Şimdi Ara

Zoretanin adlı ilacı kullanan oldu mu ? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
368
Cevap
5
Favori
323.985
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ego555

Dudak çatlamaları falan ne zaman başlıyor ?2 gündür kullanıyorum hiçbir yan etki falan görmedim

benimki 1 hafta sonra başlamıştı.
  • merhaba arkadaslar öncelikle.

bende 2 ayı doldurdum ve 3. aylık ilac için yarın doktara gidecegim ve ilaç ile ilgili tecrübelerimi paylasayım dedim.

öncelikle ilacın öyle abartılacak bir yan etkisi yok bazı arkadaslar çok abartmış. her ilacın yan etkisi vardır bu ilacın ki biraz fazla olsada abartılacak bir durum değil...

benimde herkes gibi dudak kurulugu oldu. 2. haftadan sonra kurudu ve ilk ay bitene kadar asırıydı gercekten kanamalar yarılmalar falan.. 2. ay biraz hafifledi. inş 3. ay hic kurumaz :) yüzümdede cok soyulmalar oldu kulagım bile soyuldu simdide avuc içleri ve parmak ucları soyuluyor.

burnum kanadı tabi durup dururken değil oynarsanız kuruluktan kanıyor. ve sabah kalktıgımda ayaklarımda topuk kısmında bir agrı oluyor. yorucu bir işte çalışıyorum ona veriyordum bu agrıyı ama ilacında yan etkisi olunca biraz fazla agrıyor. yorgunluk ve konsantrasyon bozuklugu oluyor fazla değil... birazda sinirli oluyorsunuz normale göre artık kız arkadasınız varsa o yansın bu duruma. 2 aydır hic öpüşmeyi düşünmedim dudaklarım yüzünden bunu göze alın koyuyor biraz :D

bende sivilce asırı değil hatta doktor sana vermem demişti çok ısrar ettim öyle aldım ve kan testinde kan yagım (trigliserid) asırı yüksek cıktı 60-150 arası olması gerekirken benimki 225 ti. ama kan vermeden 4 saat öncesinde asırı alkol tüketmiştim. yinede ısrar edip aldım ilacı :D ona verdim birdahaki kan testinde tam orta değer cıktı..

günde 20mg kullanıyorum ayda 1 kutu önerdi doktor bana ve ilactan memnunum.

krem olarak simdilik 1 tüp bepanthen kullandım sanırım en yararlısı bu yüzüm içinde bunu kullanıyorum.

işteyken yoruldugum için yüzüm kızarıyor arkadaslarımda kıpkırmızı olmussun diyor zaten :D

herşey için sabredin arkadaslar ben memnunum yüzümde sivilcelerde asırı azalma oldu ve cıkmıyorda. sırtımda ve omuzumda gögüs bölgemde hepsi azaldı kalmadı diyelim :)

sivilce ile oynamayın bunu ben diyorum istiyorum ama kndinizi tutmak imkansız gibi birşey bende oynadım ve çok büyüttüğüm yaralar cıktı. bundan sonra umarım tutarım kendimi ilacla aram iyi devam edip tedavi süremi bitirmek istiyorum herkese allah sabır versin :)

birde lütfen ben bu ilacı ypanlara duacıyım siz kötülemeyin !

• Sivilcenin durmuna gore tedavı suresı degısıyor mu?genelde 6ay denıyor fakat agır degılse 2-3 ayda da etkısını gosterır mı acaba?bana da once isotrexin ve differin verdi 1 aydan fazla olmustu ama pek ise yaramadı bugun haptan bahsetti bu ılacın tanıtım kagıdını verdi fakat ismi bu değil ama ilac aynı ilac dedi. soyledigi ismi de unuttum. o yuzden sormak istedim sizce zoretanin kadar iyi bu tarz bi hap daha var mı? ya da dırek zoretanin mi istesem? ise yaramayacak bi hap kullanmak da ıstemem cunku yan etkılerı cok fazla.
  • kardeş büyük ihtimal ismi roaccutane dır. aynı ilac ikiside, firmalar farklı sadece.. tedavi süresi evet değişiyor. kiloya görede değişiyor. yada günde 40mg alırken 60mg alabilirsin. örnek veriyorum 70 kilo biri günde 60mg alabilir. 50 kilo biri 40mg alabilir daha düşükse günde 1 tane içebilirsin. ben 70 kiloyum günde 40mg a cıkardı bugun doktor. normalde 60mgda alabilirmişim ama sivilce cok fazla değil bende... günde 40mg alarak normal tedavi süresi 5-6 ay. gerisinin hesabını sen yap :) ilacı tavsiye ederim.

