Şimdi Ara

Zoo deck

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
1.862
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bilen bilir herkesin belası, gelmesin diye dua ettigi zoo lock yada zoo paladin leri durdurmak %20 %30 şansınz var ise durdurabilyiorsunuz oda kart gelirse gelse belki, var mı bunları durdurmanın yolunu bulan

kısaca zoo deck dedigimiz 1-2-3 mana uyumlu kartları kullanarak hızlı hızlı paso minion atıp vurarak eger lock ise soul fire ve 5-7 rush kartıyla zaten parçalıyor paladin ise o daha fena dive favor ile 1 elde 7-8 kart çekiyo devam ediyor kaldıgı yerden

• taunt alan etkili büyüler felan zaten oyunun yarısı şans zaten
  • Başlarda durdurdun durdurdun durduramadın önünü alamıyorsun. Özellikle coin gelmiş zoo lar parçalıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Taunt ve alan etkili saldırılar (Holy Nova, Flamestrike, Cone of Cold vb.) ölüm. Ayrıca Mage hero power ile baya problem yaratıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mazel Tov

Taunt ve alan etkili saldırılar (Holy Nova, Flamestrike, Cone of Cold vb.) ölüm. Ayrıca Mage hero power ile baya problem yaratıyor.

bu dediklerin istisnayi şeyler ve zoo deck 5 manaya kadar zaten parçaıyor hele flame strike atana kadar...
  • İyi bir acilis eli gelmezse yapacak hiçbirşey yok maalesef . lol bölümünden öğrendiğim şekilde cevap vereyim

Zoo oyna :)

• rush paladin çok sıkıntı ya o divine favor qq
  • Herakles. kullanıcısına yanıt
    Her class'ın iyi kötü removal spellleri var. Özetle onları başlangıçta bulmak, onları saklamak lazım ve Goldshire Footman bile yer yer zooyu kilitliyor. Destelere tauntlu kartları yada taunt yapma mekaniklerini koymak lazım. Ayrıca Zoo'da da başlangıç önemli. Belli bir manaya kadar zaten bitirememiş olursa sonrasında işi aşırı zor zooların. Belki murloclar kadar oyunun başında havasını yakalamaları önemli değil ama zoolarda havalarını yakalayamazlarsa bir süreden sonra iş yapamaz oluyorlar.
  • Dekine 2 tane wild pyromancer koy tamamdır, en erken kullanabileceğin ve her class a uygun tek çözüm bu. Maçın başındada bütün kartları geri gönderirsen büyük ihtimal geliyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mazel Tov

Taunt ve alan etkili saldırılar (Holy Nova, Flamestrike, Cone of Cold vb.) ölüm. Ayrıca Mage hero power ile baya problem yaratıyor.

Mage hero power i oyun başı kullanmak intahar. Sen 1 minionu alırken rakip her el en az 2 minion koyuyor.
  • Control paladin ile dağıtıyorum. İlk turlarda heal spelleri ve hero power ile idare ettikten sonra combolar bol wild pyro + consec. 3 damage ,equality + wild pyro board clear , equality + cons karşıyı tamamen temizler , humility + kodo minionu yok eder , 3-3 lük atağı 1 yapan minion + kodo aynı etki , wild pyro ya blessing of kings + atabileceğiniz kadar spell şeklinde uzar gider. Far seer yada 2 manalık 6 hp restore ile tur 4 civarı dayanabilirseniz yada truesilver champion ile minionları temizlerseniz ölümüne kontrol moda geçersiniz yukarıda yazdığım combolardan biri yada healing minion çok şanssız değilseniz geliyor.

