Şimdi Ara

Zippo çakma sıkıntısı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
24.712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Zippo alalı 2 hafta falan oluyor. Neyse işte ilk aldığım gazı bitti, bende yeni gaz aldım, evde doldurdum.
    Yalnız ben gaz dolumu yaptıktan sonra bazen tek cakışta yanmamaya başladı.
    Ben gaz doldurmadan, sıfır halinde yani böyle bir şey olmamıştı hiç.

Şimdi diyeceksiniz ki, aldığın gaz sahtedir. Buna pek ihtimal vermiyorum çünkü Ankara'da Zippo ismiyle özdeşleşmiş birinden aldım gazı (belki biliyorsunuzdur, Kızılay Eylül'deki amcadan aldım).
    Şimdi sıfır daha 1-2 haftalık Zippo, gazı da orjinal, ee derdi ne olabilir bunun?
    Yoksa normal bir durum mudur bu? Çünkü dediğim gibi her zaman olmuyor, belki 10 cakışta 1, en fazla 2 kere oluyor.

Ayrıca sormak istediğim bir soru da, ben bunu alırken ayriyetten bi garanti belgesi almadım. Fatura da almadım.
    Birisine sordum, kutusunun içindedir dedi. Kutusunun içindeki kağıt da kullanma klavuzu gibi bir şey. Yani garantiyle ilgili bir şey yazmıyor.
    Yalnız internetten öğrendiğime göre garanti belgesinde kırmızı bir şerit oluyormuş. Bu bahsettiğimiz kağıtta da bu kırmızı şerit var. Acaba garanti belgesi bu kağıt mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi udjat -- 4 Ekim 2012; 23:05:50 >

• Güzel doldurmamımışsındır. İlk dolduruşta alttaki vida ile de oynamıştı aldığım yer.
  • Yarım saat önce yine doldurdum yine aynı sorun devam etmekte. Ucundan damlayana kadar doldurdum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: udjat

Yarım saat önce yine doldurdum yine aynı sorun devam etmekte. Ucundan damlayana kadar doldurdum.
    Valla benim Zippo'nun gazı ortalama 1 hafta gidiyor.
  • Doldurduktan sonra biraz bekle oyle dene
  • quote:

Yarım saat önce yine doldurdum yine aynı sorun devam etmekte. Ucundan damlayana kadar doldurdum.
    10 çakışta 1-2 defa mı yanıyor yoksa 1-2 defa yanmıyor mu?
  • Google da aramayı denedinimiz sorunu ya da aldığınız yeri? Aynı sorunu yaşamışlar vardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zmpprz

Google da aramayı denedinimiz sorunu ya da aldığınız yeri? Aynı sorunu yaşamışlar vardır.
    Orjinal zippoların gazı yoktur zaten. Benzin kullanılır siz neyin kafasını yaşıyorsunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fAlleNzwOw

Orjinal zippoların gazı yoktur zaten. Benzin kullanılır siz neyin kafasını yaşıyorsunuz ?

Alıntıları Göster
    ben de eskiden güzel çakardım ama artık çakamıyorum

• doldursanda gazı uçuyor yani 2 haftada içinde ful dolu gaz uçar
    bunlar böyle
  • Doldurduktan sonrayla pek alakalı olacağını sanmıyorum, çünkü bu sorun sadece doldurduktan sonra değil, doldurduktan 2 gün sonra da devam ediyor.

10 cakışta 1-2 defa yanmiyor.

Google'da aradım ama bire bir sorumun cevabını bulamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: baris195

doldursanda gazı uçuyor yani 2 haftada içinde ful dolu gaz uçar
    bunlar böyle
    Ucundan damlayana kadar doldurduğun için yanmıyor olabilir ucundan damlayana kadar doldurmak yanlış bir hareket.. Başka bir olasılık da benzini doldururken altındaki vidayı gevşetmiş olabilirsin onu çok zorlamadan sıkıştır biraz. Bu ikisini kontrol etmeni tavsiye ederim. Eylülden ben de çok zippo aldım sıkıntı çıkmadı hiç. Garanti belgesi sıkıntı değil olmasa bile bakıyor zaten yetkili satıcı olan her yer onu kafaya takma.
  • Az önce altındaki vidayla oynamaya çalıştım ama acamadim bile. Elimdeki tornavida tam uygun değildi ama yine de açabilecek bi tornavidaydı. Baktım olmuyor bende zorlanmadım daha fazla.
    Yani oldukça sıkı gibi durmakta vida.

Yarın önce Eylül'deki amcaya götüreyim, sonra da ona göre aldığım yere gideyim. Çünkü alevi de fazla yüksek yanıyor gibime geliyor, bi elden geçsin.
  • quote:

Az önce altındaki vidayla oynamaya çalıştım ama acamadim bile. Elimdeki tornavida tam uygun değildi ama yine de açabilecek bi tornavidaydı. Baktım olmuyor bende zorlanmadım daha fazla.

