Şimdi Ara

--Zoretanin ve Roaccutane Kullanıcıları Buraya--

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
4.985
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bütün Zoretanin ve Roaccutane'cılara selam olsun. Ben de birazdan Zoretanin'den yutarak 4 aylık tedavime başlıyorum. Yüzümde fazla sivilce yok ama sırtımda çok vardı, doktor da dedi ''yüzünde öyle bişey yok ama sırtın fena''.. Ben de o zaman yüzümüde tamamen bitirecek, sırıtmı da
    bitirecek bir ilaç, ''roaccutane'' yaz dedim. Bugün bizimkiler gidip aldılar ilacı ben gidemediğim için.
    Zoretanin yazmış ( roaccutane ile aynı ilaç sadece roaccutane'ı Roche, parayı basıp aldığı için de Zoretanin'i Fako firması üretiyor)

Yan etkilerin ne olduğu biliniyor, tam bir işkence.. Bu ilaçları ( Roaccutane ve Zoretanin) kullananlar ruh hallerini ve etkilerini tedavi süresince buradan yazarak paylaşabilirler.

Ben umuyorum en geç 3,5 ay içinde harika bir cildim olacak. (İnşallah)

Hadi şimdi gidin ve dudağınıza bir Bepanthen daha sürün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cheri Cheri -- 17 Mayıs 2010; 22:44:41 >

• Hay gavur ilaç.. Daha ilk dakkadan golü attı. İlki zor geçti boğazımdan diğeri yapıştı kaldı.
    Gidip 1 damacana su içicem, geliyorum.
  • Yanlış hatırlamıyorsam 4 yıl oldu kullanalı.En kötü yan etkisi ara sıra sebep olduğu burun kanaması.Hele bir keresinde bayılcak kadar olmuştum.Bepanthe'ni sakın ama sakın aksatma.Ben başlarda pek kullanmamıştım.Dudağım o kadar kötü bir hal almıştı ki Lise'deyken sınıfa gitmeye çekiniyordum.Konuşurken bile kanıyordu.Ortası yarık gibi olmuştu.Bunlar dışında bir yan etkisini görmedim ben.Sonunda değdi mi diye sorarsan , hem de nasıl diye cevap veririm
  • Ben 4 ayı tamamladım normalde 6 ay gormem gerekiyordu 1 ay ara verdim gibi bişey oldu özel sebeplerden dolayı. Bepanten kullanma blistex kullan dudaklarına kesin çözüm ben günde 40mg içiyordum. Felaket ilaçtır 2 ay sonra terminatör gibi oluyosun ona buna bağırıyosun dudakların kanıyor , burnun kanıyor , gözlerin kuruyor vb yan etkileri var. Bunların hepsi bana oldu sana olurmu bilemem. Ama sık dişini bende devam edecem 2 ayımı bitircem. Ayrıca sonbaharda başlasan daha iyi olurdu. Yazın güneşin altında çok kalma.
  • vallaha kardeşim ilacı hiç kullanmadım ama 2 yıllık eczacı kalfalığı bilgilerime dayanarak söylüyorum. bu ilaç ilk önce sivilceleri daha da çoğaltacak sonra bunların hepsi tek tek patlayacak. sonra sırtın tertemiz olacak ama çok çok az böle sivilce lekeleri gibi kalabilir. bayan olsaydın farklı yan etkilerini söylerdim ama bildiğim kadarıyla erkeklerde öle erkeklik hormonlarıyla ilgili bir sorun yok. öle kısırlık falan olur diyenleride takma yok öle bişey. hade geçmiş olsun
  • dudakları neden çatlatıp kanatıyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: qraff

Yanlış hatırlamıyorsam 4 yıl oldu kullanalı.En kötü yan etkisi ara sıra sebep olduğu burun kanaması.Hele bir keresinde bayılcak kadar olmuştum.Bepanthe'ni sakın ama sakın aksatma.Ben başlarda pek kullanmamıştım.Dudağım o kadar kötü bir hal almıştı ki Lise'deyken sınıfa gitmeye çekiniyordum.Konuşurken bile kanıyordu.Ortası yarık gibi olmuştu.Bunlar dışında bir yan etkisini görmedim ben.Sonunda değdi mi diye sorarsan , hem de nasıl diye cevap veririm

