Şimdi Ara

Zidoo X9S , Zidoo X8 ve Zidoo X10 Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1295 Chipsetli ) (376. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.616
Cevap
66
Favori
339.525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 374375376377378
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: alizel

Bende zatı x9s zidoo var. Arkadaşında dediği gibi blu-rayinda amfisi olduğu için. Ses ve görüntü zidoodan çıkacak. Ama sizlerin de fikirlerine önem vererek AVR ye karar kıldım.

Alıntıları Göster
    Forever Avr

Konu yine dağıldı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sadays S kullanıcısına yanıt
    Üstad o avr mi güzel bu avr mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • siyaha kullanıcısına yanıt
    Kumanda geldi zidoo ile sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Zaten V6 ile aynı kumanda. Bu arada mause tuşuna ikikere basmayı denemedim ama android cihazlarda mause kullanım şekli pc ler gibi değil. Yani mause imlecini getirip orta "ok" tuşuyla tıklıyorsun. Ayrıca öğrenme de var kumanda da ben de ses açma kapama tuşlarına AVR'nin ses fonskiyonlarını öğrettim. Şimdilik gayet iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sasuta

Kumanda geldi zidoo ile sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Zaten V6 ile aynı kumanda. Bu arada mause tuşuna ikikere basmayı denemedim ama android cihazlarda mause kullanım şekli pc ler gibi değil. Yani mause imlecini getirip orta "ok" tuşuyla tıklıyorsun. Ayrıca öğrenme de var kumanda da ben de ses açma kapama tuşlarına AVR'nin ses fonskiyonlarını öğrettim. Şimdilik gayet iyi.
    Bilgi için teşekkürler.

Zidoo store dan V9 air mouse sipariş verdim. Ulaşırsa ben de sizi bilgilendiririm.
  • siyaha kullanıcısına yanıt
    Rica ederim, şimdiden hayırlı olsun. En güzel yanı 2.4Ghz ile iletişimde olduğundan kumandayı nereye tuttuğunuzun bir önemi yok. Orjinak kumanda IR olduğundan bazen beni kanser ediyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sasuta -- 6 Aralık 2019; 17:42:55 >
  • Bir sorunum var; aslında doğrudan Zidoo kaynaklı olmadığını düşünüyorum.
    Şöyle ki ; NAS almadan bir müddet daha laptop üzerinden torrent indirip , filmleri SMB server ile Zidoo'da izliyorum .

4K harici hiç bir filmde takılma sorunu yok. Aslında bit hızı çok yüksek olmayan filmlerde de takılmaya rastlamadım.

Şu an Hunger Games The Mockingjay Part 1 (2104) 'ü izliyorum.
    Film video bit hızı : 73Mbps , Ses bit hızı : 4829Kbps (TrueHD) , DolbyDigital Ses Bit hızı ise 640Kbps

Ses kaynağını değiştirmem de farkettirmiyor. Film ara ara takılıyor.

Takılmaya başladığı esnada , yanı başımda duran harici diskin cayır cayır data yetiştirmeye uğraştığını vızır vızır çıkarttığı seslerden anlayabiliyorum.
    Takılma olduğu esnada ne zaman filmi duraklatıyorum , o andan itibaren disk de susuyor.
    Sanki önbellekleme ile ilgili bir sorun mu var diye düşünmüyor da değilim .

Bir başka film ; A Few Good Men (1992)
    Video bit hızı : 48Mbps
    Ses bit hızı : 3900Kbps (True HD) , AC3 için 640Kbps .

Bu filmde hiç bir takılma yok.

Çok can sıkıcı oluyor bu durum gerçekten.

Windows 10 'lu bir laptop kullanıyorum . Tüm bağlantılar kablolu (Gigabit switch'ten Zidoo'ya , Switch'ten de Laptop'a kablo ile bağlı)

Bir yandan da torrent download yapıyorum; ilgisi olmaması lazım zaten download hızımın LAN üzerinden stream yapmam ile .

Var mıdır fikir verebilecek bir arkadaşımız ?

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tulû -- 6 Aralık 2019; 21:13:14 >

• Herkese merhaba. Cihazı almaktan vazgeçtikten sonra başlığı takip etmeyi bırakmıştım. Ancak pioneer140 son zamanlarda beni iyice deli etmeye başlayınca soluğu yine burada aldım. Birisi toparlarsa memnun olurum: Şu anda cihazı sıfır olarak nereden almak mantıklı? Yanında hangi kumandayı almalıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tulû

Bir sorunum var; aslında doğrudan Zidoo kaynaklı olmadığını düşünüyorum.
    Şöyle ki ; NAS almadan bir müddet daha laptop üzerinden torrent indirip , filmleri SMB server ile Zidoo'da izliyorum .

4K harici hiç bir filmde takılma sorunu yok. Aslında bit hızı çok yüksek olmayan filmlerde de takılmaya rastlamadım.

Şu an Hunger Games The Mockingjay Part 1 (2104) 'ü izliyorum.
    Film video bit hızı : 73Mbps , Ses bit hızı : 4829Kbps (TrueHD) , DolbyDigital Ses Bit hızı ise 640Kbps

Ses kaynağını değiştirmem de farkettirmiyor. Film ara ara takılıyor.

