Şimdi Ara

Zigbog®«««««« lcd panel »»»»»Ayrıntılı Anlatım (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
316
Cevap
4
Favori
40.445
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orjinalden alıntı: helezon
    Arkadaşlar bende bu grafik lcd den yaptım (128x64 pixel). LCD Studio programını kullanıyorum. Fakat ekranda her ne hikmetse ikiye bölünme var... Yani ortaya bir saat koyduğumda ortasında sapmalar parçalanmalar kaymalar oluyor... Sizde de böyle bir sorun varmı acaba? Bilgisi olan arkadaşlara seslenmek istedim... Kolay gele...

evt birçok yeni sistem kullanan kişide bu problem var.. lcd anakarttan gelen veri hızını algılayamıyor.. biraz da yazılımsal bir sorun sayılabilir.. lcdhype programında bunun ayarı var ama o programda ekran hazırlamak oldukça güç.. hazırlar var sitede ben bi kaç ekranı o sitedeki örnek kodları kullanarak bişiler çıkardım..
  • Grafik lcd yapıcamda msnden yardım gerekiyor alc-hack@hotmail.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Khan Ayaz -- 16 Temmuz 2008; 14:34:52 >
  • Ben de yaptım 20x4 şemaya göre lehimledim çalıştırınca ekranda bol bol $ işareti çıkıyor...Parayı da pek sevmem ama .. Nerde hata var acaba?
  • arkadaşlar 1100 ekranından yapacaım da yardımcı ollurmusunuz lütfen
  • slm arkadaslar bu konu ahkkında fazla bılgım yok mazur gorun ama arastırdım ve tam bır sonuc bulamadım:Bu thermaltake medıa lap bılın varmı onda bole hdd,cpu ısısı,rem kullanımı,veya daha degişik seyler ekleme ımkanımız varmı eger varsa ben alıcam cunku kumandası felan var baya guzel bır urun sızın cvpınızı beklıyorum veya o medıa lap kıtı ıle neler yapabılırım
  • quote:

Orjinalden alıntı: SysEdit
    Ben de yaptım 20x4 şemaya göre lehimledim çalıştırınca ekranda bol bol $ işareti çıkıyor...Parayı da pek sevmem ama .. Nerde hata var acaba?

ya sıra karışmıştır ya da data kablolarında(lptye 2-9 arası bağlanan) bir kısadevre mevcuttur..

quote:

Orjinalden alıntı: can_1981_
    arkadaşlar 1100 ekranından yapacaım da yardımcı ollurmusunuz lütfen

ekran hakkında neler biliyorsan paylaş yardımcı olmaya çalışalım..

• çok güzel olmuş
  • slm arkadşlar bende lcd panel yapmayı düşünüyorum ama 13 yaşında olduğum için fazla para harcayamam bu zigbog abinin enbaşta anlattığı lcd için elektronikçiye gittiğimizde ne diyeceğiz 16 pinli lcd mi deyeceğiz ve bunun fiyatı nekadardır en fazla 10 ytl verebilirim şimdiden teşekkürler
  • 2x16 karakter lcd dersen tamamdır.. ist-karaköyde fiyatı ortalama 7-10 ytl
  • quote:

Orjinalden alıntı: necoinside

2x16 karakter lcd dersen tamamdır.. ist-karaköyde fiyatı ortalama 7-10 ytl

saol necbettin abi bu arada seni facebooka ekledim
  • Arkadaşlar bendede HY-1602B-801 serisine ait 16x2 Mavi Karakter LCD var.Herşeyini tamam ama sadece ekrana mavi arka plan geliyor.Bios üzerinden yapmam gereken bir ayar varmı?Yoksa bu LCD ilk baştaki bağlantı şemasını desteklemiyormu?
  • karakter lcd olduktan sonra desteklemiyor diye bişey yok.. bios üzerinde lpt portun açık olması, 378 port a ayarlı olması ve mükünse ecp+epp seçili olması gerek.. yazılımda da ayarlarından yine hd44780.dll seçilmeli çıkış olarak lpt port seçili olduğu kontrol edilmeli..
  • Anlattığın herşeyi yaptım zatende,ekranda normalde 1 satırda haneler kendini belli ediyor.(Program Açılmayana KADAR)Ama bunda hiç bişey yok.Sadece arka aydınlatma çalışıyor.Herhalde LPT kablomda bişey var
  • data uçlarında karışıklık ya da kısadevre vardır..
  • Bu arada IC2 kısımlı bölüm çok ısındı.Daha sonra ısınma durumu geçti(LPT ayarları yapılınca).Bugün tekrardan denicem.Teşekkürler
  • ısınma olduysa yanmış olma ihtimali yüksek..
  • Bozulması zor çünkü ekrana mavi görüntü geliyor ve kablo oynandıkça karakterler çıkıyor meydana.
  • yine de bozulması zor değil aksine çok kolay..
    ama kablo oynadığı zaman meydana çıkanların karakter olduklarını sanmam..
    lcdye en baştan veri gelmesi gerek görüntü için..
    örn normalde çalışan lcdnin kablosunu çıkarıp geri taksan görüntü kesilir bi daha gelmez.. taaki programı kapatıp tekrar başlatana dek..
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Abi sen anlamıyon benim dediğimi.Kabloları oynadıkça çalıştığına dair gelen tek sıra karakterler yanıyor ama gidiyor hemen.Sence sorun nerede?
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.