Şimdi Ara

zift nasıl çıkar? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
92.748
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Gaz yağı kesin ve en etkili çözümdür. Gaz yağının bulunamadığı durumlarda mazot tercih edilmelidir.

Bir süngeri gaz yağına batırıp güzelce sürersiniz bir süresonra zift akmaya başlar.

Yıkamacılar komprasöre gaz yağı şişesi bağlayıp püskürtürler.

Gaz yağını arabadan nasıl çıkaracağım diye derde düşmeyin. Eskiler gaz yağını arabayı parlatmak için kullanırlar. Yani gaz yağı parlatmada çok etkilidir.

Siz zifti çıkarttıktan sonra arabayı yıkayınca gaz yğı falan kalmaz zaten.
  • Gazyağı iyidir ama bulmak biraz sorun olabiliyor, eskisi gibi heryerde satılmıyor artık.
    Ayrıca gazyağını sulandırıp cama sürerseniz yağmur kaydırıcı olarakta kullanabilirsiniz.
  • en güzel yöntem gazyağı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sulphur

benzinlede silebilirsin.

Ama gazyağını öneririm.

Hatta ben tinerle sildim boyaya hiç birşey yapmadı. Çünkü arabanın tavanına kadar gelmişti zift. (yanınızdan son hız kamyon geçerse...)

Sana yağla çıktığınıda duymuştum ama güldürtme kendine

Ama hangi uygulamayı yaparsan yap aracı bol suyla yıka.

Evet sanayağı ile çıkıyor. Sanayağı sıcakta zifti çözüyor. boyaya Hiçbir zararı yok
  • Az önce Nissan Qashqai aracımın tüm zift izlerini 10 dakikada 1 adet nokta kalmayacak şekilde temizledim. Aracım 2011 model ve üzerideki ziftler en aşağı 3 yıllıktılar. Çözümüm ise sentetik tiner ile oldu.
    Üstüpüye tineri döküp tüm izlere uyguladım. En son ize uyguladıktan hemen sonra en başa dönüp sildim çok basit oldu. Herkese kesinlikle tavsiye ederim. Açık alanda yaparsanız daha az kokusuna maruz kalırsınız. En son olarak da nemli bezle sildim aracımı. Herkese Kolay Gelsin.
  • KESİNLİKLE OKUYUN
    Buradaki yorumları okudum. Yıkamacıya gittim. O da gaz yağıyla geçiririm dedi. Bende büyük bir endişeyle tamam dedim ve işleme başladı. Önce gaz yağını spreyle sıktı ve aynı anda zift tereyağı gibi akmaya başladı. Sonra bulaşık süngeri yumuşak kenarı ile arabayı tamamen silmeye başladı. Benim aracımın her yerine bulaşmıştı çünkü. 10 dk sonra aracı köpük ve suyla yıkadı. Sonra baktık ki hiçbir şey kalmadı. 30 dk da işlem bitti. Daha sonra aracı kontrol ettim. Aracı çam ağacı altına durdurduğum için nokta nokta lekeler olmuş. Zift değil kesinlikle. Aracın her yerine uygulamaya gerek yokmuş aslında. Ben o lekeleri de zift sanmıştım. Zift resmen simsiyah yağ gibi aşağı doğru aktı. Ama ağaç lekeleri kaldı. Meğersem özellikle çam ağaçları altına durdurmamak lazımmış. Mayıs haziran temmuz gibi dönemlerde ağlayan ağaçlar mı yoksa ağaçların ağlayan dönemi mi gibi bir durum varmış. Yada benim altına durdurduğum ağaca özel bir durum bilemiyorum. Ama kesinlikle zift değil bu çok net. Çünkü zift nokta nokta bile olsa aktığını gördük. Ki zaten siyah renkte. Diğerleri sarımsı bir renge sahip. Yıkamacı dedi ki: Git boyacıya (kaportacı değil) pasta cila ile çıkarır dedi. Gittim adam 200 TL ye her yerini temizlerim ve araç cillop gibi parlar dedi. Bu hafta içi götüreceğim. Yine endişeliyim ama adam çıkarırım dedi. Şimdilik zift sorunu ortadan kalktı çünkü rezalet bir görüntü vardı araçta. Siyah kılcal çizgiler noktalar vsvs. Acayip moralim bozulmuştu. Size tavsiyem zift gördüğünüzde ''--ya şimdi kim geri dönecek veya güzergah değiştirecek'' demeyin. Gittiğiniz yol 100 km uzasa dahi o yola girmeyin. Karda olacaksınız. En önemlisi canınız sıkılmayacak.

NOT:
    1. Zift bulaştıktan 7 gün sonra gittim. Ne kadar erken giderseniz o kadar iyi. Taze olursa yıkama bile geçirebilirmiş. Ama kurusa dahi gaz yağı çok iyi temizledi.
    2. Aracınızı ağaç altına durdurmayın sakın. Hangi ağaç olursa olsun. Üzüm asması veya meyve ağacı bile olsa.
    3. Bir arkadaşım bina inşaatı yakınına durdurmuştu arabasını. Çok yakın olmasa da sıva badana gibi işlemler yapılırken rüzgar alıp onları aracın üzerine nokta nokta yapıştırmış. Bildiğin küçük küçük çimento lekeleri kum lekeleri resmen YAPIŞMIŞ. O ne yaptı bilmiyorum ama. Aracınızı inşaat olan bir yerin yakınına durdurmayın bunun sonucu çok daha kötü. Elbet bunlara çözüm bulunur ama gittiğiniz usta iyi olmayabilir vsvsv. O yüzden bu dediklerimi yapın kafanız rahat olsun.
    4. Ben bu hafta araç çadırı alacağım. Uygun bir park yeri buldum aslında ama artık işimi garanti altına alacağım.
    5. Bu sebeplerden ötürü aracınızdaki boyada sorun olursa veya boya yapmak zorunda kalırsanız aracınızın değeri düşer. Alan adama anlatamazsınız .Türkiye de boyalı araca bakış açısını biliyorsunuz. Kazasız olsa bile.

