Şimdi Ara

Zaten sınıfı geçemeyeceğim şimdiden bırakayım mı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.047
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ingilizce hazırlık b1 seviyesindeyim. B1 i geçtiğim takdirde yaz okulunda b2 okuma hakkım olacak. Yaz okuluna gitmem söz konusu değil muafiyet sınavı olacak b1 sınavından 2 gün sonra. Okulun genel istatistiklerine göre yılda 2 3 kişi geçebiliyormuş bu şekilde. Onlarda ciddi anlamda çalışan insanlarmış. Ben bu güne kadar çalışmadım. Sabah sunum ödevim var evolution of the rock music and bands, konum hiç hazırlık yapmadım sadece çıkıp konuşsam kabul etmez zaten şimdiden devamsızlığı fulleyeyim falan diyorum. Sizin fikirleriniz nelerdir. Bu sene kalsam bile bölüme geçeceğim zaten. Ailemden uzak yaşıyorum bunu da belirteyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hiç yaşama okumaya alerjiniz mi var okumak kadar güzel şeymi var

• talhanruxs kullanıcısına yanıt
    aynı durumdayız knk bende yaz okuluna kalcam büyük ihtimal yalnız b1 ne oluyor ben intermediate ım. bide hangi okul?
  • Zaten geçemeyeceksen boş yere uğraşma ama geçme ihtimalin varsa sonuna kadar asıl, bırakma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Genius

aynı durumdayız knk bende yaz okuluna kalcam büyük ihtimal yalnız b1 ne oluyor ben intermediate ım. bide hangi okul?

En alt seviye a1 a2 b1 b2 c1 c2 diye gidiyor. C olanlar ileri seviye zaten. Mezun olmak için b2 bitirmek gerek. Ben a2 de bi kaldım 4 dönem var okulda işte bir kez tekrar ettim şimdi bir dönem geriden geliyorum. Yaz okulu kalmam diye düşünüyorum. Ailemle konuşmadım fakat benim için yaz planlarınk çoktan yapmışlar öaddi olarak biraz sıkıntılıyız bu aralar yazın çalışacağım vs. Yalova üni uluslar arası ticaret finansman bölümüm de sizin neresi acaba sizin sistem nasıl oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Genius

Hangi okul?

b2 inter oluyormuş baktım. yani çok da zor değil bence düzgünce çalış geç benim yaz okuluna kalmam kesinleşti advanced (c2) istiyorlar bizde. odtü makina müh. bizdeki sistem english proficiency exam üzerine kurulu. senede 4 tane var haziran, ağustos(yaz okulu için), eylül ( buna herkes girebiliyor yeni kayıtlar muaf olmak için falan) bide son olarak ekim şansı var. ben haziran için puan toplayamicam kesinleşti son sınavdan sonra. artık yaz okulunda profu geçerim.
  • Usta hazırlık sınavını haziranda ilk sınava girdim geçemedim, bütüne girdim geçemedim. Eylülde son sınav hakkı vardı 1 puan ile kaldım ama şansımıza writing konusunda sıkıntı olduğu için writing bölümü iptal edildi. Off topic olmuştum 2 puan vermişlerdi writingten 64 olan puanım 62 ye düştü. Sonra yeni açılan writingte. 15 üzerinden 12 aldım. 74 ile geçtim. Kısacası umudunu kaybetme. Şu anda bölümde 3.58 ortalama yaptım en son. Sonuna kadar git derim.

• Pink Floyd kullanıcısına yanıt
    Çok tereddütde kaldım hocam gğzel diyorsunuz. Bir yandan ailemi düşünüyorum. Bir yandan saçma olan öğretmenlerimi ve derslerde yaşananları. Depresyona girdim sanki bakalım gideyim ben yine umudum yok ama en azından insan görmüş olurum. Sağolun hocam yorumunuz için

• B2 aşırı zor değil benim görüşüme göre de. Baktım konulara pek yabancı değilim zaten. Ama hocalarda da zaten sen bölüme geçeceksin havası var notları ona göre sallıyorlar falan o yüzden repeat yaptım a2yi. C2 akademik seviye oluyor sanırım biraz daha iş ingilizcesi tarzında diye tahmin ediyorum. Valla sanada kolay gelsin knk ne diyeyim çalışalım geçelim sene sonunda biliydim böyle olacağını demek istemiyorum aslında...

evet eğitim dili ingilizce olduğu için akademik ing görüyoruz. çok bunaldım geçememe korkusu var. maddi durumum iyi ama babam çok sinirlendi yaz okuluna kaldığımı duyunca. yani sene içerindeki tembelliğimden dolayı 1.5 ayım heba olacak :( bide hazırlık kolay demişlerdi.
  • BiletlerBiletxD kullanıcısına yanıt
    odtü
  • Banada hep hazırlık çok boş gereksiz dediler kendimi boşlukda amaçsız hissediyorum. Bunaldım acayip derecede. Yurt okul yurt okul bıktırdı neyseki oda arkadaşım ile sohbet muhabbet keyifli oluyor geçiyor günler. Amaçsız kalmak kötü gerçekten. Mezun olduktan sonra hazırlıktan o birbuçuk ay için üzülmezsiniz bence. Geçemeyince seneye tekrar oluyor bizim burada zorunlu bölümlerin. Tabi tembellikten gidince onda ayrı bir israf. Aynı benim gibi. Çalışsam alırdım diplomayı haziranda biterdi

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.