Vay be hocam. Ben de dudağım için Bepanthen kullanıcam. Artık katlanıcaz ne yapalım. Tatile gelmesi
    bir yandan iyi oldu aslında, üniye başlamadan güzel bir cilde sahip olmak da iyi olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Canhatti

Ben 4 ayı tamamladım normalde 6 ay gormem gerekiyordu 1 ay ara verdim gibi bişey oldu özel sebeplerden dolayı. Bepanten kullanma blistex kullan dudaklarına kesin çözüm ben günde 40mg içiyordum. Felaket ilaçtır 2 ay sonra terminatör gibi oluyosun ona buna bağırıyosun dudakların kanıyor , burnun kanıyor , gözlerin kuruyor vb yan etkileri var. Bunların hepsi bana oldu sana olurmu bilemem. Ama sık dişini bende devam edecem 2 ayımı bitircem. Ayrıca sonbaharda başlasan daha iyi olurdu. Yazın güneşin altında çok kalma.

Hmm.. Herkes Bepanthen kullan diyordu. Doktor da Bepanthen yazmış zaten. Baktım olmadı senin
    tavsiyeyi uygulicam hocam saol. Yazın kullanmayı avantaj olarak görüyorum, üniye başlamadan
    cildim daha iyi bir şekilde olucak diye. Güneş için de 50'lik güneş koruyucu alıcam yarın hergün kullanıcam
    fazla da güneşe çıkmayacaz artık.

• Rahmetlide kullanıyodu
  • gençler zamanında işe yaradın, geçen ay fln yine kullandım yaramadı gibi çünkü stres sivilcesiydi..
    neyse dayanıcalacak gibi değil meret bıraksanda yüzündeki kuruma devam ediyo.bembeyaz oluo surat burnuma etki yaptı kuruttu! haa 2. bepanten fln sürmeyin çok kısa süreli.

Hem yumuşacık hem insan içine çıkmak için
    vazelin!

ben ufak kutu almıoştım cebimde taşıyodum.Yumuşatıo acayip yoksa çekilmez felaket yapıo adamın suratını...
    bide bende oldu doktora söledim sallamadı, yatarken uzanınca ilk an böle sanki böbrekleri,m bi garip oluodu hissedebiliodum...
    Hadi geçmiş olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: nobran19

Rahmetlide kullanıyodu

.
  • tekrar nüksetme ihtimalini de ele al sonuc kesin değil bu ilaçta her ne kadar kesin deselerde
  • quote:

Orijinalden alıntı: shelby_88

gençler zamanında işe yaradın, geçen ay fln yine kullandım yaramadı gibi çünkü stres sivilcesiydi..
    neyse dayanıcalacak gibi değil meret bıraksanda yüzündeki kuruma devam ediyo.bembeyaz oluo surat burnuma etki yaptı kuruttu! haa 2. bepanten fln sürmeyin çok kısa süreli.

Hem yumuşacık hem insan içine çıkmak için
    vazelin!

ben ufak kutu almıoştım cebimde taşıyodum.Yumuşatıo acayip yoksa çekilmez felaket yapıo adamın suratını...
    bide bende oldu doktora söledim sallamadı, yatarken uzanınca ilk an böle sanki böbrekleri,m bi garip oluodu hissedebiliodum...
    Hadi geçmiş olsun

Vazelin.. Aklımda bulunacak hocam saol.

