Şimdi Ara

Zafer partisi %6'da kalırsa ve cumhur ittifakı kazanırsa ne hissedersiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
157
Cevap
0
Favori
5.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok merak ettiğim bir şey var, Zafer partisi %6'da kalıp barajı geçemezse ve Cumhur ittifakı MECLİSTE ÇOĞUNLUK OLURSA ne hissedersiniz?

• Seçmen istediği partiye oy atar,Seçmenin oyu kutludur

Kimse seçmene oylar bölünüyor,oy verdiğin parti barajı aşamaz,oyun boşa gider diye korkutma yapamaz

20 yıldır oylar bölünmesin diye seçmene yapılan baskı,Seçimler'de oylar bölünmesin diyen partilere seçim kazandırmadı.

Seçmeni suçlayacaklarına nerde yanlış yapıyoruz diye öz eleştiri yapsınlar.

CEM TOKER🐬twitter
    “2002- Aman oylar bölünmesin, AKP %34.28 2007- Aman oylar bölünmesin, AKP %46.58 2011- Aman oylar bölünmesin, AKP %49.83 2015- Aman oylar bölünmesin, AKP %40,87 2015- Aman oylar bölünmesin, AKP %49.26 Einstein mı demişti? "Hep aynı şeyi yapıp farklı sonuç beklemek ahmaklıktır..”
    https://twitter.com/tokcem/status/987610063325057025

Ankara'yı Mansur Yavaş,CHP,AKP,İYİ ve MHP oylarıyla kazandı.Bu adam 2014'te de seçimleri kazanmıştı ancak hakkı yenmişti.2014'te ise HDP Ankara'da Salman Kaya'yı aday göstermiş ancak %0,87 oy almıştı.Yani 2019'da HDP'nin desteği varla yok arasıydı.Zaten bundan dolayı Mansur Yavaş HDP'lilere zerre yüz vermez.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Ankara%27da_2014_T%C3%BCrkiye_yerel_se%C3%A7imleri

İstanbul'u da İmamoğlu Floresan Partililerin oyuyla kazandı.

31 Mart 2019'da

CHP:%48,80

AKP:%48,55

23 Haziran 2019'da

CHP:%54,21

AKP:%44,99

www.sozcu.com.tr
    Seçim Sonuçları: 23 Haziran 2019 İstanbul Büyükşehir Belediyesi Seçim Sonuçları
    https://www.sozcu.com.tr/secim2019/23-haziran-ibb-secimi

Eğer AKP'liler 23 Haziran 2019'da Yıldırım yerine İmamoğluna oy vermeseydi İmamoğlu İstanbulu ikinci defa zor kazanırdı.

Bu ülkede iktidar olmak istiyorsan hem muhafazakarlardan hem de milliyetçilerden oy alman gerekir.Mansur Yavaş hem muhafazakarlardan hem milliyetçilerden hem de tüm CHP'lilerden oy alabilecek bir adaydır.Bu nedenle HDP etkisizdir.Keza Ümit Özdağ'da hem muhafazakarlardan hem milliyetçilerden hem de CHP'lilerden oy alabilecek potansiyelde bir kişidir.Bu nedenle HDP etkisizdir.

İktidar olmak için HDP ile bir olma düşüncesi sizin kuruntunuzdan başka birşey değildir.Siz HDP ile yakın durarak Floresan partisine can simidi attığınızın farkında bile değilsiniz.

Son olarak HDP'de zaten .erizekalı ya CHP'nin kendilerine bir parmak bal çaldığını anlamıyor.

Siz ne zaman HDP'ye 'Gelin oyları bölmeyin ne olursa olsun bize oy verin'' deyin ondan sonra gelin bizlere aynısını söyleyin.Sizin beraber yürümeye çalıştığınız HDP'nin Şanlıurfa milletvekili Ömer Öcalan:''Siyasal islamcılar ile kemalistler arasında kavga var.Kürt halkı haklarını almalı,bu çatışmaya ortak olmamalı' derken siz hala daha HDP'yi kandırdığınızı,HDP'nin ağzına bir parmak bal çaldığınızı sanın..

