Şimdi Ara

Zidoo H6 Pro 4K UHD ( Allwinner H6 Chipsetli ) Smart TV Box Kullanıcıları (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
124
Cevap
2
Favori
10.029
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • cihazdan çok memnunum şu an hiç bir sıkıntı yok diyebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Papirus

Hayırlısı olsun , iyi günlerde kullanın.

" Bağlantılarınıza , kablolarınıza falan bakın , cihazda yaşanan bir ses sorunu yok " diye yazacaktım bende ama neyse ki sıkıntının sizden kaynaklandığını farketmiş ve çözmüşsünüz.

Cihaza gelirsek ; H6 Pro aslında fiyat-performans anlamında iyi bir cihazdır.Hem yazılım , hem de donanım anlamında basit Çin cihazları ile asla karıştırmayın.En zorlu dosyaları bile rahatlıkla oynattığını görmüştüm test ettiğim dönemde.

Üstelik en büyük artılarından birisi de Netflix uygulamasının cihazda hazır gelmesi ve Netflix videolarını 1080p kalitesinde oynatmasıdır.Ayrıca Netflix'teki bazı videoları indirmeye izin vermesidir ki bu indirme özelliğini çoğu cihazda yapamazsınız.Tabii ki bu Netflix tecrübesini yaşayabilmek için aboneliğiniz olması gerektiğini söylememe gerek yok sanırım...:)

Video oynatma kabiliyetine gelirsek ; HDD'den film açma ve seyretme konusunda oldukça başarılı bir cihazdır H6 Pro.Bunun yanında çokta iyi bir altyazı menüsü vardır.Ama videoları oynatma da bazı stabilite sıkıntıları var ve firmaya bildirdim bunu.

Genel anlamda Chrome'la işim olmadığı için yaşadığınız sorunu bilemiyorum , müsait bir zamanda bakmaya çalışırım...
    Cevap ve yorumlar için teşekkürler.

Hafta sonu cihazla biraz daha vakit geçirdim. Bazı uygulamaları denedim, bazılarını sildim. Açıkçası yoğun kullanmama rağmen yazılımın verdiği tepkiler genel olarak stabil ve hızlı.

Netflix üyeliğim yok, 1080p performansına bakamadım. Bu aralar Netflix kullanmayı düşünmüyorum ama h6 pro'yu alırken bu özelliğine dikkat etmiştim.

Google Play Hizmetleri'ni güncelleme sorunu devam ediyor. v1.0.28 yazılımını kullanıyorum. Aynı sorunu yaşayıp çözenler varsa bilgi verebilirlerse harika olur.

• SaSaJaY S kullanıcısına yanıt
    Google Play Hizmetleri ile ilgili yaşadığın sıkıntıyı detaylıca paylaşır mısın ? Tam olarak nasıl bir sıkıntı ile karşılaşıyorsun?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Papirus P kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Yazılımın içinde yüklü gelen Chrome'u açmaya çalıştığımda direkt Google Play Hizmetleri güncellemesi çıkıyor. Güncelleme yapmadan Chrome'u yüklemiyor. Google Play Hizmetleri güncellemesi iniyor ancak yükleme sırasında hata veriyor. Hata kodu 500'lü bir şeydi yanlış hatırlamıyorsam.

Teşekkürler,
    Tamam , benim H6Pro'daki duruma bakacağım ilk fırsatta...
    bende böyle bir sorun yok
  • Bir bayrama daha kavuşmanın sevinci ile hepinizin Mübarek Kurban Bayramını can-ı gönülden kutluyorum.

Hayırlı Bayramlar...
  • Hayırlı Bayramlar

• son durumda yani son güncellemelerden sonra x9s ve H6 pro arasında bir karşılaştırma yaparsan hangisi daha iyi?
    Özellikle 4k film performansı açısından.
  • aykutx kullanıcısına yanıt
    Böyle bir kıyaslama yapılması doğru değil , çünkü ikisi farklı kulvarların cihazları.Zidoo bile X9S'i Medya Player , H6PRo'yu Android Box olarak nitelendirmiş durumda.

Dolayısıyla tabii ki Zidoo X9S...

• Arkadaşlar ,

Elimde fazlalık olarak bulunan Zidoo H6 Pro Smart TV Box'ı ve ekstra alınan kumandaları " İkinci el " bölümünde satışa çıkardım.

https://forum.donanimhaber.com/satilik-zidoo-h6pro-ve-zidoo-uzaktan-kumandalar--134862488#134862488

Satılan ürünlerle ilgilenenler ve sorusu olanlar PM'den iletişime geçebilir.Lütfen buradan yazışarak konu başlığını kirletmeyelim.

Selamlar...
  • Arkadaşlar ,

Zidoo H6 Pro modeli için v1.0.36 sürümü ile bir yazılım yayınlandı.

Ve bu yazılımın sadece Google Play Service ile ilgili bir güncelleme olduğu belirtildi firmanın forum sayfasında.

Ben az önce indirip yükledim ve yükleme sonrası kullanımda herhangi bir sorunla karşılaşmadım.

Ama özellikle olumlu anlamda şu dikkatimi çekti : Daha önceki yazılımlarda karşılaştığım test videolarını oynatmadaki stabilite sıkıntısını bu yazılımda yapmadı cihaz.Her tıkladığımda sorunsuzca izledim test videolarını.

