Şimdi Ara

Zidoo Z9S , Z10 , Z1000 ve UHD 2000 HDR Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1296 Chipsetli ) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.340
Cevap
34
Favori
185.071
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ona bakmak istiyorum ben de.

4k avr, 4k TV sonucunu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: stone2003

Zidoo AliExpress de 11.11 de indirim yapacak mı acaba?
    indirim yapsa ne olacak dolar ufak ufak yükseliyor,6 civarı olur 11.11'de bizim dövizle indirimli birşey olmamız artık olası değil,ne alıyorsanız alın kurtulun..
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadays

Dün akşam yine beni mest etti pe II nin ilk iki bölümünü seyrettim seyredenler bilir ikinci bölüm dağlar o dağ çekimleri hep geniş açılı yağ gibi demek alete hakaret olur tarif edecek kelime bulamıyorum bravo zidooya yapmış beee
    zidoo'nun yaptığı pek birşey yok hocam,işlemci sağolsun,zidoo şimdilik ürünü 170.-usd'dan çakmanın peşinde
  • aykutx kullanıcısına yanıt
    aynen bende merak ediyorum
  • zidoo ların hangisinde DOLBY ATMOS DESTEĞİ VAR ACABA ?

ayrıca 8 tb 4k film kimden tedarik edebilriz ücretli ? en iyi kim yapıyor bu işi

ve tv ye bağlayıp usb den oynatma ile HARİCİ MEDYA OYNATICIDAN OYNATMA ARASINDA FARK VAR MIDIR ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: complete_

zidoo'nun yaptığı pek birşey yok hocam,işlemci sağolsun,zidoo şimdilik ürünü 170.-usd'dan çakmanın peşinde

Alıntıları Göster
    Ayni chip i kullanan benim sadece bildiğim 5 cihaz daha var ama hiç de isler yolunda gitmiyor

Yazılım olmadan boş chip koymak la olmaz bu isler
  • aykutx kullanıcısına yanıt
    ocean72 kullanıcısına yanıt
    Bu mesajın yanıtını Realtek 1296 chipsetli ilk Zidoo modeli olan Zidoo X20 incelemesinde yazmıştık zaten.

Çünkü Zidoo X20'nin görüntü kalitesini üzerinde geldiği ilk yazılımlı haliyle dahi Apple TV 4K'dan bir tık daha iyi bulmuştu eraycelik80.

Bu yüzden ben Zidoo Z9S içinde aynı tespitlerin olacağını düşünüyorum şahsen.Ama bekleyip görelim yine de...
  • complete_ kullanıcısına yanıt
    Bu görüşe katılmıyorum ve bunu da şöyle izah edeyim :

Z9S'in daha da ucuz olması bir son kullanıcı olarak benimde her zaman için arzuladığım birşey ama piyasaya bakıldığında hiçde öyle çakmanın peşinde gibi olan bir firma gibi gözükmüyor Zidoo.

Hemen bir örnek verelim :

Mesela Dune HD Pro 4K modeli chipset açısından bir önceki Realtek 1295'i (Revizyon B) kullanmasına rağmen Zidoo Z9S'in nerdeyse iki katı fiyatına ( yani 310$'a ) satılıyor.Tamam Netflix desteği var Dune'da ve Dune cihazlarının yıllardır kabul görmüş bir yazılım stabilitesi olduğu biliniyor.Tamam da bu cihaz yazılım anlamında neden hâlâ istenen seviyede değil o zaman ? Hani yılların firmasıydı Dune , ben dahil herkez Dune'un yazılım stabilitesini , Yadis afişlemesini konuşurdu. Neden taşlar şimdiye dek rayına oturmadı Realtek chipsetli cihazlarında ?

Sebebi belli : Herşey donanımla olmuyor maalesef.Chipseti tanımak , tecrübe sahibi olmak ve bunları yazılımlara aktarabilmek gerçekten önemli.Bunu aktarırken de iyi bir yazılım grubu kurmak ve bu işe ciddi anlamda bir bütçe ayırmak zorundasınız ki kurduğunuz kadronun bir kısmı cihaz yazılımıyla uğraşırken , diğer kısmı da Home Theatre , Music 3.0 gibi uygulamaları geliştirsin.İşte Zidoo bunu yapmaya çalışıyor.

