Şimdi Ara

Zenfone 6 Hard Brick Oldu (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
0
Favori
19.400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • hocam ben yaptım yalnızdroidboot açılışta çizgi oluyor recovery modunda da aynı telefon açılınca düzeliyor görüntü bu neden acaba emeği geçen herkese teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam telefonu yaptım ancak ufa bir sorun var hala recovery ve droidboot ta ekranında cizgi cizgi devam ediyor debrik zenfon 5 programı ile debrick zenfon 6ikisinde alıntı yaparak anca yaptım recoveyden romu yuklüyor sizin dediğiniz gibi telefona yazmıyordu bunu zenfon5 deki debrickle hallettim oldu telefon düzeldi yalnız dediğim gibi droidboot ve recoveryde ekran çizgi çizgi kaldı sorun teşkil etmiyor ama bunun sebebi ne olabilir fastboot flash dnx dnx_fwr_ctp_a600cg.bin
    fastboot flash ifwi ifwi_ctp_a600cg.bin dosyalarını flashlamadım ondan kaynaklanır mı saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: kamussi

olmadı hocam hiç ellemeden kurdum sonuç hüsran

Allah allah

Hocam yossi kohen in bir mesajı vardı ses kısma tuşuna telefon kapalıyken 7 saniye falan basılı tutuyorduk öyle bir şey vardı tam hatırlayamadım ama geçmiş mesajlara göz gezdirirseniz bulursunuz belki bir de öyle deneyin bakalım inşallah olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kamussi

hocam telefonu yaptım ancak ufa bir sorun var hala recovery ve droidboot ta ekranında cizgi cizgi devam ediyor debrik zenfon 5 programı ile debrick zenfon 6ikisinde alıntı yaparak anca yaptım recoveyden romu yuklüyor sizin dediğiniz gibi telefona yazmıyordu bunu zenfon5 deki debrickle hallettim oldu telefon düzeldi yalnız dediğim gibi droidboot ve recoveryde ekran çizgi çizgi kaldı sorun teşkil etmiyor ama bunun sebebi ne olabilir fastboot flash dnx dnx_fwr_ctp_a600cg.bin
    fastboot flash ifwi ifwi_ctp_a600cg.bin dosyalarını flashlamadım ondan kaynaklanır mı saygılar

Olabilir. Dnx ve ifwi olmazsa olmaz.

• Arkadaşlar bu konuda bana yardımcı olabilecek kimse varmıdır?Zen fone 6 hanımın telefonu intel inside ekranında kalıyor açılışta.bin dosyalarını xfstk yüklemede sıkıntı olmuyor ancak otomatik olarak kapaıp açılmıyor.Ben açtığımda ise yine aynı ekranda kalıyor.envayi çeşit tuşlara basıyorum banamısın demiyor.bahsedilen güncelleme ekranlarına hiç geçilemiyor.Power+ ses kısma basıldığında bahsedildiği gibi karanlık durumda iken pc tarafından clover olarak görülüyor.Ardaınan Debick olayını denedim ilk başta 4-5 kademe gitti ve sonra yükleme devam ederken telefonun pc tarafından gözülmesi zaman aşımına girince (40-50 sn sonra cihazdan ses gelip aygıt yöneticinden bağlantısı kesilip intel inside ekranına geliyor) yükleme yarıda kesildi.eğer bu durum olmasaydı muhtemelen tamamlayacak sorun düzelecekti.Şimdi tekrar denediğimde sadece seri no geliyor 1-2 kademe gidiyor ve telefondan ses gelip usb simgesi gözüküp 5-6 sn sonra tekrar intel inside ekranına geçiyor.Ne yaptıysam olmadı.Yardımlarınızı rica ediyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: skayacik

Arkadaşlar bu konuda bana yardımcı olabilecek kimse varmıdır?Zen fone 6 hanımın telefonu intel inside ekranında kalıyor açılışta.bin dosyalarını xfstk yüklemede sıkıntı olmuyor ancak otomatik olarak kapaıp açılmıyor.Ben açtığımda ise yine aynı ekranda kalıyor.envayi çeşit tuşlara basıyorum banamısın demiyor.bahsedilen güncelleme ekranlarına hiç geçilemiyor.Power+ ses kısma basıldığında bahsedildiği gibi karanlık durumda iken pc tarafından clover olarak görülüyor.Ardaınan Debick olayını denedim ilk başta 4-5 kademe gitti ve sonra yükleme devam ederken telefonun pc tarafından gözülmesi zaman aşımına girince (40-50 sn sonra cihazdan ses gelip aygıt yöneticinden bağlantısı kesilip intel inside ekranına geliyor) yükleme yarıda kesildi.eğer bu durum olmasaydı muhtemelen tamamlayacak sorun düzelecekti.Şimdi tekrar denediğimde sadece seri no geliyor 1-2 kademe gidiyor ve telefondan ses gelip usb simgesi gözüküp 5-6 sn sonra tekrar intel inside ekranına geçiyor.Ne yaptıysam olmadı.Yardımlarınızı rica ediyorum..
    Ses kısma tuşuna 7 saniye falan mı ne basarak deneme vardı bir ara konuda geçmişti onu da deneyin bir de inşallah telefonunuz düzelir

