Şimdi Ara

Zoretanin Kullanımı [ Öncesi ve Sonrası SS'li]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
7
Favori
27.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 6 ay sonra tekrardan merhaba Yüzüm gülüyor çünkü alttaki ss'lerden de anlayacağınız üzere vücudumda tek bir pürüz yok artık. Sivilceden eser yok.

Önceden konu açmıştım, keşke daha önceden gitseymişim doktora, şimdi hep izler kaldı.

Her neyse uzatmayayım ss'leri koyayım. Önceki halimden iğrenmeniz muhtemeldir..Fotoşok falan yoktur, doğal sonuçlardır.

Zoretanin Kullanımı [ Öncesi ve Sonrası SS'li] Zoretanin Kullanımı [ Öncesi ve Sonrası SS'li]
     Zoretanin Kullanımı [ Öncesi ve Sonrası SS'li] Zoretanin Kullanımı [ Öncesi ve Sonrası SS'li]

Sağ tarafımdaki izler daha az o yüzden solumu çektim görünsünler diye..Tıraşlı halini görelim bir de demeyin, çünkü görünürde değişen bir şey olmayacak kılların altında herhangi iz vs. yok. Görünen neyse o.

Aklıma gelen başlıca soruları bir de kendi açımdan cevaplamaya çalıştım;

Soru: Tedavi süreci nasıldı? Zor muydu?
    Cevap: Çevresindekilere göre yaşayan birisi için evet zor olabilir. Yüzün gözün kuruyor, sinir katsayın artıyor ama onun dışında bir şey yok.

Soru: Farklı ilaçlar var; Zoretanin ve Acnegen gibi.. Aralarında fark var mı?
    Cevap: Yok. Zoretanin paralı aldığınız Acnegen ise devletin verdiği ücretsiz ilaç. Sadece isim farkları var. Ben de acnegen kullanıyorum zaten.

Soru: İntihar falan diyorlar..Hayırdır?
    Cevap: İlacı kullanırken 4 ay biraz güçlü olmak gerekiyor çünkü iyileşeceğinizin farkında olmalısınız. Ha sivilcelerden bağımsız bi intihar düşünceniz varsa bilemem, uygulamak size kalmış. ben olsam ederdim.

Soru: Ben ilacı aldım ama ne zaman kurumaya başlar bu dudaklarım falan?
    Cevap: Benimki sanırım 4 veya 5. gün başlamıştı. Siz kullanın, kurutur o merak etmeyin.

Soru: İlaçla beraber bir besin programı yapmamız gerekiyor mu? Yoksa bulduğumuzu yiyelim mi?
    Cevap: "Aknenin beslenme tarzı ile bir ilişkisi olmadığı bilinmelidir." --Zoretanin bilgilendirme kitapçığı

Soru: Hocam 2.ayımdayım. Bu ilaç sivilceleri söndürüyor diyorlardı ama bende daha çok çıktı. Neler söylersin?
    Cevap: Çıkacak. Doktorumun söylediklerini söyleyeyim size. Vücudunuzun her yeri sivilce şuan. Bu ilaç da ilk 3 ay o sivilceleri vücudunuzda açığa çıkaracak. Ama merak etmeyin, sönecekler. Gerçek iyileşmeyi 4.ay başlarında yavaştan görmeye başlayacaksınız.

Soru:Dudaklarım ve ağız çevrem kupkuru. Yemek yiyemiyorum, gülemiyorum çok acıyor dudağım. Ne tavsiye edersin?
    Cevap: İlaçla beraber doktorunuz muhtemelen bi nemlendirici krem falan yazmıştır. Alın onu, ama yüzünüzün kuruyan yerlerine sürün. Dudağınız için size müthiş bir ürün vereceğim, eczanelerde bulabilirsiniz. 6 ya da 7,5 liraydı sanırım fiyatı.

http://www.nivea.com.tr/Urunler/Dudak-Bak%C4%B1m/ESSENTIAL-CARE

Soru: Eklem ağrısı falan diyorlar..?
    Cevap: Yani bilemem..Şahsım adıma konuşayım evden dışarı çıkmadığım için bende normalde de vardı. Ama son dönemlerde arttığını hissettim gerçekten.