• quote:

Orijinalden alıntı: VeNoM

tekrar nüksetme ihtimalini de ele al sonuc kesin değil bu ilaçta her ne kadar kesin deselerde

Hocam ben yüzüm için almadım aslında sırtım için aldım, ama almışken de yüzümde arada bir çıkan
    ve çıkması muhtemel sivilceleri de engellemek için bu ilacı kullanmaya karar verdim. Tekrar eski haline
    dönse bile ( yani şu anki haline) çok fazla rahatsız etmez. Ama kullanılan ilk ay sivilce çıkarıyormuş ama bakıcaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cheri Cheri -- 18 Mayıs 2010; 0:05:16 >
  • o ilaçlar sakat doktorlar genelde pek önermez ama :/
  • abim kullandı neredeyse tüm kuzenlerim kullandı bende kullandım biteli 1ay oldu etkisi yeni geçiyor :D arkadaşlar olaya birazda iyi yönden bakalım :D saçlarda yağlanmıyor yaz günü oradan rahat edebilir belki :D ama sivilcelerin üstü kupkuru kalıyor kabuk bağlamış gibi oluyor :D ben tedaviye başlamadan önceki halimi çekmiştim :D fotoya haftaya koyarım önceki ve sonraki ni :D birde yukarda bi arkadaş demiş yatağa yaslanırken ufak bir ağrıya sebep oluyor ama kalıcı değil

off bi keresinde halı saha maçına gitmiştim hesabına nveanın nemlendiricisini bulundururdum hep bittiydi bütün gün sürmedim almayada üşendim :D maçta bağırıyorum ağzıma kan tadı geliyor :D bide eğer okuyorsan sınıfında suratına attırmışlari,gece temizlemeyi unutmuşsun gibi empati kuramayan malların yaptığı esprilere takılmayacaksın aldırmayacaksın bu yolda durmayacaksın bu arada yaz olduğu daha iyi
  • 4 yıl önce kullanmıştım.yan etkilerinden başka hiç birşeye yaramamıştı.6 ay kullanıp bıraktım.şu an yüzümde gözümde birşey yok şükür.. Sadece sırtda var problem.
  • 1,5 yıl oldu bırakalı pskolojik etkisi yeni vuruyor her halde bende. Bi enteresanım şu sıralar
  • Dudak kremini sakın aksatma.Günde en az 3-4 defa sür.Özellikle gece yatarken sürersen iyi olur.Ama yaz aylarında kesinlikle tavsiye etmiyor doktorlar ilaçları.Çünkü vücut güneşe karşı acayip duyarlı oluyor ve her tarafın kıpkırmızı oluyor.Dışarı çıkamazsın o derece.Ben hastaneye gittiğimde kızın biri ağlıyordu suratı olmuş kıpkırmızı.Liseli bide okula gidemiyorum diyordu.Normalde bu ilacı sonbaharda başlatıyorlar.6 ay kullanıyorsun nisan-mayıs gibi bırakıyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: esrefemir

abim kullandı neredeyse tüm kuzenlerim kullandı bende kullandım biteli 1ay oldu etkisi yeni geçiyor :D arkadaşlar olaya birazda iyi yönden bakalım :D saçlarda yağlanmıyor yaz günü oradan rahat edebilir belki :D ama sivilcelerin üstü kupkuru kalıyor kabuk bağlamış gibi oluyor :D ben tedaviye başlamadan önceki halimi çekmiştim :D fotoya haftaya koyarım önceki ve sonraki ni :D birde yukarda bi arkadaş demiş yatağa yaslanırken ufak bir ağrıya sebep oluyor ama kalıcı değil

off bi keresinde halı saha maçına gitmiştim hesabına nveanın nemlendiricisini bulundururdum hep bittiydi bütün gün sürmedim almayada üşendim :D maçta bağırıyorum ağzıma kan tadı geliyor :D bide eğer okuyorsan sınıfında suratına attırmışlari,gece temizlemeyi unutmuşsun gibi empati kuramayan malların yaptığı esprilere takılmayacaksın aldırmayacaksın bu yolda durmayacaksın bu arada yaz olduğu daha iyi

İnşallah bende de olumlu sonuç çıkarır. Şuan 1. günümdeyim tık yok haliyle. Fotoyu da koysan
    iyi olurdu.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.