Şimdi Ara

Zoretanin adlı ilacı kullanan oldu mu ? (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
367
Cevap
5
Favori
323.999
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İlacı aldım şuan başka bir tedavi gördüğümden bekliyorum, 16 ocaktan itibaren kullanacağım.. İlk sivilcenin azalması etkisi (yüz için) ne kadar sürede gözüküyor..

Ya da ilk 1 hafta sonraki 2. hafta ve 1. ayda ne gibi değişiklikler oluyor yüzdeki görünüm üzerinde..
  • aynada yüzümü göremiyodum sivilce yüzünden dışarı çıkmaya bile utanıyorum yakışıklı çocuktum ama kız arkadasım olmuyodu (iğreniyolardı heralde) denemediğim ilaç kalmadı sonunda yeter artık dedim tüm korkularıma rağmen bu ilacı yazdırdım doktora
    günde sabah 25mg ,akşam 25mg olarak kullanmaya başladım
    1.hafta: yüzde çok hafif kuruluk saçlar sanki daha kuru
    2.hafta:sivilceler aynı amk yüzde kuruluk başladı
    3.hafta:dudaklarda kuruluk iyice hissedilir oldu sivilcelerde baya azalma var:)
    4.hafta:sivilceler yine azıttı, dudaklarım çok kuru krem sürüyorum habire

1. ay sonunda kan testimi yaptırdım değerlerim harika bir sıkıntı yok ilaca başlamadan önceki değerlerle karşılaştırdım birbirine çok yakınlar aynen devam

5.hafta:sivilceler çığrından çıktı dudaklar çatladı, yüzde kuruluk ve gerginlik var
    6.hafta:yüzüm biraz kızarık sivilceler birden azalmaya başladı, dudaklarım yara olmaya başladı
    7.hafta:sivilceler hızla iyileşiyor yüzde kuruluk kızarıklık var, dudaklarım çok kötü yara oldu ağzımı açıp konusamıyorum nerdeyse
    8.hafta:sivilcelerden eser yok amk,ama dudaklarım beni öldürüyor yüzüm kupkuru, daha fazla dayanamıyorum dudaklarım öyle kötüki yemek yemekte zorlanıyorum
    2.ay sonunda ilacı doktordan habersiz kestim 1 haftada dudaklarım normale döndü sivilcelerden eser yok:) 6ay kullanırsın demişti doktor 2 ayda cillop gibi oldum hatunlar iğrenmiyo atık zaten yakışıklıydım artık rahat rahat götürüyom :)
    ilacı kullanmadan geçen 5ay sonunda yüzümde nadiren çıkan ufak ufak sivilcecikler haricinde sıkıntı yok çok mutluyum panpalar

• benim 3. ayım bitti 4 e giriyorum.bazıları cok abartmış ya tabi ilacın her bünyeye etkisi farklı ama bna cok yan etkisi olmadı depresyon oluyo ama abartılcak şeklde değil bazen canım hiç bişey yapmak istemiyo o kadar intihar falan yok ki etrafımda kullanan birsürü insan var hepsi yaşıyo yani intihar falan yok.bende bel ve sırt agrısı oldu dudak kuruluğu oldu 3 ayda toplam 1 kere burnum kanadı.18 yaşındayım 12 yaşımdan beri falan sivilcem vardı benim kullandıgımı kmse kullanmamıştır kozmetikleri hiç saymıyorum bile aklınıza gelen her sabunu her kremi her kürü kullandım ama gecmedi.doktora ilk gittim monodoks hapla bi krem verdi onlar ilklerde siyah noktalarımı gecirdi ama 1 ay sonra tkrr basladı yani kesn çözüm olmadı en son arkadaşmın tavsiyesiyle bu ilaca başladım.
    1.ay cildinizde bi değişiklik olmuyo 2 hafta sonra dudak kuruluğu başladı bende..2.ay sivilceler azaliyo siyah noktalar bitiyo.3.ay şuanda cildimde tek bi sivilcem dahi yok cok mutluyum. sadece lekelerim var onlarda önceden kalma eger ilaca devam edersem onlarda bticek ama ben doktora sorup bırakmayı düşünüyorum tabi bidaha sivilcem çıkmıcaksa eger doktor devam et derse edicem.herkese tavsiye ederim kendime güvenim geldi artık rahat rahat saçlarımı toplayabiliyorum önceden svilcelerimi saklamak için kahkul flan kestirirdm :D