Yarın önce Eylül'deki amcaya götüreyim, sonra da ona göre aldığım yere gideyim. Çünkü alevi de fazla yüksek yanıyor gibime geliyor, bi elden geçsin.

Fitilini kontrol et fitili çevreleyen metal çeperden daha mı uzun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: welmour

quote:

Az önce altındaki vidayla oynamaya çalıştım ama acamadim bile. Elimdeki tornavida tam uygun değildi ama yine de açabilecek bi tornavidaydı. Baktım olmuyor bende zorlanmadım daha fazla.

Alıntıları Göster
    Abi ne gazı benim bildiğim gaz yerine benzin kullanılır. Zippom en az 2 yıl takır takır çalışmıştı hiç gaz doldurmadım, ki doğrusu benzin diye biliyorum.

• quote:

Zippo alalı 2 hafta falan oluyor. Neyse işte ilk aldığım gazı bitti, bende yeni gaz aldım, evde doldurdum.
    Yalnız ben gaz dolumu yaptıktan sonra bazen tek cakışta yanmamaya başladı.
    Ben gaz doldurmadan, sıfır halinde yani böyle bir şey olmamıştı hiç.

Şimdi diyeceksiniz ki, aldığın gaz sahtedir. Buna pek ihtimal vermiyorum çünkü Ankara'da Zippo ismiyle özdeşleşmiş birinden aldım gazı (belki biliyorsunuzdur, Kızılay Eylül'deki amcadan aldım).
    Şimdi sıfır daha 1-2 haftalık Zippo, gazı da orjinal, ee derdi ne olabilir bunun?
    Yoksa normal bir durum mudur bu? Çünkü dediğim gibi her zaman olmuyor, belki 10 cakışta 1, en fazla 2 kere oluyor.

Ayrıca sormak istediğim bir soru da, ben bunu alırken ayriyetten bi garanti belgesi almadım. Fatura da almadım.
    Birisine sordum, kutusunun içindedir dedi. Kutusunun içindeki kağıt da kullanma klavuzu gibi bir şey. Yani garantiyle ilgili bir şey yazmıyor.
    Yalnız internetten öğrendiğime göre garanti belgesinde kırmızı bir şerit oluyormuş. Bu bahsettiğimiz kağıtta da bu kırmızı şerit var. Acaba garanti belgesi bu kağıt mıdır?

dostum normaldir illa ilk çakışta yanacak diye birşey yok.. çok benzin doldurduğun içinde olabilir bu ağzından damlayana kadar doldurma.. 2 hafta olmuş diyorsun çakmak taşı eskimiştir biraz ve fitilde sıfır gibi değildir şuan sonuçta.. normal yani takma kafana bu kadar..

• quote:

quote:

Hayır daha kısa 2mm kadar.
  • quote:

quote:

quote:

Hayır daha kısa 2mm kadar.

Alıntıları Göster
    ya benim zipponun iç mekanizmasında bir parça kırıldı. İzmirde ücretsiz neresi yapar illa istanbula mı gitmek lazım çakmağı ücretsiz tamir etmeleri için..

• quote:

Orijinalden alıntı: bozkurt35

ya benim zipponun iç mekanizmasında bir parça kırıldı. İzmirde ücretsiz neresi yapar illa istanbula mı gitmek lazım çakmağı ücretsiz tamir etmeleri için..

İç mekanizmanın ömür boyu garantisi var. Bu yüzden ücret talep etmezler gibime geliyor yani yetkili bir bayi olduktan sonra.

Bu arada yukarıdaki arkadaşın sorusuna gelecek olursak bunlar normal şeyler. Sıkıntı etmene değmez. 1 çakışta ya da 2 çakışta yansın, randıman alıyorsan sıkıntı yok. Bende de yapıyor bazen öyle. Gazı azken ya da taşı bitmek üzereyken özellikle sıkça yapıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mialonde

quote:

Orijinalden alıntı: bozkurt35

İç mekanizmanın ömür boyu garantisi var. Bu yüzden ücret talep etmezler gibime geliyor yani yetkili bir bayi olduktan sonra.

Bu arada yukarıdaki arkadaşın sorusuna gelecek olursak bunlar normal şeyler. Sıkıntı etmene değmez. 1 çakışta ya da 2 çakışta yansın, randıman alıyorsan sıkıntı yok. Bende de yapıyor bazen öyle. Gazı azken ya da taşı bitmek üzereyken özellikle sıkça yapıyor.

hocam her orijinal zippo satan yetkili yer bu işle ilgilenir mi? ben genel merkezin istanbulda olduğunu tamirlerin orada olduğunu duymuştum..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.