Asıl bir parmak bal çalan taraf HDP ama siz bunun farkında bile değilsiniz..

Sizin CHP'nin durumu işte bu;

Milletin Zafer Partisine oy vereceğini söylemesinin nedeni CHP'nin kendi seçmenini çiğneyerek zorla HDP ve floresan parti artıklarıyla düşüp kalkması,milletin gerçek sorunlarını gündeme getirmek yerine herkesten oy alabilmek uğruna etrafa gülücükler saçması,öpücükler göndermesi,helalleşme gibi saçmalıkla girişmesidir.

Mesela geçenlerde Cüneyt Özdemir ''Altılı masa Ümit Özdağ ve Zafer Partisi kadar konuşulmuyorsa biraz sorunu kendilerinde arasınlar'' demişti.

Yani insanlar bu gidişle sarı floresan partisi yerine kırmızı floresan partisini kendi elleriyle iktidara getirmek istemiyor.Biz komple floresan partisi zihniyetine karşıyız.Anlamadığınız nokta bu.Mesela sadece sığınmacı meselesi değil.Komple biz böyle bir zihniyeti temsil edenlere karşıyız.Öyle HDP ile görüşmeler,açılım süreci sinyalleri vermeler,tarikatlara ve cemaatlere göz kırpmalar,CHP'den cumhuriyetçi ve Kemalistleri tasfiye etmeler vs görmek istediğimiz şeyler değil.

Şimdi ''Ama floresan partisi HDP ile görüşürken iyi miydi?'' diyebilirsiniz.Hayır,değildi zaten o nedenle onlara da oy vermedim.Onlar görüşürken oy vermeyen ben şimdi CHP görüşüyor diye CHP'ye mi oy vereceğim?

Bu forumda sürekli söylüyorum millet ittifağı 7/24 saat sığınmacıları ve ekonomi sorunlarını ele alsa 2023'ü kolaylıkla alır götürür.Ama bunu yapmak yerine sık sık HDP ile gözüküp,sık sık karşı tarafa açık veriyor.Yahu Ümit Özdağ olmadan önce medyada tartışılan konular 'CHP-HDP' görüşmeleri ile Floresan partisi ile küççük ortağın CHP-HDP'ye yönelik söylemleriydi.Televizyonlardaki tartışma programları bile bunun üzerinden gidiyordu.Ülkede hiç sorun yokmuş gibi medya bunlarla işgal ediliyordu.

Ama Ümit Özdağ ve Zafer Partisi net çizgisi ve net söylemleriyle %00001 oyu olmasına rağmen gündem belirlemeye başladı.

Özet geçmek gerekirse şuan benim gibilerin gözünde Millet İttifağının Cumhur İttifağından bir farkı yok.O nedenle Zafer Partisine yöneliyoruz.

Mesele tam olarak bu...

Ama seçimlere daha bir yıl var..Millet İttifağı bu süreçte gerçekten milletin sorunlarını öne çıkartmaya başlarsa yani Ümit Özdağ gibi adeta kendilerini paralayıncaya kadar bu sorunları gündeme getirirlerse,medya'da 'HDP' ile anılmayı bırakıp gerçek sorunlara anılmaya başlarlarsa işte o zaman Zafer Partisine kayan oyları tekrar kendisine çekebilirler.Dahası Floresan Partisindende oy çekebilirler.CHP,tutturmuş HDP'de HDP...Yahu Floresan partililer de İstanbul'da CHP'ye oy verdi,Ankara'da Mansur Yavaş'a verdi.Neden Floresan partilileri kazanmak varken illede HDP ile iş yapma derdindeler?

Hayır bir de HDP kayıtsız şartsız Millet İttifağına da destek vermiyor.Sık sık ''Bizim söylediklerimizi görmezseniz bir sonraki seçimlerde İstanbul'da ve Ankara'da size oy vermeyiz'' diyor.Bizlere ''Aman oylar bölünmesin ne olursa olsun Millet ittifağına oy verelim'' diyorsunuz ama aynı lafı HDP'ye diyemiyorsunuz.Aksi gibi HDP'yi kazanmak için görüşmeler yapıyor,millet ittifağını HDP çizgisine yaklaştırıyorsunuz.