ynında krem olarak bepanthen merhem iste doktordan reçeteye yazsın.. birde atoderm satılıyo belirli eczanelerde fiyatı 22 lira. dudagı kurutmamak için birebir gerçekten ve hemen dudaktan gitmiyo. su iç yemek ye hala dudak nemli kalıyo arkadaslarada öneririm. ATODERM
  • Önerim İlaca başladıgınızda size söylenen AY kadar sürekli olarak atlamadan kullanın. Ben başladım 1 ay düze li 1 ay düzensiz kullandım sonra bıraktım. 2 sene kadar sivilce namına birşey cıkmadı yüzümde sonra yeniden başladı... KAlıcı çözüm istiyorsanız söylendiği sürede düzenli kullanın. İlacı aldıgınız zamanlarda Alkolden uzak durun İlaç zaten karaciğeri yeterince zorluyor. Kilosu , kollestrolü fazla olanlarda Doktor ilacı vermiyor zaten. Mümkün oldugunca karaciğeri zorlamamaya çalışın nemlendirici kullanın Umarım sonucu iyi olur

quote:

Orijinalden alıntı: Patı

ya bişey sorucam ilacı kullanalı 1 ay oldu doktor fazla silivcen çıkıcak ilk 1 ayda dedi benm yüzümde hiç sivilce çıkmadı tek sorunum dudaklarım deil ağızımın etrafı kuruo bide belim acaip ağrıo eğilemiorm gebercem ağrıdan o derece neyse bilgisi olan varmı nie çıkmadı sivilcelerim bnm yanaklarmda küçükler vardı onlar geçti birazz hiçte sivilce çıkmadı :/

Bende de aynısı oldu çıkmadı hatta birden kesildi... Bünyeden bünyeye değişik reaksiyon gösteriyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oskurrr -- 8 Aralık 2011; 5:44:07 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hahcon

kardeş büyük ihtimal ismi roaccutane dır. aynı ilac ikiside, firmalar farklı sadece.. tedavi süresi evet değişiyor. kiloya görede değişiyor. yada günde 40mg alırken 60mg alabilirsin. örnek veriyorum 70 kilo biri günde 60mg alabilir. 50 kilo biri 40mg alabilir daha düşükse günde 1 tane içebilirsin. ben 70 kiloyum günde 40mg a cıkardı bugun doktor. normalde 60mgda alabilirmişim ama sivilce cok fazla değil bende... günde 40mg alarak normal tedavi süresi 5-6 ay. gerisinin hesabını sen yap :) ilacı tavsiye ederim.

ynında krem olarak bepanthen merhem iste doktordan reçeteye yazsın.. birde atoderm satılıyo belirli eczanelerde fiyatı 22 lira. dudagı kurutmamak için birebir gerçekten ve hemen dudaktan gitmiyo. su iç yemek ye hala dudak nemli kalıyo arkadaslarada öneririm. ATODERM

Tesekkur ederım evet dediginiz gibi roaccutane mıs. Fakat benım tahlıl sonuclarımda maalesef kolestrolum oldugu anlasıldı ve bu ılacı yazamayacagını soyledi. Maalesef baya moralım bozuldu sımdlık gecici bi hap verecegını soyledı ismi Monodoks. Ne derece işe yarar bılmıyorum. Yanında da isotrexinin yanına bi jel daha verdi o da benzalin diye birsey. Bilmiyorum ne olacak, kolestrol icin de baska doktora gorundum düser mi bilmiyorum 15 gun sonra gel bır daha bakarız duruma gore dedi cildiye doktorum da. Cok sinirlerim bozuldu cook.

