Şimdi Ara

z-5500 den sonra avr li sinema sistemi tavsiyesi (Acil)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar uzun süre z5500 kullandım ama artık tat vermemeye başladı bende amfili bi sisteme geçmeyi düsünüyorum dün media mark ta bi sistem dikkatimi çekti pionner vsx 322+e-es3tb+s21w 1499 tl bu seti önerirmisiniz bütçem max 1500-1600 falzasını veremem
    bu set olmazsa tavsiyelerinizi bekliyorum seti sadece film için kullanıcam müzik dinlemem apartman için ideal olsun yeter filmlerde iyi performan vermesi önemli yardım edenlere şimdiden tşk ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: TamTurk

arkadaslar uzun süre z5500 kullandım ama artık tat vermemeye başladı bende amfili bi sisteme geçmeyi düsünüyorum dün media mark ta bi sistem dikkatimi çekti pionner vsx 322+e-es3tb+s21w 1499 tl bu seti önerirmisiniz bütçem max 1500-1600 falzasını veremem
    bu set olmazsa tavsiyelerinizi bekliyorum seti sadece film için kullanıcam müzik dinlemem apartman için ideal olsun yeter filmlerde iyi performan vermesi önemli yardım edenlere şimdiden tşk ederim

Senin z5500 daha iyi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

quote:

arkadaslar uzun süre z5500 kullandım ama artık tat vermemeye başladı bende amfili bi sisteme geçmeyi düsünüyorum dün media mark ta bi sistem dikkatimi çekti pionner vsx 322+e-es3tb+s21w 1499 tl bu seti önerirmisiniz bütçem max 1500-1600 falzasını veremem

Senin z5500 daha iyi

:((
    peki tavsiyen nedir avr li bi sistem bu fiyatlara
  • Bak girdiğin bulaştığın sey tam bi virüs bir kez başlarsan cok harcama yaparsın bilgin ola

Avr olarak en az en az en Az ikinci el bi pioner 921 al 900 tl ye falan ilana cok sefer düştü geriye 900 tl kalır bu para ile de iyi bir sub alırsın. Ama 5.0 için ayrıca bir bütçe olmalı

• valla max 2000 e çıkabilirim daha ilerisi zor eve sokmazlar valla :) benim için en uygun sistemi yazabilirmisin bi fiyat araştırması yazayım amfi+sub ve hop takımı çok bilgiye sahip değilim
  • quote:

bu set iyi ama fiyatı fazla

http://gsaelektronik.com/urun/pioneer-vsx-921---magnat-supreme-802-hct-sinema-sistemi_714.aspx?CatId=102

O sette sub yok zaten ve sub olmadan seni kesmez z 5500 den sonra

• Dostum bir sene daha kullan z5500 U bu arada para biriktir evdekine de söyleme ayrıntıları 4000 e kadar bütçe yap bari degisim bir ise yarasın yoksa. Z5500 U cok arar sin

Heco markasını da bir incele aynı Orhan bey satıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eraycelik80 -- 9 Şubat 2014; 23:23:37 >
  • quote:

Dostum bir sene daha kullan z5500 U bu arada para biriktir evdekine de söyleme ayrıntıları 4000 e kadar bütçe yap bari degisim bir ise yarasın yoksa. Z5500 U cok arar sin

o fiyatlara çıkmam çok zor 4000 hayal benim için :)) 2000 tl yede alamıyorsak seninde dediğin gibi bu iş zor gerçekten
  • HECO Victa
    601 Kule
    201 surround
    101 Center
    Ve pioner 921 al

Ikinci ele düşüyor bazen yavas yavas topla cok memnun kalırsın

• quote:

HECO Victa
    601 Kule
    201 surround
    101 Center
    Ve pioner 921 al

bu sistemde sub yok galiba dediğin gibi bi araştırayım ikinci elde bulursam süper olur
  • quote:

quote:

HECO Victa
    601 Kule
    201 surround
    101 Center
    Ve pioner 921 al

bu sistemde sub yok galiba dediğin gibi bi araştırayım ikinci elde bulursam süper olur

Eray Beyin önerdiği Heco Victaları ben de kullanıyorum ve çok memnunum. Kesinlikle bütçeyi arttırıp gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

Ayrıca sub olmadan da sistem işinizi görecektir. Çünkü kule hoparlörlerin basları da gayet iyi derecede bas verebiliyor. Apartman dairesinde iseniz sub wooferı maalesef istediğiniz gibi kullanamıyorsunuz. Komşular başa bela oluyor. Bu yüzden ben sub'ı sattım. Ve yalnızca kuleler bile gayet iyi bas verebiliyor. Hatta sesi %25 seviyesine getirince oturduğunuz yerde oldukça sağlam bir titreşim oluyor. Bu sebeple sub'ı sonradan da ekleyebilirsiniz.