Yani her şey Millet İttifağının elinde...Biz onlara değil onlar halka uymak zorunda..'Nasılsa bize oy vermek zorundalar'' mantığıyla siyaset yaparlarsa 2023'te kaybederler.Mesela aynı şantajı floresan partisi de kendi seçmenine ''Bize oy vermeyinde CHP mi iktidara gelsin'' şeklinde yapıyor.Bana benzer bir şantajı yapmaya çalışanlara neden oy vereyim?İkisi de benim gözümde aynı duruma gelmiş halde..

Cumhurbaşkanlığı hükûmet sisteminde, yasama ve yürütme kuvvetleri arasında bir denetleme ve kısıtlama mekanizması bulunmamaktadır. TBMM’ye verilen cumhurbaşkanının seçimlerini yenileme yetkisi, ancak üye tamsayısının beşte üç çoğunluğuyla kullanabilir. TBMM’de bu çoğunluğa ulaşılma ihtimali pratikte yoktur. Cumhurbaşkanı ise istediği her zaman TBMM’yi feshedebilir. Bu şekilde TBMM, cumhurbaşkanını denetleyemez ve yetkilerini sınırlandıramazken; cumhurbaşkanı TBMM'nin yetki ve etkinliğini denetleyebilir ve devre dışı bırakabilir.

Bahçeli sabah-akşam Erdoğan'a giydiriyordu bunlara inanmayın

Sonuçta MHP tabanlı biri bu mhpliler bu ülkücüler dönek oluyor bugün en azılı muhalefettir yarın başkan yardımcılığı için küçük ortak olur belli olmaz

MHPden gelen birine oy verilmez memlekette adam mı kalmadı gerçek ülkesini seven milliyetçi birisi de bu gereksiz MHP'nin artıklarından medet umuyor millet bir milyon parti kuruldu

Bana sorarsan akp iyi parti zafer koalisyonu kurulabilir
  • Cumhurbaşkanlığı sisteminde meclisin önemi olmadığı için bir şey hissetmem

• Jax T. kullanıcısına yanıt

Nasıl önemi yok? Meclis CB kararnamesini bile iptal etme yetkisine sahip. Cumhur mecliste çoğunluk olursa CB neredeyse hiçbir kararname çıkaramaz.

• İkinci turdan haberin yok sanırım, zaferin yüzde 6 aldığı yerde ak partinin 50 yi geçeceğini düşünmüyorsundur umarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sinirli ve Süratli -- 19 Nisan 2022; 17:13:10 >
  • to let myself go kullanıcısına yanıt

Cumhurbaşkanlığı hükûmet sisteminde, yasama ve yürütme kuvvetleri arasında bir denetleme ve kısıtlama mekanizması bulunmamaktadır. TBMM’ye verilen cumhurbaşkanının seçimlerini yenileme yetkisi, ancak üye tamsayısının beşte üç çoğunluğuyla kullanabilir. TBMM’de bu çoğunluğa ulaşılma ihtimali pratikte yoktur. Cumhurbaşkanı ise istediği her zaman TBMM’yi feshedebilir. Bu şekilde TBMM, cumhurbaşkanını denetleyemez ve yetkilerini sınırlandıramazken; cumhurbaşkanı TBMM'nin yetki ve etkinliğini denetleyebilir ve devre dışı bırakabilir.

• Ben meclis çoğunluğundan bahsiyorum, cumhurbaşkanlığı seçiminden değil. İkisinin ayrımını dahi bilmiyorsunuz ya da mesajımı okumadınız.

Meclisi feshedebilir cumhurbaşkanı, çok bi önemi yok.

Meclisteki 500 küsür adama boşuna maaş ödeniyor şu an.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sinirli ve Süratli -- 19 Nisan 2022; 17:16:28 >
  • Seçmen istediği partiye oy atar,Seçmenin oyu kutludur

Kimse seçmene oylar bölünüyor,oy verdiğin parti barajı aşamaz,oyun boşa gider diye korkutma yapamaz

20 yıldır oylar bölünmesin diye seçmene yapılan baskı,Seçimler'de oylar bölünmesin diyen partilere seçim kazandırmadı.