• quote:

Orijinalden alıntı: damie

quote:

kardeş büyük ihtimal ismi roaccutane dır. aynı ilac ikiside, firmalar farklı sadece.. tedavi süresi evet değişiyor. kiloya görede değişiyor. yada günde 40mg alırken 60mg alabilirsin. örnek veriyorum 70 kilo biri günde 60mg alabilir. 50 kilo biri 40mg alabilir daha düşükse günde 1 tane içebilirsin. ben 70 kiloyum günde 40mg a cıkardı bugun doktor. normalde 60mgda alabilirmişim ama sivilce cok fazla değil bende... günde 40mg alarak normal tedavi süresi 5-6 ay. gerisinin hesabını sen yap :) ilacı tavsiye ederim.

Tesekkur ederım evet dediginiz gibi roaccutane mıs. Fakat benım tahlıl sonuclarımda maalesef kolestrolum oldugu anlasıldı ve bu ılacı yazamayacagını soyledi. Maalesef baya moralım bozuldu sımdlık gecici bi hap verecegını soyledı ismi Monodoks. Ne derece işe yarar bılmıyorum. Yanında da isotrexinin yanına bi jel daha verdi o da benzalin diye birsey. Bilmiyorum ne olacak, kolestrol icin de baska doktora gorundum düser mi bilmiyorum 15 gun sonra gel bır daha bakarız duruma gore dedi cildiye doktorum da. Cok sinirlerim bozuldu cook.

Kolestrol son kontrolde bende de yüksek çıktı ama doktorum Roaccutane'ı kesmedi,çıkan değer fazla risk teşkil edecek boyutta değilmiş ama senin biraz yüksek sanırım ki başlatmamış..Yapman gereken biraz diyet ağırlıklı beslenmek,kırmızı et vb kolestrol'e neden olan yiyeceklerden kaçınmak,bol bol salata,meyve yiyebilirsin mesela,eğer kötü kolestrolün normal seviyelere inerse başlarsın Roaccutane tedavisine..Monodoks bildiğim kadarayla daha hafif bir ilaç,zamanında bende kullandım ama benim sivilce sorunuma çare olamayınca Roaccutane'e başladım,eğer senin sivilce sorunun çok çok ağır değilse işe yarayabilir..

• quote:

Orijinalden alıntı: jankat0606

Merhaba ben 15 yaşındayım Alnımda ve çene bölgemde cok sivilce cıkmaya başladı.Aknilox adında akne jeli kullandım ama fayda etmedi sizce bende zoretanin kullanmalımıyım?

İlacın bir çok yan etkisi vardır ve Doktor size vermeden kullanmanız doğru olmayacaktır. Her sivilce aynı değildir sebebi ve tedaviside aynı değildir. Sorununuz verilen tedav ile giderilemediyse tekrar doktorunuza başvurunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: Bora_T

quote:

Orijinalden alıntı: damie

quote:

Kolestrol son kontrolde bende de yüksek çıktı ama doktorum Roaccutane'ı kesmedi,çıkan değer fazla risk teşkil edecek boyutta değilmiş ama senin biraz yüksek sanırım ki başlatmamış..Yapman gereken biraz diyet ağırlıklı beslenmek,kırmızı et vb kolestrol'e neden olan yiyeceklerden kaçınmak,bol bol salata,meyve yiyebilirsin mesela,eğer kötü kolestrolün normal seviyelere inerse başlarsın Roaccutane tedavisine..Monodoks bildiğim kadarayla daha hafif bir ilaç,zamanında bende kullandım ama benim sivilce sorunuma çare olamayınca Roaccutane'e başladım,eğer senin sivilce sorunun çok çok ağır değilse işe yarayabilir..