• quote:

Orijinalden alıntı: neesl2323

arkadaslar merabalar.ben 18 yasındayım bayanım. hormon tedavısı ve akne tedavısı goruyorum..yanı zoratenin ve yasmin kullanıyorum. zorateninin kullanalı 3 bucuk ay kadar oldu yuzumde hıc iyileşme olmadı sadece saclarımın ve yuzumdekı yaglanma gitti ama agrı yapan sıvılceler kırmızı kırmızı bıde her yerımde cıkmaya basladı.doktorum 6. aya kdr cildimde sıvılce olucagnı soyledı gec ıyılesıcekmıs o kdar agırmıs halbukı ben bslamadn once bnun yarısı kdar bıle yoktu.gunde 40 mg sabah aksam dengelı bı sekılde ıcıyorum bel agırısı dudak kurulugu flan bnm ıcın hıc onemlı degıl.herksin yazıklarını okuyorum kmısı 2 ayda kımısı 1 ayda ıyılesıyor ben 4. aya gırıcem pskljm berbat durumda allah hepimizn yardımcısı olsun hayata bir sıfr yenık baslıyoruz resmen:) herkese selamlar yardımcı olurmusunuz lutfen benımle aynı sorunları yasayanlar varmıı..nesliiiiiiiiii

hmm.. aşırı yağlı vücuttaki yan etkisi maalesef böyle.. Bende de aynısı oldu.. 5. ay itibariyle rahatlayacaksın

• Yarın sabah ilk hapı içiyorum, öğleden sonra bir lazer epilasyon yaptıracağım 6-7 saatte etki etmez bir şey olmaz, hatta akşam mı içsem acaba diye düşünmüyor değilim..

Kuruluk falan tamamda umarım sivilcelerde artış olmaz..
  • İlacı bir ay önce aldım, lazer epilasyon tedavisi yaptırdığımdan ilaçlarla bekledim dün ilk ilacımı içecektim ama prospektüsü okuyunca vazgeçtim..

İşitme kaybı (ilaç kullanımı kesildikten sonra düzelmediğide gözlenmiştir), görme kaybı, kemik yoğunluğunda azalma, kilo kaybı, depresyon, intihar düşüncesi/denemesi.. Bu yan etkiler sizi korkutmasın diye de sonlandırmışlar..