Aynı şeyi Dune'da da yaşadık yıllar önce.Yazılımları iyiydi ve cihazlar çok stabildi ama fiyatta ona göre gallaviydi arkadaş.

Zidoo'ya bu açıdan bakarsak bana göre olumlu yönde mesafe katediyor.En azından cihazları fiyat açısından daha ulaşılabilir seviyelerde.Bu sadece Dune'a karşı değil , Eweat'e karşı da öyle , Zappiti'ye karşı da öyle.

Diğer yandan görüntü anlamında nerdeyse zirveye oynayan bir konumda sayılır.

Gelin çok konuşulan iki cihazın fiyat kıyaslamasına yapalım bir de.

Zidoo Z9S : Realtek 1296 Chipset / 168$

Dune HD Pro 4K : Realtek 1295 Chipset (RevizyonB) / 310$

Aradaki 142$ farkı sadece Netflix desteğinden dolayı mı eski chipsetli bir cihaza vereceğim , yok öyle bir mantık.

Benim mantalitem belli arkadaş , en iyi fiyata en iyi görüntüyü veren ( yani fiyat-performans ürünü ) cihazlar almak.

Bu açıdan bakılırsa da Zidoo Z9S modeli daha mantıklı bir tercih ve firma yeni chipsetli , yazılımı daha stabil olan bu yeni cihazını emsallerine göre de uygun bir fiyata satıyor bence.

Tabii ki gönül ister 100$a satılsın ve daha ulaşılabilir olsun ama maalesef herşey umut edildiği gibi olmuyor işte...

• quote:

Orijinalden alıntı: Papirus

Bu görüşe katılmıyorum ve bunu da şöyle izah edeyim :

Z9S'in daha da ucuz olması bir son kullanıcı olarak benimde her zaman için arzuladığım birşey ama piyasaya bakıldığında hiçde öyle çakmanın peşinde gibi olan bir firma gibi gözükmüyor Zidoo.

Hemen bir örnek verelim :

Mesela Dune HD Pro 4K modeli chipset açısından bir önceki Realtek 1295'i (Revizyon B) kullanmasına rağmen Zidoo Z9S'in nerdeyse iki katı fiyatına ( yani 310$'a ) satılıyor.Tamam Netflix desteği var Dune'da ve Dune cihazlarının yıllardır kabul görmüş bir yazılım stabilitesi olduğu biliniyor.Tamam da bu cihaz yazılım anlamında neden hâlâ istenen seviyede değil o zaman ? Hani yılların firmasıydı Dune , ben dahil herkez Dune'un yazılım stabilitesini , Yadis afişlemesini konuşurdu. Neden taşlar şimdiye dek rayına oturmadı Realtek chipsetli cihazlarında ?

Sebebi belli : Herşey donanımla olmuyor maalesef.Chipseti tanımak , tecrübe sahibi olmak ve bunları yazılımlara aktarabilmek gerçekten önemli.Bunu aktarırken de iyi bir yazılım grubu kurmak ve bu işe ciddi anlamda bir bütçe ayırmak zorundasınız ki kurduğunuz kadronun bir kısmı cihaz yazılımıyla uğraşırken , diğer kısmı da Home Theatre , Music 3.0 gibi uygulamaları geliştirsin.İşte Zidoo bunu yapmaya çalışıyor.

Aynı şeyi Dune'da da yaşadık yıllar önce.Yazılımları iyiydi ve cihazlar çok stabildi ama fiyatta ona göre gallaviydi arkadaş.

Zidoo'ya bu açıdan bakarsak bana göre olumlu yönde mesafe katediyor.En azından cihazları fiyat açısından daha ulaşılabilir seviyelerde.Bu sadece Dune'a karşı değil , Eweat'e karşı da öyle , Zappiti'ye karşı da öyle.

Diğer yandan görüntü anlamında nerdeyse zirveye oynayan bir konumda sayılır.

Gelin çok konuşulan iki cihazın fiyat kıyaslamasına yapalım bir de.

