Şimdi Ara

Zotac 660 Ti Amp! vs Sapphire 7870XT (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
1.998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: F.@.T.İ.H

bu arada zotac 660ti amp dediğimiz kart :

Zotac 660 Ti Amp! vs Sapphire 7870XT

bu kart cidden böylemiymiş buna para verilmez elde kalır bu kart 3. sınıf çin işçiliği

• 7970'in nvidia'da karşılığı yoktur gibi bir sözü ağzından çıkaran bir kimse ne kadar objektif yorum yapabilir.. yapamaz mesajlarını siler, ve yorum yapmamanın en doğru olduğuna karar verir ki doğrusu da budur. Teşekkürler geç de olsa doğru olanı yaptığın için..

burdaki arkadaşlar daha ghz edition ne derken ? ben amd xfx hd7970 black edition (1000mhz default hız) kullanıyordum , sonrasında gtx 680'e geçtim ve iki kartı da 30 dan fazla oyunda stabil olarak uzun süreli oynama fırsatı buldum, iki kartın da birbirine üstün olduğun oyunlar farklı olsa da , birbirlerine tam bir üstünlük kurdukları söylenemez..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SLaYeR KiNG -- 15 Nisan 2013; 16:44:36 >
  • 660 ti alcaksan Asus 660ti top al.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: braVe112

quote:

quote:

Performans olarak düz 7950'den önde 660 Ti AMP!,malzeme kalitesi olarak birşey söylemedim zaten.
    http://www.techpowerup.com/mobile/reviews/Zotac/GeForce_GTX_660_Ti_Amp_Edition/8.html

forumda kullanan arkadaşlara bir danış istersen..

http://www.techpowerup.com/mobile/reviews/Zotac/GeForce_GTX_660_Ti_Amp_Edition/7.html

Birine danışmama gerek yok.Testler ortada,660ti AMP!,düz 7950'den biraz daha fazla fps veriyor 1080p'de.Yazdıklarımda yanlış bir şey yok.Oc potansiyeli olarak birşey yazmadım zaten,7950 tabi ki daha iyi oc olur.

bir model sadece verdiği perf. ile değerlendirilmez. kartın malzeme kalitesi, soğutma perf.(gpu,vrm,ram),oc kapasitesi ,oc ye verdiği tepki vs.. tarzında gider..

.pcb daha kötü

.malzeme kalitesi daha kötü

.soğutma daha kötü

.bellek soğutucusu bile yok

.oc perf. daha kötü

.oc ile 7950-7870xt(tahiti le) nin gerisine düşüyor

.daha pahalı

ama çıkıp hala 660ti amp diye diretiyorsunuz ilginç gerçekten..

verdiğiniz test geçen senenin yaz aylarında kalma bu yüzden kullanan arkadaşlara danışın dedim zaten..

zaten iyi bir kart olsa piyasada en ucuz 660ti olarak satılmazdı msı ve asus modellerinden daha ucuz olması da zaten kartın durumunu özetliyor..

kısacası zotac 660ti amp modelinin önerilecek bir yanını göremiyorum..

bu arada zotac 660ti amp dediğimiz kart :

sapphire 7870 xt dediğimiz kart :

660ti amp diye diretmiyorum ki,daha iyi bir kart olduğunu da söylemedim,f/p olarak 7870XT'i öneriyorum zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: SLaYeR KiNG

7970'in nvidia'da karşılığı yoktur gibi bir sözü ağzından çıkaran bir kimse ne kadar objektif yorum yapabilir.. yapamaz mesajlarını siler, ve yorum yapmamanın en doğru olduğuna karar verir ki doğrusu da budur. Teşekkürler geç de olsa doğru olanı yaptığın için..

Bizim mesajlar da kaynamış arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 15 Nisan 2013; 17:01:42 >
  • Zotac bize uzak olsun. 7870 iyidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SLaYeR KiNG

ben amd xfx hd7970 black edition (1000mhz default hız) kullanıyordum , sonrasında gtx 680'e geçtim

HD 7970'den GTX 680'e geçmenizin bir sebebi var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Post Mortem

Zotac bize uzak olsun. 7870 iyidir.

