Şimdi Ara

Ziraat Genç BANKKART İle Online Alışveriş Yapamıyorum ! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
2
Favori
130.610
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2 sene öncekilerin arkasında yazmaz. Yeni kartların arkasında kredi kartı numarası yazar sol altta hatta cvv numarasının yanında banka veya kredi yazıyorsa anlarsın. bir de atmye gidip kredi kartı özelliğini açtırman lazım eğer varsa öyle bir şey.
  • Kredi karti kapali bende banka kartiyla steamda alisveris olmuyormu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kredi karti kapali bende banka kartiyla steamda alisveris olmuyormu

• Benim kartta eski tip. 4 ay evveline kadar dolar-euro fark etmeden alışveriş yapıyordum. Fakat bu son aylarda tl üzerinden alışveriş red görürken, bazı sitelerden euro ile oyun satın alabiliyorum. Bu arada paypal-twitch de yalan oldu :/ Yani bu durum düzeltilebilir bir şey mi yoksa illa ki kredi kartı şeyine bulaşmak mı gerekiyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: A.Gul

Yeni konu açmayayım burdan sorayım; benim gençkartımda 385 lira limit var 287 liralık alışveriş yapmak istiyorum robotistan.com'dan fakat provizyon hatası veriyor.

Aynisi basima geldi bugun hocam
    Nasil cozdunuz

• Tony Stark kullanıcısına yanıt
    Hocam ben taksitlendirerek ödemek istiyordum fakat olmadı daha sonraki taksitli alışverişlerimde sorun çıkmadı ama bu alışverişimi de tek çekim yapıp sonradan taksitlendirme kullandım. Bilmiyorum kendiliğinden çözüldü galiba tek çekimde zaten sıkıntı yapmıyordu niyeyse taksitli alışverişte bazı sitelerde sıkıntı var :(
  • Aynı sorun bende de var.Bugün ne amazondan bir şey alabildim,ne paypal'ı kullanabildim.Kafayı yemek üzereyim,böyle şaçma ve aptalca bir şey görmedim.
  • 2-3 ay önce bu sorunla ilgili ziraat'i aradığımda yetkili arkadaş, bana artık sadece 3d secure olan sitelerde alışveriş yapabilirsiniz demişti. sebebini sorduğumda da prosedür değişti demişti. hatta bu konuyla ilgili çok fazla şikayet aldıklarını düzeltmeye çalıştıklarını da söyledi ama herhangi bir gelişme olmadı maalesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zamazingo mühendisi

2-3 ay önce bu sorunla ilgili ziraat'i aradığımda yetkili arkadaş, bana artık sadece 3d secure olan sitelerde alışveriş yapabilirsiniz demişti. sebebini sorduğumda da prosedür değişti demişti. hatta bu konuyla ilgili çok fazla şikayet aldıklarını düzeltmeye çalıştıklarını da söyledi ama herhangi bir gelişme olmadı maalesef.

Yahu benimkide aynı kart. Neden bende hiçbir sorun olmuyor da sizde oluyor anlamış değilim ??
  • belirtmeyi unutmuşum benim kartımın kredi kartı özelliği aktif değil. eğer sizde aktifse, fark bundan kaynaklanıyor olabilir. çünkü bildiğim kadarıyla kredi kartı açık olanlarda bir sorun yok.
  • Arkadaşlar bende alışveriş yapamıyorum hepsi burada dan kafayı yiyicem. bilgileri isterken kart üzerindeki isim diyor ona GENÇ yazıyoruz dimi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bashi_Bozuk

Arkadaşlar bende alışveriş yapamıyorum hepsi burada dan kafayı yiyicem. bilgileri isterken kart üzerindeki isim diyor ona GENÇ yazıyoruz dimi.

Ben direk kendi tam ismimi yazıyorum oluyor.
  • Bu kartın taksitli alışveriş için limiti ne? 2000 TL'lik bilgisayar alcam 9 taksitle, bu kartla mümkün mü? (Çok saçma bir soruysa gülmeyin lütfen :) hiç kart kullanmadım henüz)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tanita39 -- 21 Mayıs 2016; 18:10:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nibelungen.zD

Bu kartın taksitli alışveriş için limiti ne? 2000 TL'lik bilgisayar alcam 9 taksitle, bu kartla mümkün mü? (Çok saçma bir soruysa gülmeyin lütfen :) hiç kart kullanmadım henüz)

Yok kardeşim ne gülmesi ya :) Emin ol ki bende çok emin değilim önceden 500 tl yi aşan bir şey almayı hiç denemedim. Eğer bilgili arkadaşlar varsa bilgilendirebilirler... :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nibelungen.zD

Bu kartın taksitli alışveriş için limiti ne? 2000 TL'lik bilgisayar alcam 9 taksitle, bu kartla mümkün mü? (Çok saçma bir soruysa gülmeyin lütfen :) hiç kart kullanmadım henüz)