Soru: Spor yapsak bir şey olur mu?
    Cevap: Evden çıkmadığım için bilmiyorum

Soru: İlaçla beraber alkol ve sigara kullanımı zararlı mıdır?
    Cevap: Kullanılmaması gerektiğini yazıyor. Ama geçenlerde forumda bir cildiye doktoruna sordum ilaçla beraber sigaranın zararı var mıdır diye. Extra olarak yok dedi. Alkolu bilemem doktorunuza sorabilirsiniz.

Soru: Büyümeyi durduruyormuş diyorlar. Peki bu doğru mu?
    Cevap: İlginçtir..Benim boyum geçen sene 181'di. 4 gün önce ölçtüğümde 179 çıktım, tekrar tekrar ölçmeme rağmen. Bende durdurmamış sanırım kısaltmış Ve yine söyleyeceğim gibi her gün tek bir sandalyede genelde yamuk oturduğumdan dolayı kemik iskeletimde de sorunlar ortaya çıkmış olabilir..Kesin cevabım yok belki boy muhabbetini bile benim yanlışımdır bilmiyorum açıkçası.

Soru: Dövme yaptırsak bir şey olur mu?
    Cevap: Doktor değilim bilemem ama düşününce olur gibime geliyor. Çünkü 6 aylık tedavide cildimiz tamamen yenilendiği için sorun olabilir kanımca. Doktorunuza başvurabilirsiniz

Soru: Gözlerde bulanıklık yapıyormuş..?
    Cevap: Buna da net cevap veremem. Zaten gözlerim bozuktu. Bulanık görürdüm her yeri ama ahım şahım bi artma olmadı sanki.

Soru: Kısırlığa yol açıyormuş diyorlar.. Doğru mu?
    Cevap: Bununla ilgili Zoretanin bilgilendirme kitapçığında yanlış bir algı olduğu ve böyle bir şeyin olmadığı yazıyor. Bakıcaz artık gelecekte neler olur, test etmek lazım

Sorunuz olursa konu altından yazın. Elimden geldiğince cevaplayacağım. Google'dan falan gelen misafir arkadaşlar da foruma kayıt olup sorabilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Charlie Chaplin -- 6 Haziran 2016; 2:07:23 >

• Tutmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: UçamayanZüperGahraman

Tutmaz.

aynen
  • quote:

Orijinalden alıntı: Charlie Chaplin

quote:

Orijinalden alıntı: UçamayanZüperGahraman

Tutmaz.

aynen

Alıntıları Göster
    geçmiş olsun. ilk foto ne öyle ya, sivilceler resmen vücudunu işgal etmişler

• quote:

Orijinalden alıntı: Şeriat is Coming

sağolasın. sorma yav öyle oldu meretler

sağolasın umarım.. bu arada imza çok küçükmüş

@VVISDOM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Charlie Chaplin -- 2 Aralık 2013; 1:36:10 >
  • quote:

quote:

@VVISDOM

Alıntıları Göster
    geçmiş olsun daha iyi olman dileğiyle

• Geçmiş olsun
  • seni hatirliyorum dostum onceki konuda sana sivilcede insan cikmis diyiyorlardi ama simdi eser yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: -İndependence-

seni hatirliyorum dostum onceki konuda sana sivilcede insan cikmis diyiyorlardi ama simdi eser yok

doğrudur hatta kaç hafta dilinden düşemediğim kaçak'da bi ara görsün bunları

@Kaçak Yolcu

• quote:

quote:

@VVISDOM

Alıntıları Göster
    Daha önce sormadıysam sorayım ya benim dudaklarımda sorun yokta suratımı pul pul yapıyor bu ilaç deride döküntü gibi bunları nasıl blocklarım bimde nivea cream var 10 tl çok geliyor almıyorum geçirir mi dersin bu deri döküntülerini

• quote:

Orijinalden alıntı: Bay çene

Daha önce sormadıysam sorayım ya benim dudaklarımda sorun yokta suratımı pul pul yapıyor bu ilaç deride döküntü gibi bunları nasıl blocklarım bimde nivea cream var 10 tl çok geliyor almıyorum geçirir mi dersin bu deri döküntülerini

Bilirim, kremle falan takviye etmediğin sürece pul pul dökülecektir cildin. Fiyat işi sana kalmış ama hametan var, eczanelerden alınabiliyor sanırım reçeteyle

Ben ondan sürüyorum gayet de idare ediyor.