• druidde de cok rahatim.. yani adama ozene bezene deste gelirse yeniliyorum... hele bana wild growth ve innervate geldiyse hic sansi yok... bi ara decki paylasirim..
  • dogru bir hunter deck'i ile zoo'yu rahat alabilirsiniz gibi.
    cok tecrübeli değilim ama manacostu az kartlar ile zoo ile basabas bi mac geciyor.
    exposive shot wild pyromance hunters mark ve yeni naxxramas kartı ölünce 1 damage vuran kart cok güzel oluyor.
    bu komboları 2 kere yedirip hala hayatta kalabildikten sonra zoo tekrar boardı ele gecirdikten sonra uth+buzzard yedirip kart cekmek icin canından feragat eden warlock'u avlayabilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Soulfire ve doomguarda nerf gelmeden kimse zoolock u rahat rahat yenemez.
  • metada zoolock eskisi kadar rabet gormuyor ki bir yerde de oyle olması normal oyun mekanikleri biraz değişti. ayrıca zoolock o kadar da zorlamaz başlangıç kartlarını denk getirirseniz zoo bitik
  • quote:

Orijinalden alıntı: TakeNoPrisoner

metada zoolock eskisi kadar rabet gormuyor ki bir yerde de oyle olması normal oyun mekanikleri biraz değişti. ayrıca zoolock o kadar da zorlamaz başlangıç kartlarını denk getirirseniz zoo bitik

Bitik hali buysa oyunu bırakalım. Şuan en yüksek ranktakilerin yarısından fazlası zoo ile oralara geldi. Twitchten hs oynayanları neredeyse her gün takip ediyorum. Zoo ya karşı rahat rahat kazanabilen bir desteye şahit olmadım.
  • mage aşığı biri olarak freeze mage dışında rankedda hiç bir türlü iş yapmaması üzerine geçen ay zoolock yapmıştım rank 3 e kadar yükselmiştim ama insanlar artık zoolocklara taviz vermıyorlar karşısında warlock gören adam direk başlangıçta aoe speeleri 1mana2 damage kartlarını tutuyor sen zaten 3 manaya kadar boardda mobun kalmayınca doğal olarak draw a card sorunu ortaya çıkıyor mob koyma ve draw a card dengesini tutturamıyorsun

magein tek düzgün alan spelli 6 manada açılırken diğer bütün classların 4 manada 2 manada op aoe spelleri var bu durumuda hala çözemedim.

şuan için handlock daha avantajlı adama zoolock olduğunu inandırırsan 4 manaya kadar rahat rahat gidiyorsun ondan sonrada koparıyorsun maçı zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: 3qzotix

quote:

metada zoolock eskisi kadar rabet gormuyor ki bir yerde de oyle olması normal oyun mekanikleri biraz değişti. ayrıca zoolock o kadar da zorlamaz başlangıç kartlarını denk getirirseniz zoo bitik

Bitik hali buysa oyunu bırakalım. Şuan en yüksek ranktakilerin yarısından fazlası zoo ile oralara geldi. Twitchten hs oynayanları neredeyse her gün takip ediyorum. Zoo ya karşı rahat rahat kazanabilen bir desteye şahit olmadım.

walla hocam kendimin de zoo decki var eskisi kadar kullanmasam da karsıma gelen zoolarda %70 win ile oynuyorum(warrior mage shaman) diyebilirim. ama bu işte biraz da şans meselesi baslangıc kartları vs vs cok onemli.
    handlocka karşı zorlanıyorum daha çok

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 3qzotix

quote:

walla hocam kendimin de zoo decki var eskisi kadar kullanmasam da karsıma gelen zoolarda %70 win ile oynuyorum(warrior mage shaman) diyebilirim. ama bu işte biraz da şans meselesi baslangıc kartları vs vs cok onemli.
    handlocka karşı zorlanıyorum daha çok

Bende olay tam tersi. Handlock oyun başı çok yavaş olduğundan çok rahat yeniyorum, fakat naxx modifiyeli zoo destelere karşı bir çare bulamıyorum. En iyi başlangıç kartları gelse bile %80 kaybediyorum. Masayı temizlemeye kalksan deathrattle ile gelen minionlar sıkıntı çıkarıyor arkadan 2 minion daha koyunca masa eski haline geliyor.

• Warrior whirlwind 1/1
    Axe. 3/2
    Pyromancer 3/2
    Cruel taskmaster. Getirmeye gayret ediyorum

Naxx destekli locklarda nerubian basa bela oluyor sanki ama void terror ile senin nerubian eggleri proclarsan 1 4/4 nerubian 1 3/5 void terror olabilir erken oyunda ya da elinde 1 tane soulfire ı bekleteceksin. Normalde zooda hellfire pek olmasa da ben 1 tane desteme ekledim 2. Seriyi engelleyebilmek için .

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.