500 tl limitli kart ile 2000 tllik bilgisayarı alamazsın kardeşim. Kendimden örnek vereyim. 3 ay önce 2500 tl bilgisayar topladım ama ödeme konusunda sıkıntı yaşadım. 1200 tl nakitim vardı. gençkart 500 tl limiti 5 taksite bölüp ödeme yaptım. 1700 lirasını ödemiş oldum. Gidip garanti bankasından kredi kartı çıkarttım yine 500 tl limit ile. (Öğrenci olduğumuz için bankalar daha fazla limitli kart vermiyorlar.) Onu da 3 taksitle ödedim. 2200 tl ödemiş oldum. Kalan 300 lirayı da devlet kredisi zamanı gelmişti ona denk geldi şükür. 400 lirayı bankadan çektim 300 lirasını nakit olarak verdim. Böylece 2500 tl ödemiş oldum. Sonraki aylarda ödemeye başladım. Yani tek bi karttan taksitli alış veriş yapmak istiyorsan 2000 tllik, kredi kartının 2000 tl limiti olması lazım. O da biz öğrencilerde yok malesef. Ben de bu yöntemle çözmüş oldum sorunumu. gelecek ay da bankaya olan borcum bitmiş olacak. Ama benim durumumda nakit önemliydi. Nakit olmasa alamazdım. Kolay gelsin sana

• ben ziraat bankasına gittim. 3d secure onaylaması olmayan sitelerden alışveriş yapamıyorum ne yapmalıyım diye. çağrı merkezlerinden (şubelerden değil telefonla) secure ayarına ekleme yapabiliyorsunuz dedi. bende aradım bugün dediki kredi kartı olmadığı için işlem yapamazsınız dedi. ( gıcık oldum)
    yarın sabah gibi tekrar arayacağım.
    isteyen arasın "444 00 00" 3d security kullanmayan sitelerde kartımı kullanmak istiyorum diyin. biraz kurcalayın.

güncelleme

0850 220 00 00 numarayı aradım arkadaşlar internet bankacılığı için. sonra internet alışverişi hizmetlerimi ne öyle bir menüye girdim.(5e bastım sanırım) müşteri temsilcisine bağlanıp derdimi anlattım. konuşmayı aktarıyorum aynen.
    -ben:" 3d secure geçerli olmayan sitelerde alışveriş yapabilmek için ne yapmam gerekiyor?"
    -temsilci:" 3d secure ayarlarınızı güncellemeniz lazım."
    2 3 dk bekledim bilgilerime erişti vs.
    -temsilci:" işleminiz tamamlandı 24 içinde aktif olacaktır dedi."
    -ben:"paypal kullanabileceğim değil mi bundan sonra 1 kaç aya kadar google playde paypal kullanabiliyordum şimdi kullanamıyorum"
    -temsilci: "24 saat içinde tekrar deneyin" dedi

şimdi arayıp deneyin arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustacix -- 26 Mayıs 2016; 21:50:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mustacix

ben ziraat bankasına gittim. 3d secure onaylaması olmayan sitelerden alışveriş yapamıyorum ne yapmalıyım diye. çağrı merkezlerinden (şubelerden değil telefonla) secure ayarına ekleme yapabiliyorsunuz dedi. bende aradım bugün dediki kredi kartı olmadığı için işlem yapamazsınız dedi. ( gıcık oldum)
    yarın sabah gibi tekrar arayacağım.
    isteyen arasın "444 00 00" 3d security kullanmayan sitelerde kartımı kullanmak istiyorum diyin. biraz kurcalayın.

güncelleme

0850 220 00 00 numarayı aradım arkadaşlar internet bankacılığı için. sonra internet alışverişi hizmetlerimi ne öyle bir menüye girdim.(5e bastım sanırım) müşteri temsilcisine bağlanıp derdimi anlattım. konuşmayı aktarıyorum aynen.
    -ben:" 3d secure geçerli olmayan sitelerde alışveriş yapabilmek için ne yapmam gerekiyor?"
    -temsilci:" 3d secure ayarlarınızı güncellemeniz lazım."
    2 3 dk bekledim bilgilerime erişti vs.
    -temsilci:" işleminiz tamamlandı 24 içinde aktif olacaktır dedi."
    -ben:"paypal kullanabileceğim değil mi bundan sonra 1 kaç aya kadar google playde paypal kullanabiliyordum şimdi kullanamıyorum"
    -temsilci: "24 saat içinde tekrar deneyin" dedi

şimdi arayıp deneyin arkadaşlar.

Hocam sorunun halloldu mu bende arayıp senin dediklerini yaptım aktif ediyoruz şimdi dediler yarın deneyeceğim artık

• Kampuskart ile internetten 2000TL den fazla olan ürünÜ nakit olara satın alabliyormuyuz??
  • Skalter kullanıcısına yanıt
    dene hocam benim kart eskiydi. değiştirdim yenisiyle kredi kartlısını aldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustacix

dene hocam benim kart eskiydi. değiştirdim yenisiyle kredi kartlısını aldım

Hemen değiştiriyorlarmı peki ne kadar bekledin
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.