Bunun dışında media markttaki Denon AVR'li sistemler fiyatına göre fena değil. Başlangıç için fena setler değiller. şansınız varsa gidip yakındaki bir media marktta dinleyin. fikir edinmiş olursunuz. En azından müzik anlamında Logitech'ten daha iyi olacaktır.

http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/DENON-AVR-1513-BKE2-AV-799-5.1-HD-Audio-Receiver-Ev-Sinema-Sistemi,103452,465566,1074527.html?langId=-14

http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/DENON-AVR-1513-BKE2-PROXIMA-60-5.1-HD-Audio-Receiver-Ev-Sinema-Sistemi,103452,465566,1074519.html?langId=-14

• turuncu55 kullanıcısına yanıt
    Ustat arkadas sadece sinema yazmis ya ondan dolayı denon z5500 den sonra az gelir diye ben yazmadım denonlari isin icinde müzikte olsa sinemada heco o kadar fiyata bence en iyi çözüm

HECO Victa 601 Kule - 201 surround - 101 Centre set

Birazdaha fiyat olsun dersen polk audio tsı 400 ve cs20 ve tsı wall ben bu sekilde kullanıyorum oldukça mutluyum tabi sub var bende ama sizin hecolar iyi bir secim iyi günlerde dinleyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eraycelik80 -- 10 Şubat 2014; 0:32:34 >
  • Dostum ayni durumu bende yaşadım. Z5500 kesmeyince gsa dan magnat monitör 1000 kuleler pio 921 aldim. Inan bana sub a hiç gerek yok. Kuleler Z5500 den cok daha iyi bass tiz mid veriyor. Ama 2 k ule sinema da pek iyi degil. Daha dogrusu surround alamiyorsun. Onun disinda Z5500 sadece kafa ütüler. Bu kuleleri dinledikten sonra muzik Dinle menin tadina vardim.

• quote:

Orijinalden alıntı: turuncu55

quote:

quote:

HECO Victa
    601 Kule
    201 surround
    101 Center
    Ve pioner 921 al

Eray Beyin önerdiği Heco Victaları ben de kullanıyorum ve çok memnunum. Kesinlikle bütçeyi arttırıp gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

Ayrıca sub olmadan da sistem işinizi görecektir. Çünkü kule hoparlörlerin basları da gayet iyi derecede bas verebiliyor. Apartman dairesinde iseniz sub wooferı maalesef istediğiniz gibi kullanamıyorsunuz. Komşular başa bela oluyor. Bu yüzden ben sub'ı sattım. Ve yalnızca kuleler bile gayet iyi bas verebiliyor. Hatta sesi %25 seviyesine getirince oturduğunuz yerde oldukça sağlam bir titreşim oluyor. Bu sebeple sub'ı sonradan da ekleyebilirsiniz.

Bunun dışında media markttaki Denon AVR'li sistemler fiyatına göre fena değil. Başlangıç için fena setler değiller. şansınız varsa gidip yakındaki bir media marktta dinleyin. fikir edinmiş olursunuz. En azından müzik anlamında Logitech'ten daha iyi olacaktır.

http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/DENON-AVR-1513-BKE2-AV-799-5.1-HD-Audio-Receiver-Ev-Sinema-Sistemi,103452,465566,1074527.html?langId=-14

http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/DENON-AVR-1513-BKE2-PROXIMA-60-5.1-HD-Audio-Receiver-Ev-Sinema-Sistemi,103452,465566,1074519.html?langId=-14

Hocam önerdiğiniz sistemler fiyat olarak butçeme uyuyor ama performans bakımından üzmesin sonra z5500 arar olursam uzulurum gerçekten :)

• TamTurk kullanıcısına yanıt
    Dediğim gibi bir media markt'a gidip dinlemelisiniz. Çünkü benim hoşuma giden sizin hoşunuza gitmeyebilir. Sonra kulaklarımı çınlatmayın

• Bende de 4 adet Heco Victa 200 bir adet Heco Victa Center 100 var, sub olarak Yamaha YST-SW012, avr olarakda Onkyo tx-sr606 var.

Apartman dairesinde oldugumdan ve alt komsu cok gicik biri oldugundan sesi cok acamiyorum , ama arada bir gündüz ses denemelerimde ne kadar acsamda seste bozulma uguldama vs olmuyor , memnunum genel olarak.

Ama apartman dairesinde oldugumdan satmayi düsünüyorum, Kaliteli bir kulakligim var genelde aksamlari onunla takiliyorum.

Türkiyede satsam ne kadar eder sistem ?
  • vsx 921 ve magnat supreme 802 aldım bakalım yarın elimde olur inşalla memnun kalırım yardım eden herkeze tsk ederim
  • quote:

vsx 921 ve magnat supreme 802 aldım bakalım yarın elimde olur inşalla memnun kalırım yardım eden herkeze tsk ederim

Merhaba; yaklaşık bir aylık dönemdeki izlenimlerini karşılaştırmalı olarak paylaşabilir misin ?
  • biolog_hakan kullanıcısına yanıt
    Dostum ben bu cihazlardan pek anlamıyorum oyle bi hevesle aldım su an için sadece film izlerken kullanıyorum müzik dinlemiyorum birsuru aysr denedim manuel yaptıgım ayarların hiçbiri tatmin etmedi en son full auto ayar yaptım ve cok memnunum
    Benim gibi apartmanda oturan sadece film şzleyen ve sesi belli seviyede yükselten birisi için bu set gerçekten harika parasının hakkını veriyor

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.