Bu ilac kullanıldıgında bı sure sonra tahlıllerde kolestrol yuksek gorunebılıyormus bunu duymustum fakat dediginiz gibi bende daha baslamadan yuksek gorundu o yuzden tedavıye baslatmadı benım yanaklarımda var sadece hic sıkmamıs olmama ragmen kızarık izler seklındeler bazıları da akne yanı orta halli bi durum oldugunu soylemisti doktor cok degıl ama az da degıl tam roaccutane tedavisine uygun demisti. maalesef baslayamadım ama simdi monodoksa bugun basladım 14 gunluk bı ılac zaten bır de ısotrexinle benzalini beraber kullanacagım bı sure bakalım ne derece işe yarayacak. Sımdı oncelıklı durumum kolestrolu dengede tutmak tabi. Cok tesekkurler

• Arkadaşlar hepsini tek tek okuyamadım ama, ilaca başladıktan sonra hiç ara vermeden mi devam etmek gerekiyo? Arada bi kaç gün kaçırdığımızı düşünsek tedavi sürecine etkisi olur mu, daha önce kullanıp böyle bi durumla karşılaşan var mı acaba?

Edit:İmla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Time2Die -- 13 Aralık 2011; 23:12:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Time2Die

Arkadaşlar hepsini tek tek okuyamadım ama, ilaca başladıktan sonra hiç ara vermeden mi devam etmek gerekiyo? Arada bi kaç gün kaçırdığımızı düşünsek tedavi sürecine etkisi olur mu, daha önce kullanıp böyle bi durumla karşılaşan var mı acaba?

Yaklaşık 3 aydır bende bu ilacı kullanıyorum. Dediğin gibi doktora gittiğimde kan tahlilleri için 4-5 gün falan kullanım sürecinde bir aksaklık olmuştu fakat doktoruma bunun bir zararı olur mu diye sorduğumda hayır olmaz tedaviyi ona göre sürdürürüz demişti. Açıkcası bende bir zararını görmedim. Ama bana soracak olursan ara vermeden tedavini devam ettirmeni öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Can1TurkK

quote:

Arkadaşlar hepsini tek tek okuyamadım ama, ilaca başladıktan sonra hiç ara vermeden mi devam etmek gerekiyo? Arada bi kaç gün kaçırdığımızı düşünsek tedavi sürecine etkisi olur mu, daha önce kullanıp böyle bi durumla karşılaşan var mı acaba?

Yaklaşık 3 aydır bende bu ilacı kullanıyorum. Dediğin gibi doktora gittiğimde kan tahlilleri için 4-5 gün falan kullanım sürecinde bir aksaklık olmuştu fakat doktoruma bunun bir zararı olur mu diye sorduğumda hayır olmaz tedaviyi ona göre sürdürürüz demişti. Açıkcası bende bir zararını görmedim. Ama bana soracak olursan ara vermeden tedavini devam ettirmeni öneririm.

anladım ara vermemek daha verimli olur tabi.. İlaç kullanım süresi durumun ciddiyetine göre değişir tabi ama genelde pek kısa olmayan süreler söz konusu, ilaç kullanımı boyunca alkol kullanan oldu mu peki, ya da kullanımı söz konusu olursa ne gibi bi etki ortaya çıkar? ilaç etkisini göstermez, yan etki gösterir vs. gibi durumlardan bahsediyorum; böyle bişey yaşayan ya da doktoruyla konuşan oldu mu acaba?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Can1TurkK

quote:

anladım ara vermemek daha verimli olur tabi.. İlaç kullanım süresi durumun ciddiyetine göre değişir tabi ama genelde pek kısa olmayan süreler söz konusu, ilaç kullanımı boyunca alkol kullanan oldu mu peki, ya da kullanımı söz konusu olursa ne gibi bi etki ortaya çıkar? ilaç etkisini göstermez, yan etki gösterir vs. gibi durumlardan bahsediyorum; böyle bişey yaşayan ya da doktoruyla konuşan oldu mu acaba?

Onu da cevaplayım sevgili arkadaşım,
    Evet malesef ilaçla beraber alkol de kullanmıştım bir ara Ama ilaç, alkolle kullanıldığı zaman etkisini göstermeyip ters tepki yapıyormuş. Yani sivilcelerin daha çok çıkmasına neden oldu. Şükür şimdi geçtiler. Doktorum bana kesin uyarı yapmıştı. Alkol, yağlı yiyecekler ve sigaradan olduğunca uzak dur tedavi süresince diye. Şuan alkole ve sigaraya ufak bir ara verdim, yağlı yiyecek zaten pek yemiyordum. 3 ayda yüzümde inanılmaz değişiklikler oldu. Bana sorarsan senin de tedavi süresince alkol, sigara ve yağlı yiyecekler tüketmemeni öneririm.

