Şimdi Ara

Z2-C5 Ultra karşılaştırma.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
515
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İki telefon ekran büyüklüğü, çıkış tarihleri ve sınıf bakımından birbirlerinden farklılar ama fiyat olarak benzer fiyatlara satılıyorlar.Eşime C5 ultra alırken iki telefonda Vatan'da 1400tl idi.Bir aydır Z2 kullanıyorum,3 gündür de C5 Ultrayı merakla kurcalıyorum.Büyük ekranda video izlemek gerçekten keyifliymiş.Bu fiyatlara telefon alacaklar için kendimce iki telefonu karşılaştırayım dedim.Telefonun ve uygulamaların açılışı Z2'de biraz daha hızlı. Fotograğ çekip bilgisayara atmadım ama ön kamerada zaten C5'in üstüne telefon yoktur,arka kamerada da herhalde Z2 daha iyidir. İki telefonada aynı resmi duvar kağıdı yaptım, parlaklık ayarınıda aynı seviyeye getirdim..C5'te renkler daha soluk duruyor,sanki telefon renkleri beyaza yaklaştırmaya çalışıyor. Aynı anda iki telefonun kamerasıyla yerdeki krem renk halıya baktığımda, C5 sanki halıyı beyazmış gibi gösteriyor,sonra kamerayı mat yeşil koltuklara cevirdim koltukları olduğundan soluk gösteriyor,Z2 ise neredeyse aynı rengi veriyor.İki telefon arasındaki farkta belki biraz arka kameralarında etkisi vardır ama asıl fark ekrandan kaynaklanıyor,aynı duvar kağıdını yada kendi menüsündeki renkleri de daha soluk gösteriyor. C5'in ekranıda çok kötü değil ama renk gerçekliği,ekran netliği konusunda aynı fiyattaki Z2'nin gerisinde.Hoparlör ses çıkış gücü olarak Z2 ile arasında çok fark yok ama Z2 'de stereo çift hoparlör olması ses kaltesi konusunda farkını belli ediyor.Yanlarında verilen kulaklıklardan bahsetmeyeceğim,iki telefonun kulaklığını da beğenmedim. C5 tablet telefon sınıfında kesinlikle alınabilecek bir cihaz,büyük ekranın keyfi de bir başka ama bana 5.2 inch ekranda yeter derseniz; iki telefonu da kullanan biri olarak, Z2 daha iyi bir telefon olduğunu belli ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sanri12 -- 3 Ekim 2015; 20:22:04 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.