Şimdi Ara

zaman makinası (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
0
Favori
1.181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Forumdan bir arkadaş yapmaya başlamıştı, arama bölümünden bulabilirsin açtığı bir konu vardı hatta, eğer o bitirdiyse onunla birlikte gezersiniz.. Hatırlayanlar konunun linkini verirse arkadaş için çok iyi olur.
  • quote:

soyle dusunelım , gece gordugumuz yıldızların goruntulerının su ankı hallerınden yuzyıllar oncekı goruntulerı oldugunu bılıyorsunuzdur. . hatta gorunen yıldızlar su anda olmayabılırler bıle. bunun sebebi yıldızların cok uzak olduklarından ışıklarının dunyaya seneler sonra ulasması. .

hayır yanılıyorsun! Yıldızları gormuyoruz ki biz yıldızdan gelen ışığı görüyoruz sadece . Sende demişsin ışığın sonra ulaşması diye yani yıldızı gormuyorsun sadece ısığını goruyorsun

quote:

sımdı bır teknolojımız olsa ve bır ınsanı ısık hızından 10 kat daha hızlı bır sekılde uzay boslugunda yolculuga gondersek.ve dunyadan cok cok uzak bır yere sabıtlesek. son teknoloji durbunuyle dunyaya baktıgında gordugu eski dunya olacaktır. . ne kadar uzaga gıderse dunya zamanında da o kadar gerı gıtmıs olur

Karanlıkta ne goreceksen artık bilemiyorum , Gorsende bişi farketmez aynı tası aynı hamamı(ama tarihi hamam) gorursun.

Zamanda yolculuk yapmak(sizin dediğiniz şekilde) saçmalıktan ve boş hayallaerden ibarettir. YAni yok gecen seneye gitcem FB-TS maçının hakemini deiştircem maç adaletli yonetilecek Ts şampiyon olacak.(HAYAL OLAN TSNİN SAMPİYONLUĞU DEĞİL DİKKAT) bu hayal olmaz geriye gitme falan

• quote:

Orjinalden alıntı: KingArthas

zaman makinaı %100 yapılıcak çünkü einstein zamanın içinde yer değiştirilebilen başka bir boyut olduğunu kanıtladı.

ha bir de arkadaş geçmişe dönmekten bahsetmiş.şunu da belirteyim zaman içinde geleceğe gitmek geçmişe gitmekden kat kat daha kolaydır dolayısıyla ilk zaman makineleriyle de geçmişe dönülemeyeceğinden eminim

senin deyimine göre ozaman zaman makinesi yapılacak değilde ..yapıldı yada yapılmadı olur.....
  • bu konu daha öne konuşulmuştu

işte şu topicte:

http://forum.donanimhaber.com/m_1990547/mpage_1/key_//tm.htm#1990547

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barsgan -- 11 Temmuz 2005, 19:08:34 >
  • Bir cismi ışık hızına çıkarırsanız kendine ait zamanı kısalır; ancak E=m.c2 ye göre enerjiye dönüşür. Yani puf olur
  • Tamam teknoloji hızla gelişiyor,değişiyor hatta insanların bir zamanlar akıllarının alamayacağı yeni cihazlar üretiliyor. buraya kadar iyi güzel. teknolojiyi insanoğlu belirli bir seyir çerçevesinde geliştiriyor. peki bu teknoloji neye göre gelişiyor Yaratanın doğaya koymuş olduğu kanunlar çerçevesinde gelişiyor. bu gelişim zamanda yolculuğa yol açabilirmi derseniz. sanmam derim çünkü zaman çok ince bir çizgi. bu çizginin gerisi bitmişliği ifade ederken geleceği de nesnel olarak yokluğu ifade ediyor. felsefe ve bilimde bir kaide vardır. yoktan bir şey var edilmez denir. dolayısıyla zamanda yolculuk için olmayan bir şeyin vukua getirilmesi gerekiyor yani yoktan varlığa imkan sağlayacak bir makina. o makina dünyanın kanunlarına uymayan bir makina. aslında ucunu biraz açmak istiyorum yani kesin yapılmaz demek istemiyorum ama. şartlar ben o kadar zorluyor ki bu mümkün değil diyebiliyorum.
  • Bu espriyi 6 7 kere yaptım ama yine yapasım var. İzninizle ;