• çok kötü oldum ben :( vucudumun her yerınde benekler cıktı feci kanınıyor dayanamıyorum. ellerım kurudu doktora gıttım ılaçtan dedı . ama gercekten vucudum çok kötü hastalıklı gıbı oldum. yuzum duzelıyor ama dudaklarım kanıyor çatlıyor.yuzume bişey sürünce yanıyor ve cok çabuk kızarıyorum. sabrı olmayan almasın. ıkıncı ayı bıtırmek üzereyım ama devam edebılecek mıyım bılmıyorum. vucudum değişik tepkıler verıyor :(( korkuyorum
  • Şimdi kan sonuçlarını alıp doktora tekrar gideceğimden konunun tamamını okumadım ancak...

Sabah doktora gittim 5 yıldır az-çok değişen şekilde sivilcemin olduğunu söyledim..
    Şu sıralar yüzümdeki sivilce azalmıştı bende sırtımı göğsümü gösterdim, daha önce tedavi olmadığımı söyledim, ilacın yan etkilerini söyledi ben hemen kabul ettim, çünkü sivilceler her türlü rahatsız ediyor beni, atletim her gün kan oluyor, sivilcelerim kanıyor sırtımda, yüzüm ise 3-5 gün çok iyi 3-5 gün çok kötü değişiyor.. Birazda leke var boyunda..

Neyse kan tahlili istedi biraz sorna gideceğim işte dozunu ayarlayacak.. 4-6 ay tedavi sürer dedi, yan etkilerini anlattı bakalım neler olacak, ciltte kuruluk, gözde kuruluk, eklemlerde ve kaslarda ağrı olabilir dedi.. Gerekirse göz doktoruna yönlendiririz dedi falan.. Bakalım Hayırlısı.. Gelince konuya biraz göz atarım şimdi sonucu alıp ilacı yazdırmaya gideceğim..

• İlaca başlayacak arkadaşlara şahsen tavsiye ederim gerçekten yararlı bir ilaç. Ama merve'nin de söylediği gibi ciddi sabır istiyor tedavi süresini tamamlamak. Bende yan etki olarak sadece dudaklarda kuruluk yaptı onu da bepanthen ile daha ileri gitmeden hallediyorum. Ayrıca 1-2 arkadaş ilacı kullanırken spor yapmayın falan demiş. Tabi kişiden kişiye değişir ama ben sporu hiç aksatmadım yani. Fotomodellik yapıyorum spor yapmam şart bu yüzden. Size tavsiyem eğer ilaca başladıysanız ne olursa olsun bırakmayın, yan etkilerine de pek aldırmayın.
  • Ben bir noktayı atlamışım, ilacı kullanırken lazer epilasyon sakıncalıymış, ben lazer epilasyon oluyorum.. İlacı almama rağmen 40 gün kadar sonra başlamayı düşünüyorum..
    Sanırım 40 gün sonra kullanmaya başlayacağımda tekrar kan testine gerek yoktur.
  • quote:

merhaba arkadaslar öncelikle.

bende 2 ayı doldurdum ve 3. aylık ilac için yarın doktara gidecegim ve ilaç ile ilgili tecrübelerimi paylasayım dedim.

öncelikle ilacın öyle abartılacak bir yan etkisi yok bazı arkadaslar çok abartmış. her ilacın yan etkisi vardır bu ilacın ki biraz fazla olsada abartılacak bir durum değil...

benimde herkes gibi dudak kurulugu oldu. 2. haftadan sonra kurudu ve ilk ay bitene kadar asırıydı gercekten kanamalar yarılmalar falan.. 2. ay biraz hafifledi. inş 3. ay hic kurumaz :) yüzümdede cok soyulmalar oldu kulagım bile soyuldu simdide avuc içleri ve parmak ucları soyuluyor.