Seçmeni suçlayacaklarına nerde yanlış yapıyoruz diye öz eleştiri yapsınlar.

Zafer partisi %6'da kalırsa ve cumhur ittifakı kazanırsa ne hissedersiniz?CEM TOKER🐬twitter
    “2002- Aman oylar bölünmesin, AKP %34.28 2007- Aman oylar bölünmesin, AKP %46.58 2011- Aman oylar bölünmesin, AKP %49.83 2015- Aman oylar bölünmesin, AKP %40,87 2015- Aman oylar bölünmesin, AKP %49.26 Einstein mı demişti? "Hep aynı şeyi yapıp farklı sonuç beklemek ahmaklıktır..”
    https://twitter.com/tokcem/status/987610063325057025

Zafer partisi %6'da kalırsa ve cumhur ittifakı kazanırsa ne hissedersiniz?

• Meclisi feshederse bu sefer kendi döneminden 1 dönem yemiş olur ve tekrar aday olduğunda meclisi feshettiği için kazanma ihtimali de düşecektir. Düşünün Mansur Yavaş kazandı ancak mecliste cumhur çoğunlukta. Mansur Yavaş meclisi feshederse 1 dönemini yemiş olacak, ayrıca meclisi durduk yere feshettiği için tekrar seçilmesi de tehlikeye girecek.

Parlementer sistemi getirdikten sonra çok bi önemi yok. Parlementer sistemi nasıl getirecek dersen oda basit. Referanduma götürecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sinirli ve Süratli -- 19 Nisan 2022; 17:20:15 >
  • soygar kullanıcısına yanıt

Korkutma falan yapmıyoruz. Muhalifler olarak bu seçimi kazanmak zorundayız değil mi? Yalnızca başkanlığı kazanmak da yetmez, meclisi de almalıyız. Bu durumda barajı aşma ihtimali kesin olmayan bir partiye oy vermek ne kadar mantıklı? T.C. tarihinin en önemli seçiminden bahsediyoruz.

• Parlamenter sisteme geçmek için mecliste nitelikli çoğunluğu alman lazım yalnız. Ben cumhurun mecliste çoğunluğu almasından bahsediyorum siz parlamenter sisteme geçer diyorsunuz. İlginç.

Referandum diyorum referandum.

• Jax T. kullanıcısına yanıt

Tekrar ve büyük büyük yazıyorum.

MECLİSİN YETKİLERİ SANDIĞINIZ KADAR AZ DEĞİL. CUMHUR MECLİSİ ALIRSA CB KARARNAMESİNİ DE İPTAL EDER, CB'Yİ DE ÇALIŞTIRMAZ. BÜTÇEYİ BİLE MECLİS BELİRLİYOR YAHU.

Referandumu iptal edemez.

• Referanduma gitmen için 360 vekil gerekir. Cumhur mecliste 300'ü geçince nasıl referanduma gideceksin?

Meclisi fesh ederek.

Ayrıca Mansur bey başkan olduktan sonra referandum isterse balıklama atlar akpliler merak etme. Hiç biri başkanlık gibi bir yetki düzeninin muhalefette kalmasını istemez. Çok dert etme yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sinirli ve Süratli -- 19 Nisan 2022; 17:24:44 >
  • Meclisi feshedince referanduma mı gidiliyor? :)

• Milletin Zafer Partisine oy vereceğini söylemesinin nedeni CHP'nin kendi seçmenini çiğneyerek zorla HDP ve floresan parti artıklarıyla düşüp kalkması,milletin gerçek sorunlarını gündeme getirmek yerine herkesten oy alabilmek uğruna etrafa gülücükler saçması,öpücükler göndermesi,helalleşme gibi saçmalıkla girişmesidir.

Mesela geçenlerde Cüneyt Özdemir ''Altılı masa Ümit Özdağ ve Zafer Partisi kadar konuşulmuyorsa biraz sorunu kendilerinde arasınlar'' demişti.