• Güzel olmuş gercekten başarılı bir ilaç tedavi süreci bana göre zor ama herkese tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kaçak Yolcu

Güzel olmuş gercekten başarılı bir ilaç tedavi süreci bana göre zor ama herkese tavsiye ederim
    Bi kaç şeyde ben yazayım. Zamanında kullanmıştım bu ilacı bendeki etkileri.
    Eklemler ağrıdı bi ara bel bölgesiydi sanırım. Ciltte kurulukta oldu ama ultra kuruluk değil öyle ağız açamama olmadı. Gözlerimde kuruluk oldu lens kullanmadım sonrasında, gözlerimde yıllar sonra bile kuruluk hissediyorum. Saçlarda hafif bi seyrelme oldu emin değilim kesin ilaç yaptı diye. Garip bi fazladan duygusallık durumu oldu bi dönem. İlaç depresyona sokuyor dedikleri bu kadar yan etki çekerken bi dönem biraz ciltte kötüye gidiyor o yüzden normal olarak insan depresif oluyor,intihar falan yok. Burun kanaması oldu bir kaç kez normaldir bu da. Bi arada test değerleri yükseldi ama çabucak normale döndü ara verince.

Ayrıca alkol tüketimi konusunda ben tükettim ama ilginç bi kafa yapıyor daha çok etkileniyorsun alkolden. Tehlikeli yani bayılma tarzı bi olay olmuştu bir kez 3 birayla. Normalde kulağıma dökecek miktar. Fazla alkole,fast food tarzı zararlı yiyeceklere yönelmeyin çünkü karaciğeri yoran bi ilaç siz daha da fazla yorarsınız.

Bu ilacı bulanların hakkını nasıl öderiz bilmiyorum. İnanılmaz iş başarmışlar. vakit kaybetmeden doktora danışın ve uygunsa kullanmaya başlayın. Ama imkan varsa kesinlikle kullanın

Ayrıca her marka aynı değildir. Çünkü orjinal Roaccutane bana çok iyi gelirken bir kutu başka ilaç yazdığında vücutta alerjik reaksiyonlar oluşmuştu kızarma,yanma,kaşınma şeklinde. Gerçek Roaccutane dönünce düzelmişti. Amaçları aynı ama hepsi birebir aynı ilaç değil etken maddesi aynı diğer maddeler farklılık gösteriyor demek ki alerji yapabildiğine göre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SarbiReyiz -- 2 Aralık 2013; 2:33:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DonaDusenSonDamla

Eklemler ağrıdı bi ara bel bölgesiydi sanırım. Ciltte kurulukta oldu ama ultra kuruluk değil öyle ağız açamama olmadı. Gözlerimde kuruluk oldu lens kullanmadım sonrasında, gözlerimde yıllar sonra bile kuruluk hissediyorum. Saçlarda hafif bi seyrelme oldu emin değilim kesin ilaç yaptı diye. Garip bi fazladan duygusallık durumu oldu bi dönem. İlaç depresyona sokuyor dedikleri bu kadar yan etki çekerken bi dönem biraz ciltte kötüye gidiyor o yüzden normal olarak insan depresif oluyor,intihar falan yok. Burun kanaması oldu bir kaç kez normaldir bu da. Bi arada test değerleri yükseldi ama çabucak normale döndü ara verince.

Ayrıca alkol tüketimi konusunda ben tükettim ama ilginç bi kafa yapıyor daha çok etkileniyorsun alkolden. Tehlikeli yani bayılma tarzı bi olay olmuştu bir kez 3 birayla. Normalde kulağıma dökecek miktar. Fazla alkole,fast food tarzı zararlı yiyeceklere yönelmeyin çünkü karaciğeri yoran bi ilaç siz daha da fazla yorarsınız.

Bu ilacı bulanların hakkını nasıl öderiz bilmiyorum. İnanılmaz iş başarmışlar. vakit kaybetmeden doktora danışın ve uygunsa kullanmaya başlayın. Ama imkan varsa kesinlikle kullanın

Ayrıca her marka aynı değildir. Çünkü orjinal Roaccutane bana çok iyi gelirken bir kutu başka ilaç yazdığında vücutta alerjik reaksiyonlar oluşmuştu kızarma,yanma,kaşınma şeklinde. Gerçek Roaccutane dönünce düzelmişti. Amaçları aynı ama hepsi birebir aynı ilaç değil etken maddesi aynı diğer maddeler farklılık gösteriyor demek ki alerji yapabildiğine göre.

