core 2'lerin 200 dolarlık işlemcisinin, AMD'nin 1000 dolarlık işlemcisiyle kafa kafaya performans verdiği zamanların mimarisi.

bilmeyen ve anlamayan uydururmuş derler, ıspatladığın için sağ ol.
    fantezilerin bitince otur biraz oku, birşeyleri öğrenme tehlikesine rağmen.

okumadan alıntı yapıp anlamadıkları şeyleri başkalarına açıklamaya çalışan tecrübeli bilmediğini bilmeyenlere de bir atasözü:

"Bildiğini bilenin arkasından git, bildiğini bilmeyeni uyar, bilmediğini bilene öğret, bilmediğini bilmeyenden kaç..."

hadi bana eyvallah...

@gunescan
    çabuk ayırdın hocam yolunu GTX470 ile. şu an 2. elde pek alıcısı yok, umarım fazla zarara uğramazsın.
    hayırlısı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahafiec -- 22 Temmuz 2010; 19:36:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: BroKeNSaFeTy
    İşlemci+ psu değişmesi gerek bence

Güncel 4 çekirdekli bir işlemci 650-700watt arasında bir psu sorununuzu çözecektir

+1 Psunun sadece wattı degil amper değeride önemli yani elindeki 500w cm a güvenmesin
  • Zarar etmem de satılsın yeter :) Ucuzu almıştım bayağı almancı kendileri :D hehe

Satılmazsa zaten kalacak bende, bugün yarın da psu alıcam bakalım sonuçlar nasıl olacak.
    Zaten sıfır gibi 1-2 tane 3dmark testi yaptım bi kaç kere de oyunda denedim o kadar :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gunescan -- 22 Temmuz 2010; 22:38:17 >
  • İlk önce elinizdeki kartın kutusu açıldığından itibaren 0 olmaktan çıkar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CrusaderKnight -- 22 Temmuz 2010; 23:43:43 >
  • 2.elde en çok rağbet gören kartdır gtx 470 günde 80pm yanıtlardım ben, erken gider takasa aç yeterli

2.elde en çok ati kart satanlar zarar eder bu doğanın kanunu 4870x2 375tlye satılmıyor
  • konu seyrinden şaştığı ve bir üyenin yazısı hakkında alaycı tavırlara dönüştüğü için düzenleme yaptım.

ikinci kez tekrarlanması halinde toplu uzaklaştırmaya yönelik işlem yapıcam

iyi forumlar
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Evett.. Arkadaşlar dün Corsair TX650w güç kaynağı aldım ve sonuç biraz daha yükseldi. Fakat sorun gene aynı. İlerki zamanda harddisk alıcam harddiskim 4 senelik ve senede 6 format atıldı :) Bakalım sonuç ne olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZEPHYR

anandtech in yaptığı testlerde gtx470 de dahil olmak üzere crysis oyununda tüm sistemin harcadığı gücü test etmişler 366 watt çıkıyor üstelik anandtech in test sistemi sizin sistemden yüksektir birde oc yapmışlar
    normal şartlarda sizin power suply eğerki bozulmadıysa mutlaka yetmesi gerekir diye düşünmekteyim başka bir sorun var sanırım acaba sürücülerde bir sorunmu yaşanıyor yada oyunlara geçtiğinde 2d -3d hız artışı vs olamıyormu yada ona benzer bir sorunmu yaşanıyor bu yüzden power suply alanların sorununun çözüldüğüne hiç şahit olmadım genelde başka bir sorun çıkıyor yada ekran kartında arıza var

Zotac GTX470 aşırı düşük performans sorunu

Vay beeea nvidia lar napmış öyle yahu bunları psu dan değil direk prizden beslemek lazım ancak priz paklar bunları

• quote:

Orijinalden alıntı: gunescan

Evett.. Arkadaşlar dün Corsair TX650w güç kaynağı aldım ve sonuç biraz daha yükseldi. Fakat sorun gene aynı. İlerki zamanda harddisk alıcam harddiskim 4 senelik ve senede 6 format atıldı :) Bakalım sonuç ne olacak.

HDD'den önce diğer bileşenleri almalısın, özellikle işlemci.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.