• enemywalker kullanıcısına yanıt
    Ses kısma yazdık ses açma değil

Power artı ses kısma

Yoksa xfstk çalışmaz

• Yossi Kohler Y kullanıcısına yanıt
    Yardımınız için teşekkürler.
    Telefonu mezardan çıkartıp yaşatabilirim.
  • Yossi Kohler Y kullanıcısına yanıt
    Ses kısma yapıyorum zaten üstad xfstk yükleniyor zaten sorun yok.Sorunum restart olmaması ..ben yaptığımda ise tekrar intel inide ekranında kalması.diğer ekranlara geçilemiyor.Nedendir sizce?
  • skayacik S kullanıcısına yanıt
    Intel inside de takılıyor ise telefon en azından droidboot menüsüne giriyordur.

Önce burada restore factory yapin yemez ise isb ile bilgisayara bağlayim sonra da önce ifwi.bin gibi dosyalari yukleyin ardindan adb sideload ile firmware i yukleyin.uzun sure oldu unuttum.bulursam link atiyim.

• skayacik S kullanıcısına yanıt
    Droid menüsünde şu komutları çalıştırmanız lazım

fastboot flash splashimage splashimage.img

fastboot fastboot flash droidboot.img

fastboot flash boot boot.img

fastboot flash recovery recovery.img

fastboot flash system system.img

fastboot reboot

System.img dosyası hariç diğerleri asusun sitesinden indireceğin dosyada var

Zipi çıkar bunları adb exenin olduğu yere koy.

Telefon yeniden başlayınca

Adb sideload indirdiğinasusdosyasi.zip yazarak tyukle

• arkadaşlar zenfone6 tel var elimde recorvery moda giriyor ancak droidboot kesinlikle girmiyor burada yazan programların hiçbiri çalışmadı
     Zenfone 6 Hard Brick Oldu

recorvery modda ekran görüntüsü bu reboot edince açılıyor gibi oluyor asus yazısında kalıyor bilgisi olan lütfen yardım etsin
  • merhaba bendede asus memo pad 7 ko17 tablet var onunda açılırken ekran intel insidede kalıyor. bu yönetemler tablet içinde geçerli olur mu ?
  • Herkese Selamlar araştırmadığım yer kalmadı biliyorum burası zenfone 6 için bir konu zenfone 2 olan konulara baktım unbrick vs ama benimle aynı sorunu yaşayan var ve çözümü yok ne yazık ki yani bulamadım sorunum şu telefona daha önceden sıfırlama işlemi yaptım 6.0.1 sürümünü de sapasağlam yükledim sorun yoktu ama bir süre sonra ayarlar çalışmayı durdu sonra galeri durdu falan diyip telefon kapandı sonra tekrar sıfırlama yapmak istediğim de recovery veya droidboot ekranına giremedim telefon sadece titriyor ekrana hiç bir şey gelmiyordu sonra ben de xftsk programı ile zenfone 2 nin dosyalarını yükledim begin dedim ama sıkıntı şu ilerleme oluyor fakat telefon bir süre sonra titriyor (sanırım yeniden başlatıyor kendini) ve programda reconnect yazıyor tekrar bağlanmaya çalışıyor ama o da olmuyor fail veriyor ve ekrana usb logosu geliyor cihazı tamamen kapatıp tekrar deniyorum yine aynı sonuç burada zenfone 6 debrick dosyası paylaşılmış google da baktım ama bulamadım zenfone 2 debrick dosyalarını lütfen yardım edin :(

• ne sıkıntılı cihazmış bunlar yav

t00j zenfone 5 modeli intel logosunda kalıyor ,hintlilerin videolarını izleyip 20 tane dosya indirdim olmuyor yok mu yardımcı olabilecek biri  Zenfone 6 Hard Brick Oldu 

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.