Beni en çok korkutan görme ve işitme kaybı, kemik yoğunluğunda azalma oldu.. İşitme kaybı yaşayanların bir kısmında ilaç kesildikten sonra düzelme gözlenmediği belirtilmiş..
  • Tekrar karar değiştirim, ilk ilacı az önce içtim.. Sağlığımda kötü yönde veya yaşantımı olumsuz yönde etkileyen bir durumla karşılaşmam umarım..
  • Merhaba arkadaşlar ZORETANİN ile ilgili tüm yorumları okudum.
    Bugün kullanmaya başladım yani 1. günümdeyim.Öneriniz varsa bana yardımcı olun lütfen bu benim için çok önemli.
    17 yasındayım ve sivilcelerimle ilgili büyük bi sıkıntıya sahibim cok olmamasına ragmen.Lütfen yardımcı olun,şimdiden tesekkurler :)
    Bugün kullanmaya başladım yani 1. günümdeyim.Öneriniz varsa bana yardımcı olun lütfen bu benim için çok önemli.
    17 yasındayım ve sivilcelerimle ilgili büyük bi sıkıntıya sahibim cok olmamasına ragmen.Lütfen yardımcı olun,şimdiden tesekkurler :)
  • Saç dökülmesi ve incelmesi yapıyormuş bu ilaç,bıraktıktan sonra geçiyormu bilgisi olan var mı?
    Doktorların hepsi geçici saç dökülmesi diyor,ilacı bıraktıktan bir müddet sonra saçlar kendini toplamaya başlıyormuş ama emin olamadım ben..
    Birde vücutta hafiften kıllanma yapıyormuş
  • Mesaj atıyorz mesajımz qozukmuyor.. Cevaplanmıyor nasıL bir siTe bu yhaaa....
  • Herkese merhaba zoretanin 1 aydan beri kullanıyorum dudaklarımda kuruluk dısında bi yan yetkisini görmedim acıkcası korkulucak bisey yok bende yan etki yapan bir cok kiside yapmaz kisiye göre degisir ilaca basladıgınızda sonunnu siz getirmeyin doktorunuz size ne öneriyosa onları yapmaya calısın diceklerim bu kadar
  • bende kullanmaya baslayalı 3 hafta oldu dudaklarımda asırı kuruluk var sıvılceler bı ara gecer gıbı oldu sonra tekrar basladı baya asırı oldu 2 defa burnum kanadı bekkleyım gorecegım bakalım
  • arkadaşlar bu ilaca başlayalı 1 gün oldu 16 yaşındayım acaba boy uzamasını durdururmu eğer öyleyse bırakıcam 1-2 sene sonra başlayacağım
  • Merhabalar. 21 yaşında bir gencim. Benim yüzümde de sivilcelenme ve kızarıklıklar var. Ergenlik zamanlarını geçtik, benimkiler yağlanma yüzünden oluşan sivilceler. Cildimde aşırı yağlanma var. Baş ve işaret parmağımı önce burnuma, sonra birbirine sürtünce vıcık vıcık oluyor. Bu sebepten doktora gittim bu ilacı yazdırdı. Hemen başladım ilaca. Daha önceden çok sayıda hap, jel, cilde sürülen antibiyotiklerden falan kullandım. En son benzamycin kullanıyordum diğerlerine oranla daha etkili olduğundan bu ilacı daha uzun süre kullandım fakat, sivilceleri gözle görülür miktarda azaltmasına rağmen yağlanmayı kesin olarak önleyemiyordu. Günde 2 kullanımlıktı fakat hassas ve zayıf bir cildim olduğundan sadece gece yatarken kullanıyordum. Ertesi günün akşamına kadar aynı yağlanma tekrar oluşuyordu. Dolayısıyla sivilcelenme sorununu kökten çözmüyordu. Bu yüzden şimdi bu ilaca başladım. Yan etkileri okudum ve açıkçası biraz korktum neden derseniz, vücut geliştirme sporuyla uğraşıyorum ve antrenman sırasında çok ağır yükler kaldırıyorum. Bu durum sanırım büyük sıkıntı olacak. Başlarda sivilce artışı da benim gibi hergün farklı farklı insanların yüzüne bakan birini çok zorlayacak. Bu sebeplerden ötürü ilaçtan korkuyorum açıkçası ama yapabileceğim bir şey yok kesin çözüm arıyorum. Umarım çok fazla yan etkisini görmem. Günlük rutin işlerimi bozmak istemiyorum. Sonuçları düzenli olarak buraya yazacağım. Allah herkese şifa versin bebek gibi bir cilde sahip olmanız dileğiyle...

