Şimdi Ara

Z68 hakkında yardım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar eli kulağında intel 2500k'lı bir sistem toparlayacağım. Anakart olarakta Z68 çipsetli bir model koymak istiyorum. (Malum H ve P serisi anakartların özelliğini bünyesinde topluyor) Şu an piyasada çok fazla modeli bulunmasada vatanda GIGABYTE Z68MA-D2H-B3 Intel Z68 Soket 1155 modeli mevcut. Şimdi türkçe sitelerde daha bir incelemesi olmadığından ve benim ingilizcemin tarzancadan fazla olmamasından kaynaklı olarak soruyorum. Bu kart alınırmı yoksa ASUS P8Z68-V veya V-PRO modellerinin stoklara girmesinimi beklemek gerekir ?? İkisinin arasında malum 160 TL fark var ve bu farkın getirileri nelerdir ?? Linkler aşağıda mevcuttur.

Not: Asusun modelleri biraz daha profesyonel duruyorlar özellikle anakartın üzerindeki hayati önem taşıyan yerlerde kullanılmış olan pasif soğutucuları çok cezbedici geliyor bana

Görüşleriniz için şimdiden teşekkürler.

http://www.vatanbilgisayar.com/gigabyte-ga-z68ma-d2h-b3-z68ma-d2h-b3-intel-z68-soket-1155-ddr3-2133mhz-(o.c.)-dvi&hdmi-anakart/productdetails.aspx?I_ID=54861
    http://www.vatanbilgisayar.com/asus-p8z68-v-p8z68-v-intel-z68-soket-1155-ddr3-2200mhz-(o.c.)-sata-3.0-hdmi&dvi-anakart/productdetails.aspx?I_ID=54824
    http://www.vatanbilgisayar.com/asus-p8z68-v-pro-p8z68-v-pro-intel-z68-soket-1155-ddr3-2200mhz-(o.c.)-sata-3.0-hdmi&dvi-anakart/productdetails.aspx?I_ID=54826

CM STORM Scout Mesh Panel ve Pencereli 3 Fanlı Oyuncu Kasası
    SEASONIC M12II-620, 620W, 80 Plus Bronze, 12 cm Fan, Güç Kaynağı
    GSKILL 4GB Ripjaws 1600MHz DDR3 CL9 1.5V Tek Modül Ram
    INTEL Core i5-2500k, 3.30 GHz, LGA1155, İşlemci
    SEAGATE Barracuda (ST31000524AS), 3.5", 1TB, SATA3 6Gb/s
    ASUS DRW-24B3LT, LightScribe, 24x, SATA, DVD-RW, Siyah
    ASUS ENGTX560 Ti DCII TOP/2DI/1GD5, GTX 560 Ti, 1 GB, 256 Bit, GDDR5, Ekran Kartı
    GIGABYTE Z68MA-D2H-B3 Intel Z68 Soket 1155 DDR3 2133MHz (O.C.) DVI&HDMI Anakart yada
    ASUS P8Z68-V PRO Intel Z68 Soket 1155 DDR3 2200MHz (O.C.) SATA 3.0 HDMI&DVI Anakart
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Evet arkadaşlar yokmu bir öneri yapabilecek arkadaş ?? Bu sistem yarın toplanacak büyük ihtimal. Bir el atsanız
  • BUGUN VATANDA INDIRIM VAR BENDE AYN BOLE BI SISTEM TOPLAMAK ISTIYOM YOK MU BU KONUDA BILGIISI OLAN ..?
  • Zaten harici bir e.kartınız mevcutken hiç kullanmayacağınız bir şeye neden fazladan para veresiniz ?