SELAMLAR

• KESİNLİKLE OKUYUN
    Buradaki yorumları okudum. Yıkamacıya gittim. O da gaz yağıyla geçiririm dedi. Bende büyük bir endişeyle tamam dedim ve işleme başladı. Önce gaz yağını spreyle sıktı ve aynı anda zift tereyağı gibi akmaya başladı. Sonra bulaşık süngeri yumuşak kenarı ile arabayı tamamen silmeye başladı. Benim aracımın her yerine bulaşmıştı çünkü. 10 dk sonra aracı köpük ve suyla yıkadı. Sonra baktık ki hiçbir şey kalmadı. 30 dk da işlem bitti. Daha sonra aracı kontrol ettim. Aracı çam ağacı altına durdurduğum için nokta nokta lekeler olmuş. Zift değil kesinlikle. Aracın her yerine uygulamaya gerek yokmuş aslında. Ben o lekeleri de zift sanmıştım. Zift resmen simsiyah yağ gibi aşağı doğru aktı. Ama ağaç lekeleri kaldı. Meğersem özellikle çam ağaçları altına durdurmamak lazımmış. Mayıs haziran temmuz gibi dönemlerde ağlayan ağaçlar mı yoksa ağaçların ağlayan dönemi mi gibi bir durum varmış. Yada benim altına durdurduğum ağaca özel bir durum bilemiyorum. Ama kesinlikle zift değil bu çok net. Çünkü zift nokta nokta bile olsa aktığını gördük. Ki zaten siyah renkte. Diğerleri sarımsı bir renge sahip. Yıkamacı dedi ki: Git boyacıya (kaportacı değil) pasta cila ile çıkarır dedi. Gittim adam 200 TL ye her yerini temizlerim ve araç cillop gibi parlar dedi. Bu hafta içi götüreceğim. Yine endişeliyim ama adam çıkarırım dedi. Şimdilik zift sorunu ortadan kalktı çünkü rezalet bir görüntü vardı araçta. Siyah kılcal çizgiler noktalar vsvs. Acayip moralim bozulmuştu. Size tavsiyem zift gördüğünüzde ''--ya şimdi kim geri dönecek veya güzergah değiştirecek'' demeyin. Gittiğiniz yol 100 km uzasa dahi o yola girmeyin. Karda olacaksınız. En önemlisi canınız sıkılmayacak.

NOT:
    1. Zift bulaştıktan 7 gün sonra gittim. Ne kadar erken giderseniz o kadar iyi. Taze olursa yıkama bile geçirebilirmiş. Ama kurusa dahi gaz yağı çok iyi temizledi.
    2. Aracınızı ağaç altına durdurmayın sakın. Hangi ağaç olursa olsun. Üzüm asması veya meyve ağacı bile olsa.
    3. Bir arkadaşım bina inşaatı yakınına durdurmuştu arabasını. Çok yakın olmasa da sıva badana gibi işlemler yapılırken rüzgar alıp onları aracın üzerine nokta nokta yapıştırmış. Bildiğin küçük küçük çimento lekeleri kum lekeleri resmen YAPIŞMIŞ. O ne yaptı bilmiyorum ama. Aracınızı inşaat olan bir yerin yakınına durdurmayın bunun sonucu çok daha kötü. Elbet bunlara çözüm bulunur ama gittiğiniz usta iyi olmayabilir vsvsv. O yüzden bu dediklerimi yapın kafanız rahat olsun.
    4. Ben bu hafta araç çadırı alacağım. Uygun bir park yeri buldum aslında ama artık işimi garanti altına alacağım.
    5. Bu sebeplerden ötürü aracınızdaki boyada sorun olursa veya boya yapmak zorunda kalırsanız aracınızın değeri düşer. Alan adama anlatamazsınız .Türkiye de boyalı araca bakış açısını biliyorsunuz. Kazasız olsa bile.

SELAMLAR

• yeni zift dökülmüş köy yolu ve yaklaşık zorunlu 5 km yolculuk ve araba kapı içine kadar zift, 3 saat yolculuk sonunda yıkamacıya götürdüm kimyasalla çıkarttılar vb... 1,5 saat sonra arabayı aldım, frenler balataları şişmiş mi nedir frenler çalışmıyor ve gacır gucur ötüyor, ertesi gün bindim gacırtı yok ancak frenler hala randımanlı değil, önerisi olan var mı?
  • Frenlere balata temizleyici sıkabilirsiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arşivde cevap bulunsun,
    tamircime gittim test sürüşüne çıktık, iki defa abs yi devreye alacak şekilde fren yaptık problem bitti
  • Çamurlukları nasl temizlyecez bnde heryerini mazotla sildim gecti ama davlumbaz tam gecmedi orayı bile sildim usrnmeden mahfoldum heryerm mazot oldu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kimse bahsetme iş WD40 bu işin en güzel çözümü. Denediğimizde çok rahat çıkarmıştı bir de zararı yok.

• wd40 benzeri loctite multispray ile 1 aylık olan ziftleri bile çıkardık

• Selam arkadaşlar ben bir beze mazot döktüm ve tüm noktaları tek tek sildim ve hiç birşey kalmadı aracım beyaz renk. Diğer renklerde renk açması yapabilir ama beyazda hiç bir sorun kalmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bloomber -- 2 Ekim 2018; 12:41:21 >
  • bloomber B kullanıcısına yanıt
    Mazot araca birşey yapmaz.Boyayı etkilemez.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.