Kötü bir marka değil Zotac,kullanıcı yorumları gayet olumlu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Her şey bir kenara o işlemci ile(fx8350) ile o kartları cf ya da sli yapmanızı tavsiye etmem. Fatih hocam zaten gerekli açıklamayı yapacaktır bu konuda. Kendisi ocli fx 8120 ile 7870 cf kullandı bir süre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Flying Nimbus -- 15 Nisan 2013; 17:51:54 >
  • quote:

quote:

Genele yayılmış kullanıcı yorumları, düşünceleri beni ilgilendirmiyor açıkçası. Zotac kartım yüzünden çektiğim işkenceyi bir ben bilirim. Bir defa olsa neyse deyip geçerdim fakat malesef öyle olmadı.
  • quote:

quote:

quote:

Genele yayılmış kullanıcı yorumları, düşünceleri beni ilgilendirmiyor açıkçası. Zotac kartım yüzünden çektiğim işkenceyi bir ben bilirim. Bir defa olsa neyse deyip geçerdim fakat malesef öyle olmadı.

Zotac'ın hangi modelini kullandınız daha önce?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Flying Nimbus

Her şey bir kenara o işlemci ile(fx8350) ile o kartları cf ya da sli yapmanızı tavsiye etmem. Fatih hocam zaten gerekli açıklamayı yapacaktır bu konuda. Kendisi ocli fx 8120 ile 7870 cf kullandı bir süre.

aynen 8120-8150 modelleri ile işlemci kullanımı yüksek olan oyunlarda gpu kullanım oranları düşük kalacaktır..

8350 ile cf ve slı denemesi yapmadım ama ondan muhtemelen aynı sorun yaşanır..
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Zotac'ın hangi modelini kullandınız daha önce?

Konuyu amacından saptırıyorsunuz fakat yine de söyleyeyim; 480 amp ve 570 amp.

•  Zotac 660 Ti Amp! vs Sapphire 7870XT

Altta Minimum 500 Watt yazıyormuş

çalıştırır diye düşünüyorum fakat sistem stabil olmaz muhtemelen birde 925 Mhz kullanırım Boostu açmam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ContEmpor4ry -- 15 Nisan 2013; 21:10:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -AltaiR-

Altta Minimum 500 Watt yazıyormuş

çalıştırır diye düşünüyorum fakat sistem stabil olmaz muhtemelen birde 925 Mhz kullanırım Boostu açmam

İşlemciye ve ekran kartına OC yapmazsan çalıştırır ama tam sınırda olur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Performans olarak düz 7950'den önde 660 Ti AMP!,malzeme kalitesi olarak birşey söylemedim zaten.
    http://www.techpowerup.com/mobile/reviews/Zotac/GeForce_GTX_660_Ti_Amp_Edition/8.html

forumda kullanan arkadaşlara bir danış istersen..

http://www.techpowerup.com/mobile/reviews/Zotac/GeForce_GTX_660_Ti_Amp_Edition/7.html

Birine danışmama gerek yok.Testler ortada,660ti AMP!,düz 7950'den biraz daha fazla fps veriyor 1080p'de.Yazdıklarımda yanlış bir şey yok.Oc potansiyeli olarak birşey yazmadım zaten,7950 tabi ki daha iyi oc olur.

linkte ağustos 2012 yazıyor ; 2012 sonlarında 12.11 driverından sonra amd kartlar bayağı sıçrama yaptılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Huzur53

Evet arkadaşlar sizce oyun konusunda fps baz alırsak hangi kart daha iyi olur..Yalnız cf ve sli olarak hesaba katarsak.

İşlemci: FX 8350 OLSUN

Fiyat farkını göz önünde bulundurursan 7870 xt. Hem daha yeni güncel hem de çok hızlı bir kart. Tamam 670 ti amp daha yani az daha fazla fps verebılır ama 7870 oc ıle daha cok fps alırısn. Ha ebn giderim 670 ti amp alırım dersen git 7950 al en azından 3gb ve 384 bit..
  • Amaç cf ve maksimum 1100 TL verebiliyorum siz olsaydınız bu durumda ne yapardınız.İşlemci konusundada yardım edermisiniz.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.