İyi güzel yorumlamışsın da son paragraftaki cümlelerine katılmıyorum. Bilimsel bir açıklamam yok ama doktorum bile söylemişti aynı ilaçlar olduğunu. Onun dışında araştırılınca da sadece isim farklarının olduğu görülüyor.

Roaccutane artık verilmiyor zaten Türkiye'de. Onun yerine Zoretanin var.

• quote:

quote:

İyi güzel yorumlamışsın da son paragraftaki cümlelerine katılmıyorum. Bilimsel bir açıklamam yok ama doktorum bile söylemişti aynı ilaçlar olduğunu. Onun dışında araştırılınca da sadece isim farklarının olduğu görülüyor.

Alıntıları Göster
    Ben de 6 ay Roaccutane kullandım 3-4 yıl önce. İlaç bittikten sonra da vücut tedaviye devam ediyor. İzler de azalacak o kızarıklıklar. Ne yağlanma ne bi pislik. Çok mutlu oluyor la insan!

• quote:

Arkadaşlar 6 ay sonra tekrardan merhaba Yüzüm gülüyor çünkü alttaki ss'lerden de anlayacağınız üzere vücudumda tek bir pürüz yok artık. Sivilceden eser yok.

Önceden konu açmıştım, keşke daha önceden gitseymişim doktora, şimdi hep izler kaldı.

Her neyse uzatmayayım ss'leri koyayım. Önceki halimden iğrenmeniz muhtemeldir..Fotoşok falan yoktur, doğal sonuçlardır.

Sağ tarafımdaki izler daha az o yüzden solumu çektim görünsünler diye..Tıraşlı halini görelim bir de demeyin, çünkü görünürde değişen bir şey olmayacak kılların altında herhangi iz vs. yok. Görünen neyse; o.

Aklıma gelen başlıca soruları bir de kendi açımdan cevaplamaya çalıştım;

Soru: Tedavi süreci nasıldı? Zor muydu?
    Cevap: Çevresindekilere göre yaşayan birisi için evet zor olabilir. Yüzün gözün kuruyor, sinir katsayın artıyor ama onun dışında bir şey yok.

Soru: Farklı ilaçlar var; Zoretanin ve Acnegen gibi.. Aralarında fark var mı?
    Cevap: Yok. Zoretanin paralı aldığınız Acnegen ise devletin verdiği ücretsiz ilaç. Sadece isim farkları var. Ben de acnegen kullanıyorum zaten.

Soru: İntihar falan diyorlar..Hayırdır?
    Cevap: Saçmalık. Bir insan sivilcelerinden dolayı intihar edecekse varsın boşuna oksijen tüketmesin zaten. Geçeceğinin bilincinde olarak kullan, sonra da mutlu mesut yaşa..

Soru: Ben ilacı aldım ama ne zaman kurumaya başlar bu dudaklarım falan?
    Cevap: Benimki sanırım 4 veya 5. gün başlamıştı. Siz kullanın, kurutur o merak etmeyin.

Soru: İlaçla beraber bir besin programı yapmamız gerekiyor mu? Yoksa bulduğumuzu yiyelim mi?
    Cevap: "Aknenin beslenme tarzı ile bir ilişkisi olmadığı bilinmelidir." --Zoretanin bilgilendirme kitapçığı

Soru: Hocam 2.ayımdayım. Bu ilaç sivilceleri söndürüyor diyorlardı ama bende daha çok çıktı. Neler söylersin?
    Cevap: Çıkacak. Doktorumun söylediklerini söyleyeyim size. Vücudunuzun her yeri sivilce şuan. Bu ilaç da ilk 3 ay o sivilceleri vücudunuzda açığa çıkaracak. Ama merak etmeyin, sönecekler. Gerçek iyileşmeyi 4.ay başlarında yavaştan görmeye başlayacaksınız.

Soru:Dudaklarım ve ağız çevrem kupkuru. Yemek yiyemiyorum, gülemiyorum çok acıyor dudağım. Ne tavsiye edersin?
    Cevap: İlaçla beraber doktorunuz muhtemelen bi nemlendirici krem falan yazmıştır. Alın onu, ama yüzünüzün kuruyan yerlerine sürün. Dudağınız için size müthiş bir ürün vereceğim, eczanelerde bulabilirsiniz. 6 ya da 7,5 liraydı sanırım fiyatı.

http://www.nivea.com.tr/Urunler/Dudak-Bak%C4%B1m/ESSENTIAL-CARE

Soru: Eklem ağrısı falan diyorlar..?
    Cevap: Yani bilemem..Şahsım adıma konuşayım evden dışarı çıkmadığım için bende normalde de vardı. Ama son dönemlerde arttığını hissettim gerçekten.