Zidoo Z9S : Realtek 1296 Chipset / 168$

Dune HD Pro 4K : Realtek 1295 Chipset (RevizyonB) / 310$

Aradaki 142$ farkı sadece Netflix desteğinden dolayı mı eski chipsetli bir cihaza vereceğim , yok öyle bir mantık.

Benim mantalitem belli arkadaş , en iyi fiyata en iyi görüntüyü veren ( yani fiyat-performans ürünü ) cihazlar almak.

Bu açıdan bakılırsa da Zidoo Z9S modeli daha mantıklı bir tercih ve firma yeni chipsetli , yazılımı daha stabil olan bu yeni cihazını emsallerine göre de uygun bir fiyata satıyor bence.

Tabii ki gönül ister 100$a satılsın ve daha ulaşılabilir olsun ama maalesef herşey umut edildiği gibi olmuyor işte...
    Kesinlikle katılıyorum.

Her şey donanım la bitmiyor.

Zaten mevcut durumda baktığınız zaman donanım konusunda sıkıntı yok. İşlemciler quad core, octa core,

Ramlar ddr3, ddr4 vb. Ama yazılım konusuna bakıyorsunuz, tabiri caizse donanım 'ın hakkını veremiyor.

• Papirus P kullanıcısına yanıt
    x9s'i ilk alıp kullanlardanım,hala da kullanıyorum,benim gibi yılda 4-5 player değiştiren birini bile frenlediler,çıkardıkları ürünlerin kalitesi ve yazılım desteği çok çok iyi,daha önce çin malı bir cihaz alıp ta bu kadar yazılım desteği aldığım başka bir ürün de yoktur,dikkat ederseniz ürün hakkında tek olumsuz bir yorumum olmadı,yanlız son zamanlarda zidoo baya fiyat artırdı,işlemci farkından dolayı yaklaşık 50.-usd cihazın fiyatını artırdı,bu farkı da işlemciye ödediğimiz fiyatlar çok arttı olarak açıkladı,

https://www.alibaba.com/product-detail/New-arrival-Realtek-1296-TV-Box_60741286499.html

linkte verdiğim ürün min/5 adet alım fiyatı 75-85 usd arası satılıyor,demekki işlemci+ram+kasa+kumanda+devreleme+usb portları+diğer portlar+kar v.s. eklersek sadece işlemci fiyatının 10-15 usd arası olduğu rahatça hesaplanabilir,yani rdt 1295 ile arasında taş çatlasın 5.-usd oynuyor,tamam zidoo yazılım olarak çok destek veriyor cihaza,ve kaliteli malzeme kullanıyor v.s. diyelim,ama aynı özellikleri 80.-usd satabiliyorlar,sen 2 katı fiyatlandırmaya gidiyorsun,ilk çıkarken 200.-usd satacaklardı cihazları aldıkları tepkilerden dolayı 170.-usd indirdiler,sonra 15.-usd kargo ücreti istemeye başladılar yine sizlerinde katkıları ile bunu da kaldırdılar,söylemek istediğim zidoo artık yolmaya başladı,buda hoş değil,z9s alacakmıyım alacağım tabi ki ama bu fiyatlandırma konusunda ki tutarsızlıkları kullanıcısı olarak bence hiç hoş değil..

• quote:

Orijinalden alıntı: PES_21_Murat

zidoo ların hangisinde DOLBY ATMOS DESTEĞİ VAR ACABA ?

ayrıca 8 tb 4k film kimden tedarik edebilriz ücretli ? en iyi kim yapıyor bu işi

ve tv ye bağlayıp usb den oynatma ile HARİCİ MEDYA OYNATICIDAN OYNATMA ARASINDA FARK VAR MIDIR ?
    x9sde de var z9sde x10 x20 z10 x20pro hepsinde var ama almışken z9s al en yenisi ve yenilerin en ucuzu
  • quote:

Orijinalden alıntı: complete_

x9s'i ilk alıp kullanlardanım,hala da kullanıyorum,benim gibi yılda 4-5 player değiştiren birini bile frenlediler,çıkardıkları ürünlerin kalitesi ve yazılım desteği çok çok iyi,daha önce çin malı bir cihaz alıp ta bu kadar yazılım desteği aldığım başka bir ürün de yoktur,dikkat ederseniz ürün hakkında tek olumsuz bir yorumum olmadı,yanlız son zamanlarda zidoo baya fiyat artırdı,işlemci farkından dolayı yaklaşık 50.-usd cihazın fiyatını artırdı,bu farkı da işlemciye ödediğimiz fiyatlar çok arttı olarak açıkladı,

https://www.alibaba.com/product-detail/New-arrival-Realtek-1296-TV-Box_60741286499.html

linkte verdiğim ürün min/5 adet alım fiyatı 75-85 usd arası satılıyor,demekki işlemci+ram+kasa+kumanda+devreleme+usb portları+diğer portlar+kar v.s. eklersek sadece işlemci fiyatının 10-15 usd arası olduğu rahatça hesaplanabilir,yani rdt 1295 ile arasında taş çatlasın 5.-usd oynuyor,tamam zidoo yazılım olarak çok destek veriyor cihaza,ve kaliteli malzeme kullanıyor v.s. diyelim,ama aynı özellikleri 80.-usd satabiliyorlar,sen 2 katı fiyatlandırmaya gidiyorsun,ilk çıkarken 200.-usd satacaklardı cihazları aldıkları tepkilerden dolayı 170.-usd indirdiler,sonra 15.-usd kargo ücreti istemeye başladılar yine sizlerinde katkıları ile bunu da kaldırdılar,söylemek istediğim zidoo artık yolmaya başladı,buda hoş değil,z9s alacakmıyım alacağım tabi ki ama bu fiyatlandırma konusunda ki tutarsızlıkları kullanıcısı olarak bence hiç hoş değil..
    normal çin işi

• arkadaşlar zidoo z9s de türkçe dil desteği varmı birde kumandada mikrafon varmı?
  • Serkan4554 S kullanıcısına yanıt
    Türkçe dil desteği var. Kutudan çıkan kumadasında mikrofon yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CXath1

Türkçe dil desteği var. Kutudan çıkan kumadasında mikrofon yok.
    Peki ayrı kumandası varmı mikrofonlu olarak teşekkürler.
  • Selam,

Ozelden mesaj gonderdim ama bir sorun olustu saniirm butun yazdiklarim gitti.
    Kisa ve oz olarak;

Bu cihazi siparis verdigimizde gumruge takilma ve geri gitme durumlari oluyor mu? Olmaz ise kapida gumrugunu odeyebiliyormuyuz?
    (Bu tur bir cihaz hic siparis vermedigim icin sormak durumunda kaldim.)

Calismalar ve bilgiler icin tesekkur ederim.
    Saygilar.
  • Dün akşam han soloyu izledim dolby true hd seste zaman zaman kesilmeler oldu bakalım devam edeyim birkaç film daha izleyelim de yine yaparsa firmaya bildirelim Papirus hd seslerde bitstream esnasında zaman zaman kesilme oluyor diye
  • 2Berk kullanıcısına yanıt
    Geçen hafta Z9S siparişi vermiştim kutu gümrüğe takıldı gümrük müdürlüğünden vergisini ödeyip aldım, normalde cihazın kutusu küçük ama poşet yerine kendi kutusundan 2 kat büyük kutuya koymuşlar haliyle takılmaması mucize olurdu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2Berk

Selam,

Ozelden mesaj gonderdim ama bir sorun olustu saniirm butun yazdiklarim gitti.
    Kisa ve oz olarak;

Bu cihazi siparis verdigimizde gumruge takilma ve geri gitme durumlari oluyor mu? Olmaz ise kapida gumrugunu odeyebiliyormuyuz?
    (Bu tur bir cihaz hic siparis vermedigim icin sormak durumunda kaldim.)

Calismalar ve bilgiler icin tesekkur ederim.
    Saygilar.
    Evet hocam gümrük hesaplanır kapınıza kadar gelir, ödemeyi yapıp teslim alabilirsiniz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: sector8376

Geçen hafta Z9S siparişi vermiştim kutu gümrüğe takıldı gümrük müdürlüğünden vergisini ödeyip aldım, normalde cihazın kutusu küçük ama poşet yerine kendi kutusundan 2 kat büyük kutuya koymuşlar haliyle takılmaması mucize olurdu.
    Hayırlı olsun, gümrük ne kadar çıktı.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.