P serisi bir anakart işinizi görür fazlasıyla en uygun seçenekte P67A-GD65
  • ilk once bu sistemler sadece oyun oynamakta kullanılmıyor...kurulan sistemin esnek yapıda olması bence ciddi avantaj....nvidea anın optimus teknolojisi masa ustunde kullanılmaya baslarsa ekran kartı ile diğer işlemci arası geçiş yapmak mumkun... bu da gurultu seviyesini ve elektrik sarfiyatını dusurmede ciddi etken mesela......ayrıca z68 yeni cihpset...bende gigabyte z68 ini ciddi ciddi dusunuyorum...allahtan yarına kadar indirmde vakit var....
  • ilerde 1 tane daha aynı karttan alıp cf -slı düşünüyorsanuz Cf yapın 6950 alın..

anakart olarakta z68 almanız iyi olur fiyatları pahalı değil x8 x8 cf destekleyenini alabilirsin ASUS P8Z68-V güzel
  • kardeşim z68 chipset iyi ancak. Sen vga onboard kullanmayacaksan ne gerek var?

şu anakartı al onun yerine

asus p8p67-evo al sana süper bir anakart. Ne diye z68 alacaksın ki,
  • z68 chipset çıkmışken niye p67/h67 alasın ? En güncel chipseti al üstelik SSD Caching özelliği var, bakarsın (Allah Korusun) ekran kartı bozulur.. direk anakart üzerinden görüntü alırsın,dünyanın binbir türlü hali var ihtiyatlı olmaktan zarar gelmez..

bu model iyi fiyatı da iyi kaçırılmayacak bir fırsat:

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-p8z68-v-pro-p8z68-v-pro-intel-z68-soket-1155-ddr3-2200mhz-(o.c.)-sata-3.0-hdmi&dvi-anakart/productdetails.aspx?I_ID=54826

• Anakart icin o kadar para vermek yazik olur. Su an alabileceginiz en yuksek performans/fiyat oranini veren anakart MSI P67A-GD65'dir, bunu almanizi tavsiye ediyorum. Yeni cipset diye bakmamak lazim, sonuc olarak kullanacaginiz ozelliklere gore secim yapmak cok daha dogru olur, boylece gereksiz teknolojilere harcama yapmadan paranizi cebinizde tutarak bilincli bir tuketici olursunuz.
  • Az önce asus p8z68V sipariş ettim ben, yakın zamanda bu b3 sorunundan dolayı anakartımı iade edip parasını almıştım üstüne 20Tl daha koyup bundan sipariş ettim. ASlında intel arada bi böyle b3 gibi hatalar yapsa da biz böle 3-4 ayda bi anakartlarımızı tazelesek hiç fena olmaz diye düşünüyorum.

Aslında GIGABYTE Z68MA-D2H-B3 anakartını bende düşünmüştüm ama oc potansiyeli olmayabilir gibi geldi bana. Bu nedenle tercihim asus oldu. Zaten şu ana kadar Türkiye'ye giriş yapan başka z68 olmadı sanırsam
  • quote:

Orijinalden alıntı: mugurgok

Az önce asus p8z68V sipariş ettim ben, yakın zamanda bu b3 sorunundan dolayı anakartımı iade edip parasını almıştım üstüne 20Tl daha koyup bundan sipariş ettim. ASlında intel arada bi böyle b3 gibi hatalar yapsa da biz böle 3-4 ayda bi anakartlarımızı tazelesek hiç fena olmaz diye düşünüyorum.

Aslında GIGABYTE Z68MA-D2H-B3 anakartını bende düşünmüştüm ama oc potansiyeli olmayabilir gibi geldi bana. Bu nedenle tercihim asus oldu. Zaten şu ana kadar Türkiye'ye giriş yapan başka z68 olmadı sanırsam

Urun elinize gectigi zaman kullanici incelemesi bekliyoruz sizden
  • inşallah, elimden geleni yaparım
  • quote:

Orijinalden alıntı: mugurgok

Az önce asus p8z68V sipariş ettim ben, yakın zamanda bu b3 sorunundan dolayı anakartımı iade edip parasını almıştım üstüne 20Tl daha koyup bundan sipariş ettim. ASlında intel arada bi böyle b3 gibi hatalar yapsa da biz böle 3-4 ayda bi anakartlarımızı tazelesek hiç fena olmaz diye düşünüyorum.

bende pro modelini aldım incelemeler yakında gelicek inşallah, asus alıdğıma pişman olmam zamanında p4 3.0 makinama almıştım çok kötü bir anakarttı ama şu an özellik olarak pro modelinin rakibini göremedim özellikle sitesinde en son 4 sayfa ödül almıştı

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.