burnum kanadı tabi durup dururken değil oynarsanız kuruluktan kanıyor. ve sabah kalktıgımda ayaklarımda topuk kısmında bir agrı oluyor. yorucu bir işte çalışıyorum ona veriyordum bu agrıyı ama ilacında yan etkisi olunca biraz fazla agrıyor. yorgunluk ve konsantrasyon bozuklugu oluyor fazla değil... birazda sinirli oluyorsunuz normale göre artık kız arkadasınız varsa o yansın bu duruma. 2 aydır hic öpüşmeyi düşünmedim dudaklarım yüzünden bunu göze alın koyuyor biraz :D

bende sivilce asırı değil hatta doktor sana vermem demişti çok ısrar ettim öyle aldım ve kan testinde kan yagım (trigliserid) asırı yüksek cıktı 60-150 arası olması gerekirken benimki 225 ti. ama kan vermeden 4 saat öncesinde asırı alkol tüketmiştim. yinede ısrar edip aldım ilacı :D ona verdim birdahaki kan testinde tam orta değer cıktı..

günde 20mg kullanıyorum ayda 1 kutu önerdi doktor bana ve ilactan memnunum.

krem olarak simdilik 1 tüp bepanthen kullandım sanırım en yararlısı bu yüzüm içinde bunu kullanıyorum.

işteyken yoruldugum için yüzüm kızarıyor arkadaslarımda kıpkırmızı olmussun diyor zaten :D

herşey için sabredin arkadaslar ben memnunum yüzümde sivilcelerde asırı azalma oldu ve cıkmıyorda. sırtımda ve omuzumda gögüs bölgemde hepsi azaldı kalmadı diyelim :)

sivilce ile oynamayın bunu ben diyorum istiyorum ama kndinizi tutmak imkansız gibi birşey bende oynadım ve çok büyüttüğüm yaralar cıktı. bundan sonra umarım tutarım kendimi ilacla aram iyi devam edip tedavi süremi bitirmek istiyorum herkese allah sabır versin :)

birde lütfen ben bu ilacı ypanlara duacıyım siz kötülemeyin !

Kardesim gecmis olsun öncelikle,bende bugün baslıyorum ilaca.Doktor günde 20 mg tavsiye etti banada fakat benim kilo 90,boyda 1.88 falan.Boyuma ve kiloma göre dozajı az geldi bana.Cildim yağlı ama ergenlik sivilcesi dedi benimkiler için.Ayda bir kutu kullanıcakmısım.Sivilce durumum ise çok kötü değil ama hafifte sayılmaz.

Benim sana sormak istediğim soru boyun ve kilon kaç onu merak ettim.Birde ilacı sabah mı alıyorsun akşam mı?

Teşekkürler..

• arkadaslar merabalar.ben 18 yasındayım bayanım. hormon tedavısı ve akne tedavısı goruyorum..yanı zoratenin ve yasmin kullanıyorum. zorateninin kullanalı 3 bucuk ay kadar oldu yuzumde hıc iyileşme olmadı sadece saclarımın ve yuzumdekı yaglanma gitti ama agrı yapan sıvılceler kırmızı kırmızı bıde her yerımde cıkmaya basladı.doktorum 6. aya kdr cildimde sıvılce olucagnı soyledı gec ıyılesıcekmıs o kdar agırmıs halbukı ben bslamadn once bnun yarısı kdar bıle yoktu.gunde 40 mg sabah aksam dengelı bı sekılde ıcıyorum bel agırısı dudak kurulugu flan bnm ıcın hıc onemlı degıl.herksin yazıklarını okuyorum kmısı 2 ayda kımısı 1 ayda ıyılesıyor ben 4. aya gırıcem pskljm berbat durumda allah hepimizn yardımcısı olsun hayata bir sıfr yenık baslıyoruz resmen:) herkese selamlar yardımcı olurmusunuz lutfen benımle aynı sorunları yasayanlar varmıı..nesliiiiiiiiii
  • 8 aydır zorotenın tedavisi görüyorum ilaç için bilgi almak istiyorsanız ekleyın yardmcı olurum michaeldickson86@hot
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.