Yani insanlar bu gidişle sarı floresan partisi yerine kırmızı floresan partisini kendi elleriyle iktidara getirmek istemiyor.Biz komple floresan partisi zihniyetine karşıyız.Anlamadığınız nokta bu.Mesela sadece sığınmacı meselesi değil.Komple biz böyle bir zihniyeti temsil edenlere karşıyız.Öyle HDP ile görüşmeler,açılım süreci sinyalleri vermeler,tarikatlara ve cemaatlere göz kırpmalar,CHP'den cumhuriyetçi ve Kemalistleri tasfiye etmeler vs görmek istediğimiz şeyler değil.

Şimdi ''Ama floresan partisi HDP ile görüşürken iyi miydi?'' diyebilirsiniz.Hayır,değildi zaten o nedenle onlara da oy vermedim.Onlar görüşürken oy vermeyen ben şimdi CHP görüşüyor diye CHP'ye mi oy vereceğim?

Bu forumda sürekli söylüyorum millet ittifağı 7/24 saat sığınmacıları ve ekonomi sorunlarını ele alsa 2023'ü kolaylıkla alır götürür.Ama bunu yapmak yerine sık sık HDP ile gözüküp,sık sık karşı tarafa açık veriyor.Yahu Ümit Özdağ olmadan önce medyada tartışılan konular 'CHP-HDP' görüşmeleri ile Floresan partisi ile küççük ortağın CHP-HDP'ye yönelik söylemleriydi.Televizyonlardaki tartışma programları bile bunun üzerinden gidiyordu.Ülkede hiç sorun yokmuş gibi medya bunlarla işgal ediliyordu.

Ama Ümit Özdağ ve Zafer Partisi net çizgisi ve net söylemleriyle %00001 oyu olmasına rağmen gündem belirlemeye başladı.

Özet geçmek gerekirse şuan benim gibilerin gözünde Millet İttifağının Cumhur İttifağından bir farkı yok.O nedenle Zafer Partisine yöneliyoruz.

Mesele tam olarak bu...

Ama seçimlere daha bir yıl var..Millet İttifağı bu süreçte gerçekten milletin sorunlarını öne çıkartmaya başlarsa yani Ümit Özdağ gibi adeta kendilerini paralayıncaya kadar bu sorunları gündeme getirirlerse,medya'da 'HDP' ile anılmayı bırakıp gerçek sorunlara anılmaya başlarlarsa işte o zaman Zafer Partisine kayan oyları tekrar kendisine çekebilirler.Dahası Floresan Partisindende oy çekebilirler.CHP,tutturmuş HDP'de HDP...Yahu Floresan partililer de İstanbul'da CHP'ye oy verdi,Ankara'da Mansur Yavaş'a verdi.Neden Floresan partilileri kazanmak varken illede HDP ile iş yapma derdindeler?

Hayır bir de HDP kayıtsız şartsız Millet İttifağına da destek vermiyor.Sık sık ''Bizim söylediklerimizi görmezseniz bir sonraki seçimlerde İstanbul'da ve Ankara'da size oy vermeyiz'' diyor.Bizlere ''Aman oylar bölünmesin ne olursa olsun Millet ittifağına oy verelim'' diyorsunuz ama aynı lafı HDP'ye diyemiyorsunuz.Aksi gibi HDP'yi kazanmak için görüşmeler yapıyor,millet ittifağını HDP çizgisine yaklaştırıyorsunuz.

Yani her şey Millet İttifağının elinde...Biz onlara değil onlar halka uymak zorunda..'Nasılsa bize oy vermek zorundalar'' mantığıyla siyaset yaparlarsa 2023'te kaybederler.Mesela aynı şantajı floresan partisi de kendi seçmenine ''Bize oy vermeyinde CHP mi iktidara gelsin'' şeklinde yapıyor.Bana benzer bir şantajı yapmaya çalışanlara neden oy vereyim?İkisi de benim gözümde aynı duruma gelmiş halde..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Long Nightt -- 19 Nisan 2022; 17:32:33 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.