Edit: Eğer cildiniz yağlı değilse buna başvurmadan önce üstte yazdığım Benzamycin adlı antibiyotiği öneririm. Tedavi yöntemi şöyledir: Derinin altındaki sivilce oluşturan bakterileri öldürür bu sayede sivilcelenme sıfıra iner. Benim bir akrabanın alnı görünmüyordu sivilceden, benzamycin kullandı, tertemiz oldu. Hem zoretanin gibi yan etkileri de yok sorunsuz bir ilaç. Benim cildime de çok faydası oldu ancak benim yüzümdeki akneler yağlanmadan kaynaklandığı için birkaç gün tertemiz kalabiliyor ancak sonradan mutlaka sivilce çıkıyor tekrar. Ben cildimdeki aşırı yağlanmayı gidermek için bu ilaca başladım. Dediğim gibi cildiniz yağlı değilse önce benzamycin kullanın. En azından bir araştırın derim. Zoretanin kullananlar için de yanında cilt için ceradolin krem nemlendirici, dudaklar için de sebamed ruj şeklinde nemlendirici yazdı benim doktorum. Sabah akşam iki kere kullanıyorum bunları ilacın yanında. Göz önünde bulundurun derim. Zaten bu ilacı kullanıyorsanız kesinlikle yanında nemlendirici kullanmalısınız özellikle göz çevresinde ve dudaklarda. Yoksa cildiniz mahvolur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xLordRealx -- 3 Şubat 2012; 1:55:15 >

• roaccutane/zoretanin gerçekten aknenin kabul edilen tek tedavi yolu. 6 ay uyumlu şekilde kullanır dikkatli olursanız ben hiç kötü sonuç alan, işine azıcık bile olsa yaramayan duymadım.
  • Arkadaşlar Bende İlacı kullanmaya başlıyalı 35 günü doldurdum günde 60 mg kullanıyorum ilk 1 hafta cildim kurumaya basladı 2. hafta sıvılceler azaldı hah dedım ılac etkısını gosterıyo sevınmeye basladım 3. hafta 4 5 tane kocaman sıvılce cıktı suan 5. haftadayım 2 3 tane sıvılcem var buyuk kıst gıbı ama gerı kalan her yerımde sıvılceler kaybolmaya basladı ılk 1 ay gerçekten ılacı kullanırken sabırlı olmanız gerekıyo zaten 1.aydan sonra iyileşmeyi görünce heleki çevrenizdeki kişilerden sivilcelerin baya geçmiş filan dediklerinde iyiki bu ilaca başlamışım dersiniz cildimde gram yağlanma yok doktorum 1 ay sonra geldıgınde sonucu 2mızde gorucez cok guzel bır cıldın olucak dedı.ilaç 2 ila 3 ay arasında kesın sonuc gosterıyormus ama 6 ay kullanmam gerekıyormus hem sıvılce ızlerını ıyılestırmek ıcın hemde sıvılcelerın tekrarlamaması içinmiş gerçekten süper bir ilaç..
  • Bugün 13 veya 14. gün bayağı şiddetli baş ağrım var iki gündür.. Birazda arada belim ve omuzlarım ağrıyor..

Dudak kuruması bayağı belirgin ama öyle çekilmeyecek birşey değil, abartılı bir durum yaşamadım. Sadece iki dudağın birleşim yerinde bir çatlak oluştu o acıyor o kadar.. Sivilcelerde çok büyük bir değişim yok zaten abartılı bir sivilcem yktu boyunda sabit sivilceler vardı, sürekli kendini yenileyen.. Aşırı yağlı olan cidimde artık yağlanma yok ama sivilceler yine oluşuyor, çoğalma yok.. Dudak çevresinde minik bir iki tane oluşuyor ama geri yok oluyor, durum bundan ibaret.. Şuan sıkıntı yaratan kısım baş ağrısı, ve bel/omuz ağrısı..

Haa, 3-4 gündürde gözümde bir yanma hissetmeye başladım, sanırım hafta içi bir doktora görüneceğim, buda ilacın yan etkisi.. Aslında ciddi şikayetler oluştu diyebiliriz ama bakalım daha ne kadar ve ne şiddetle sürecek..
  • Bu ilacin yaninda proteim tozu kullanilir mi? Birde bodye gitmek istiyortum soerun cikarmi
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.