Şimdi Ara

Z 5500 Tiz sorunun cözümü?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.065
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Logitech Z5500 kullanıyorum yaklaşık 1 aydır beraberiz. Kendi toplama oto sistemimde bile daha kaliteli tizler alıyordum aynı zamanda da sorround etkisi daha fazla idi. sanki bu sistemde Tizlerin eksikliğinden kaynaklı olarak Dts Tam ses dağılımını yapamamakta gibi. bazı arkadaşlar diyor ses kartı ses kartı ama denediğinizde de sonuçta bir değişim yok.(creative x-fi Titanium)

Soruma gelecek olursam Uyduların üzerine piyasada satılan 5khz ve 22Khz arası ses spectrumu olan tweeterler eklesek yardımcı olabilirmi. bu sorunu cözebilirmi. aranızada deneyen varmı.

bir deneme sonucu logitech te tizlerin 10khz küsürlü seviyelerin üzerine cıkamadığını tespit edebilme imkanım oldu. sizlerde ses sisteminizi deneyebilirsiniz. Bir adet audio Osilatör programı istediğiniz Hz de ses üretebilen bir program ve tam tersini algılayabilecek audio analayzer mikrofon ile ülcüm yaparak tespit edebilirsiniz. 20 khz lik bir ses vermesini istediğimde Vermiş olduğum değeri ölctüğümde görememkteyim.

• gigaworks g500 uydularını kullanabilirsin
  • Arakdaşlar z5500 e bost marka 8 ohm değerinde tweeter siparışı verecem sizce nasıl olur .... Bu tür tweeter var sadece ince tız değil kalın tız yani mid seviyesinde çalıyormuş ...

Z 5500 Tiz sorunun cözümü?
  • Bahsettiğin gibi hakkaten müzik dinlerken çok iyi temiz berrak ama dts yada dd film izlediğin zaman çok düşük kalıyor tizler. Yapıpta bilgi verirsen güzel olur arkadaşım.
  • Kullanım yazarım zaten ucuz 20 tl ye çift alacamj bost marka ... 8 ohm.
  • bencede tizleri çok zayıf cadence marka 4 ohm luk tizler bağladım fakat ses çok iç açıcı olmadı ve aşırı ısınma sorunu ortaya çıktı bi çözümü olursa paylaşalım lütfen.
  • eger düsünen olursa elimde 4 adet s750 uydusu mevcut tizler için iyi bir çözüm olabilir. 2 on 2 arka seklinde toplam 150 tl
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.