Son olarak Zidoo'daki yazılımların ZDMC yüklü olarak gelmediğini ve isteyenlerin ZDMC'yi ayrıca yüklemesi gerektiğini de tekrar hatırlatmış olayım.

Yeni yazılımı iyi günlerde kullanmamız dileğiyle...

Zidoo H6 Pro modeli için yayınlanan v1.0.36 yazılımına ait detay şöyle....

v1.0.36 for Zidoo H6 PRO

Updatelist :

1- Optimize Google Play Service

Arzu eden arkadaşlar aşağıdaki linkten indirip yükleyebilir.Ama her zaman dediğim gibi , yükleme sonrası karşılaşılacak tüm sorumluluklar size aittir.

Zidoo H6 Pro için v.1.0.36 Yazılımı

Full_OTA_Package:http://ota-cloudfront.zidoo.tv/H6_Pro/ota/ZIDOO_H6_N_v1.0.36_20180903-ota.zip

Doğrulama Kodu : C8A1634C02F475E498A1999C8AE27512

• teşekkürler
  • Merhaba, son güncellemeyi yaptıktan sonra Google Play durdu uyarısı ve Netflix izlerken takılma ve donma sorunları yaşadım. Eski versiyona geri dönmenin bir yolu var mı? Eski firmware usb ye yükleyip güncelle desek downgrade olur mu? Teşekkürler

• bilid B kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyla yazılımda bu şekilde bir geriye dönme olmuyor.

Size tavsiyem fabrika ayarlarına dönün ve yazılımı tekrar yükleyin , ardından tekrar fabrika ayarlarına dönün.

Ben Google Play durdu diye bir hata almadım çünkü...

• Arkadaşlar ,

Zidoo H6Pro kullanıcıları olarak cihazlarınızda kurulu KODI veya ZDMC sürümlerini yazar mısınız ?

Ben test ettiğim dönemde ZDMC 17.1 test etmiş ve sorun görmemiştim ama üzerinden aylar geçti.

Şu anda H6Pro'da ZDMC versiyonlarından birini kurup kullanan var mı yoksa KODI mi kurulu cihazlarınızda ? KODI kuruluysada hangi sürümü yüklü ?

Bu soruyu sadece afişleme amacıyla ZDMC yada KODI kurmak adına soruyorum.Çünkü cihazın kendi medya oynatıcısı ve altyazı desteği iyi zaten...
  • Bugün H6 Pro'ya ZDMC sürümlerini kurmaya çalıştım ama randıman alamadım.Benim test ettiğim dönemde sorunsuz çalışan ZDMC 17.1 sürümü bugün ne hikmetse çalışmadı.Zaman içinde yüklenen yazılımlarda bir değişiklik olmuş olabilir belki , bilemiyorum.

Ayrıca bugün ilk kez " Google Play Store uygulaması durdu " hatasını da gördüm cihazda.Şöyle ki ; Play Store çalışıyor ve dilediğin uygulamayı yükleyebiliyorsun ama ilerleyen dakikalarda zaman zaman karşına bu ikaz çıkabiliyor.

Diğer yandan firmaya H6 Pro'da çalışan ZDMC sürümü var mı onu soracağım , çünkü ne ZDMC 17.1 , ne de ZDMC 17.6 çalışmadı.Ama yüklediğim KODI 17.1 versiyonu sorunsuzca çalışıyor.Bu çok önemli değil ama ZDMC olursa afişlemeyi KODI'ye yaptırıp oynatmayı cihazın kendi medya oynatıcısından yaparız.Çünkü KODI 17.1'de oynatıcı olarak sürekli cihazın medya oynatıcısını seçemiyoruz diye biliyorum.

Var mı bu şekilde kullanan , yani KODI'yi kullanıpta oynatmayı cihazın medya oynatıcısına ayarlamış olan ? Tecrübesini paylaşırsa sevinirim.

Selamlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 18 Eylül 2018; 0:14:13 >

• Arkadaşlar ,

Google Play hatası ile ilgili yazdığım maile firma tarafından geri dönüş yapılmış bu sabah.

Son yazılımda Google Play aktivasyonu sonrası yaşanan sıkıntının farkındalar ve sebebini çözmeye çalışıyorlamış.

Bu detayı hazır yeri gelmişken hatırlatmış olayım.

Zİdoo H6 Pro'da şu an için ( v1.0.36 yazılımı da dahil ) Google Play'i aktif etmeyin.Çünkü ettikten sonra ekranda sık sık " Google Play durdu " tarzında bir hata mesajı almaya başlıyorsunuz.

Eğer ki aktif ettiyseniz de , cihazınızı sıfırlayın ve gelecek yeni bir yazılımla bu sorun çözülene kadar Google Play'i aktif etmeden kullanın...
  • Merhaba

Netflix ile H6 yı avr ye bağlayınca 5.1 ses alınıyor mu. Netflix afişinde, 5.1 veya Atmos yazısı cikiyormu.

• bitsede gitsek mi B kullanıcısına yanıt
    Artık H6 Pro'ya sahip değilim ve cihazımı sattım.

Kkullandığım dönemde de bir AVR ile kullanmamıştım zaten.Bu yüzden bir fikrim yok.

Ama bu cihazı AVR'li bir sistemde kullanan arkadaşlar varsa da aramızda , o arkadaşlar cevap verirler sanırım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 19 Eylül 2018; 15:31:54 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.