Takılmaya başladığı esnada , yanı başımda duran harici diskin cayır cayır data yetiştirmeye uğraştığını vızır vızır çıkarttığı seslerden anlayabiliyorum.
    Takılma olduğu esnada ne zaman filmi duraklatıyorum , o andan itibaren disk de susuyor.
    Sanki önbellekleme ile ilgili bir sorun mu var diye düşünmüyor da değilim .

Bir başka film ; A Few Good Men (1992)
    Video bit hızı : 48Mbps
    Ses bit hızı : 3900Kbps (True HD) , AC3 için 640Kbps .

Bu filmde hiç bir takılma yok.

Çok can sıkıcı oluyor bu durum gerçekten.

Windows 10 'lu bir laptop kullanıyorum . Tüm bağlantılar kablolu (Gigabit switch'ten Zidoo'ya , Switch'ten de Laptop'a kablo ile bağlı)

Bir yandan da torrent download yapıyorum; ilgisi olmaması lazım zaten download hızımın LAN üzerinden stream yapmam ile .

Var mıdır fikir verebilecek bir arkadaşımız ?

Teşekkürler.
    İnternet baglantiniz 2.4 mü yoksa 5 mi
    Deneme yanılma yöntemi bu iş cozulebilir ancak. Harddis SSD mi yoksa normal harddiskmi, nirma harddisk ise bir SSD veya hız değerleri yüksek USB 3.0 ile deneyin. Denediginiz zaman durum aynı ise. Ozaman sorunun kaynağına ulaşabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: laedri81

Herkese merhaba. Cihazı almaktan vazgeçtikten sonra başlığı takip etmeyi bırakmıştım. Ancak pioneer140 son zamanlarda beni iyice deli etmeye başlayınca soluğu yine burada aldım. Birisi toparlarsa memnun olurum: Şu anda cihazı sıfır olarak nereden almak mantıklı? Yanında hangi kumandayı almalıyım?
    N11de mağza ismi arsey ticareti sanırım. Sahibindende ikici el kutu fatura tamam olan bir cihazı 650 gibi bir fiyata satıyorlardı bir bakın isterseniz

• Tulû kullanıcısına yanıt
    Sorun büyük ihtimalle torrent ile download yaparken film izlemeye çalışmanız ile alakalı. Öyle varsayıyorum ki laptop sabit diski eski tip mekanik disklerden. Hal böyle olunca torrentten indirdiğiniz parça parça dosya paketleri diskin kafasını bir yukarı bir aşağı devamlı oynatıyor. Bir yandan da size kesintisiz film akışı sağlamakla da meşgul. Gigabit bağlantı hızınız da sorun yok ama sorun HDD'in veriyi aktaramamasında bence. Bu nedenle torreni durdurun, ve öyle deneyin.
    Büyük ihtimalle film hatalı kodlanmıştır. Benim de nasta bir kaç kez başıma geldi çok fazla takılmayın derim. Eğer sürekli ve farklı medialarda yaşıyorsanız aynı sorunu o zaman donanımda ya da yazılımda bir sorun vardır ve ararız ama arada sırada tek tük oluyorsa dediğim gibi filmin kodeğinde, sıkışıtrma algoritmasında yani illa ki bir yerlerinde vardır bişiler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: laedri81

Herkese merhaba. Cihazı almaktan vazgeçtikten sonra başlığı takip etmeyi bırakmıştım. Ancak pioneer140 son zamanlarda beni iyice deli etmeye başlayınca soluğu yine burada aldım. Birisi toparlarsa memnun olurum: Şu anda cihazı sıfır olarak nereden almak mantıklı? Yanında hangi kumandayı almalıyım?
    Arsey Tic. sitesinde 799 TL
    Sorunumu çözdüm;
    Eski laptop'un 100Mbps olan ethernet kartı , 4K videolar için dar boğaz oluşturuyormuş,sorun buymuş anlamış oldum.

Bugün TP-Link'in Usb3.0-Gigabit Ethernet dönüştürücüsünü aldım ikinci el olarak ve sorun çözüldü.

80Mbps filmler bile takılmadan akıyor artık.

Belki birilerine yardımcı olur diye paylaşmak istedim.
  • x9s veya z9s de transmission ile iptorrent ya da torrentday dan dosya indirebilen var mı?
    hdtorrent den iniyor ama bu iki tracker dan inmiyor. pc de utorrent le inmede sorun yok.
  • Merhaba,
    X9S cihazımı elden çıkartıyorum model değişikliği yapmak için.
    İkinci el bölümünde ilanı var . PM ile iletişime geçebilirsiniz.
    Teşekkürler.
  • Arkadaşlar Zidoo X9S cihazımı elden çıkartıyorum. Apple TV 4K geçmek için. İlgilenen olursa mesaj atarsa sevinirim.

• arkadaşlar Yaklaşık 20 gün önce Arsey ticaretten aldığım x9s yi satıyorum.
    Kutusu faturası içeriği eksiksiz ilgilenler pm lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aykutx -- 13 Aralık 2019; 13:31:30 >
  • Bu ne yaprak dökümü yahu , peşpeşe...

Sonbahar geçmemiş miydi ?

• Satan arkadaşlar neden satıyor acaba? Herhangi bir memnuniyetsizlik mi var yoksa sadece farklı bir marka model mi denenmek isteniyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Papirus

Bu ne yaprak dökümü yahu , peşpeşe...

Sonbahar geçmemiş miydi ?
    sıklıldım yahu biraz da z9s kullanayım.
    bilmem belki de zappiti olabilir
  • 
Sayfa: önceki 374375376377378
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.