Soru: Spor yapsak bir şey olur mu?
    Cevap: Evden çıkmadığım için bilmiyorum

Soru: İlaçla beraber alkol ve sigara kullanımı zararlı mıdır?
    Cevap: Kullanılmaması gerektiğini yazıyor. Ama geçenlerde forumda bir cildiye doktoruna sordum ilaçla beraber sigaranın zararı var mıdır diye. Extra olarak yok dedi. Alkolu bilemem doktorunuza sorabilirsiniz.

Soru: Büyümeyi durduruyormuş diyorlar. Peki bu doğru mu?
    Cevap: İlginçtir..Benim boyum geçen sene 181'di. 4 gün önce ölçtüğümde 179 çıktım, tekrar tekrar ölçmeme rağmen. Bende durdurmamış sanırım kısaltmış. Ve yine söyleyeceğim gibi her gün tek bir sandalyede genelde yamuk oturduğumdan dolayı kemik iskeletimde de sorunlar ortaya çıkmış olabilir..Kesin cevabım yok.

Soru: Dövme yaptırsak bir şey olur mu?
    Cevap: Doktor değilim bilemem ama düşününce olur gibime geliyor. Çünkü 6 aylık tedavide cildimiz tamamen yenilendiği için sorun olabilir kanımca. Doktorunuza başvurabilirsiniz

Soru: Gözlerde bulanıklık yapıyormuş..?
    Cevap: Buna da net cevap veremem. Zaten gözlerim bozuktu. Bulanık görürdüm her yeri ama ahım şahım bi artma olmadı sanki.

Soru: Kısırlığa yol açıyormuş diyorlar.. Doğru mu?
    Cevap: Benim de ilacı kullanmadan önce aklıma takılan yegane soru.. Yok öyle bir şey bilakis maşallahı var

Sorunuz olursa konu altından yazın. Elimden geldiğince cevaplayacağım. Gugıldan falan gelen misafir arkadaşlar da foruma kayıt olup sorabilirler.

dostum bende sporun verdiği yan etkilerden dolayı çıkan sivilceler için rocutune ismi yanlışta olabilir bu ilacı kullanıyorum her ayda değil 21 günde bi test yaptırıp doktora gösteriyorum sabah 10 akşam 20 mg alıyorum ve ben 4. ayındayım şuan dudak kuruluğundan başka bi sorunum yok yüzüm vs yağlıydı gitti vazelin sürüyorum yüzüme öle çatlak vs yok kuruluktan gayet iyiyim ne eklem ağrısı nede birşeyki ben amino bcaa ekstra vitaminler protein tozu vs vs almaktayım taş gibiyim allaha şükür inşallah benimde biter bidahda hiç çıkmaz

• quote:

quote:

he birde yok rocotune var türkiyede yok değil reçetesiz alıyorum her ay 90 tl veriyorum vazelin ve dudak nemlendiricisi ile 100 tl ye çıkıyor bana yok değil yani var

• Bilmiyordum bunu.

Ne diyelim artık umarım bir daha çıkmazlar hocam.
  • quote:

Bilmiyordum bunu.

Ne diyelim artık umarım bir daha çıkmazlar hocam.
    Hocam iki ay kullandım bıraktım. Nedeni böbreklerimde çok kötü ağrı yaptı ve burnumu kanatıyordu. Bir günde o kadar kan çıkıyordu ki artık yürüyecek halim kalmıyordu. Günde 4 kere kanadığını bilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: John McCain

Hocam iki ay kullandım bıraktım. Nedeni böbreklerimde çok kötü ağrı yaptı ve burnumu kanatıyordu. Bir günde o kadar kan çıkıyordu ki artık yürüyecek halim kalmıyordu. Günde 4 kere kanadığını bilirim.

Doğrudur kişiden kişiye değişiyormuş yan etkiler kötü tepmiş sizde ilaç. Ben de cilt kuruluğu dışında bir etkisini görmedim iyi ki
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.