Ben yaptım bakın geçmişten sesleiyorum sizlere. İnanmassan saate tarihe bak

Oh rahatladım.
  • Orjinalden alıntı: Fire_Blast

quote:

alıntı erhaxx : soyle dusunelım , gece gordugumuz yıldızların goruntulerının su ankı hallerınden yuzyıllar oncekı goruntulerı oldugunu bılıyorsunuzdur. . hatta gorunen yıldızlar su anda olmayabılırler bıle. bunun sebebi yıldızların cok uzak olduklarından ışıklarının dunyaya seneler sonra ulasması. .

quote:

hayır yanılıyorsun! Yıldızları gormuyoruz ki biz yıldızdan gelen ışığı görüyoruz sadece . Sende demişsin ışığın sonra ulaşması diye yani yıldızı gormuyorsun sadece ısığını goruyorsun

hayır yanılmıyorum arkadasım. . zaten gorebıldigin herseyi , ısık sayesınde gorursun. . baktıgın seye belli bir kaynaktan gelen ısık carpar ve yansır. . sen ona baktıgın ıcın yansıyan ısık gozun tarafından cozumlenır ve beynın onu yorumlar.bu yuzden karanlıkta goremeyız. . ote yandan yıldızları goremıyorsun ısıklarını gorebılıyorsun demıssın ; yıldızlar zaten kendi enerjilerini (ışik diyebilirsin) ureten uzay cisimleridir.(örnegin guneş) bu yıldızlara baktıgında gordugun sey onlardan yansımayan kendi enerjileridir. fakat yukarda anlatmak istedigim sey farklı.

• Cumlemdeki bozukluk yanlış açılmaya yol açmış

EKLEME::::

Sana cevabı verirdim ama yazamıyorum ozur dilerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZombieW -- 11 Temmuz 2005, 17:27:32 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Fire_Blast

Cumlemdeki bozukluk yanlış açılmaya yol açmış

EKLEME::::

Sana cevabı verirdim ama yazamıyorum ozur dilerim

neden yazamıorsun anlamadım
  • şu yıldız meselesine karşı bende bir şeyler söylemek istiyorum Acaba yıldızların bize gelen görüntüsü bizim geçmişe gittiğimizi mi ifade ediyor. yoksa yıldızlar geçmişte biz gelecektemiyiz. yok bu açık seçik felsefeden başka bir şey değil bilimsel bir izah değil. geçmiş ve gelecek artık bulunduğumuz şartlar içinden çıkmıştır bir daha ne bizim geri getirmemiz mümkün ne e başka bir şey diyebilirim. sanırım Allah dilerse ancak olur yoksa bizim bulunduğumuz şartlarda mümkün değil
  • Eğer ışık hızı çok yavaş olsaydı. Aşırı yavaş ama Yanımızdaki nesneyi birkaç dakika farkla görürdük uzaktaki binayı birkaç saat farkla. Sesin de yavaşlaması lazım tabi. yani duyu organlarını ilgilendiren herşeyin aynı oranda yavaşlaması gerek. O zaman geçmişi görürdük. hiçbirşey değişmezdi anı yaşadığımızı zannederdik. şimdi de öyle zannediyoruz.
  • Geçmişe gitmek dediğimiz bir kere müdehalede bulunmak imkansız çünkü yaratılmış olan kanunlar mekan kanunu var. Geçmişe nereye gidecek bu adam yada kişi. Demek ki geçmişe gitmek olamaz aynı şekilde geleceğede. Çünkü mekandan ve zamandan münezzeh olan bir tek Allahtır. Bizim böyle bir durumumuzun olması imkansız. Sonrasında ışığı geçmeyle geleceğe yada geçmişe gitmiz olmayız. Anca görüntüyü biraz daha geç görmüş oluruzki bu da hiç bir şeyi ifade etmez sadece giden bir arabaya arkadan bakıp gidişini diilde önden bakıp gelişini görmek gibi bişi olur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ejdero
    sanırım Allah dilerse ancak olur yoksa bizim bulunduğumuz şartlarda mümkün değil

sen son noktayı koymussun adamım daha ne konusalım. .
  • quote:

Orjinalden alıntı: erhaxx

quote:

sanırım Allah dilerse ancak olur yoksa bizim bulunduğumuz şartlarda mümkün değil

Yaratılmış olan kanunlar vardır. Ünlü fizik kanunları bütün dünya bu kanunlar üzerine kurulmuştur ve bu kanunlar sayesinde şuan kullandığımız bilgisayar çalışıyor onun için Allah dilerse elbet olur ama Allah kanunlarını koymuş ve hiç birşekilde de değişmez.
  • quote:

Orjinalden alıntı: oktayakgoz

quote:

quote:

Yaratılmış olan kanunlar vardır. Ünlü fizik kanunları bütün dünya bu kanunlar üzerine kurulmuştur ve bu kanunlar sayesinde şuan kullandığımız bilgisayar çalışıyor onun için Allah dilerse elbet olur ama Allah kanunlarını koymuş ve hiç birşekilde de değişmez.

Allah belkı o kanun u da koymustur ama bız daha kesfedememısızdır ne bılıorsun ? Allah bıze akıl da vermıs yaratıcı olmamız ıcın , ilerleyebilmemiz , kesfetmemiz , merak etmemiz icin. . unutmayalım ki din insanlık tarihinden beri hep bilimin onune gecmeye calısmıs, cogu zaman da basarılı olmustur. bilim ile din i ayırmadan, ne din saf butunlugu ile ayakta kalabilir ne de bilim ilerleyebilir. orta cag da kliseler bilim icin cok savas vermıs, bilimin ilerlememesi icin cok ugrasmıslar,basarılı da olmuslar dır. daha bunun ornegı cok verılebılır. . bence din ile bilimi aynı anda dusunmemeliyiz. .

• quote:

soyle dusunelım , gece gordugumuz yıldızların goruntulerının su ankı hallerınden yuzyıllar oncekı goruntulerı oldugunu bılıyorsunuzdur. . hatta gorunen yıldızlar su anda olmayabılırler bıle. bunun sebebi yıldızların cok uzak olduklarından ışıklarının dunyaya seneler sonra ulasması. . sımdı bır teknolojımız olsa ve bır ınsanı ısık hızından 10 kat daha hızlı bır sekılde uzay boslugunda yolculuga gondersek.ve dunyadan cok cok uzak bır yere sabıtlesek. son teknoloji durbunuyle dunyaya baktıgında gordugu eski dunya olacaktır. . ne kadar uzaga gıderse dunya zamanında da o kadar gerı gıtmıs olur

bence o kadar geriye gitmiş olmaz.. gittiğinden beri o kadar gecikmeli sanal sözlük karşılığı lag olarak görür :D:D..
  • Metafizikle bilim ayrı kulvarlardadır ark. Olaylara bilim dışında bakma şansınız yoktur. Ha yok ben olayı falla, yıldızlarla, flan çözerim diyosanız o zaman onlar yardım etsin. Ancak ben hiçbir doğaüstü olayın insanlara işlemci yaptırdığına şahit olmadım. Yazılan çizilen bişey yok. Din insanların içsel bir olayıdır. Lütfen aklımıza sahip çıkalım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Burcu_82

Ne kadar saçma ya. makinası icad edilsin ben pazar günüe gidip sayısal lotoda çıkan rakamları öğreniyim. sonra cumartesiye geri dönüp sayısal oynayım zengin oluyum.

Ayrıca ne diyorum bak ışınlanma gibi bişeyin icad edileceğine inanıyorum. ama zamanı ileriye alma geriye alma filan çok mantıksız

Burcu_82 kesinlikle haklı ne zaman makinası fln olmaz öyle şey yapamazlar mümkün deel..
    kolaysa ölüme çare bulsunlar zamanı geri alsınlar mesela 10 yıl fln 10yıl falzadan yaşayalım bu sizin aklınıza yatıyomu??

#ama öyle bi makina olsaydı gitmek istediğim zaman 18yaşım olurdu#

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.